Księga Objawienia w 365 dni

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 36
Rejestracja: 01 lis 2011, 15:07
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza
Kontakt:

Księga Objawienia w 365 dni

Post autor: Andrzej »

"Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski." Obj. 1:3

Zapraszam do wspólnego, rocznego studium Księgi Objawienia, wiersz po wierszu. Celem tego projektu jest zachęcenie do czytania, rozważania i stosowania Bożych reguł i standardów zapisanych w tej Księdze. Drugim celem jest zachęcenie 1000 osób do szybkiego przeczytania Księgi Objawienia i napisania miniaturki literackiej ze swoimi przemyśleniami. Dlatego proszę o wzięcie udziału w tej inicjatywie i o przekazanie informacji o tym wydarzeniu innym osobom oraz zaproszenie ich do wspólnej wędrówki po krainie Księgi Objawienia.

Księga Objawienia w 365 dni
http://objawienie365.blogspot.com/
FB - https://www.facebook.com/events/1413018 ... /?source=1

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

To bardzo dobry pomysł.

Ap 14:12 bt "Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ap 13:1-10 bt "(1) I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. (2) Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - niby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. (3) I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią; (4) i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę? (5) A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. (6) Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba. (7) Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem. (8) Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka. (9) Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy! (10) Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli; jeśli kto na śmierć od miecza musi od miecza zginąć. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych."

1)Morze oznacza Słowo. To że bestia wychodzi z morza oznacza, iż opiera się na słowie. Dziesięć rogów to dziesięć przykazań danych Mojżeszowi. Dziesięć diademów oznacza zwyciężanie Tych, którzy strzegą dziesięciu przykazań. Siedem głów oznacza siedem dni, w ciągu których stwarzany był człowiek wraz z Szabatem. Imiona bluźniercze oznaczają, że bestia nie naśladuje tych, którzy obcują z kobietami płodząc potomstwo, chociaż im błogosławi
2)Podobieństwo do pantery sugeruje wg mnie, że poluje nocami. Niedźwiedzie łapy wskazują, iż wykonuje wielkie dzieła. Paszcza lwa to sugestia, że mówi wielkie rzeczy. Smok oddając władzę tej bestii okazuje zaufanie do niej
3)Zraniona głowa to głowa szósta(Ap 17:10)
4)Bestia ta to wszelkiego rodzaju religie w sensie wróżbiarstwo. Wers ten mówi, że cała Ziemia się nimi upoi
5)Od momentu, gdy Smok dał bestii władzę będzie ona miała natchnienie do zwyciężania Świętych przez czterdzieści dwa miesiące
6) Cechami charakterystycznymi dla wszystkich religii są: krytyka wyznawców innych religii, a także tradycyjne obrzędy - obie te cechy są płytkie
7)Jest tu mowa o gospodarowaniu przez bestię czasem mieszkańców Ziemi
8)Władca, o którym mowa w tym wersecie zadeklarował, że ma moc związywania i rozwiązywania(Mt 18:18), jednak fakt, że kłaniają się mu ci, którzy nie są zapisani w księdze Baranka oznacza, iż jest to fałszywa deklaracja
9),10)"Jeśli kto ma uszy niechaj posłyszy!" słowa Świętych skazanych nawet do niewoli lub na śmierć od miecza
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dan 10:21b bt "(21) [20b] Teraz muszę znów walczyć z księciem Persów, a gdy skończę, wówczas nadejdzie książę Jawanu. [21b] Nikt zaś nie może mi skutecznie pomóc przeciw nim z wyjątkiem waszego księcia, Michała,"

tym czasem Jezus powiedział, że Jego Królestwo nie jest z tego Świata(J 18:36 bt).

Ten, któremu Gabriel przypisał imię Michał ujawnił się przy narodzinach:

Ap 12:5 bt "(5) I porodziła Syna - Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasał rózgą żelazną. I zostało uniesione jej Dziecię do Boga i do Jego tronu."

przy narodzinach drugiego dziecka Owej Niewiasty Michał przybiera nowe imię, o którym Apokalipsa nie wspomina; Mówi jedynie, że jest On wielkim orłem, który dał dwa skrzydła Niewieście, skrzydła te to ich dwójka dzieci:

Ap 12:13-14 bt "(13) A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę. (14) I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała na swoje miejsce, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ap 11:3-13 bt "(3) Dwom moim Świadkom dam władzę, a będą prorokować, przyobleczeni w wory, przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. (4) Oni są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, co stoją przed Panem ziemi. (5) A jeśli ktoś chce ich skrzywdzić, ogień wychodzi z ich ust i pożera ich wrogów. Jeśliby zechciał ktokolwiek ich skrzywdzić, w ten sposób musi zginąć. (6) Mają oni władzę zamknąć niebo, by deszcz nie zraszał dni ich prorokowania, i mają władzę nad wodami, by w krew je przemienić, i wszelką plagą uderzyć w ziemię, ilekroć zechcą. (7) A gdy dopełnią swojego świadectwa, Bestia, która wychodzi z Czeluści, wyda im wojnę, zwycięży ich i zabije. (8) A zwłoki ich [leżeć] będą na placu wielkiego miasta, które duchowo zwie się: Sodoma i Egipt, gdzie także ukrzyżowano ich Pana. (9) I [wielu] spośród ludów, szczepów, języków i narodów przez trzy i pół dnia ogląda ich zwłoki; a zwłok ich nie zezwalają złożyć do grobu. (10) Z ich powodu mieszkańcy ziemi cieszą się i radują; i dary sobie nawzajem będą przesyłali, bo ci dwaj prorocy mieszkańcom ziemi zadali katusze. (11) A po trzech i pół dnia duch życia z Boga w nich wstąpił, i stanęli na nogi. A wielki strach padł na tych, co ich oglądali. (12) Posłyszeli oni donośny głos z nieba do nich mówiący: Wstąpcie tutaj! I w obłoku wstąpili do nieba, a ich wrogowie zobaczyli ich. (13) W owej godzinie nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi i runęła dziesiąta część miasta, i skutkiem trzęsienia ziemi zginęło siedem tysięcy osób. A pozostałych ogarnęło przerażenie i oddali chwałę Bogu nieba."

Kiedy dziś rozważałem ten fragment zauważyłem, że całkiem możliwe jest, iż Dwaj Świadkowie to kochający się Kobieta i mężczyzna
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Har-Magedon

Post autor: radek »

Ci, którzy strzegą Słowa pilnując go w najgłębszym miejscu swojego jestestwa są najdokładniejszymi i najszlachetniejszymi ludźmi. Ci, którzy żądają słów są najuboższymi z ludzi.
Tak na prawdę każda walka rozchodzi się o argumenty przekazane agresorowi. Religie domagające się od Jezusa ponownego przyjścia są względem Niego agresywne i błądzą w ciemnościach nie radząc sobie z pozornymi problemami. Jezus przewidział tą sytuację dlatego obiecał swój powrót. A przecież:

Rz 1:17 bt "W niej bowiem objawia się sprawiedliwość Boża, która od wiary wychodzi i ku wierze prowadzi, jak jest napisane: a sprawiedliwy żyć będzie dzięki wierze."

J 20:29 bt "Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."

Nie jestem pewien, ale podejrzewam, że Har-Magedon jest zakresem słów dotyczących ludzkiej cielesności, o którą ma się ostatecznie rozegrać dyskusja:

Łk 12:49 bt "Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął."

Apokalipsa Jana mówi, że należy być zimnym lub gorącym, bo wtedy posiada się wartość:

Ap 3:15-16 bt "(15) Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! (16) A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust."

Jezus chce być gorący dla ziemi czyli powiedzieć jej "tak":

Mt 5:37 bt "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi."

Dan 12:8-10 bt "(8) Ja wprawdzie usłyszałem, lecz nie zrozumiałem; powiedziałem więc: Panie, jaki będzie ostateczny koniec tego? (9) On zaś odpowiedział: Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu. (10) Wielu zostanie poddanych oczyszczeniu, wybieleniu, wypróbowaniu, ale prze-wrotni będą postępować przewrotnie i żaden z przewrotnych nie zrozumie tego, lecz roztropni zrozumieją."

Z powyższego fragmentu dowiadujemy się, że zarówno Aniołowie, jak i ludzie nazwani "roztropnymi" bronią Słowa Bożego okazując się, zgodnie z Mt 7:24-25, ludźmi którzy "wybudowali dom na skale":

Ap 2:17 bt "Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto je otrzymuje."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

sztuka sądzenia

Post autor: radek »

Księga Objawienia zawiera dwa fragmenty będące kwintesencją sztuki sądzenia. Dowiadujemy się z nich, że ci którzy zasnęli snem śmierci całym swym jestestwem kierowali się ku doskonałemu sądowi, który dzięki cierpliwej i konsekwentnej miłości sądzących ma większą władzę niż śmierć:

Ap 20:4 bt "(4) I ujrzałem trony - a na nich zasiedli [sędziowie], i dano im władzę sądzenia i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi, i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem."

Ap 20:11-12 bt "(11) Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekły ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. (12) I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów."

Moją powyższą wypowiedź potwierdza również fragment:

J 9:1-3 bt "(1) Jezus, przechodząc obok, ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. (2) Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomy – on czy jego rodzice? (3) Jezus odpowiedział: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże."
Qłeza30 pisze:Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło
- piękniej sądu nie da się opisać :xcalus:
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Czy Bóg chciałby przejść na emeryturę?

Post autor: radek »

Siódemka kojarzy się z czasem odpoczynku Boga:

Ap 8:1 bt "(1) A gdy otworzył pieczęć siódmą, zapanowała w niebie cisza prawie na pół godziny."

Co ciekawe fragment mówiący o zadęciu w siódmą trąbę jest tuż przed fragmentem mówiącym o narodzinach chłopca z Ap 12:5

Z księgi Daniela można wywnioskować, że pewne słowa zostały przygotowane na moment, w którym proroctwa się wypełnią

Dan 12:9 bt "(9) On zaś odpowiedział: Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu."

Wg mnie są to słowa zapisane w księgach:

Ap 20:12 bt "(12) I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów."

Najsubtelniejszym świadectwem człowieka o nim samym są jego słowa:

Mat 15:18 bt "(18) Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to właśnie czyni człowieka nieczystym."

Dlatego Bóg dąży do milczenia przekazując sąd Synowi, który jednak nie czyni nic z własnej inicjatywy, lecz odpłaca czerpiąc z Ducha:

J 5:22 bt "Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi,"

J 5:30 bt "(30) Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Sądzę tak, jak słyszę, a sąd mój jest sprawiedliwy; szukam bowiem nie własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał."

Ap 2:7 bt "(7) Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam spożyć owoc z drzewa życia, które jest w raju Boga."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Słowa proroctwa tej księgi to wskazówki ułatwiające drogę do Duchowego spełnienia - w "tej księdze" są one optymalne. Jeśli ktoś coś do nich dokłada - świadomie lub nie świadomie wystawia Bożą cierpliwość na próbę - Bóg wystawi taką osobę na próbę odkładając na później czas Duchowego spełnienia, o którym mówi proroctwo. Jeśli ktoś coś od tych słów odejmie to tak jakby negował je wszystkie, a więc musi szukać nadziei dla siebie poza tą księgą:

Ap 22:18-19 bt "(18) Ja oświadczam każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze. (19) A jeśliby ktoś odjął coś ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie mu udział w drzewie życia i w Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze."
Obrazek

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

APOKALIPSA wykłady biblijne :->
http://vimeo.com/channels/836725/videos

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Rozważałem dziś następujący fragment biblii:

Ap 12:13-14 bt "(13) A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę. (14) I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała na swoje miejsce, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża."

Smok został strącony z nieba ze względu na Syna Niewiasty(Ap 12:1), dlatego gdyby pokonał Tą Niewiastę wyniósł by się również nad Jej potomstwem. Aby tego dokonać musiałby jednak udowodnić, że Niewiasta dąży do miłości cielesnej, wtedy wyniósłby się również nad Jej Synem. Dlatego dano Niewieście wskazówkę w postaci pary skrzydeł orła wielkiego, aby utwierdzić Ją w świętości z jaką przyniosła na Świat swojego Syna. Orzeł to Dziecko mające towarzyszyć Jej Synowi aby uzasadnić sens Jego istnienia, dwa skrzydła natomiast obrazują rodziców - jedno z nieba, drugie z ziemi
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Znamię bestii to skutek pracy na jej rzecz - znamię na prawej ręce symbolizuje podejmowanie się nieprawości w takim sensie, że praca odbywa się na rzecz bestii, która nie jest Bogiem. Znamię na czole symbolizuje pot związany z wysiłkiem podczas pracy na rzecz bestii

Ap 13:16-18 bt "(16) I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło (17) i że nikt nie może nic kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. (18) Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć."

Praca na rzecz bestii odbywa się bez odpoczynku, dlatego jej liczba odzwierciedla sześć dni tygodnia bez szabatu, a fakt, że są to trzy szóstki wiąże się najprawdopodobniej z wersem, w którym Bóg mówi o karaniu synów za nieprawość ojców do "trzeciego" pokolenia:

Exo 20:5 bt "(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, bo Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który za nieprawość ojców karze synów do trzeciego i czwartego pokolenia, tych, którzy Mnie nienawidzą."

Ap 13:3-4 bt "(3) I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią; (4) i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?"

Fakt, że w w.w. fragmencie Autor mówi o Bestii jako o zwierzchniku za którym w podziwie powiodła wzrokiem cała ziemia sugeruje o zwierzęcych cechach ludzi, którzy podziwiali bestię. Zwierzęta, jak wiemy nie wykraczają poza swoją cielesność i również ci, którzy podziwiali bestię dążyli do współżycia cielesnego jako największej zdobyczy, uważając że nie możliwe jest zdobycie czegoś cenniejszego dla ciała.

Jednak wierni Bogu, którzy mają jego pieczęć na czole, jako symbol pracy Duchowej na rzecz Najwyższego mają Ducha, którego natchnienie powoduje, że nikt im nie jest w stanie dorównać w działaniach których się podejmują, a słowa ich są nazywane "nową pieśnią", której nikt kto nie służy Bogu nie jest w stanie się nauczyć - to wielka wskazówka, dla tych, którzy chcą wielbić Boga - aby mówili tak, by ich słowa były nazywane nową pieśnią:

Ap 14:1-5 bt "(1) Potem ujrzałem: A oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach. (2) I usłyszałem głos z nieba, jakby głos mnogich wód i jakby głos wielkiego gromu. A głos, który usłyszałem, [brzmiał tak], jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy. (3) I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Istotami żyjącymi, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi. (4) To ci, którzy obcowaniem z kobietami się nie splamili: bo są dziewiczy; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka, (5) a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono: są bez zarzutu."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Morze szklane podobne do kryształu oznacza sprecyzowaną przyszłość. Cztery istoty żyjące to czterech wybranych spośród wielu powołanych(Mat 22:14 bt "(14) Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych." ). Oczy z przodu i z tyłu oznaczają, że Istoty żyjące rozumieją przyszłość i przeszłość

Ap 4:6-7 bt "(6) Przed tronem - niby szklane morze podobne do kryształu, a pośrodku tronu i dokoła tronu cztery Istoty żyjące, pełne oczu z przodu i z tyłu: (7) pierwsza Istota żyjąca podobna do lwa, druga Istota żyjąca podobna do cielca, trzecia Istota żyjąca mająca twarz jak gdyby ludzką i czwarta Istota żyjąca podobna do orła w locie."

Dwadzieścia cztery skrzydła to dwudziestu czterech starców(Ap 4:4 bt "(4) Dokoła tronu - dwadzieścia cztery trony, a na tronach dwudziestu czterech siedzących Starców, odzianych w białe szaty, a na ich głowach złote wieńce.") patrzących dookoła i wewnątrz tronu. Każde sześć skrzydeł należące do dowolnej istoty żyjącej, to sześć okresów pracy ku siedmiu Duchom Bożym(Ap 4:5 bt "(5) A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i gromy, i płonie przed tronem siedem lamp ognistych, które są siedmiu Duchami Boga."). Nie ma mowy o siódmym skrzydle, ponieważ dzień siódmy jest wolny od pracy

Ap 4:8 bt "(8) Cztery Istoty żyjące - a każda z nich ma po sześć skrzydeł - dokoła i wewnątrz są pełne oczu, i bez wytchnienia mówią dniem i nocą: Święty, Święty, Święty, Pan Bóg wszechmogący, Który był i Który jest, i Który przychodzi."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”