Mówienie językami - upowszechniające się zjawisko

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Abigail-2 pisze:
KobietaZMagdali pisze:A sumienie?
Mylisz słyszenie głosów z odczuciami sumienia.
Szczególnie psychiatra o wewnętrznych głosach wiele by ci o tym opowiedział ja się na tym nie znam . Ale to nic dobrego .
Znam nawet jedną osobę , która opowiadała , że pod wpływem mocnego stresu słyszała wiele razy głos taki wyraźny "powieś się "
Na szczęście nic takiego nie uczyniła a poddała się leczeniu psychiatrycznemu po czym
takie głosy zniknęły..
Nie uważam, żeby Madzia się myliła. Słyszenie głosów jest powiązane również z sumieniem, tak jak z całym jestestwem danej osoby. A słowa, które słyszała Twoja znajoma osoba Abigail-2 należy interpretować jako "po(stresie) wieź się" ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Radku teraz przypominało mi się jeszcze jedno zdarzenie , które miało miejsce dosyć dawno.
Pewna osoba opowiadała mi , że niekiedy słyszała muzykę jakieś znane motywy ,
takie chyba które lubiła - nie znam szczegółów . Tak słyszała od środka .
Co to według ciebie miało oznaczać bo ja nie wiedziałam co jej na to odpowiedzieć ?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Abigail-2 fakt, że osoba Ta o swoich nietypowych doznaniach wypowiada się pozytywnie dobrze świadczy o Jej relacji z rzeczywistością. Jeśli jest to mężczyzna, to muzyka najprawdopodobniej wróży spotkanie z ważną Kobietą, jeśli jest to Kobieta może to być pocieszenie po nieodwzajemnionym zauroczeniu, lub Coś bardziej intymnego. Muzyka wiąże się z wydawaniem dźwięków przez przedmioty martwe. Jezus mówi, że jeśli ludzi nie przekonają Apostołowie, to odezwą się kamienie:

Łk 19:40 bt "Odrzekł: Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą."

Wers ten można również zrozumieć na płaszczyźnie Duchowej, w związku z głosami niepodobającymi się psychiatrom
Obrazek

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Radku
Dziękuję za odpowiedź :-D

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Sumienie przede wszystkim to nie odczucia, ale pewnien racjonalny osąd, świadomość, że to jest dobre a złe.

Różnica między głosami, których ty piszesz a "głosem Boga" jest radykalna. Głos Boga nie brzmi jak myśli w naszej głowie, ale jest raczej przypomnieniem, zwróceniem na coś uwagi. Wielokrotnie doświadczyłam w ten sposób łaski Pana, gdy walczyłam z nerwicą, w stanach złych, gdy nie radziłam sobie i modliłam o pomoc pojawiła się jakieś przypomnienie, albo z czegoś z terapii, albo jakiś wydarzeń z życia, które przypomniały mi, że moje lęki nie są rzeczywiste. I tym właśnie różni się "głos" Boga. Nie przynosi destrukcji lecz rozwiazania i pokój.

Jeśli uważasz, że Bóg nie kontaktuje sie z nami to jak otrzymujesz odpowiedź na modlitwy?
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Abigail-2 pisze:Radku teraz przypominało mi się jeszcze jedno zdarzenie , które miało miejsce dosyć dawno.
Pewna osoba opowiadała mi , że niekiedy słyszała muzykę jakieś znane motywy ,
takie chyba które lubiła - nie znam szczegółów . Tak słyszała od środka .
Co to według ciebie miało oznaczać bo ja nie wiedziałam co jej na to odpowiedzieć ?
Nie masz nigdy czegoś takiego, że jakas piosenka chodzi Ci po głowie i nie możesz jej wyrzuć z pamięci? Myślałam, ze każdy tak ma, przynajmniej większość osób, które znam.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”