Dlaczego zachęcam zbawionych do wypełniania przykazań.

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jfs300

Post autor: jfs300 »

ata333 pisze:
jfs300 pisze:Wnikliwy masz racje z tym , że Bożych przykazań nalezy
ale nie kosztem zmierzenia się z życiem niestety,
ucieczka zawsze jest tchorzostwem..

ja wlasnie to przerabiam na wlasnej skorze..

szatan ciagle podpowiada uciekaj..zamiast zmierz sie z problemem..stan oko w oko z "diablem" i powiedz mu NIE.... :-P

ciezka sprawa..ale jaka satysfakcja bedzie gdy podolam.. :-D
\
ata a wiesz jak sie pokonuje złe duchy?
ustawia sie je za sobą i pokazuje kto tu rządzi he he
mowie poważnie, zobacz jak Chrystus postąpił z ''legionem'' czyli tysiącem demonów
one go błagały zeby wiecej nie szkodzić, moc wejść w świnie i sie utopic:P
Wydaje mi sie ze na sądzie ostatecznym będzie podobnie i że żaden diabół ani nikt nie bedzie stawiał oporu temu kto potęzniejszy i przyjdzie:) czyli Chrystusowi
To mi daje dużo do myslenia, dla mr 666 ratunek (wiem kiepskie słowo) jest wejsc w świnie i zginąć :-P A tu stres a tu stres, kiedy ten Pan Bóg przyjdzie i wszystko uporządkuje?? Od nas to zalezy, ale jak niektórzy lubią diabła obłaskawiać , trudno :p

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

RN pisze: Przykazania Boga nie nakazują niczego co mogłoby kolidować z tym co jest doskonałe.
Cytat:
Skała — doskonałe są wszystkie jego poczynania,



Księga Ezechiela. 20.25 - 26. BIZTB.

''Dałem im również przykazania, które nie były dobre, oraz prawa, dzięki którym nie mogli życia zachować,
I dopuściłem, że kalali się przez swoje ofiary, przeprowadzając przez ogień wszystkich pierworodnych, aby ich napełnić zgrozą, aby poznali, że Ja jestem Pan.
Przykazania są małe i wielkie, wczesniejsze i późniejsze- to poważne rozróżnienie w temacie przykazań. Bardzo trafny pow. cytat.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

I cofnąłem rękę, i zacząłem działać ze względu na moje imię, żeby nie było bezczeszczone na oczach narodów, na oczach których ich wyprowadziłem. 23 Ponadto podniosłem swą rękę w przysiędze wobec nich na pustkowiu, że ich rozproszę wśród narodów i rozrzucę ich po krajach, 24 ponieważ nie wprowadzali w czyn moich sądowniczych rozstrzygnięć i odrzucali moje ustawy oraz bezcześcili moje sabaty, a ich oczy były zwrócone ku gnojowym bożkom ich praojców. 25 Ja też dopuściłem, by mieli przepisy, które nie były dobre, i sądownicze rozstrzygnięcia, za sprawą których nie mogli żyć. 26 I dopuszczałem, by się kalali swymi darami, gdy przeprowadzali przez ogień każde dziecko otwierające łono, żebym ich spustoszył, aby poznali, że ja jestem Jehowa”’.
) Alem znowu odwrócił rękę, mając na względzie moje imię, aby nie doznało zniewagi na oczach narodów, wobec których ich wyprowadziłem. (23) Przecież podniosłem rękę przeciwko nim na pustyni, przysięgając, że ich rozproszę wśród narodów i rozrzucę po obcych krajach; (24) bo nakazów moich nie uznali, prawa moje odrzucali i bezcześcili moje szabaty, a oczy ich zwracały się ku bożkom ich przodków. (25) Dlatego dopuściłem u nich prawa, które nie były dobre, i nakazy, według których nie mogli żyć. (26) Pokalałem ich własnymi ich ofiarami, gdy dopuściłem, by przeprowadzali przez ogień wszystko, co pierworodne - aby obudzić w nich grozę i by tak poznali, że Ja jestem Pan
Ten sam fragment z Tysiąclatki

Co ten fragment mówi sami zobaczcie

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

jfs300 pisze:Wnikliwy napisał/a:

J - nikt prócz śJ nie głosi dobrej nowiny o Królestwie Bożym,
ale to rowniez klamstwo... ;-)

idz zobacz jak moj zbor ewangelizuje..
i nie dlatego ze musi..ale dlatego ze czuje taka potrzebe serca.. ;-)

nikt tam nie wypelnia "dzienniczkow godzin"..

i nie robi z tego hecy..konkurencji..nawet tej chwalebnej.. ;-)

jakos tak wszelka inna konkurencja budzi w Swiadkach niesmak..

np,,ta sportowa.. ;-)

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

To bardzo dobrze, że głosicie. Z tym kłamstwem to jak najbardziej posunełas się za daleko.
Co to jest dzienniczek godzin? I dlaczego to jest takie smieszne?
Co do głoszenia o Królestwie Bozym które jest w naszych sercach, jest ono nie potrzebne.
Dlaczego? Odpowiedz sobie sama.
Apostoł Paweł napisał - biada abym nie głosił, myslisz, ze napisał to bo musiał, czy że chciał?
Jeremiasz przez 40 lat był sam jeden i głosił, wycierpiał mnóstwo - czy on musiał , czy chciał?
Zadna konkurencja w nas nie budzi niesmaku, i nie przystoi akurat takiej emanującej miłością osobie, być taką uszczypliwą.
Niech jak najwięcej wyznań głosi, do mnie nikt przez 50 lat prócz śJ nie przyszedł.
Bardzo bym chciał aby ktos wreszcie do mnie zapukał i mówił o Bogu!!!!
Czekam na to.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:Zadna konkurencja w nas nie budzi niesmaku, i nie przystoi akurat takiej emanującej miłością osobie, być taką uszczypliwą.
no jakzesz nie..skoro w Waszych publikacjach pisze i niezdrowej chocby sportowej konkurencji..

dlaczego Wasze dzieci nie biora w takich udzialu..?

to nie uszczypliwosc tylko stwierdzenie faktu... ;-)

co do gloszenia..to glosimy,,Dobra Nowine..czyli zesmy wolni od grzechu..jak to kiedys pieknie ujela Anovi.. ;-)

i o Krolestwie,,ktore wlasnie jest w nas..bo mamy w sobie Chrystusa Krola tegoz Bozego Krolestwa.. ;-)

Pawel robil to z milosci do Chrystusa,,ktory pierwszy objawil Mu swa wielka Milosc..przebaczywszy mu zbrodnie przeciw Niemu i jego uczniom....
ktorego zreszta pokochal calym swoim sercem..
i dla Chrystusa byl gotow porzucic wszystko nawet zycie.. :-D

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Wnikliwy
napisał do ata333:"Co do głoszenia o Królestwie Bożym które jest w naszych sercach, jest ono nie potrzebne.
Dlaczego? Odpowiedz sobie sama"
.
Chrystus głosił,aby najpierw szukać Królestwa Bożego,które jest w nas,a wszystko inne będzie nam dodane.Proszę o wytłumaczenie,z jakiego powodu ten bardzo ważny dla nas nakaz jest niepotrzebny i ŚJ głoszą obecnie inną ewangelię, niż głosili ją:Chrystus i apostołowie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

ratao pisze: i ŚJ głoszą obecnie inną ewangelię, niż głosili ją:Chrystus i apostołowie.
tu musze sie zgodzic..ze jest to inna ewangelia,,niz ta Chrystusowa..niestety..

nie zawiera prawdy o uwolnieniu nas od grzechu..i o krolestwie rodzacym sie w nas.. ;-)

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Ata znowu zaczynasz pisać coś pod wpływem wypowiedzi innych. Tak jak zawsze bez zrozumienia tylko aby coś napisać. To co na tym forum wypisuje user Ratao jest totalnym nieporozumieniem, ale to ci nie przeszkadza, gdyż uważasz, że Jezus mówiąc do Faryzeuszy - którzy nimi gardzili i na koniec przyczynili się do jego śmierci - uważał iż w nich jest to królestwo.
bo z wnętrza, z serca ludzi, wychodzą szkodliwe rozważania: rozpusty, złodziejstwa, morderstwa, 22 cudzołóstwa, pożądania, niegodziwości, podstęp, rozpasanie, zawistne oko, bluźnierstwo, wyniosłość, brak rozsądku.
w jednym miejscu to i zarazem Królestwo Boże. Jakby tak było to - to Ata jest doskonała już teraz.
Salomon otrzymał mądrość od Boga i był poprzez to jedyny w swoim rodzaju
9 Daj więc swemu słudze posłuszne serce do sądzenia twego ludu, do rozróżniania między dobrem a złem; bo któż potrafi sądzić ten trudny lud twój?
czy to wystarczyło .
Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i nieobliczalne. Któż może je poznać?
Ratao juz nie raz powiedział, że Biblia kłamie - czy ty też tak powiesz, aby dopiąć swego
Jak myślicie? Pewien człowiek miał dwoje dzieci. Podchodząc do pierwszego, rzekł: ‚Dziecko, idź dzisiaj pracować w winnicy’. 29 Ono, odpowiadając, rzekło: ‚Chętnie, panie’, ale nie poszło. 30 Przystępując do drugiego, rzekł to samo. Na to ono rzekło: ‚Nie chcę’. Potem zrobiło mu się żal i poszło. 31 Które z tych dwojga wykonało wolę ojca?” Rzekli: „To drugie”. Jezus powiedział do nich: „Zaprawdę wam mówię, że poborcy podatkowi i nierządnice idą przed wami do królestwa Bożego
ten przykład mówi Jezus do uczonych w piśmie. Ty twierdzisz, że królestwo było w ich sercach.
Patrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami niebios nadchodził ktoś podobny do syna człowieczego; i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych, i przyprowadzono go tuż przed Niego. 14 I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki. Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz.
A już takie wersety z ks Daniela to zdecydowanie fantastyka - prawda Ato.

Chociaż Królestwo Boże nie jest stanem serca, powinno być bliskie sercu każdego z nas. Jezus, nauczając i dokonując cudów, starał się rozbudzać w słuchaczach mocną wiarę w nadejście sprawiedliwego rządu, który zaprowadzi prawdziwy pokój i bezpieczeństwo. Pragnął, by ta wiara zmieniała ich życie na lepsze. Nauczył ich prosić Boga: „Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi”
Czy nie powinno tu być powiedziane, że królestwo jest nas. Nie jestesmy doskonali - a królestwo Boże nie może być częscią grzesznego ciała.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2014, 22:57 przez Wnikliwy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

ata333 pisze:
ratao pisze: i ŚJ głoszą obecnie inną ewangelię, niż głosili ją:Chrystus i apostołowie.
tu musze sie zgodzic..ze jest to inna ewangelia,,niz ta Chrystusowa..niestety..

nie zawiera prawdy o uwolnieniu nas od grzechu..i o krolestwie rodzacym sie w nas.. ;-)
Głoszenie innej ewangelii przez ŚJ,jest to bardzo poważna sprawa.W PNŚ Łuk.17.21 mają przekierowanie na niewłaściwy tor:" Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was",a powinni mieć "w was".W NT jest coś napisane na temat tych,co głoszą inną ewangelię,niż ta,którą głosił Chrystus i apostołowie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Wnikliwy
Ratao juz nie raz powiedział, że Biblia kłamie - czy ty też tak powiesz, aby dopiąć swego
Wasz PNŚ w Łuk.17.21 jest błędnie przetłumaczony ,niezgodnie z oryginałem greckim."Entos"błędnie ,przetłumaczyliście na "pośród was",a zgodnie z prawdą powinno być 'w was".Tak więc wasza Biblia w PNŚ kłamie odnośnie Królestwa Bożego.Ata ma rację i tu nie ma co dopinać.

Miałeś odpowiedzieć na moje pytanie:
Chrystus głosił,aby najpierw szukać Królestwa Bożego,które jest w nas,a wszystko inne będzie nam dodane.Proszę o wytłumaczenie,z jakiego powodu ten bardzo ważny dla nas nakaz jest niepotrzebny i ŚJ głoszą obecnie inną ewangelię, niż głosili ją:Chrystus i apostołowie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:Ata znowu zaczynasz pisać coś pod wpływem wypowiedzi innych. Tak jak zawsze bez zrozumienia tylko aby coś napisać. To co na tym forum wypisuje user Ratao jest totalnym nieporozumieniem
wnikusiu,,a czy Ty w ogole czytasz co ja pisze.. ;-)
napisalam konkretnie z czym z ratao sie zgadzam..
w kontekscie zas odkryc z Ugarit..zgadza sie nawet pierwiastek zensko-meski..o ktorym tutaj ratao,,pisze.. ;-)

przejrzyj posty..a zobaczysz w czym rzecz zanim sie wypowiesz..:)

zapominasz,,ze nie jestem niewolnikiem zadnego przewodnika duchowego..a niewolnikiem tylko Chrystusa..stad mam prawo do "wolnomyslicielstwa" zgodnie z sumieniem i z niego skrzetnie korzystam..:)

zajrzyj do watku o Ugarit,,i mojego o ofiarach calopalnych..tam znajdziesz sporo odpowiedzi na watpliwosci dotyczace S.T ,,ktore ja w imie Milosci do Boga objawionego przez Jezusa stale tu przejawiam..:)

i jak widac wciaz ide do przodu..zgodnie z teroria w ewolucji wiary..ewolucji objawienia Bozego :-D

tylko zanim sie znowu "zgorszysz",,sprobuj zrozumiec.. :-P

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:Patrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami niebios nadchodził ktoś podobny do syna człowieczego; i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych, i przyprowadzono go tuż przed Niego. 14 I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki. Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz.

a czyz teraz nie sluza Bogu ludzie,,z roznych narodow i jezykow..?

czy On nie panuje nad nimi juz teraz..?

a byc moze historia potoczy sie tak,,iz ludzkosc naprawde zrozumie jak bardzo potzrebny jej jest Bog..ktory uczy Milosci..
i ta Milosc stanie sie powszechna w swiecie..
i oto w taki sposob Bog bedzie wszystkim we wszystkich..

ale do tego..nie tzreba Bozego literalnego miecza,,wystarczy duchowy.czyli Jego Sslowo..Jego nauki..:)

zas literalny Armagedon,,to ludzkosc moze ewentualnie sama na siebie sciagnac odchodzac od sciezek Panskich i ulec jakiemus kolejnemu .pogromowi na skale swiatowa.. ;-)

zastanow sie prosze wnikusiu..nad jedna rzecza..

gdyby literalny armagedon mial miec miejsce..
i nastapic mialaby rzez ludzkosci z reki Boga..
a Swiadkowie mieliby potem po tej rzezi sprzatac miliardy zmasakrowanych trupow..

to jak mogli by dalej normalnie zyc po takich doswiadczeniach..?

czytales kiedykolwiek relacje z wojen..pisanych przez ich uczestnikow...?
nawet tylko przez tych co tych okropienstw byli naocznymi swiadkami..?

wiesz jak trudno takie rzeczy wymazac z pamieci..?

a tymbardziej potem normalnie, szczesliwie zyc..?

chyba nie wiesz co mowisz..a raczej C.K nie wie czego naucza..:)

jesli Bog by potem ewentualnie mogl Wam umysly po tych doswiadczeniach zresetowac..to odpowiedz mi merytorycznie na pytanie..:
skoro byloby taka mozliwosc,,to dlaczego nie zresetowalby umyslow wszystkich w Twoim pojeciu ZLYCH..

rach,,ciach i byloby po problemie..;)
myslisz,,ze Bog nie potrafi naprawic czlowieka,, ktorego stworzyl..?

a jesli w gre wchodzi tylko kwestia wolnej woli i swiadomego opowiedzenia sie po stronie Boga albo..przeciw..to dlaczego Bog mialby tym co chca zyc w zgodzie z innymi..a nie potzrebuja do tego wiary w Boga..zaraz unicestwiac..??

i to w taki rzeznicki...jak to przedstawiacie sposob..?
dlaczego tak bardzo chcecie splamic rece Boga krwia ludzkosci..?

widzisz to nie tak..
ja z perspektywy Milosci Bozej..widze,,to iz Bog jako Milosc jest zrodlem zycia i bez Niego zycia nie ma..
po prostu..kto odmawia miejsca Bogu w swym zyciu..tym samym odcina sie od zrodla..od Boga..

i dlatego Bog tak walczy..o kazdego z nas..indywidualnie..
On nie musi przeprowadzac rzezi..gdyz po prostu..kto odrzuca Boga..odrzuca zycie..

bez Boga zycie nie istnieje..
;-)

w tym zyciu doczesnym tu na Ziemi..Bog czuwa jak podaje Pismo nad wierzacym i niewierzacym..

jest to czas proby..czas naszego opowiedzenia sie po danej stronie..
jesli z wlasnej woli wybierzesz zycie ,,w ktorym nie ma miejsca na Boga ..wybierasz smierc..
albo wieczne "meki" (tesknota, samotnosc, chaos, brak milosci, dobra,).. zycia bez Boga..(to sa te meki opisane w Pismie jako pieklo..).. ;-)

dla jasnosci sytuacji..ja wierze jak faryzeusze.. (ktorych nauk Bog kazal sluchac,,w przeciwienstwie do nie nasladowania ich uczynkow..)..w dusze niesmiertelna..;)

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Jeżeli nie możesz się pogodzić z tym co pisze Biblia, tworzysz swoje " być morze".
po prostu..kto odmawia miejsca Bogu w swym zyciu..tym samym odcina sie od zrodla..od Boga..

i dlatego Bog tak walczy..o kazdego z nas..indywidualnie..
On nie musi przeprowadzac rzezi..gdyz po prostu..kto odrzuca Boga..odrzuca zycie..

bez Boga zycie nie istnieje.
Jak się to ma do tego co piszesz o stanie serca i KB w nas? Czyż można nie przyjąć KB.
Skoro było w sercach faryzeuszy, i oni mając je w sercu nim umarł Jezus, skazali go na śmierć - to jak to wytłumaczyć.
czytales kiedykolwiek relacje z wojen..pisanych przez ich uczestnikow...?
nawet tylko przez tych co tych okropienstw byli naocznymi swiadkami..?
wiele osób nie musi czytać, jeszcze to pamięta, a ile osób to dziś przeżywa. Gdzie to królestwo w ich sercach.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Co się tyczy fragmentu z ew Łuk 17:21
BIBLIA TYSIĄCLECIA
i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest
BIBLIA WARSZAWSKA
ani nie będą mówić: Oto tutaj jest, albo: Tam; oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was.
BIBLIA WARSZAWSKO-PRASKA
I niech wam nie mówią: Oto tu jest lub tam. Królestwo Boże jest bowiem w was
BIBLIA GDAŃSKA
Ani rzeką: Oto tu, albo oto tam jest: albowiem oto królestwo Boże wewnątrz was jest.
BIBLIA BRZESKA
Anić rzeką: Otoć tu, abo tam oto jest. Abowiem oto królestwo Boże między wami jest
Kilka Biblii kłamie, tylko która

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”