Nazwani Bożym imieniem JHWH

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4194
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: radek »

Bobo pisze:
03 maja 2024, 23:03
Nie będzie takiej rozmowy. Twoje argumenty są do bani.Niezrozumiałe, popląrane i bez sensu.
Jeśli nie widzisz sensu moich wypowiedzi, to powtarzam, że możesz o konkretne fragmenty spytać

Bieżący temat ja interpretuję być może inaczej niż Ty, nie mniej jednak uważam, że moja interpretacja jest zgodna z Biblią. Imię JHWH nie jest raczej Twoim imieniem. Zachęcam do kontenplacji poniższego wersetu dla rozjaśnienia tej kwestii w kontekście nadchodzącego Królestwa Niebiańskiego

‭‭Łukasza 16:12 UBG‬‬
[12] A jeśli w cudzym nie byliście wierni, któż wam da wasze własne?

https://bible.com/bible/138/luk.16.12.UBG
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16830
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

Równie dobrze byś mógł zacytować fragment książki: Mechanika pojazdowa. Taki sam byłby sens, znaczy się bezsens.
Znamy się, nie ma Ciebie pytać o wyjaśnienie twoich interpretacji bo końca bełkotu nie będzie. Mało to razy pokazałeś jak to się 'robi'? ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4194
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: radek »

Bobo pisze:
04 maja 2024, 9:47
Równie dobrze byś mógł zacytować fragment książki: Mechanika pojazdowa. Taki sam byłby sens, znaczy się bezsens.
Znamy się, nie ma Ciebie pytać o wyjaśnienie twoich interpretacji bo końca bełkotu nie będzie. Mało to razy pokazałeś jak to się 'robi'? ;-)
Demagogia nie przystoi ŚJ

"Jeśli powiedziałem coś złego, to wyjaśnij, co było złe. Ale jeśli powiedziałem prawdę .. "

‭‭Łukasza 8:18 UBG‬‬
[18] Uważajcie więc, jak słuchacie. Kto bowiem ma, temu będzie dodane, a kto nie ma, zostanie mu zabrane nawet to, co sądzi, że ma.

https://bible.com/bible/138/luk.8.18.UBG
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16830
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

No, i tak możesz beż końca 😄
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”