Czyja jest Ziemia: człowieka, czy Boga?

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

rafalJG
Posty: 931
Rejestracja: 21 kwie 2009, 11:32

Czyja jest Ziemia: człowieka, czy Boga?

Post autor: rafalJG »

Zwolennicy trójcy twierdzą, że tylko Bóg może odkupić ziemię i tylko on może byc jej Królem. Unitarianie uważają Mesjasza za człowieka i to On ma być Królem mesjańskiego Królestwa w Imieniu Ojca.

Pytanie, czy Bóg stworzył świat dla siebie, czy dla człowieka?

tessa

Post autor: tessa »

Prawowitym Władcą świata jest Jehowa Bóg ,który stworzył ziemię dla ludzi.
Ludzie są na ziemi jak lokatorzy ,gdy Bóg jest właścicielem.



Ps 89:11 NS "Twoje jest niebo, twoja też jest ziemia; tyś założył żyzną krainę i to, co ją napełnia."

1Kor 10:26 NS „bo "do Jehowy należy ziemia i to, co ją napełnia".”



Wskutek grzechu ludzie utracili Boże błogosławieństwo ,a Mesjasz -Syn Boży przyszedł na ziemię aby pojednac ludzi z Bogiem.Królestwo Boże z Jezusem jako Królem ustanowionym przez Jehowę panujące podczas Millenium tego dokona ,aby jak pierwej cała ziemia była rajem.

Ap 12:10 NS „I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: "Teraz nastało wybawienie i moc, i królestwo naszego Boga, i władza jego Chrystusa, ponieważ zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarża ich przed naszym Bogiem!”

rafalJG
Posty: 931
Rejestracja: 21 kwie 2009, 11:32

Post autor: rafalJG »

Ale Ty wierzysz, że Bóg wywyższył anioła, by był naszym Królem. Ja sądzę, że ziemię poddał ludziom, nie aniołom...

1 Moj. 1:28
28. I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się, i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię; i czyńcie ją sobie poddaną; i panujcie nad rybami morskimi, i nad ptactwem niebieskim, i nad wszelkim zwierzem, który się rusza na ziemi.
(BG)

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Ale Ty wierzysz, że Bóg wywyższył anioła, by był naszym Królem. Ja sądzę, że ziemię poddał ludziom, nie aniołom...
Jezus był człowiekiem, teraz jest istota duchową, czy uważasz, że JHWH źle zrobił wybierając osobę duchową na KRÓLA?

rafalJG
Posty: 931
Rejestracja: 21 kwie 2009, 11:32

Post autor: rafalJG »

Arius pisze:
Ale Ty wierzysz, że Bóg wywyższył anioła, by był naszym Królem. Ja sądzę, że ziemię poddał ludziom, nie aniołom...
Jezus był człowiekiem, teraz jest istota duchową, czy uważasz, że JHWH źle zrobił wybierając osobę duchową na KRÓLA?
Nie. Zastanawiam sie, jaki był zamysł Boży: poddac Ziemię tylko sobie, jak w Torze, poddać ja człowiekowi - Mesjaszowi, czy Aniołowi- Synowi...?

tessa

Post autor: tessa »

rafalJG pisze:Ale Ty wierzysz, że Bóg wywyższył anioła, by był naszym Królem. Ja sądzę, że ziemię poddał ludziom, nie aniołom...

1 Moj. 1:28
28. I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się, i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię; i czyńcie ją sobie poddaną; i panujcie nad rybami morskimi, i nad ptactwem niebieskim, i nad wszelkim zwierzem, który się rusza na ziemi.
(BG)
Jezus jest archaniołem ,czyli naczelnym aniołem. Obj 12:7

Kiedy ten nakaz zapisany w Rodz 1:28 Bóg dał ludziom?

Przed popełnieniem grzechu,a po tym fakcie sytuacja się zmieniła. :-(

Już Noemu nie powtórzył tego nakazu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Tesso
Jest też napisane
Ja Bóg nie zmieniam się
Jezus Chrystus ten sam wczoraj dziś i na wieki
Wszystko co Bóg powiedział nie przeminęło
Niebo i ziemia przeminie ale Moje Slowo nie przeminie
Bog dał ziemie ludziom
i nigdy tego nie zmienił
/kim że takim jest człowiek że pamietasz o nim ?/
Sam się dziwie tej miłosci i łasce Boga ale tak jest
Bóg ma synów/ludzi/Jezus jest pierworodny z pośród wielu braci
/tym zaś co to przyjeli dał moc nazywać się dziećmi Bożymi/
tyle

tessa

Post autor: tessa »

Wszystko co Bóg powiedział nie przeminęło
Niebo i ziemia przeminie ale Moje Slowo nie przeminie
Bog dał ziemie ludziom
i nigdy tego nie zmienił
Owszem ,Bóg dał ludziom ziemię na mieszkanie , KTO więc jest właścicielem ziemi?

TEN kto ma możliwośc dania ziemi w czyjeś posiadanie.

Czyli BÓG jest jej właścicielem ,gdyż jest jej Stwórcą.Może ludzi osiedlic na ziemi ,a może ich z niej usunąc. wedle swej woli.


Czyż nie?




Iz 40:28 NS "Czy się nie dowiedziałeś ani nie słyszałeś? Jehowa, Stwórca krańców ziemi, jest Bogiem po czas niezmierzony. On się nie męczy ani nie nuży. Nie sposób zbadać jego zrozumienia."

Prz 2:22 NS „Niegodziwi zaś zostaną z ziemi wytraceni, a postępujący zdradziecko zostaną z niej wyrwani.”

Prz 2:21 NS „Prostolinijni bowiem będą przebywać na ziemi i nienaganni będą na niej pozostawieni.”

To tak ,jak właściciel mieszkania wynajmuje to mieszkanie lokatorom.
Gdy lokatorzy dewastują mieszkanie i nie przestrzegają prawa ustanowionego przez właściciela ,to właściciel ma prawo ich eksmitowac z mieszkania.

Ap 11:18 NS "Ale narody srodze się rozgniewały i nadszedł twój srogi gniew i wyznaczony czas na sądzenie umarłych i danie nagrody twym niewolnikom, prorokom, i świętym, i bojącym się twego imienia, małym i wielkim, oraz na doprowadzenie do ruiny tych, którzy rujnują ziemię".

Więc prawdziwe są słowa:

Ps 89:11 NS "Twoje jest niebo, twoja też jest ziemia; tyś założył żyzną krainę i to, co ją napełnia."

1Kor 10:26 NS „bo "do Jehowy należy ziemia i to, co ją napełnia".”

rafalJG
Posty: 931
Rejestracja: 21 kwie 2009, 11:32

Post autor: rafalJG »

Czyli władza nad ziemią przekazana Archaniołowi w Imieniu JHWH? Ok. Mamy pierwszą opinię : )

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

No to czyja jest ziemia, czyja ma być ?


1 Moj. 13:15-17
15. Wszystkę bowiem ziemię, którą ty widzisz, dam tobie, i nasieniu twemu aż na wieki.
16. A rozmnożę nasienie twoje jako proch ziemi; bo jeźli kto będzie mógł zliczyć proch ziemi, tedy i nasienie twoje zliczone będzie.
17. Wstańże, schodź tę ziemię wzdłuż i wszerz, bo ją tobie dam.
(BG)


Rzym. 4:13
13. Albowiem nie przez zakon się stała obietnica Abrahamowi albo nasieniu jego, aby był dziedzicem świata, ale przez sprawiedliwość wiary.
(BG)
Gal. 3:16
16. Lecz Abrahamowi uczynione są obietnice i nasieniu jego; nie mówi: I nasieniom jego, jako o wielu, ale jako o jednem: I nasieniu twemu, które jest Chrystus.
(BG)
Gal. 3:7-9
7. Widzicie tedy, że ci, którzy są z wiary, ci są synami Abrahamowymi.
8. A upatrzywszy to Pismo, iż z wiary Bóg usprawiedliwia pogan, przedtem opowiedziało Abrahamowi, iż w tobie będą błogosławione wszystkie narody.
9. A tak ci, którzy są z wiary, dostępują błogosławieństwa z wiernym Abrahamem.
(BG)
Rzym. 4:13-14
13. Albowiem nie przez zakon się stała obietnica Abrahamowi albo nasieniu jego, aby był dziedzicem świata, ale przez sprawiedliwość wiary.
14. Bo jeźli ci, którzy są z zakonu, dziedzicami są, tedyć zniszczała wiara i wniwecz się obróciła obietnica.
(BG)
Rzym. 8:17
17. A jeźliż dziećmi, tedy i dziedzicami, dziedzicami wprawdzie Bożymi, a spółdziedzicami Chrystusowymi, jeźli tylko z nim cierpimy, abyśmy też z nim byli uwielbieni.
(BG)
Gal. 3:29
29. A jeźliście wy Chrystusowi, tedyście nasieniem Abrahamowem, a według obietnicy dziedzicami.
(BG)

Żyd. 11:8-10
8. Wiarą powołany będąc Abraham, usłuchał Boga, aby poszedł na ono miejsce, które miał wziąć za dziedzictwo i wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie.
9. Wiarą mieszkał w ziemi obiecanej jako w cudzej, mieszkając w namiotach z Izaakiem i z Jakóbem, spólnymi dziedzicami tejże obietnicy.
10. Albowiem oczekiwał miasta mającego grunty, którego sprawcą i budownikiem jest Bóg.
(BG)
Jak. 2:5
5. Słuchajcie, bracia moi mili! azaż Bóg nie obrał ubogich na tym świecie, aby byli bogatymi w wierze i dziedzicami królestwa, które obiecał tym, którzy go miłują?
(BG)

Mat. 28:18
18. Ale Jezus przystąpiwszy, mówił do nich, a rzekł: Dana mi jest wszelka moc[ na niebie i na ziemi.
(BG)

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Dzięki Jachu
za kosztowne cytaty ,które w oczywisty sposób potwierdzają ,że Bóg dał ziemię dla swoich dzieci/ dla ludzi/
Rafał a Ty jakie masz zdanie ? -przedstaw je -może coś o nim napiszę
czy Ty tylko "sędziujesz w pojedynku na wersety" ?
pozdrawiam

rafalJG
Posty: 931
Rejestracja: 21 kwie 2009, 11:32

Post autor: rafalJG »

Płaskowicki Rys pisze:Dzięki Jachu
za kosztowne cytaty ,które w oczywisty sposób potwierdzają ,że Bóg dał ziemię dla swoich dzieci/ dla ludzi/
Rafał a Ty jakie masz zdanie ? -przedstaw je -może coś o nim napiszę
czy Ty tylko "sędziujesz w pojedynku na wersety" ?
pozdrawiam
To co napisał Jachu jest głębokie. Ostatnio raczej sędziuję : )

tessa

Post autor: tessa »

No to czyja jest ziemia, czyja ma być ?
Jak już zaznaczyłam prawowitym władcą ziemi jest sam Bóg.
Może ją dac komu chce,więc
tak się stało ,że obecnie dopuścił aby ziemia po buncie w Edenie należała do Szatana.


J 14:30 Bw "Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie;"


Łukasza 4:5-8
Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi,
6 i rzekł do niego: „Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana i daję ją, komu chcę.
7 Jeśli więc ty oddasz mi cześć przed moim obliczem, wszystko to będzie twoje”.
8 Jezus, odpowiadając, rzekł do niego: „Jest napisane: ‚Jehowę, twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę’”.

1J 5:19 Br „My wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat znajduje się w mocy Złego.”

Komu Bóg powierzy ziemię potem?

Władcą w królestwie jest sam Jezus wraz z 144000 "wykupionych z ziemi".To królestwo ma panowac nad ziemią 1000 lat.
Kto zasiedli wtedy ziemię ?



Ps 37:29 Br „Sprawiedliwi posiądą ziemię i po wsze czasy będą na niej mieszkać.”

Gdy się skończy 1000 lat Jezus przekaże swą władzę królewską Bogu Ojcu ,prawowitemu Władcy Świata.

1Kor 15:24-28 Br
„Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką zwierzchność, władzę i moc.
(25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół u nóg swoich.(26) Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć.
(27) Wszystko bowiem jest rzucone pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który Mu wszystko poddał.
(28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.”

W przekładzie NS :"aby Bóg był wszystkim dla każdego".

therapon

Post autor: therapon »

tessa pisze:1Kor 15:24-28 Br
„Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką zwierzchność, władzę i moc.
(25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół u nóg swoich.(26) Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć.
(27) Wszystko bowiem jest rzucone pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który Mu wszystko poddał.
(28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.”

W przekładzie NS :"aby Bóg był wszystkim dla każdego".
Sprawdziłaś jak jest w tekście greckim?

PANTA EN PASIN - wszystkim we wszystkich

Znowu PNŚ przekręca słowa apostoła Pawła.

Można się o tym przekonać, ponieważ podobne wyrażenie greckie w wielu miejscach oddaje właściwie: 1 Kor 12:6; Ef 1:23; Kol 3:11.

tessa

Post autor: tessa »

therapon pisze:
tessa pisze:1Kor 15:24-28 Br
„Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką zwierzchność, władzę i moc.
(25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół u nóg swoich.(26) Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć.
(27) Wszystko bowiem jest rzucone pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który Mu wszystko poddał.
(28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.”

W przekładzie NS :"aby Bóg był wszystkim dla każdego".
Sprawdziłaś jak jest w tekście greckim?

PANTA EN PASIN - wszystkim we wszystkich

Znowu PNŚ przekręca słowa apostoła Pawła.

Mozna się o tym przekonać, ponieważ podobne wyrażenioe greckie w wielu miejscach oddaje właściwie: 1 Kor 12:6; Ef 1:23; Kol 3:11.
W oryginale nie ma słowa "we" ,a możliwy przekład jest "wszystkim wszystkich" co oznacza ,że Bóg ma byc wszystkim dla wszystkich.
Czyli już nie będzie na ziemi ludzi nie uznających zwierzchniej władzy Jehowy Boga.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”