Hbr 4, 15

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

angelo pisze: "To jest Moje Słowo...":
A co to jest?

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Jahu
Jezus nie był prawnie rabinem,lecz swoją znajomoscia spraw Biblijnych ,zadziwiał również formalnych rabinów i w kłopoty ich wprawiał:
Jakby nie był prawnie rabinem to by nie był nazywany rabinem i nie nauczałby w synagogach. Skoro nauczał w synagogach musiał być rabinem. Biblia wyraźnie stwierdza, że był rabinem:
Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: «Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim». J 3,1-2
«Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim J 3,2
jest gościem w domu faryzeusza Łk 7,37- miał autorytet jak rabin.
I trzeba było zacytować pierwszy wers który zapodałeś:
On sam zaś nauczał w ich synagogach, sławiony przez wszystkich. Łk 4,15
- nauczał w synagogach więc był rabinem i tak też był nazywany i przez apostołów i innych ludzi. Twierdzenie, że nie był rabinem nie ma żadnego uzasadnienia biblijnego gdyż biblia wyraźnie stwierdza, że był rabbim.
kodak27
Jeśli tobie pasuje, taka że tak się wyrażę "ułańska fantazja" to i owszem uznaję twoje bezsprzeczne do tego prawo, wedle ogólnego przyjętego ludzkiego kanonu. Myślę iż równie dobrze mógłbyś nieźle konkurować z 'wielkimi pisarzami sensacji', a i zarobiłbyś przy tym niezłą gażę. Wdawanie się w udowadnianie na siłę swoich racji, nie tylko nic wartościowego nie wniesie do omawianego tematu, lecz tylko zostanie w nim rzeczny namuł zamieniający się w nikomu nie potrzebną mieliznę, poproszę teraz ciebie, byś sobie wyobraził przepływające statki taką rzeką, i nie mówię akurat tutaj o przysłowiowej naszej Wiśle, lecz o Amazonce. Czy taka moja dygresja jest zasadna , ocenę pozostawiam tobie. Z Szacunkiem k27
Zabolało? Nie potrafisz się już wypowiadać racjonalnie i rzeczowo, ograniczając się tylko do osobistych wycieczek? Co niby głoszę takiego fantazyjnego? To, że był rabinem? To jest dość powszechny temat i sama Biblia tak go nazywa. To, że mógł być żonaty? Gdzie ja twierdziłem coś takiego, że był żonaty? Ja tylko powiedziałem, że MÓGŁ być żonaty. Z punktu widzenia historycznego nie można przyjąć, że nie był żonaty, ani, że był kawalerem. Po prostu wziać te dwie możliwości za możliwe; a nie podbijając jedną mimo, że biblia o tym milczy, milczy także o tym co robił między 12 a 30 lat, a drugą odstawiać w zapomnienie. To nie jest ani fachowe ani racjonalne.
henryk
Nie przekraczaj granicy, za którą jest już tylko ośmieszenie!
Rozmawiamy tu o Synu Bożym.
Mógł żądać od Ojca doskonałej kobiety, ale... nie uczynił tego.
Przyszedł na świat nie po to, aby zaspakajać swe „chucie”, czy zakładać rodzinę, ale aby oddać swe doskonałe życie za nas...
A czemu nazywasz seks chuciem oceniając go negatywnie? Seks małżeński jest święty w myśli judaistycznej; więc nie nazywałbym tego chuciem. Poza tym jak wyżej, nie lansuje żadnej teorii, tylko stoję przy obydwu, bo każda jest możliwa. To co mówisz jest tylko subiektywna ocena.
Życie daje Ojciec. Jezus miał doskonałe także ciało.
Ciało Jezusa nie uległo pokusom. W niczym.
Ale co to za dowód na wieczność dzieci? Sam Jezus miał ciało śmiertelne które podlegało pokusom i ludzkim słabościom jak zmęczenie i inne odczucia.
Uważasz, że używanie narządów rozrodczych w celach „zabicia czasu” z nieznajomymi, przypadkowymi partnerami, jest niczym złym?
Dziś ta, jutro inna, a może i dwie naraz...
Nie twierdze, że to jest dobre, ale też nie twierdze, że złe.. Zakon nie uważa tego za grzech, więc nie zmyślaj. Zakon sankcjonuje to poprzez zmuszenie do małzeństwa dwojga ludzi.
Każdy chłopiec żydowski po ukończeniu 13 lat mógł czytać Torę w synagogach.
Żadna nowość. :-D
A tak na marginesie „Rabbi” tłumaczy się na „nauczycielu”.
Jest różnica między czytać a nauczać. Wiem co znaczy rabbi, i był więc rabinem co sama Biblia potwierdza.
Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: «Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim». J 3,1-2
«Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim J 3,2
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, 12:18 przez BLyy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wiesia pisze:
angelo pisze: "To jest Moje Słowo...":
A co to jest?
[center]
To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie, na całym świecie.
[/center]

Jest to przekaz Chrystusa z 1989r wydany jako książka (ponad 1300 stron) i dostępny do czytania w Internecie (trzeba kliknąć w w ten tytuł,który podałem na niebiesko),w którym wyjaśnia,prostuje i poszerza nauki,które przekazał apostołom.Moim zdaniem demaskuje też świadome fałszowanie NT i nieświadome błędy,które powstały podczas tłumaczeń.Przekaz ten ma obowiązywać do czasu Jego duchowego przyjścia na Ziemię.Jest to bardzo niewygodny przekaz Chrystusa dla tych,którzy uważają Biblię za jedynie prawdziwe Słowo Boże.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Kpł 21:14 br "Nie wolno mu żenić się ani z wdową, ani z kobietą odrzuconą przez męża, ani z kobietą zhańbioną, ani z rozpustną, lecz weźmie sobie za żonę dziewicę spośród swego ludu."
Nie ma to jak biblijna manipulacja, która nie przystoi chrześcijanom. Zachowanie niczym Szymon Mag. Brzydzę się takim fałszowaniem biblii by publicznie kłamać, że tam mowa jest o grzechu, gdy tak naprawdę sankcjonuje nakazy i zakazy kapłana tylko. Po pierwsze nie ma tam słowa grzech chyba, że sobie je wymyślimy. Po drugie nie ma tam nic o grzechu, tylko mowa jest o prawie jakie musi przestrzegać kapłan a nie przeciętny obywatel:
10 Kapłan, który jest wyższy godnością ponad braci, na którego głowę była wylana oliwa namaszczenia, który był wprowadzony w czynności kapłańskie, wkładając szaty nie będzie rozpuszczał włosów i nie będzie rozdzierał swych szat. 11 W ogóle nie zbliży się do żadnego zmarłego, nie narazi się na nieczystość rytualną ani z powodu ojca, ani z powodu matki. 12 Nie będzie wychodził z przybytku świętego, nie będzie bezcześcił świętego przybytku swego Boga, bo ma na sobie [jak] diadem oliwę namaszczenia swego Boga. Ja jestem Pan! 13 Za żonę weźmie tylko dziewicę. 14 Nie weźmie za żonę ani wdowy, ani rozwódki, ani pohańbionej, ani nierządnicy: żadnej z takich nie weźmie, ale weźmie dziewicę spośród swych krewnych. 15 Nie zbezcześci potomstwa między krewnymi, bo Ja jestem Pan, który go uświęca!» Kpł 21
- nie ma tutaj nic o grzeszności tylko o nakazach dla kapłana, żeby taki był tylko dziewicę, natomiast inni mogą sie z takimi kobietami żenić, przykładów nie brakuje gdy się bierze za żonę kobiety różnych obyczajów czego najlepszym przykładem jest Rachab. Czy każdy też nie może zbliża się do zmarłego, czy rozpuszczać włosów czy drzeć szat? To jakaś nowa wykładnia Prawa? Tylko pokazujesz, że albo nic nie wiesz o prawie Zakonu, albo kłamiesz. Poza tym nierządnica to nie seks dwojga wolnych ludzi, tylko prostytucja, i wtedy jest nazywany nierządem gdy jedno z wolnych ludzi bierze za to kase. Nie zaś sam w sobie. W ten sposób kobiete zgwałconą można uznać za nierządnice. Poza tym w LXX nie ma słowa ANI między pohańbioną a nierządnicą co można jeszcze bardziej rozszerzyć, że kobieta nierządna jest zhańbiona. Czekam na cytat który mówi o seksie dwojga wolnych ludzi jako grzechu.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

angelo pisze:Jest to przekaz Chrystusa z 1989r wydany jako książka (ponad 1300 stron) i dostępny do czytania w Internecie (trzeba kliknąć w w ten tytuł,który podałem na niebiesko),w którym wyjaśnia,prostuje i poszerza nauki,które przekazał apostołom.Moim zdaniem demaskuje też świadome fałszowanie NT i nieświadome błędy,które powstały podczas tłumaczeń.Przekaz ten ma obowiązywać do czasu Jego duchowego przyjścia na Ziemię.Jest to bardzo niewygodny przekaz Chrystusa dla tych,którzy uważają Biblię za jedynie prawdziwe Słowo Boże.
Nie rozumiem...Kto jest autorem tej 1300-stronicowej ewangelii? Jezus ją napisał w 1989 roku?!

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ad Blyy

Rózne denominacje mają swoich duchownych denominacyjnych,którzy pełnią funkcje nauczycieli,przewodników,mistrzów,czy mentorów. Są ciała denominacyjne,które takie uprawnienia przyznają/nadają dla "swoich",
Jezusowi nikt takich uprawnień i upowaznień ze starszyzny żydowskiej nie nadał i nie nadawał. Nauczał On z "wyzszego upoważnienia",dlatego też nie należy Go poniżać, włączając do ludzkich organizacji i ich wpływom poddawać.
Jak widzisz,przedmiotem niezrozumienia jest to,że Jezus będąc Nauczycielem/Rabinem, nie był mianowany przez żadne ludzkie gremium
religijne i społeczne. A Ty jak zrozumiałem,poprzez tytuł Rabin,usiłujesz wpisać Go do ziemskiej organizacji religijnej. Ale może źle rozumiem.
HISTORYCZNE DOWODY ISTNIENIA JEZUSA CHRYSTUSA

Jakie mamy konkretne dowody świadczące o Jezusie Chrystusie?

Możemy je znaleźć w historycznych źródłach chrześcijańskich i niechrześcijańskich. Nie należy sądzić, że istnieje moc niechrześcijańskich źródeł.

Przyczyny istnienia niewielkiej ilości tych źródeł są jasne.

W czasach Jezusa Chrystusa Palestyna była pod okupacją Rzymian. W Rzymie panującą religią było pogaństwo, a kultem boskim otaczano cezarów.

W samej Palestynie panowała religia Mojżeszowa, w której główną rolę odgrywali kapłani oraz kierunki wyznaniowo-teologiczne, zwłaszcza faryzeuszów i saduceuszów. Wszelkie nowe kierunki i ruchy religijne nie były mile widziane, lecz ostro zwalczane. Niszczono przy tym wszelkie dokumenty dotyczące Chrystusa i chrześcijaństwa.

Religia chrześcijańska rodziła się w warunkach „konspiracyjnych”. Nie było wówczas środków masowej komunikacji istniejących w naszych czasach jak: prasa, książka, radio czy też telewizja.

Mimo tych trudności i niesprzyjających okoliczności zachowały się świadectwa uczonych rzymskich i żydowskich o chrześcijanach i o Chrystusie.

Omówimy w pierwszej kolejności świadectwa rzymskich sprawozdawców.

Należy nadmienić, że są to najczęściej opisy wrogie, niekiedy nawet złośliwe względem Chrystusa i chrześcijaństwa.

Jednym z najlepszych historyków rzymskich jest Tacyt (55-120 r.).
W swych „Annales” (roczniki) pisze o Chrystusie i o chrześcijanach.

Tacyt był wyższym urzędnikiem państwowym pogańskiego władcy i nienawidził chrześcijan. W książce XV, 44 roczników napisał o Chrystusie, że za panowania Tyberiusza cesarza skazany został na śmierć przez prokuratora Poncjusza Piłata.

Inny z urzędników rzymskich Pliniusz Młodszy (62-113 r.) pisząc list-raport do cesarza Trajana podaje informację o chrześcijanach i o Chrystusie.

Historyk i retor rzymski Swetoniusz (70- 160 r.), osobisty sekretarz cesarza Hadriana w swym dziele „De vita Cesarium” („Życiorysy cesarzy”) pisze o chrześcijanach i o Chrystusie.

Świadectwo o Chrystusie daje także Celsus, który w 178 r. napisał napastliwy pamflet na chrześcijan i na Chrystusa, lecz tym samym potwierdza historyczność Jezusa Chrystusa.

Współczesny Celsusowi Lucjan wyśmiewał chrześcijan i pisał, że wybrali sobie Boga, który zginął hańbiącą śmiercią na krzyżu.

Jednym z najważniejszych dokumentów rzymskich potwierdzających historyczność Jezusa Chrystusa jest raport prokuratora Piłata do cesarza Tyberiusza o życiu i ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa.

Przy sposobności jest rzeczą wskazaną przytoczyć świadectwo Syryjczyka Mary (75-160 r.), który pisał w liście do swego syna Serapiona: „Na co się zdało Ateńczykom uśmiercać Sokratesa, Amijczykom spalić Pitagorasa, a Żydom umęczyć ich mądrego Króla? Słusznie i sprawiedliwie pomścił Bóg tych trzech mędrców”.

Mara postawił Jezusa w rzędzie mędrców, choć nie uznawał Jego nauki. Z kolei przytoczymy niektóre świadectwa żydowskie. Żydowscy pisarze nie uznawali Jezusa Chrystusa jako Mesjasza i dlatego nie pisali o Nim ani dobrze, ani zbyt wiele, lecz nie zaprzeczali Jego istnienia.

Najważniejsze świadectwa o Jezusie Chrystusie dostarcza nam Talmud i historyk żydowski Józef Flawiusz.

Talmud na polski oznacza naukę – wykład Pisma Św. i komentarze uczonych żydowskich do Starego Testamentu. Stary Talmud powstał w II-IV w. po Chrystusie. Autorami Talmudu są dwie grupy rabinów: palestyńscy i babilońscy. Stąd też istnieją dwa kodeksy Talmudu różniące się między sobą.

Całość dzieli się na Misznę i Gemarę. Miszna jest pracą zbiorową zawierającą objaśnienia do Tory – Prawa Mojżeszowego. Gemara zawiera objaśnienia do Miszny.

W Talmudzie w kilku miejscach znajdujemy wzmianki o Jezusie i chrześcijanach, zawsze wrogie, poniżające i szydzące, niemniej świadczące o istnieniu Jezusa Chrystusa. Jeden z fragmentów Talmudu podaje: „W wigilię Paschy powieszono Jezusa z Nazaretu za to, że czynił czary, zwodził lud i odwodził od Zakonu Izraela”.

Historyk żydowski Flawiusz (37-100 r.) napisał „Antiquitates judaicae” („Dawne dzieje Izraela”) ksiąg 20, w których czyni wzmiankę o Chrystusie i chrześcijanach: „W tym czasie żył Jezus, człowiek mądry, jeżeli w ogółem można nazwać go człowiekiem. Czynił bowiem rzeczy niezwykłe i był nauczycielem ludu. Poszło za Nim wielu Żydów i pogan. A gdy wskutek doniesienia najznakomitszych u nas mężów Piłat osądził Go na śmierć krzyżową, Jego dawni wyznawcy nie przestali Go miłować. Albowiem trzeciego dnia ukazał im się znów jako żyjący, jak to o Nim przepowiadali Boscy prorocy. Odtąd aż po dzień dzisiejszy istnieje społeczność chrześcijańska, która od Niego otrzymała swą nazwę”.

Powyższe dowody przytoczyliśmy nie tylko dla wzmocnienia naszej wiary, lecz i dla celów apologetycznych wobec wielkiej liczby przeciwników. Chrześcijańskim źródłem historyczności Jezusa Chrystusa są Ewangelie i listy apostolskie. Historyczność Pisma Św., w tym także Ewangelii, została potwierdzona przez archeologię. Książka wydana przez katolickie stowarzyszenie „Pax” pt. „A jednak Pismo święte ma rację” przytacza wiele dokumentów dostarczonych przez archeologów, które potwierdzają historyczność i prawdziwość Pisma Św., w tym również Ewangelii, jako księgi Boskiego pochodzenia, traktującej o życiu i nauce Jezusa Chrystusa.
KIM JEST JEZUS CHRYSTUS DLA NAS?

Nasza opinia o Jezusie Chrystusie jest identyczna, jaka była przed wiekami wyrażona przez ap. św. Piotra. Jezus był Chrystusem, czyli Pomazańcem Boga. Był On Synem Boga żywego, który przyszedł na naszą ziemię dla przeprowadzenia zbawiennego dzieła. Znajdujemy proroctwa w Starym Testamencie, które wypełniły się w Jezusie Chrystusie. Proroctwa mówiły, że Jezus Chrystus miał narodzić się w Betlejem (Mich. 5:27), że miał być sprzedany za 30 srebrników (Zach. 11:12), że miał umrzeć (Dan. 9:26), że miał być uśmiercony wraz z przestępcami (Izaj. 53:12), że Mu nie złamią żadnej kości (2 Mojż. 12:46) i że choć umrze, dusza Jego nie pozostanie w grobie (Psalm 16:10). Cały 53 rozdział Proroctwa Izajasza podaje szczegóły Jego ofiarniczej śmierci.

Wszystkie te dowody świadczą wyraźnie, że Jezus był przepowiedzianym przez proroków Bożych Zbawicielem świata. Jednocześnie świadectwa przytoczone ze Starego Testamentu, które znalazły swe wypełnienie w Jezusie Chrystusie przekonują nas, że całe Pismo Święte jest Boskim objawieniem.

Pismo Święte podaje wiele znamiennych tytułów odnoszących się do naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie mamy zamiaru przytaczać wszystkich tytułów odnoszących się do Jezusa Chrystusa, gdyż jest ich bardzo dużo. Proroctwo Izajasza 9:6-7 podaje kilka znamiennych imion: Dziwny, Radny, Bóg Mocny, Ojciec Wieczności i Książę Pokoju. Najznamienniejszy tytuł to Książę Pokoju. Proroctwo zapewnia nas, że On zaprowadzi upragniony wieczny pokój na całej ziemi.

Ap. Paweł pisał w swoim liście 1 Kor. 1:23-24 – „Ale my każemy Chrystusa ukrzyżowanego, Żydom wprawdzie zgorszenie, a Grekom głupstwo. Lecz samym powołanym i Żydom i Grekom każemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą”. Ewangelia przytacza wiele ciekawych momentów, gdzie mądrość Jezusa Chrystusa przewyższała chytrość i przebiegłość faryzeuszów i saduceuszów, którzy usiłowali usidlić Go w mowie.

Ap. Paweł miał w szczególności na względzie mądrość Bożą zbawienną, która skoncentrowała się w Jezusie Chrystusie. Ewangelia naszego Pana Jezusa zawiera drogę zbawienia i wskazuje sposoby i środki niezbędne dla osiągnięcia wiecznego życia i szczęścia.

Jezus Chrystus jest także światłem świata (Jan 1:7-10, 3:19-21).

Jezus Chrystus i Jego chwalebna Ewangelia przyniosły światłość Boskiej Prawdy dla wszystkich narodów ziemi.

Świat przed Chrystusem możemy porównać do małej chatki namalowanej przez pewnego malarza. Samotna i ponura chatka na tle bezlistnych jesiennych drzew, osnuta mrokiem wieczoru nie przedstawiała miłego widoku.

Ale w pewnej chwili malarz namalował światła w oknach chatki. I oto obraz zmienił radykalnie swoje oblicze. Ze smutnego i ponurego stał się miły, wesoły i przytulny.

Podobny wpływ na losy ludzkości wywarła nauka Jezusa Chrystusa, która jest przez niego nazwana światłem świata.

Dziś jedynie jednostki oceniają tę światłość. Większość nie dostrzega jej i nie postępuje za tą światłością.

Obietnica Ewangelii nie zostanie wszakże chybiona i wypełni się w przyszłym wieku.

Ci, którzy przyjęli naukę Jezusa Chrystusa jako światłość świata i są przez nią prowadzeni, nie pozostaną w ciemności.

Drodzy Braterstwo! Postępujmy za tą światłością, abyśmy byli dziećmi światłości, a doprowadzi nas do wiecznej szczęśliwości.
Artykuł nadesłany
cyt z Na Straży 1968/4/02, str. 52
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wiesia
Nie rozumiem...Kto jest autorem tej 1300-stronicowej ewangelii? Jezus ją napisał w 1989 roku?!
Chrystus je przekazał,podobnie jak i te poniższe.Mnie to nie dziwi.Jeśli zbliża się czas przyjścia Chrystusa na Ziemię,to ludzie coraz bardziej muszą poznawać prawdę,która świadomie została ukryta lub zastąpiona nieprawdą. W Internecie jest dużo jeszcze innych przekazów wiedzy,której nie ma w Biblii.Jedni w nie wierzą,inni nie,ale można się z nimi zapoznać jak kogoś to interesuje.

Obrazek To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie

Obrazek Wielkie kosmiczne nauki JEZUSA z Nazaretu dla Jego apostołów i uczniów,którzy mogli je pojąć.Życie ludzi prawdziwie wypełnionych Bogiem

Obrazek Wewnętrzna Droga
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, 13:50 przez amiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Ok Kodak27. Poćwicz narzędzia forum, wówczas będzie łatwiej się komunikować.
Bibliografia moich postów:
Wojna Żydowska, J. Flawiusz. Tu zgadzam się z Henrykiem, że z Flawiusza historyk mało rzetelny. Był byłym zelotą, który poddał się Wespazjanowi i został jego propagandzistą. Niemniej pisze o pewnych faktach i nie miał powodu, aby je zmyślać
Taylor, A second Temple in Egypt, niestety po angielsku.
http://www.historum.com/blogs/lady_cass ... onias.htmlświątynia Onaniasza
pozdrawiam

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

angelo, cytat z "Wielkie kosmiczne nauki JEZUSA z Nazaretu dla Jego apostołów i uczniów,którzy mogli je pojąć.Życie ludzi prawdziwie wypełnionych Bogiem "
Pozostańcie w Mojej miłości, gdyż Moja miłość jest miłością Boga Ojca-Matki.
ktoś to czytał ? :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

bartek212701 pisze:angelo, cytat z "Wielkie kosmiczne nauki JEZUSA z Nazaretu dla Jego apostołów i uczniów,którzy mogli je pojąć.Życie ludzi prawdziwie wypełnionych Bogiem "
Pozostańcie w Mojej miłości, gdyż Moja miłość jest miłością Boga Ojca-Matki.
ktoś to czytał ? :-)
Widzę, że są tam zapisy 'politycznie poprawne' ;-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

bartek212701 pisze:angelo, cytat z "Wielkie kosmiczne nauki JEZUSA z Nazaretu dla Jego apostołów i uczniów,którzy mogli je pojąć.Życie ludzi prawdziwie wypełnionych Bogiem "
Pozostańcie w Mojej miłości, gdyż Moja miłość jest miłością Boga Ojca-Matki.
ktoś to czytał ? :-)
Wydaje mi się,że czytałem fragmenty,ale postaram się to przeczytać jak będę miał natchnienie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

Szanowny Blyy, a co niby ma mnie boleć ? Twoja "ułańska fantazja" ? Jakie personalne wycieczki ? Wiesz ubolewam niestety nad jednym, twoje kontr argumenty naprawdę nie wniosły nic wartościowego do dyskusji, ponieważ nie zatrudniasz u siebie rozsądku i głębokiej logiki, twoja "logika" to zwykłe gdybanie, co zostało już powiedziane w moim poprzednim poście w wyrażeniu "ułańska fantazja". Jednakże jeśli poczułeś się tym urażony, szczerze przepraszam. Zawsze staram się szanować ludzi, choć nie podzielam ich poglądów i właśnie to było sednem w poprzednim wpisie odnośnie twoich stawianych tez. Dlatego racz wielce ciebie o to proszę czytać uważnie, i nie przypisuj mi więcej swoich negatywnych pobudek oraz takowych emocji, bo to naprawdę wysoce nie etyczne. Z szacunkiem k27

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Seks uniemożliwia duchowe poznanie człowieka. Jest zwierzęcą formą rozładowania napięcia, bardzo zresztą egoistyczną i nie ma w tym żadnej miłości.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

RM pisze:Jezus spędził młodość w Egipcie, najprawdopodobniej w Heliopolis. Tu otrzymał wykształcenie, stąd tytułowanie Go nauczycielem (rabinem), chociaż reprezentował środowisko traktowane wrogo przez liderów duchowych świątyni w Jerozolimie, to widzimy, że był przez przywódców traktowany z szacunkiem należnym nauczycielowi, stąd wniosek, że miał za sobą znaczące środowisko, czyli najprawdopodobniej liderów z Heliopolios. Zeloci byli związani z Heliopolis, i domagali się przywrócenia legalnej linii kapłańskiej w legalnej świątyni. Ilość zelotów w bezpośrednim otoczeniu Jezusa wskazuje że traktowali Go jako "swego" i jest to kolejna poszlaka, zę Jezus posiadał bezpośrednie związki z Heliopolis. Zatem jeśli Jezus był nauczycielem, powinien zgodnie z Talmudem być żonaty.
Nie jestem historykiem i bazuję jedynie na Google > Wikipedia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Herod_Wielki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Herod_Archelaos
Porównując te dane z tym co...,
Mat 2 pisze:13 A gdy oni odeszli, oto anioł Pański ukazał się we śnie Józefowi i rzekł: Wstań, weź dziecię oraz matkę jego i uchodź do Egiptu, a bądź tam, dopóki ci nie powiem, albowiem Herod będzie poszukiwał dziecięcia, aby je zgładzić.
14 Wstał więc i wziął dziecię oraz matkę jego w nocy, i udał się do Egiptu.
15 I przebywał tam aż do śmierci Heroda, aby się spełniło, co powiedział Pan przez proroka, mówiącego: Z Egiptu wezwałem syna mego.
16 Wtedy Herod, widząc, że mędrcy go zawiedli, rozgniewał się bardzo, wydał rozkaz, aby pozabijać wszystkie dzieci w Betlejemie i w całej jego okolicy, od dwóch lat i młodsze, według czasu, o którym się dokładnie dowiedział od mędrców.
17 Wówczas spełniło się, co powiedziano przez Jeremiasza, proroka, mówiącego:
18 Słyszano głos w Rama, płacz i żałosną skargę. Rachel opłakuje dzieci swoje i nie daje się pocieszyć, bo ich nie ma.
19 A gdy Herod umarł, oto anioł Pański ukazał się we śnie Józefowi w Egipcie, mówiąc:
20 Wstań, weź dziecię oraz matkę jego i idź do ziemi izraelskiej, zmarli bowiem ci, którzy nastawali na życie dziecięcia.
21 Wstał więc, wziął dziecię oraz matkę jego i powrócił do ziemi izraelskiej.
22 Ale gdy usłyszał, że Archelaus króluje w Judei po ojcu swoim, Herodzie, bał się tam iść, ostrzeżony jednak we śnie, udał się w strony Galilei.
23 A przyszedłszy tam, zamieszkał w mieście zwanym Nazaret, aby się spełniło, co powiedziano przez proroków, iż Nazarejczykiem nazwany będzie.
Łuk 2 pisze:40 A dziecię rosło i nabierało sił, było pełne mądrości, i łaska Boża była nad nim.
41 A rodzice jego chodzili co roku do Jerozolimy na Święto Paschy.
42 I gdy miał dwanaście lat, poszli do Jerozolimy na to święto, jak to było w zwyczaju.
..., to te Twoje rewelacje na temat Świątyni w Heliopolis, a zwłaszcza wykształcenia i pozycji Pana Jezusa jako Nauczyciela, Rabina, żonatego itp, (niepotrzebne skreślić), stają pod dużym znakiem zapytania... :roll:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Eutychus pisze:Zatem jeśli Jezus był nauczycielem, powinien zgodnie z Talmudem być żonaty.
Gdyby był, ale nie był. Jezus nie był Rabinem, bo rzeczywiście musiałby być żonatym.
Eutychus pisze:
Jezus spędził młodość w Egipcie, najprawdopodobniej w Heliopolis.
Skad to wiesz? Z Biblii?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”