Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Nieziem »

chryzolit pisze:
13 paź 2022, 19:55
Zacytowałeś.
Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”
Dokładnie jest tak jak pisze tekst.
Bóg jest Bogiem żywych,bo ci w grobach juz nie żyja i nie mają o Nim świadomości.
Pozdrawiam.

A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzaku, gdy Pana nazywa "Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba". Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”

Gdy Mojżesz wypowiadał te słowa o Abrahamie, Izaaku i Jakubie, ci trzej już zakończyli swoje ziemskie żywota, a Pan Jezus przywołuje ten moment z historii aby pokazać, że pomimo, że pomarli, to są żywi. Ich matrwe ciała pewnie już dawno w proch się obróciły, a Bóg ich postrzega jako żywych.
Przywoływanie natomiast Salomona, i jego przekonania o przebywaniu w grobach bez świadomości, to takie dziwne jest wiedząc, że główny przekaz Salomona brzmi wszystko jest marnością. Przecież on nie miał pojęcia o życiu duchowym, i rozpatrywał życie tylko cieleśnie. Biedak, i nie powinien być autorytetem. Jakże odmiennie głosił Apostoł:
ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.
Salomon głosił marność, apostoł Pana Jezusa głosi wspaniałość.
Czyli Salomon głosi umarlaków w grobach, a Pan Jezus zabiera do życia. To jest nie do pogodzenia, ale i tak widzę tu próby przyklejania Panu Jezusowi twarzy Salomona. Afuj.
To Chryzolit, jak to jest, skoro zgadzasz się z tym, że dla Boga wszyscy żyją, to znaczy wszyscy, czy wszyscy z wyjątkiem tych, co w grobach?

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
Co dla nas oznacza fakt z Izajasza 53:12 (BW), że Mesjasz – wydał swą duszę na śmierć?!

“Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami.”.
Jest to proroctwo o Jezusie.
Nefesz-dusza,tak tłumaczy sie to z jezyka w którym słowa te były zapisane.

Jeżeli dusza-zycie było wydane na smierc,to znaczy,że dusza nie jest niesmiertelna.
Ale do Twojego tekstu.
1 Kor.2-9.
Tak wielkie rzeczy jakie Bóg przygotował dla tych,którzy Go miłują ,to nie widziało ani oko,ani na mysl nie przychodzi,ale spełni sie to dopiero porzy zmartwychwstaniu w czasach ostatecznych.
Ew.Jana.11-24.
Czytajmy dokładnie chistorie Lazarza,aby zrozumieć nadzieje jaka pozostawia Jezus,w zmartwychwstaniu,którego symbolem jest wskrzeszenie Łazarza.
Ciągla wracasz do zapisu w Którym Jezus informuje,że Bóg jest Bogiem żywym,i Ty już sam tworzysz sobie wyobrażenie,że to jest nauka o niesmiertelnej duszy,a to tylko stwierdzenie faktu.Bóg jest Bogiem żywych.
Jakuba.5-20.
Niech wie,że ten,kto nawróci grzesznika z błednej drogi jego,wybawi dusze jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów
.
Jeżeli dusze można wybawić od śmierci to znaczy że jest ona śmiertelna.
Cztajmy,ze zrozumieniem.
Napisałeś.
To jest nie do pogodzenia, ale i tak widzę tu próby przyklejania Panu Jezusowi twarzy Salomona. Afuj.
Nieziem,afuj to jest lekceważenie zapisu St.Testamentu,o którym Paweł Pisze,że całe pismo jest od Boga natchnione itd..
I wyraznie pokazałem skąd pochodzi tekst,bez przyklejania tego cytatu Jezusowi.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Nieziem-Napisał.
Interlinia dosłownie oddaje to tak:
Amen, amen, mówię wam, przychodzi godzina, a (nawet) już jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, którzy usłyszeli, będą żyć.
Jak to się stało, że w czterech cytowanych przekładach nie występuje a nawet już jest, skoro w oryginale występuje, i w tych tłumaczeniach też występuje. Celowe ominięcie dla uzasadnienia własnej koncepcji? Modyfikacja wypowiedzi Pana Jezusa, bo się nie rozumie, o czym mówił? Że nie tylko o przyszłości, nie tylko o dniu ostatecznym?
.
Zacznijmy od tego,że w orginale nic nie mamy,bo orginały zapisów ewangelii sie nie zachowały.
A to co mamy to manuskrypty ,odpisy i tłumacze w zależności od swojej wiedzy,pogladu i materiału na który sie powołują staraja sie przełożyć na dany język.
Nie mysle,że to jest dobra metoda analizy tekstu,która reprezentujesz,tak wiele tłumaczeń,pozwala na porówywanie i wyciaganie wniosków.
Ale dla mnie nie ma tutaj błędu,tylko trud pracy tłumacza.
Pan Jezus i Ap. uczyli.
Uwierz,a będzież zbawiony
Już,teraz kiedy przyjmujemy Jezusa wiara,powodujemy to,że życie będzie należec do nas,bo Jezus uczy,ale,jedni do życia,i to wszyscy którzy uwierzyli i przyjęli Jezusa,od razu będa wzbudzeni do życia,a inni na sąd,w czasie Jego przyjścia.
Niektórzy tłumacze podają,że już jest ta chwila,bo w zyciu Jezusa byli ludzie wskrzeszani z grobu,fizycznego,ale tez duchowego.
Ale powszechny czas zmartwychwstania dopiero należy do przyszłości.
Ew.Jana.5-28-z tłumaczenia,które lubisz.
Nie dziwcie sięa temu; nadchodzib bowiem godzinac, kiedy wszyscy w grobachd usłyszą1 Jego głose

Apostołowie w wielu miejscach ten czas ,zmartwychwstania,umiejscawiaja w czasach ostatecznych.

Dlatego wiekszość,manuskryptów,które sa dostepne,ten element przyszłości podkreślaja.
Pozdrawiam.
Przytocze 1 Tes.4-14
Tekst grecki (Textus receptus):
ει γαρ πιστευομεν οτι ιησους απεθανεν και ανεστη ουτως και ο θεος τους κοιμηθεντας δια του ιησου αξει συν αυτω
Biblia Warszawska:
Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.
Biblia Tysiąclecia:
Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim.
Biblia Gdańska:
Albowiem jeźli wierzymy, iż Jezus umarł i zmartwychwstał, tak Bóg i tych, którzy zasnęli w Jezusie, przywiedzie z nim.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2022, 11:15 przez chryzolit, łącznie zmieniany 1 raz.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
Przytocze to samo,zgodnie z tłumaczeniem które lubisz.
Skoro bowiem wierzymya, że Jezusb umarł i zmartwychwstałc, tak też Bóg tych, którzy zasnęlid, za sprawą Jezusab poprowadzie wraz z Nim.
.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:
26 paź 2022, 5:43
Witam.
Przytocze to samo,zgodnie z tłumaczeniem które lubisz.
Skoro bowiem wierzymya, że Jezusb umarł i zmartwychwstałc, tak też Bóg tych, którzy zasnęlid, za sprawą Jezusab poprowadzie wraz z Nim.
.
Pozdrawiam.
Ten fragment mówi, że Jezus poprowadzi do swojego Królestwa - Królestwa Niebieskiego.
Tam idą zbawieni po śmierci - do światłości życia.
Nie zbawieni żyją w nadziemskich ciemnościach i uczestniczą w kole życia i śmierci.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
wybrana-czy to jest nowa religia oparta na Twoim intelektualnym osobistym rozważaniu?
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:
26 paź 2022, 11:13
Witam.
wybrana-czy to jest nowa religia oparta na Twoim intelektualnym osobistym rozważaniu?
Pozdrawiam.
„Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich” (Efezjan 6.12).
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
Nieziem-przytocze tłumaczenie za Biblia Warszawską.1 Tes,4-15.-o zmartwychwstaniu.
A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei.
4:14
Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.
4:15
A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
4:16
Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
4:17
Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
4:18
Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.
.
Ap.Paweł pisze o zmartwychwstaniu,tych którzy przyjęli Jezusa i stali się Jego oblubienicą.
Tak jak powiedził i obiecal Jezus,aby byli tam gdzie i On jest.
Natomiast zmartwychwstanie całej ziemskiej populacji,tak tej która nie znała Jezusa ,bo żyli przed Jego 1-przyjściem i tej,która nie przyjęła Go ,zostanie wzbudzona na sąd życia na ziemi,fizycznej ziemi,na nowo urządzonej.
I jeszcze o tym będe pisał.
A teraz licze na Twoją replike i niezadowolenie,.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:
26 paź 2022, 12:18

Natomiast zmartwychwstanie całej ziemskiej populacji,tak tej która nie znała Jezusa ,bo żyli przed Jego 1-przyjściem i tej,która nie przyjęła Go ,zostanie wzbudzona na sąd życia na ziemi,fizycznej ziemi,na nowo urządzonej.
Ale nie na tej na której obecnie żyjemy.
To będzie nowa ziemia, gdzie będziemy żyli jak aniołowie w nowych doskonałych ciałach.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
wybrana-napisała.
Ten fragment mówi, że Jezus poprowadzi do swojego Królestwa - Królestwa Niebieskiego.
Tam idą zbawieni po śmierci - do światłości życia.
Nie zbawieni żyją w nadziemskich ciemnościach i uczestniczą w kole życia i śmierci.
.
Po czym za chwile napisała.
Ale nie na tej na której obecnie żyjemy.
To będzie nowa ziemia, gdzie będziemy żyli jak aniołowie w nowych doskonałych ciałach.
Takie wzajemnie sprzeczne wypowiedzi,to wynik budowania wlasnej religi,za służba własnemu umysłowi,który w zależności od głowy tworzy własnych bogów,z własnymi wyobrażeniami.
Wyjaśnienia w tej kwesti niczego nie zmienią i nie pomogą,o ile odrzucamy autorytety biblijne,zapisy biblijne.
Pozdrawiam

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Nieziem »

chryzolit pisze:
25 paź 2022, 22:29
Czytajmy dokładnie historię Łazarza, aby zrozumieć nadzieje jaką pozostawia Jezus,w zmartwychwstaniu, którego symbolem jest wskrzeszenie Łazarza.
Ciągla wracasz do zapisu w którym Jezus informuje, że Bóg jest Bogiem żywym, i Ty już sam tworzysz sobie wyobrażenie, że to jest nauka o niesmiertelnej duszy, a to tylko stwierdzenie faktu: Bóg jest Bogiem żywych.
Jakuba.5-20.
Niech wie,że ten,kto nawróci grzesznika z błednej drogi jego,wybawi dusze jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów
Jeżeli dusze można wybawić od śmierci to znaczy, że jest ona śmiertelna.
Czytajmy ze zrozumieniem.
Nie kojarzę bym wcześniej wyrażał opinie o nieśmiertelności duszy. Ja w tym wątku ciągle piszę o śmierci, podczas gdy Ty piszesz o zmartwychwstaniu. To znowu o śmierci napiszę, tym razem w odniesieniu do fragmentu z Listu Jakuba, który podałeś. Jest tu mowa o wybawieniu duszy od śmierci. No właśnie. Duszy. Bo cieleśnie ten nawrócony przecież kiedyś umrze, ale jego dusza, ta będzie ocalona od śmierci.
To przejdźmy teraz do historii Łazarza. Czytajmy dokładnie, i ze zrozumieniem.
Co się stało z Łazarzem? Chorował, i w konsekwencji umarł. Pan Jezus nazwał jego stan snem, ale wyraźnie zaznaczył, że ma na myśli śmierć cielesną. Co się wydarzyło? Pan Jezus podziękował Ojcu za wysłuchanie modlitwy, i nakazał Łazarzowi wyjść z grobu. Co się zdarzyło? Dusza Łazarza powróciła do jego matrwego (od czterech dni) ciała, tak że mógł wykonać polecenie Pana. To wydarzenie nie jest symbolem zmartwychwstania, ale jest dowodem na to, że dusza po śmierci ciała jest żywa. Dlatego też Pan Jezus przywołał sytuację, gdy Bóg mówił jestem Bogiem Abrahama dla pokazania tego samego, czyli że człowiek nie jest ciałem, ale jest duszą. Dusza Abrahama żyła, chociaż jego ciało było dawno w prochu. Dusza Łazarza żyła, chociaż jego ciało umarło, ale w przypadku Łazarza stało się jeszcze tak, że dane mu było kontynuować życie w tym samym ciele przez czas jakiś, aż znowu dusza opuściła ciało, już ostatecznie.
Ja rozumiem słowa Pana Jezusa nie umrzesz na wieki jako zapewnienie o tym, że dusza moja jest nieśmiertelna, ale ta nieśmiertelność nie jest przyrodzona, ale jest nabyta przez wiarę, z powodu Pana Jezusa. Moje fizyczne ciało dane mi jest na pewien czas, by wyrażać się w tym materialnym świecie. Gdy nastanie zmartwychwstanie, dusza otrzyma nowe ciało, ciało duchowe, wtedy już nie z prochu ziemi utkane.
Natomiast jeśli historię Łazarza traktować jako symbol zmartwychwstania, to mało efektowny to symbol, bo przecież Łazarz ani do nieba nie został wzięty, ani nie uzyskał nieśmiertelności. On następnie sobie zwyczajnie umarł, i zapewne jego ciało zostało pochowane. Taki symbol to wydmuszka, a nie solidne jajo.
Prawdziwym symbolem zmartwychwstania jest to, co się stało z Panem Jezusem po Jego cielesnej śmierci.
Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. (Jana14,19)
Ja Go widzę, że On żyje. Amen.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Nieziem »

chryzolit pisze:
25 paź 2022, 22:29
Napisałeś.
To jest nie do pogodzenia, ale i tak widzę tu próby przyklejania Panu Jezusowi twarzy Salomona. Afuj.
Nieziem,afuj to jest lekceważenie zapisu St.Testamentu,o którym Paweł Pisze,że całe pismo jest od Boga natchnione itd..
I wyraznie pokazałem skąd pochodzi tekst,bez przyklejania tego cytatu Jezusowi.
Pozdrawiam.
Każde Pismo natchnione przez Boga jest pożyteczne, i żadnego nie lekceważę. Salomon pisał o życiu cielesnym, bo o innym nie miał pojęcia, tak jak nie mają ludzie ziemscy. Salomon mógł zaspokoić każdą swoją ludzką potrzebę i kaprys, i nie znalazł w tym spełnienia, a wręcz odwrotnie marność. Bo tylko człowiekiem duchowy (niebieski, nieziemski) może wejść do obecności Boga (który jest Duchem) i zaznać pełni życia. Salomon jest nam dany jako przykład tego, że szukanie spełnienia poprzez udział w tym materialnym świecie wiedzie do poczucia bezsensu i braku nadziei na cokolwiek, skoro wszystko jest marnością.
Pan Jezus mówił o tym Nikodemowi, Apostoł Paweł pisał np. w liście do Rzymian. O narodzeniu z ducha do prawdziwego życia, o odnalezieniu wewnętrznego człowieka.

Aha, Salomon nie był głupi, on po prostu nie miał takiego poznania, jakie możemy mieć my, gdy nie tylko słuchamy Pana Jezusa, ale też słyszymy.
Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.
Poza Salomona potrzeba wyjść aby docenić życie, również te w ciele. Z perspektywy duchowej nic nie jest marne, nawet cielesność, bo wszystko co jest, jest w jakimś Bożym celu. Ino że nie wszystko jest dla wszystkich zawsze zrozumiałe. Jak zauważył Salomon:
Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem...

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Nieziem »

chryzolit pisze:
26 paź 2022, 12:18
Ap.Paweł pisze o zmartwychwstaniu tych, którzy przyjęli Jezusa i stali się Jego oblubienicą.
Tak jak powiedział i obiecal Jezus,aby byli tam gdzie i On jest.
Natomiast zmartwychwstanie całej ziemskiej populacji,tak tej która nie znała Jezusa ,bo żyli przed Jego 1-przyjściem i tej,która nie przyjęła Go ,zostanie wzbudzona na sąd życia na ziemi,fizycznej ziemi,na nowo urządzonej.
I jeszcze o tym będe pisał.
A teraz licze na Twoją replike i niezadowolenie,.
Pozdrawiam.
Odniosę się jak napiszesz więcej, bo ja tej koncepcji podziału na oblubienicą i resztę zmartwychwstałych nie rozumiem.
Ja przyjąłem, i wyznaję naukę o jedności. Pan Jezus umarł
by rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno. (Jana11,52)
Ci, którzy zmartwychwstaną, a nie są oblubienicą, jeśli nie są dziećmi Bożymi, kim są?

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
Efez,1
Której nam hojnie udzielił w postaci wszelkiej mądrości i roztropności,
1:9
Oznajmiwszy nam według upodobania swego, którym go uprzednio obdarzył,
1:10
Tajemnicę woli swojej, aby z nastaniem pełni czasów wykonać ją i w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko, i to, co jest na niebiosach, i to, co jest na ziemi w nim,
Zgodnie z Boskim planem wieków,[z nastaniem pełni czasów] ma zostac zjednoczone wszystko w Chrystusie,nietylko to co jest na ziemi,ale też to co jest na niebie.
Taki jest cel Bożego działania w Chrystusie.
Nieziem-napisał.
Odniosę się jak napiszesz więcej, bo ja tej koncepcji podziału na oblubienicą i resztę zmartwychwstałych nie rozumiem.
Ja przyjąłem, i wyznaję naukę o jedności. Pan Jezus umarł
by rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno. (Jana11,52)
Ci, którzy zmartwychwstaną, a nie są oblubienicą, jeśli nie są dziećmi Bożymi, kim są?
Tak Pan Jezus umarł aby rozproszone dzieci Boże zgromadzic w jedno,ale istotne jest w jakiej kolejności.
1...Wiek ewangeliczny,to czas wyboru,oblubienicy,Koscioła.
Ele na koncu tego wieku,po przyjściu ponownym Jezusa i zabraniu tej klasy do nieba,Nastąpi Królestwo Chrystusowe na ziemi,często zwane 1000-leciem.
I do tego Królestwa,nastapi powszechne zmartwychwstanie ludzi,tych,którzy zyli przed śmiercia Jezusa,bo za nich tez On umarł,ale też tych,którzy nie poznali Jezusa,az do czasu zmartwychwstania,ale oni zmartwychwstana na sad.
1 Kor.15-22.
Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają,tak tez w Chrystusie wszyscy zostana ożywieni,Ale każdy w swoim porzadku.

Idea pojednania,połaczenia w jedna całość,posiada dwa etapy.
Pan Jezus-uczył.
Ew.Jana10-7.
Ja jestem drzwiami dla owiec.
A Siebie porównał do pasterza,który te owce prowadzi i nimi sie opiekuje.
Ale podsumuwuje to opowiadanie.
16w.
Mam i inne owce,które nie sa z tej owczarni,równiez i te musze przyprowadzić,i głosu mojego słuchac będą i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.

Te drugie owce i praca z nimi to czas Królestwa Jezusa na ziemi.
2----etap pojednania.Kiedy Chrystus dzieło pojednania wszystkiego i wszystkich doprowadzi do konca ,swoje królestwo,przekaże swojemu Ojcu ,co wczesniej opisywalismy tekstami.
I tak wypełni sie przekaz zapisany w top-wersecie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2022, 20:51 przez chryzolit, łącznie zmieniany 1 raz.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Nieziem-napisał.
Każde Pismo natchnione przez Boga jest pożyteczne, i żadnego nie lekceważę. Salomon pisał o życiu cielesnym, bo o innym nie miał pojęcia, tak jak nie mają ludzie ziemscy. Salomon mógł zaspokoić każdą swoją ludzką potrzebę i kaprys, i nie znalazł w tym spełnienia, a wręcz odwrotnie marność. Bo tylko człowiekiem duchowy (niebieski, nieziemski) może wejść do obecności Boga (który jest Duchem) i zaznać pełni życia. Salomon jest nam dany jako przykład tego, że szukanie spełnienia poprzez udział w tym materialnym świecie wiedzie do poczucia bezsensu i braku nadziei na cokolwiek, skoro wszystko jest marnością.
Pan Jezus mówił o tym Nikodemowi, Apostoł Paweł pisał np. w liście do Rzymian. O narodzeniu z ducha do prawdziwego życia, o odnalezieniu wewnętrznego człowieka.

Aha, Salomon nie był głupi, on po prostu nie miał takiego poznania, jakie możemy mieć my, gdy nie tylko słuchamy Pana Jezusa, ale też słyszymy.
Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.
Poza Salomona potrzeba wyjść aby docenić życie, również te w ciele. Z perspektywy duchowej nic nie jest marne, nawet cielesność, bo wszystko co jest, jest w jakimś Bożym celu. Ino że nie wszystko jest dla wszystkich zawsze zrozumiałe. Jak zauważył Salomon:
Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem...
.
Swietnie nie mam wątpliwosci w tresci tego postu.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”