Na czym polega cała Prawda

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Molden
Posty: 214
Rejestracja: 20 kwie 2011, 0:45

Post autor: Molden »

Zabiję Boga jeżeli kiedyś wejdę na ten poziom rozwoju.
"światła jeszcze mi nie gaście...".

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Człowiek prawdziwie wierzący i mający ugruntowaną wiedzę o tym w co wierzy, mówi:
dla tej Prawdy(Chrystusa),oddałbym swoje życie.
Natomiast fanatyk wszelkiego autoramentu twierdzi,że dla swojej prawdy,pozabjiałby
kazdego odstępcę od swojej wizji świata. ;-)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Molden pisze:Zabiję Boga jeżeli kiedyś wejdę na ten poziom rozwoju.
Molden
Już Go prawie zabiłeś .... w sobie.

Molden
Posty: 214
Rejestracja: 20 kwie 2011, 0:45

Post autor: Molden »

Anna01 pisze:
Molden pisze:Zabiję Boga jeżeli kiedyś wejdę na ten poziom rozwoju.
Molden
Już Go prawie zabiłeś .... w sobie.
Jeżeli człowiek chce ewoluować, musi zapomnieć o tych kulturowych bytach. Jeżeli nie zdołasz tego dokonać, na zawsze pozostaniesz na poziomie mrówki (do czego dąży monoteizm). Bo Bóg jest tolerancyjny dopóty dopóki pozostajesz mrówką. W końcu w jakiś sposób sam musiał wbić się na ten poziom i zagrożeniem dla niego mogą być tylko te istoty które wyewoluowały przed nim.
"światła jeszcze mi nie gaście...".

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Molden pisze:Jeżeli człowiek chce ewoluować, musi zapomnieć o tych kulturowych bytach. Jeżeli nie zdołasz tego dokonać, na zawsze pozostaniesz na poziomie mrówki (do czego dąży monoteizm). Bo Bóg jest tolerancyjny dopóty dopóki pozostajesz mrówką. W końcu w jakiś sposób sam musiał wbić się na ten poziom i zagrożeniem dla niego mogą być tylko te istoty które wyewoluowały przed nim.
a dlaczego przestała ewoluować małpa. Chyba nie chce :-D
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Molden
Posty: 214
Rejestracja: 20 kwie 2011, 0:45

Post autor: Molden »

Powiedz mi w co wierzysz, a powiem ci kim jesteś.
Człowiek ma dzisiaj mózg na tym poziomie że nic nie stoi na przeszkodzie aby sam kiedyś stał się Bogiem.
"światła jeszcze mi nie gaście...".

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

krystian pisze:a dlaczego przestała ewoluować małpa. Chyba nie chce
Pewnie nie chce. Może się boi, że przypadkiem upodobni się do człowieka? :-P

Era Zwodnika
Posty: 41
Rejestracja: 19 mar 2012, 22:35

Post autor: Era Zwodnika »

a dlaczego przestała ewoluować małpa. Chyba nie chce
Nie chce, bo wie do czego ta ewolucja może czasami prowadzić :-D

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Era Zwodnika pisze:
a dlaczego przestała ewoluować małpa. Chyba nie chce
Nie chce, bo wie do czego ta ewolucja może czasami prowadzić :-D
Nie jest tak źle. Jakby wyrosły jej skrzydła, byłaby fruwającą małpą. :-D
Oby tylko krowy nie latały. Wystarczą gołębie na moim balkonie... :-(

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

Molden pisze:Człowiek ma dzisiaj mózg na tym poziomie że nic nie stoi na przeszkodzie aby sam kiedyś stał się Bogiem.
Na tym właśnie polega kłamstwo diabelskie. Bóg widzi dążenia człowieka i dlatego jeszcze raz będzie zniszczona ziemia i ludzkie osiągnięcia. Za czasów Noego, też nikt nie brał pod uwagę opcji że może pojawić się tyle wody żeby zalać świat , a jednak tak się stało. Skoro jesteśmy tacy inteligentni, to przyjmijmy możliwość że ten świat zostanie zniszczony raz jeszcze.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Tesknotka_
Posty: 8
Rejestracja: 20 mar 2012, 15:43

Post autor: Tesknotka_ »

Najprędzej to ludzie doprowadzą do jego zniszczenia, zaprzepaszczą go. ewentualnie rypnie w nas jakaś zabłąkana asteroida.
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną...?

Molden
Posty: 214
Rejestracja: 20 kwie 2011, 0:45

Post autor: Molden »

Mam nadzieję, że przed unicestwieniem tego świata uratuje nas technologia. Kiedy podbijemy inne planety, wejdziemy na wyższy poziom.
"światła jeszcze mi nie gaście...".

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Na tym polega cała Prawda - Nike zamknij ten temat
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

Molden pisze:Mam nadzieję, że przed unicestwieniem tego świata uratuje nas technologia. Kiedy podbijemy inne planety, wejdziemy na wyższy poziom.
Sam widzisz Kolego Molden że Twoja nadzieja i moja nadzieja są ZUPEŁNIE różne...Moja nadzieja jest w Bogu a nie w człowieku, w Bożej inteligencji a nie ludzkiej. Pomyśl,,, skoro człowiek dochodzi już do tak niewyobrażalnych rozwiązań... do jakiego rozwiązania problemu ludzkości dochodzi Stwórca, dawca ludzkiego rozumu ?
Zastanów się komu ufasz, komuś kto musi zjeść, napić się, może boleć go kręgosłup czy coś jeszcze innego, lub może mieć zwyczajnie zły humor. Czyż nie lepiej wierzyć Temu który jest nieograniczony w swoich możliwościach ?
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

Molden
Posty: 214
Rejestracja: 20 kwie 2011, 0:45

Post autor: Molden »

Nieograniczone może być coś z naszego prymitywnego punktu widzenia. My jesteśmy takimi bogami we wczesnym stadium rozwoju. Nie potrafimy jeszcze rozbijać się na atomy ani przechodzić przez ściany ale pracujemy nad tym, aby żyć wiecznie. I osiągniemy to. Jeżeli Bóg jest nieśmiertelny, nieśmiertelność jest w zasięgu ręki - na razie dla istot osiągających wyższy poziom rozwoju, ale kiedyś będziemy mieli takie same możliwości jak Bogowie, którzy prawdopodobnie stworzyli ten Wszechświat 14 miliardów lat temu.
"światła jeszcze mi nie gaście...".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”