Watykan zmienia imie Boga

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Psalm 83 : 19

וְיֵדְעוּ כִּי אַתָּה שִׁמְךָ יְהֹוָה לְבַדֶּךָ עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ

" Niech poznają, że Ty jedynie, który masz na imię JEHOWAH jesteś Najwyższym nad całą ziemią. "

Jezus nie jest Najwyższym, lecz jest Synem Najwyższego - Łuk 1 : 32. Najwyższy może być tylko jeden !

http://focusonthekingdom.org/Polish.pdf
_________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

tropiciel pisze:Psalm 83 : 19

וְיֵדְעוּ כִּי אַתָּה שִׁמְךָ יְהֹוָה לְבַדֶּךָ עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ

" Niech poznają, że Ty jedynie, który masz na imię JEHOWAH jesteś Najwyższym nad całą ziemią. "

Jezus nie jest Najwyższym, lecz jest Synem Najwyższego - Łuk 1 : 32. Najwyższy może być tylko jeden !
Super!
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Artur4070
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2015, 21:15

Post autor: Artur4070 »

Jest jedno imię Boże, objawione w Ewangelii. Jest to imię Jednorodzonego Syna Bożego, Słowa Boga, Będącego u Boga i Bedacego Bogiem który dla naszego zbawienia uniżył się i stał się człowiekiem.Bóg uniżył samego siebie stając się człowiekiem i dlatego sam Syn mówi Ojciec wiekszy Jest ode mnie. Bóg nie przestaje być Bogiem ale jednocześnie Bóg, Słowo Boga staje się człowiekiem. JEZUS (hebr. Jehoszua) znaczy JHWH zbawia".Całe Pismo mówi o tym kim jest Jezus. Np. w Ewangelii Jana Pan Jezus daje do zrozumienia, że On sam jest JHWH (czytaj Adonai, Elohim, Pan , Bóg), TYM KTÓRY JEST: "Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM" (J 8,28); "abyście uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,39). Raz, przy okazji takiej wypowiedzi, słuchacze porwali kamienie, aby Go zabić (por. J 8, 58n) -- bluźnierstwem bowiem wydawało im się to, że czyni się równym Bogu.
Warto dodać, że świadkowie Jehowy gorąco sprzeciwiają się takiemu rozumieniu tych wypowiedzi -- potwierdza ono bowiem prawdę że Jezus Jest Bogiem, którą oni odrzucają.
Czesto posługują się manipulacją , spekulują co do Imienia Boga by tylko udowodnić swoje racje. Potrafią nawet stwiedzić że oryginalne manuskrypty Nowego Testamentu napisane w jezyku greckim nie są autentyczne bo ani razu nie pojawia sie tam JHWH .
Tymczasem to tylko niektóre przykłady a Całe Słowo Boga mówi ze Jeszua Jest Adonai ku chwale Boga Ojca.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2015, 23:26 przez Artur4070, łącznie zmieniany 2 razy.
Artii

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Fragment Jana 8 : 25 - 59 opisuje dyskusję, która dotyczy nie tego, czy Jezus ( hebr. Jehoszua ) jest, lecz czy jest Mesjaszem. Inaczej mówiąc nie ma tam dyskusji o jego istnieniu, lecz jest dyskusja o tym czy jest Mesjaszem.

Katolicy czepili się jak rzep psiego ogona określenia JA JESTEM, które w Jana 8 : 58 w tekście greckim nie odpowiada wcale określeniu z 2 Moj. 3 : 14.
W tekście Jana 8 : 58 użyto określenia ἐγὼ εἰμί w którym Jezus potwierdza swoją tożsamość, że jest oczekiwanym Mesjaszem.
Natomiast określenie Eγώ εἰμι ΄Ο Ων w 2 Moj. 3 : 14 w tłumaczeniu greckim dosł. Jestem Będący ( Istniejący ) wskazuje na sam fakt istnienia, które jest niepowtarzalne. Jest to zgodne z resztą Pisma Świętego, gdyż tylko JEHOWAH jest Absolutem.
Mamy więc dwa różne określenia. Określenie ἐγὼ εἰμί używa w odniesieniu do siebie uzdrowiony przez Chrystusa ślepiec ( Jana 9 : 9 ), a chyba nie ma co do tego wątpliwości, że nie jest on Absolutem.

Ciekawe, że greckie ἐγὼ εἰμί w języku hebrajskim musiało brzmieć אֲנִי הוּא ( ani hu ) dosł. " jam " Nie ma więc tu nawet słowa jestem w wypowiedzi Chrystusa. Jezus potwierdza, że jest Mesjaszem. A Mesjasz to nie Absolut. Bogiem Wszechmocnym ( hebr. El-Szaddaj ) jest tylko JEHOWAH. Natomiast Jezus nigdzie w Biblii nie jest nazwany JEHOWAH, gdyż to Święte Imię należy wyłącznie do Niebiańskiego Ojca do którego Jezus się modlił i od którego otrzymał życie ( Jana 5 : 26 ). Natomiast JEHOWAH nie zawdzięcza życia nikomu ( Iz. 43 : 10 ).

_____________________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com

Artur4070
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2015, 21:15

Post autor: Artur4070 »

Proszę jeszcze raz przeczytać mój post ponieważ wkradł sie tam błąd który natychmiast musiałem poprawić. Oczywiście Ojciec wiekszy jest od Syna i to nie podlega dyskusji. Nie zaprzecza to jednak temu że Słowo Boga to ten sam Jedyny Bóg. Apostołowie bardzo ostrożnie pisali o tej kwestii rozróżniając Ojca i Syna a jednocześnie wskazując na tego Samego Jednego Boga. Dlatego potrzebna jest wielka ostrożność. Prosze zwrócić uwagę na fragment uniżył a w innym miejscu Ojciec Jest wiekszy. To Bóg się uniżył bo kim Jest Bóg a kim człowiek. A dla nas Bóg się uniża i mamy brać z niego przyklad tak jak i on tak i my dla innych. Bo Bóg chociaż nie przestaje być Bogiem staje się tacy jak my w pełni człowiekiem z wyjatkiem grzechu. Bóg jest Ponad wszystko i nie sposób opisać jego Chwały a jednocześnie dla nas rezygnuje z Samego Siebie i staje sie Jednym z Nas.
By móc to zrozumieć należy to otrzymać, to Boga dar i łaska,Bóg Jest Duchem i Boga nie można mierzyć kategoriami ludzkimi ani nawet żadnymi bo Jest ponad wszystko. A kim jest człowiek słaby, ograniczony , cielesny. Więc kim dla nas staje się Bóg, Słowo Boga stając się człowiekiem - Synem Boga. Nie ma jednak rozróżnienia że Słowo to nie Bóg - Przeciwnie Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. Nie ma rozróznienia na dwie osoby bo mówi Pismo Bóg Jest Jeden !
A we wszystkim polecajmy się Panu Bo to od Niego wszystko zależy i to on daje poznanie i zrozumienie. Zawsze się módlmy i prosmy, szczerze szukajmy, kołaczmy a nam otworzą.

I nie jestem katolikiem i nie ma rozróżnienia ten czy tamten - należę do Chrystusa. Albo do niego należysz albo jesteś martwy. Każdy z nas staje przed wyborem drzewa poznania dobra i zła albo przed drzewem życia, a to jest napisane że człowiek może być usprawiedliwiony tylko z powodu wiary.
Artii

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”