BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Kontakt:

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: radek »

Ludzie mają tendencję do dewaluowania zdobytych informacji, dlatego obecnie nie mogą poznać imienia Bożego w Jego mocy. Ludzie zostali stworzeni na Jego podobieństwo więc dbając o szczegóły muszą dążyć do życia wiecznego najpierw wypełniając Prawo, a później podejmując decyzję o przeznaczeniu swojego życia. Tym niemniej Pismo Święte ujawnia, że Bóg będzie z ludźmi

Iz 48:11 eib "Czyniłem to ze względu na siebie, tylko ze względu na siebie, bo dlaczego moje imię miałoby być bezczeszczone? Przecież mojej chwały nie oddam nikomu."

Ap 21:3 eib "(3) I usłyszałem donośny głos. Rozległ się od strony tronu. Głosił: Oto namiot spotkania Boga oraz ludzi! Będzie z nimi mieszkał. Oni będą Mu ludem. A będzie z nimi sam Bóg — ich Bóg."

Znane przez ludzi dotychczasowe imiona Boże nie są ostatecznym Słowem mającym być celem dążeń ludzi, lecz odsłaniają przed posłańcami tyle chwały Bożej na ile godni byli posłańcy Je otrzymujący

Wj 19:21 eib "(21) Tam PAN mu powiedział: Zejdź, przestrzeż lud! Niech nie napierają, by zobaczyć PANA, bo wielu z nich padnie!"

Wj 33:18-23 eib "(18) Mojżesz poprosił: Pokaż mi, proszę, Twoją chwałę. (19) [PAN] odpowiedział: Ja sprawię, że przejdzie przed tobą cała moja dobroć. Ogłoszę też przed tobą imię JHWH — bo okazuję łaskę temu, któremu ją okazuję, i darzę miłosierdziem tego, którego nim darzę. (20) Następnie powiedział: Mojego oblicza zobaczyć nie możesz. Człowiek nie może Mnie zobaczyć i pozostać przy życiu. (21) Oto jest miejsce przy Mnie — wskazał PAN. — Ustaw się na tej skale. (22) Gdy będzie przechodziła moja chwała, umieszczę cię w rozpadlinie skalnej i osłonię cię moją dłonią, aż przejdę. (23) A gdy usunę moją dłoń, zobaczysz Mnie z tyłu. Mojego oblicza nie zobaczysz."
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."

Awatar użytkownika
George

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: George »

Gdyby Mojżesz zobaczył obliczę Boga Izraela / Jehowy to by umarł ze strachu.

Jakub, który wybrał sobie Jehowę za swojego Boga - Boga Izraela, też widział go tylko w nocy - kiedy walczył z nim - Księga Rodzaju 32, inaczej też by nie przeżył.

Tak przy okazji - dokładne tłumaczenie imienia Jehowa z języka hebrajskiego to 'Niszcyciel'
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”