Czy ew.Łukasza i Dz.Ap. są natchnione?

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

przyimek pisze:Pan Jezus Chrystus nauczał o szanowaniu nawet wroga, a gdzie w dzisiejszym świecie szanuje się oponentów?
... na forum biblijnym? ... czasami i niektórzy ;-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

przyimek pisze:
Dżej pisze: Biblia jak na słowo miłosiernego Boga zbyt już podzieliła ludzi i nie uważam tego za coś dobrego.
Biblia podzieliła? Mi się wydaje że to ludzie sami się dzielą, atakują, wyśmiewają, chcą dyskutować a nie słuchają drugiej strony...
Biblia nikogo nie dzieli. najważniejsze to miłować i szanować Boga oraz kochać bliźniego. To tak w skrócie jeśli się nie mylę.

Pan Jezus Chrystus nauczał o szanowaniu nawet wroga, a gdzie w dzisiejszym świecie szanuje się oponentów?
To czemu nastąpiła Wielka Schizma?
Czyżby nie przez różne interpretowanie Biblii?
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

przyimek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:46

Post autor: przyimek »

Dżej pisze:
przyimek pisze:
Dżej pisze: Biblia jak na słowo miłosiernego Boga zbyt już podzieliła ludzi i nie uważam tego za coś dobrego.
Biblia podzieliła? Mi się wydaje że to ludzie sami się dzielą, atakują, wyśmiewają, chcą dyskutować a nie słuchają drugiej strony...
Biblia nikogo nie dzieli. najważniejsze to miłować i szanować Boga oraz kochać bliźniego. To tak w skrócie jeśli się nie mylę.

Pan Jezus Chrystus nauczał o szanowaniu nawet wroga, a gdzie w dzisiejszym świecie szanuje się oponentów?
To czemu nastąpiła Wielka Schizma?
Czyżby nie przez różne interpretowanie Biblii?
A jak można inaczej interpretować 2 najważniejsze przykazania?
To ludzie wyrywają zdania z Biblii, nadinterpretują, dzielą, mnożą, dodają, straszą innych przecież nie o tym Pan Jezus Chrystus nauczał.
Nie wiem wielu rzeczy ale ... mi to do zbawienia nie jest potrzebne. Wiem co jest najważniejsze i tyle...
takie jest moje zdanie. i Wiem że Ciebie jak i innych raczej nie przekonam bo to Pan Jezus musi przyjść do Was . Bo z tego co przeczytałem Ty nie wierzysz?
Ja tu nic nie zmienię bo nie jestem od tego

Ludzie (w tym i ja ;) ) to naprawdę dziwne stworzenia są... Pan Bóg im się przed oczami pokazywał, wiele cudów dla nich uczynił to ludzie nadal w niego powątpiewali, On dawał im jedzenie w niewyjaśniony sposób, oni też powątpiewali na drugi dzień... Mojżesz nie przyszedł przez 40 dni, ludzie już zapomnieli i zrobili sobie złotą krowę...

Ludzie w większości wolą tanią sensację, niepotwierdzone informacje, filmik na yt i już się zmieniają.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2013, 20:03 przez przyimek, łącznie zmieniany 1 raz.

przyimek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:46

Post autor: przyimek »

Dezerter pisze:
przyimek pisze:Pan Jezus Chrystus nauczał o szanowaniu nawet wroga, a gdzie w dzisiejszym świecie szanuje się oponentów?
... na forum biblijnym? ... czasami i niektórzy ;-)
No przecież nie pisałem że takich ludzi nie ma :D Takich ludzi jest pełno jednak w dzisiejszych czasach raczej nie jest to dobrze prezentowane. Dziś to ponoć ciemnogród i lepszejsza jest postępowa nauka.. he he he która opiera się na wierze XD

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Zgadza się, nie wierzę. Cały czas czekam i jak na razie się nie pokwapił.
A przecież ponoć chce wszystkich zbawić. No więc?
A które to przykazania takie ważne?
Oczywiście, Biblia to kolejny powód do niezgody - Bóg miłosierny chyba by nie podawał diabłu kolejnych atutów.
Nauka opiera się na wierze czy empirycznych dowodach?
Czy wierząc rozczepię światło?
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

przyimek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:46

Post autor: przyimek »

Dżej pisze:Zgadza się, nie wierzę. Cały czas czekam i jak na razie się nie pokwapił.
A przecież ponoć chce wszystkich zbawić. No więc?
A które to przykazania takie ważne?
Oczywiście, Biblia to kolejny powód do niezgody - Bóg miłosierny chyba by nie podawał diabłu kolejnych atutów.
Nauka opiera się na wierze czy empirycznych dowodach?
Czy wierząc rozczepię światło?
nie odpowiem Ci na te pytania... bo nie wiem. ja wierzę i wiem że 2 tysiące lat temu żył Pan Jezus i umarł za grzechy ludzi. Potem zmartwychwstał itd. pewnie wszystko dobrze wiesz.
Zależy mu na wszystkich ale to Pan Jezus Chrystus decyduje co gdzie i kiedy.

Pytasz o naukę to jakie empiryczne dowody są w teorii ewolucji którą całkowicie burzy... budowa dzięcioła. czy teoria wielkiego wybuchu która ma wiele braków a i nikt nie może odpowiedzieć jak się pojawiło życie z przysłowiowej... zupy?
O Ziemi też nic nauka nie mówi, bo największy odwiert to 12 czy 15 km w głąb Ziemi...

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Szkielety to dowody empiryczne, tak samo jak warstwy w jakich się znajdują.
Ok, nie ma na wszystko odpowiedzi, ale to nauka a nie wiara czy religia gdzie odpowiedzi są na tacy choć niekoniecznie zgodne z prawdą bo np. nie tylko źli chorują - nieprawdaż?
A niedługo zamierzają się dowiercić do płaszcza Ziemi...nie na powierzchni(gzie grubość wynosi 60 km) a na dnie oceanu(gdzie grubość skorupy to 6 km).
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”