Rozwody i ponowne małżeństwa

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze:No to rozważmy ...
Mamy prawo, nakazujące ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do max. 50 km/h.
Jadę sobie 40 km/h i zatrzymuje mnie drogówka.
Pan policjant mówi: jechał pan 40 km/h, ale powiadam panu, że skoro pański samochód może jechać 150 km/h, to już pan popełnił wykroczenie.
Poza tym nie mam wyobrażenia jak można zgrzeszyć "w sercu" :lol:
Ale Jezus nie zmienił ograniczenia prędkości, powiedział tylko, że grzeszysz już w momencie jak myślisz o przekroczeniu 50 km/h a nie tylko jak ją przekraczasz. Oczywiście policjant tego nie sprawdzi. Czy to jest złamanie Prawa nie wiem.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

rol23 pisze:
Czy Jezus zniósł przykazanie? Nie,
LIST DO EFEZJAN 2. 15. BIZTB

"On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka"
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6983
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

rol23 pisze:
BoaDusiciel pisze:No to rozważmy ...
Mamy prawo, nakazujące ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do max. 50 km/h.
Jadę sobie 40 km/h i zatrzymuje mnie drogówka.
Pan policjant mówi: jechał pan 40 km/h, ale powiadam panu, że skoro pański samochód może jechać 150 km/h, to już pan popełnił wykroczenie.
Poza tym nie mam wyobrażenia jak można zgrzeszyć "w sercu" :lol:
Ale Jezus nie zmienił ograniczenia prędkości, powiedział tylko, że grzeszysz już w momencie jak myślisz o przekroczeniu 50 km/h a nie tylko jak ją przekraczasz. Oczywiście policjant tego nie sprawdzi. Czy to jest złamanie Prawa nie wiem.
Ale zmienił wykładnię i sens tego prawa, wprowadził zaostrzenie.
Formalnie nie nastąpiła zmiana prawa, ale skoro należało to prawo interpretować inaczej niż dotychczas, to nastąpiła zmiana prawa.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

rol23

Post autor: rol23 »

BoaDusiciel pisze: Ale zmienił wykładnię i sens tego prawa, wprowadził zaostrzenie.
Formalnie nie nastąpiła zmiana prawa, ale skoro należało to prawo interpretować inaczej niż dotychczas, to nastąpiła zmiana prawa.
Pismo Święte mówi jednak coś innego i tego się trzymajmy.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Mat 23:13 pau "(13) Biada wam, obłudni nauczyciele Pisma i faryzeusze, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Sami nie wchodzicie, a tym, którzy tam zmierzają, nie pozwalacie."

Mowa w tym wersie o niedojrzałych związkach nauczycieli Pisma i faryzeuszy, którzy bez pełnego zaangażowania w wypełnianie Prawa wiążą się z Kobietami, nie uznając nad sobą zwierzchników, podczas gdy związek, który uświęca swoją czystością Świat powinien być celem każdego

Mt 19:12 pau "Niektórzy bowiem już od urodzenia są niezdolni do małżeństwa. Innych niezdolnymi uczynili ludzie. A jeszcze inni postanowili nie zawierać małżeństwa ze względu na królestwo niebieskie. Kto może to pojąć, niech pojmuje"."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

rol23 pisze:Pismo Święte mówi jednak coś innego i tego się trzymajmy.
Pismo Swiete mowi,ze juz dawno powinienes sobie wylupic oczy.Zrobiles to?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Ja sobie kiedyś wyłupałem oczy.
Obecnie oczy mi już odrosły.
Napisane jest bowiem: "I odrosną mu oczy wyłupane i zdrów będzie".

Nesto, co ja mówiłam o trollingu :-/
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, 16:20 przez nesto, łącznie zmieniany 1 raz.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

rol23

Post autor: rol23 »

booris pisze:
rol23 pisze:Pismo Święte mówi jednak coś innego i tego się trzymajmy.
Pismo Swiete mowi,ze juz dawno powinienes sobie wylupic oczy.Zrobiles to?
Z jakiego powodu mam sobie wyłupywać oczy? Czy dlatego, że jakiś człowiek o lewicowych poglądach sobie coś ubzdurał?

Poglądy są lewicowe, nie lewackie
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, 16:22 przez rol23, łącznie zmieniany 3 razy.

rol23

Post autor: rol23 »

ShadowLady może byś się trochę douczyła, bo Twoja ogólna wiedza nie jest zbyt duża. Powszechnie funkcjonuje przymiotnik "lewacki", który może odnosić się również do poglądów:

http://sjp.pwn.pl/slowniki/lewacki.html

Takie gnioty i ingerencja w czyjeś posty jest niedopuszczalna.


lewactwo
pogardliwie:
1. skrajnie lewicowe poglądy;
2. ludzie o takich poglądach


Słownik 1

lewaczka

pogardliwie o kobiecie zapatrującej się politycznie ku lewej stronie


Słownik 2


19. Nieumiarkowane komentowanie decyzji Administracji Forum nie będzie tolerowane i może spowodować zastosowanie sankcji regulaminowych. Regulamin
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, 19:08 przez rol23, łącznie zmieniany 1 raz.

rol23

Post autor: rol23 »

Jaki jest zatem sens funkcjonowania forum, skoro nie wolno wyprowadzać administracji forum z błędu?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Nazywanie pary małżeństwem jest rodzajem osądu, a czytamy:

Mat 7:1 pau "(1) Nie osądzajcie, abyście nie byli osądzeni."

Jezus przychylił się tylko do małżeństwa Szymona, nadając mu imię Piotr i deklarując, że uszanuje również jego rozwód, jeśli takowy nastąpi:

Mt 16:19 pau "Tobie dam klucze królestwa niebieskiego. Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie"."

Jezus nie zbudował żadnej przekupnej "fabryki małżeństw"

Mat 23:13 pau "(13) Biada wam, obłudni nauczyciele Pisma i faryzeusze, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Sami nie wchodzicie, a tym, którzy tam zmierzają, nie pozwalacie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

rol23

Post autor: rol23 »

radek pisze:Nazywanie pary małżeństwem jest rodzajem osądu
Jakiego osadu? Para staje się sobie przeznaczona z chwilą jak idą do łóżka. Współżycie to nie jest zabawa czy randka, to droga na całe życie, którą się wybiera. Poczytaj sobie Stary Testament, to będzie wszystko jasne.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Rozwód jest dopuszczalny, gdy obie strony tego chcą.
Małżeństwo, to przysięga dana sobie nawzajem.
Nikt nie może jej znieść, tylko obie strony.

W praktyce oczywiście jest całkowicie inaczej.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

rol23 pisze:Para staje się sobie przeznaczona z chwilą jak idą do łóżka
Hmm...a nie jest tak,ze para idzie do lozka,by sprawdzic czy jest sobie przeznaczona?

rol23

Post autor: rol23 »

booris pisze:
rol23 pisze:Para staje się sobie przeznaczona z chwilą jak idą do łóżka
Hmm...a nie jest tak,ze para idzie do lozka,by sprawdzic czy jest sobie przeznaczona?
Może w jakiś liberalnych, czy lewackich kręgach tak do tego się podchodzi ale nie zgodnie z Pismem Świetym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”