Dlaczego zachęcam zbawionych do wypełniania przykazań.

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jak miło , że czytasz Torę.


Rethel pisze:
Oczywiście że czytam.
Jest dla mnie pisanym
źródłem poznania zasad
i zapatrywań Jahwego.

Dla mnie jest słowem Bożym ,a właściwie słowami życia jakie otrzymał prorok Mojzesz od samego Boga.
Mojzesz wszystko przekazał ludowi Bożemu, do którego Bóg takze wszczepił wierzących z narodów.Z tej samej skały tj. z Chrystusa pili napój duchowy Izraelici na pustyni co i my dzisiaj.

I Kor.10,(1) Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze, (2) i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu; (3) wszyscy też [Izraelici] spożywali ten sam pokarm duchowy (4) i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a ta skała - to był Chrystus.


Dz.Ap.10,37) Ten właśnie Mojżesz powiedział do potomków Izraela: Proroka jak ja wzbudzi wam Bóg spośród braci waszych. (38) On to w społeczności na pustyni pośredniczył między aniołem, który mówił do niego na górze Synaj, a naszymi ojcami. On otrzymał słowa życia, ażeby wam je przekazać.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”