Dlaczego zachęcam zbawionych do wypełniania przykazań.

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

jfs300 pisze:jak Chrystus tez pokazał z monetą od Cezara
ale oczywiście interpretacja strażnicy jest inna , ze trzeba ***dzielac najlepeij na drugi koniec wszechświata. No cóz. Na maksa niebiblijna interpretacja.
jfs300 pisze:Ludziom trzeba starac sie pomagac a nie zostawiać na pastwę szatana ewentualnie bawić tylko się w biblijną akwizycje , moze oni potrzebują innej gamy , niektorzy zeby dojrzeć do czytania Pisma Świętego potrzebują najpierw zrozumienia osłody . Chrystus na początek swojego dzieła rozmnożył wino na biesiadzie, dla was pewnie to ''wtopa'' Chrystusowa prawda:)? Powinien odrazu się pysznić i chodzić ze starym testamentem od domu do domu interpretując go:P

znowu swietne... ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

jfs300

Post autor: jfs300 »

sieczesz mieczem do kosci ..
lubie takie sposob odkrywania prawdy..
ata dzięki , ale też nie powinniśmy bazy niszczyć, bo tak jak Ci żydzi musieli się napić , tak oni okazują milość przez głoszenie , ktore owszem jest uzyteczne ale trzeba im uświadomic ze to nie jest to super sposob na immunited
oni powinni głosić pe;ni miłości a nie pod swoj daszek, nie tyle świecić pzykładem nie nieskazitelności i alienowania a z drugiej strony wypluwania najsłabszego ogniwa;
aaaaa jeszce siekne raz :lol:
Oby nikt nie był podobny do tych:
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
Musimy na to zważać , Chrystus tu pokazał iście trupią atmosferę :roll:


Wnikliwy masz racje z tym , że Bożych przykazań nalezy
ale nie kosztem zmierzenia się z życiem niestety, bo tak to jest tylko iluzja wygranej niestety. Co do głozenia i uwielbienia Boga to moim zdaniem wszystko w swoim czasie , wy tak trochę chcecie od konca historie odpowiedzieć , to jakby wyspoilerować zakonczenie gry no i jeszce ta błędna interpretacja apokalipsy to trupia wisienka na torcie:((
Uciekam, moze będe w nocy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014, 23:02 przez jfs300, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Jakie wnioski i z czego ? Ata on ma bardzo znikome wyobrażenie o tym co pisze. Pisze tylko to co przeczyta na forum, bo z autopsji nie ma o tym pojęcia.
Dlatego te wnioski nie wychodzą ze znajomości tematu. Znowu łykasz wszystko co ci pasuje. Nie raz już było ci to zakomunikowane.
Co może zweryfikować moją wiarę?
Proszę o jakiś konkretny sposób.
Wiara - jest kształcona na podstawie Słowa, a nie sytuacji.

Błędna interpretacja apokalipsy - J- jeżeli mógłbyś pokazać na podstawie Biblii tą dokładną interpretację?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014, 23:09 przez Wnikliwy, łącznie zmieniany 1 raz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

jfs300 pisze:Wnikliwy masz racje z tym , że Bożych przykazań nalezy
ale nie kosztem zmierzenia się z życiem niestety,
ucieczka zawsze jest tchorzostwem..

ja wlasnie to przerabiam na wlasnej skorze..

szatan ciagle podpowiada uciekaj..zamiast zmierz sie z problemem..stan oko w oko z "diablem" i powiedz mu NIE.... :-P

ciezka sprawa..ale jaka satysfakcja bedzie gdy podolam.. :-D
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

jfs300

Post autor: jfs300 »

wnikliwy , to nie jest klasówka. Dobra znikam seryjnie:P apap :xhehe:

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:Nie raz już było ci to zakomunikowane.
zakomunikowane zupelnie blednie..to nie ten adres wnikusiu... ;-)

ja niczego nie lykam..poniewaz mam bardzo wyrobione poglady...

ktos moze mnie tylko utwierdzic..jak np..RM.. ;-)

z jfs nadajemy na tych samych falach..po prostu... :-P

a dlaczego to sie domysl... :)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

ata333 pisze:
jfs300 pisze:Wnikliwy masz racje z tym , że Bożych przykazań nalezy
ale nie kosztem zmierzenia się z życiem niestety,
ucieczka zawsze jest tchorzostwem..

ja wlasnie to przerabiam na wlasnej skorze..

szatan ciagle podpowiada uciekaj..zamiast zmierz sie z problemem..stan oko w oko z "diablem" i powiedz mu NIE.... :-P

ciezka sprawa..ale jaka satysfakcja bedzie gdy podolam.. :-D
I tu jest myślenie czysto nie duchowe tylko czysto fizyczne.
Życie jest po to aby go podporządkować wymaganiom Bożym.
Co to za chrześcijaństwo, gdy sprawy ludzkie stawia sie na pierwszym miejscu
Stale więc szukajcie najpierw królestwa oraz Jego prawości, a wszystkie te inne rzeczy będą wam dodane
Tchórzem bym był gdybym zaprzeczał tym słowom Jezusa.
J - nikt prócz śJ nie głosi dobrej nowiny o Królestwie Bożym, dlatego rozumiem to iż pomniejszasz ta działalność.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Fale to nie wyznacznik miłości.
Ja wiem jaki masz pogląd - Pacyfistyczna Miłośc oparta na ruchu hippsowskim z lat 60-tych. Do tego dostosowany NT, bo ST jest nie aktualny.
Jak się mylę to przepraszam.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:Co to za chrześcijaństwo, gdy sprawy ludzkie stawia sie na pierwszym miejscu
a kto tak powiedzial..?

na pierwszym miejscu sa sprawy Boze..czyli walka z '"diablem" i jego podstepna natura..

nigdy zas ucieczka.. ;-)

ucieczka to mozna sie ratowac tylko pzred oprawcami (vide- uczniowie Jezusa )..
a nie przed zyciem...

jakos Swiadkom nie na reke.katolicy, ktorzy uciekali przed swiatem za klasztorne mury...

czyzby hipokryzja..? :-P
albo Ci co okaleczali ciala..aby nie zgrzeszyc... ;-)

a litera Slowa mowi: lepiej oko wydlubac..niz zgrzeszyc.. :-P

wiec co ucieczka jest wiec slusznym wyjsciem..czy nie..?

bo widze dwie wersje..

jedna mowi : tak.. jak najbardziej..jesli chodzi o nas Swiadkow..

druga mowi NIE.. jesli chodzi o inne denominacje..probujace takich sztuczek..jak np..czlonkowie KK.. ;-)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:Pacyfistyczna Miłośc oparta na ruchu hippsowskim z lat 60-tych.

to juz tylko Twoja zlosliwosc... ;-)

szkoda,,ze tego nie widzisz..:)

przeprosiny jednak przyjete.. :-D

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Wnikliwy pisze:
Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe
1Jana 5:3

Przykazania Boga nie nakazują niczego co mogłoby kolidować z tym co jest doskonałe.
Skała — doskonałe są wszystkie jego poczynania,

Księga Ezechiela. 20.25 - 26. BIZTB.

''Dałem im również przykazania, które nie były dobre, oraz prawa, dzięki którym nie mogli życia zachować,
I dopuściłem, że kalali się przez swoje ofiary, przeprowadzając przez ogień wszystkich pierworodnych, aby ich napełnić zgrozą, aby poznali, że Ja jestem Pan.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

tabasz

Post autor: tabasz »

hipisi

ale jaki problem?
hipisi też ludzie i to zazwyczaj
bardziej pokojowo nastawieni
niż niejeden chrzescijanin :-D
Można być i wierzącym hipisem..
bez zielonych dodatków ;-)
Więc proszę ich nie krytykować..

Pokój i miłość
to ich hasło a więc
przykazania pewnie
też mają wpisane w serca :-D

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Pokój i miłość
to ich hasło a więc
przykazania pewnie
też mają wpisane w serca
jesli wierza ..to jak najbardziej...
ale po co wtedy nazywac sie hipisem..?

wystarczy : chrzescijanin.. :-D

no chyba,,ze chrzescijanstwo niektorym kojarzy sie z ogniem i mieczem..a nie pokojem... ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

tabasz

Post autor: tabasz »

ok
Chrześcijanin ale denominacja:Hipis :-D lol

jfs300

Post autor: jfs300 »

Wnikliwy pisze:
J - nikt prócz śJ nie głosi dobrej nowiny o Królestwie Bożym, dlatego rozumiem to iż pomniejszasz ta działalność.
a dopiero co sam mówiłeś o bezinteresowności miłości do Boga , że Ci co sie jarali uzdrowieniami itp sa be , no a wizja szczescia ostatecznego pomijając to ze po trupach innych raczej tez nie należy do bezinteresowych pobudek :lol:
Bawimy sie dalej :roll: ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”