historia Rachab i jej męża...

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

czy mężem Rachab został jeden ze zwiadowców?

tak
5
56%
nie
1
11%
nie mam zdania
3
33%
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

rol23 pisze:A ja myślę, że powinni cię wywalić z forum za ubliżanie innym czytelnikom.
Jeśli rzeczywiście ubliżyłam innym czytelnikom, to niech mnie wywalą. Dura lex, sed lex. Mnie się wydaje, że w dosyć zawoalowany sposób wyraziłam po prostu negatywną opinię o Tobie. Za to (jeszcze) nie ma sankcji karnej. No ale dobrze, jeśli przekroczyłam granice, to Ty zgłaszasz do moderatorów, a ja po prostu czekam na wyrok. Wywalą to wywalą, przyjmę to na me kształtne piersi. A jeżeli podejrzewałeś, że w osobistym temacie dam się sprowokować bardziej, to cóż, źle podejrzewałeś.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

rol23 pisze:Gwałt, jest wtedy, gdy dojdzie do przemocy fizycznej, kobieta, musi krzyczeć. Masz różne opisy w Piśmie Świętym, więc nie zadawaj głupich pytań.
I to jest niechlubny dowod, na totalnie bezmyslne, bezdyskusyjne, paralizujace umysl / rozum czyli bezrozumne podchodzenie do Swietych Pism. I zdaje sobie sprawe, ze nie tylko rol23 w ten sposob postrzega gwalt na kobiecie.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Posty niezwiązane z tematem Rachab przeniosłam TUTAJ. I informuję, że z myśli ulotnych wkrótce znikną Wasze "złote myśli". Temat zszedł na naprawdę niski poziom.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

rol23

Post autor: rol23 »

ShadowLady86 pisze:Posty niezwiązane z tematem Rachab przeniosłam TUTAJ. I informuję, że z myśli ulotnych wkrótce znikną Wasze "złote myśli". Temat zszedł na naprawdę niski poziom.
Dlaczego chcesz usuwać wybrane posty, które Ci nie pasują do Twojego spojrzenia na rzeczywistość z forum? Jest cała masa niezwiązanych z tematami biblijnymi dyskusji i nikt nie ma prawa ich usuwać.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Tego się nie da czytać co Wy wypisujecie.
Chcę wierzyć, że jesteście tacy głupi, a nie zepsuci.

Co do kobiet i jak postrzega je religia.
Ojcowie kościołą nienawidzili kobiet tak jak rol23 i karolek.
Religianci, katolickie świętoszki o kobietach pisali tak:

"Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów".
Św. Tomasz z Akwenu (1225-1274r.), Ojciec Kościoła katolickiego.

"Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania mężczyzn".
Św. Jan Chryzostom (349-407r.), Biskup Konstantynopola.

"Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie".
Św. Augustyn (354-430r.), filozof i teolog chrześcijański.

"Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych oraz możliwości wykorzystania do prac domowych".
Św. Tomasz z Akwenu (1225-1274r.), Ojciec Kościoła katolickiego".

"Kobieta powinna zasłaniać oblicze, bowiem nie została ono stworzone na obraz Boga".
Św. Ambroży (340-397r.), Ojciec i doktor kościoła.

"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł!
Ona jest swoistym piekłem".
Kapokrates, założyciel klasztoru.

"Kobiety są błędem natury z tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu są rodzajem kalekiego, chybionego, upośledzonego mężczyzny…".
Św. Tomasz z Akwenu (1225-1274r.), Ojciec Kościoła katolickiego.

"Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić swej szczęśliwości wiecznej".
Tertulian (ok. 160-po 220r.), Ojciec kościoła.

"W miejscu w którym zatrzyma się ksiądz nie powinna przebywać żadna kobieta".
Ustalenie synodu paryskiego (846r.)

"Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła".
Ustalenie synodu w Coyaca (1050r.)

"Księża którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice".
Ustalenie synodu w Toledo.

"U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywołać wstyd".
Clemens Alexandrinus (215r.)

"Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ani otrzymywać listów".
Ustalenie synodu w Ewirze (IV w. n.e.)

"Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie przez macierzyństwo"
Św. Jan Chryzostom (349-407r.), Biskup Konstantynopola



Bez odbioru.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

rol23

Post autor: rol23 »

Manna z nieba pisze:Tego się nie da czytać co Wy wypisujecie.
Chcę wierzyć, że jesteście tacy głupi, a nie zepsuci.

Co do kobiet i jak postrzega je religia.
Ojcowie kościołą nienawidzili kobiet tak jak rol23 i karolek.
Po pierwsze, proszę nie zaśmiecaj forum. To nie jest temat o tym, co kto sądzi o kobietach. To co napisałas to off-top.
Po drugie, co za brednie, że ja nienawidzę kobiet. Nie ma takich osób, których bym nienawidził. To dotyczy nawet moich największych wrogów. Ja tylko walczę z grzechem, a Ty broniąc grzechu, stoisz po stronie szatana.

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

rol23 pisze:
Manna z nieba pisze:Tego się nie da czytać co Wy wypisujecie.
Chcę wierzyć, że jesteście tacy głupi, a nie zepsuci.

Co do kobiet i jak postrzega je religia.
Ojcowie kościołą nienawidzili kobiet tak jak rol23 i karolek.
Po pierwsze, proszę nie zaśmiecaj forum. To nie jest temat o tym, co kto sądzi o kobietach. To co napisałas to off-top.
Po drugie, co za brednie, że ja nienawidzę kobiet. Nie ma takich osób, których bym nienawidził. To dotyczy nawet moich największych wrogów. Ja tylko walczę z grzechem, a Ty broniąc grzechu, stoisz po stronie szatana.
No proszę, pan alt-right użył rozumu. Chwalmy Pana. Czekam na użycie zgodne z przeznaczeniem, a nie tylko po prostu użycie. Ale zapaliła się iskierka nadziei. Będę na nią chuchać moim kobiecym, mokrym oddechem, modląc się do fałszywych bożków rozumu, żebym wrodzoną wilgocią jej nie zgasiła.

rol23

Post autor: rol23 »

Andżelika_FS pisze: No proszę, pan alt-right użył rozumu. Chwalmy Pana. Czekam na użycie zgodne z przeznaczeniem, a nie tylko po prostu użycie. Ale zapaliła się iskierka nadziei. Będę na nią chuchać moim kobiecym, mokrym oddechem, modląc się do fałszywych bożków rozumu, żebym wrodzoną wilgocią jej nie zgasiła.
Kolejny off-top. Kobiety proszę was o merytoryczne wypowiedzi. To nie jest trudne pisać zgodnie z tematem.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

W Biblijnym patriarchalnym swiecie meskiej dominacji, kobiety takie jak Rachab, Tamar, Rut, Betszeba dzieki swojej inteligencji, sprytowi, intrygom braly sprawy w swoje rece. W dzisiejszych czasach kobiety, ktore biora sprawy w swoje rece nazywa sie feministkami.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

rol23

Post autor: rol23 »

ata333 pisze:W Biblijnym patriarchalnym swiecie meskiej dominacji, kobiety takie jak Rachab, Tamar, Rut, Betszeba dzieki swojej inteligencji, sprytowi, intrygom braly sprawy w swoje rece. W dzisiejszych czasach kobiety, ktore biora sprawy w swoje rece nazywa sie feministkami.
Jeśli kobieta nie łamie Bożych zaleceń, to jest w porządku. Feministki jednak łamią na każdym kroku Boże przykazania.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

rol23 pisze:Jeśli kobieta nie łamie Bożych zaleceń, to jest w porządku. Feministki jednak łamią na każdym kroku Boże przykazania.
Tutaj przykład jak sikają na facetów:

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q= ... 4563018232
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

rol23

Post autor: rol23 »

Krystian pisze:
rol23 pisze:Jeśli kobieta nie łamie Bożych zaleceń, to jest w porządku. Feministki jednak łamią na każdym kroku Boże przykazania.
Tutaj przykład jak sikają na facetów:

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q= ... 4563018232
Ciekawe, czy Ata też tak robi? :roll:

Jeszcze jedna taka wycieczka personalna i dostaniesz ostrzeżenie
Ostatnio zmieniony 03 mar 2017, 19:16 przez rol23, łącznie zmieniany 1 raz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Krystian pisze:Tutaj przykład jak sikają na facetów:

https://www.google.pl/url...488644563018232


Oj Krystianie manipulujesz, nakrecajac przy tym takich rolow23.

Dziewczyny z "Femenu" nie oddaja na tym zdjeciu moczu na facetow, tylko konkretnie na Janukowycza w gescie solidarnosci z protestujacymi na Majdanie.


"Pięć kobiet z ruchu Femen pojawiło się przed budynkiem ambasady Ukrainy w Paryżu, by zademonstrować swoją solidarność z ludźmi protestującymi na Majdanie Niezależności.

Na Ukrainie panuje dyktatura w czystej postaci. Dlatego też przyszłyśmy tu, by nasikać na twarz człowieka, który wprowadził dyktaturę w naszym kraju, oddając się pod opiekę Rosji i Władimira Putina. Chcemy zaalarmować Europę, że potrzebujemy jej pomocy - powiedziała liderka Femen Inna Szewczenko. Na Ukrainie, głównie w Kijowie, od 21 listopada trwają protesty, związane z odmową władz podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. W sobotę oddziały specjalne milicji dokonały brutalnej pacyfikacji Majdanu Niepodległości. W niedzielę demonstranci wrócili na plac. Zapowiadają, że nie ustąpią dopóki nie uda im się doprowadzić do dymisji prezydenta Janukowycza.
"

http://www.polskatimes.pl/artykul/10559 ... ,id,t.html

Ja osobiscie szanuje Femen za jego artystyczny przekaz.

Chcacym sie dowiedziec czegos wiecej w temacie Femenu polecam:


"UKRAINA 2012:
FENOMEN FEMENU"

http://www.dwutygodnik.com/artykul/3623 ... emenu.html
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

rol23 pisze:Feministki jednak łamią na każdym kroku Boże przykazania.
Ktore to ponoc lamia ?
Powtorze to co napisalam dzis w innym watku:

Na szczescie N.T przesuwa akcenty ze stosunku wlasnosci (zony) na ochrone rodziny i bardziej partnerski uklad miedzy malzonkami.
Pawel w liscie do Galatow, sygnalizuje zmiany spoleczne wprowadzone przez chrzescijanstwo.
Wg. Pawla wartosci chrzescijanskie nie moga sie opierac na dominacji jednej grupy narodowej czy spolecznej, ani na dominacji jednej z plci.

Gal. 3:28

"Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie."

Tak, wiec Jezus jak najbardziej promowal rownouprawnienie plci, byl wiec w tym znaczeniu feminista.

Jak podaje B.D. Ehrman w swej pracy "Nowy Testament; Historyczne Wprowadzenie Do Literatury Wczesnochrzescijanskiej" w kosciolach wczesnochrzescijanskich, kobiety odgrywaly znaczaca role. Pelnily w nim funkcje ewangelistek, pastorek, nauczycielek i prorokin.

Jednak niejednoznacznosc przekazu listow pasterskich ap. Pawla w kwestii kobiet po jego smierci spowodowala, ze czesc czlonkow jego kosciolow zaczela mocno akcentowac rownouprawnienie, inni natomiast obstawali przy tym, aby kobiety pozostaly poddane mezczyznom.

Ten drugi poglad stal sie niestety dominujacy w gminach chrzescijanskich.

"Kobiety mogly cieszyc sie wysoka pozycja w ruchu wczesnochrzescijanskim, poniewaz wierni gromadzili sie w domach prywatnych, ktore stanowily tradycyjna strefe wplowow kobiet. Gdy kosciol stal sie waznym elementem sfery publicznej, mezczyzni zaczeli domagac sie przynaleznej sobie wladzy i usuneli kobiety ze stanowisk przywodczych (...)

Z czasem kobietom coraz mocniej ograniczono mozliwosc dzialania w kosciolach: nie mogly juz ewangelizowac, nauczac, ani przewodzic wspolwyznawcom. Byly to aktywnosci publiczne zarezerwowane dla mezczyzn. Kobiety mialy zostac w domu i na nowo nauczyc sie skromnosci i umiarkowania, swych "naturalnych" cnot; mialy podporzadkowac sie we wszystkim mezom; rodzic dzieci i powrocic do roli slabszych i mniej doskonalych czlonkow rasy ludzkiej
."
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

rol23 pisze:Jeśli kobieta nie łamie Bożych zaleceń, to jest w porządku
Każda z tych kobiet poza Rut łamała Boże Przykazania na którymś etapie swojego życia. Każda z nich jest przodkinią Jezusa.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”