Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Nieziem »

chryzolit pisze:
08 paź 2022, 0:06
To po co Pan Jezus obiecuje zmartwychwstanie z cielesnej śmierci?
Weźmy przypadek Łazarza. Umarł, złożony był w grobie. Pan Jezus przywrócił go do życia, ale to nie było zmartwychwstaniem, to było wskrzeszeniem, czyli powrotem do kontynuowania życia w tym samym ciele. Łazarz później umarł raz jeszcze, pomimo, że Łazarz w Pana Jezusa wierzył. Tak jest z każdym człowiekiem, z każdym. Fizyczne życie kończy się śmiercią ciała. Tak było od Adama, przyjście Pana Jezusa nic tu nie zmieniło, tak jest dzisiaj, że każdy umiera w ciele. Wobec tego, słowa Pana Jezusa 'Kto we mnie wierzy nie umrze" jakże mogą dotyczyć fizycznego życia w ciele? Niemożliwe, żeby kłamał więc jak to rozumieć? Czy ktoś nie dozna śmierci fizycznej? Każdy dozna.
Jakby fizyczna śmierć w ciele była tą autentyczną śmiercią, o której mówił Pan Jezus, to jak odnieść takie słowa Pana, w odniesieniu do swojej śmierci cielesnej:
A teraz odchodzę do tego, który Mnie posłał...
Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca...

Albo słowa apostoła Pawła:
Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne...
Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania.

Śmierć cielesna jest przejściem stąd tam. Dla Pana Jezusa była powrotem do Ojca, dla Pawła przejściem do bezpośredniego obcowania z Chrystusem.

Oto Słowo Pańskie:
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki
.
Wierzysz w to?
Umrzesz cieleśnie i w proch się obrócisz? Jeśli wierzysz w te słowa Pana Jezusa to w jaki sposób nie umrzesz?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

Nieziem pisze:
08 paź 2022, 15:02
Oto Słowo Pańskie:
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki
.
Wierzysz w to?
Umrzesz cieleśnie i w proch się obrócisz? Jeśli wierzysz w te słowa Pana Jezusa to w jaki sposób nie umrzesz?
W większości z tym co piszesz się zgadzam.
Czym według ciebie jest śmierć duchowa.
Czy tym, że tylko w proch człowiek się obraca?
To na koniec czasu kto będzie sądzony?
Kim są kozły, które staną po lewicy?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Nieziem-Napisał.
Tak jest z każdym człowiekiem, z każdym. Fizyczne życie kończy się śmiercią ciała. Tak było od Adama, przyjście Pana Jezusa nic tu nie zmieniło, tak jest dzisiaj, że każdy umiera w ciele. Wobec tego, słowa Pana Jezusa 'Kto we mnie wierzy nie umrze" jakże mogą dotyczyć fizycznego życia w ciele? Niemożliwe, żeby kłamał więc jak to rozumieć
Tak,kto wierzy w Pana Jezusa nie umrze na wieki,na zawsze,bo nadejdzie dzień zmartwychwstania.1Kor.15-22.

Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają,tak też w Chrystusie wszyscy zostana ożywieni.Akażdy w swoim porzadku,jako pierwszy Chrystus,potem ci którzy sa Chrystusowi w czasie przyjścia Jego

Ludzie którzy sa Chrystusowi powstana dopiero w czasie przyjścia Jezusa.Nie wcześniej.
Prosze czytaj wiele razy tekst poniżej.
Tekst grecki (Textus receptus):Ew.Jana.14-3
και εαν πορευθω και ετοιμασω υμιν τοπον παλιν ερχομαι και παραληψομαι υμας προς εμαυτον ινα οπου ειμι εγω και υμεις ητε
Biblia Warszawska:
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
Biblia Tysiąclecia:
A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.
Biblia Gdańska:
Idę, abym wam zgotował miejsce; a gdy odejdę i zgotuję wam miejsce, przyjdę zasię i wezmę was do siebie, żebyście, gdziem ja jest, i wy byli
.
Do nieba w czasie przyjścia Jezusa ida tylko ci którzy,byli najbliższymi Jezusa,ci którzy otrzymali niebianskie powołanie.
Wszyscy zmartwychwstali otrzymaja zycie wieczne na ziemi,o czym pisze.Obj.Jan w 2-ostatnich rozdziałach.
Nieziem-Napisał.
Oto Słowo Pańskie:
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.
Wierzysz w to?
Umrzesz cieleśnie i w proch się obrócisz? Jeśli wierzysz w te słowa Pana Jezusa to w jaki sposób nie umrzesz?
Tak jak mamy wczesniej przytoczone teksty,śmierć od czasu złożenia okupu.przez Jezusa,nie jest wieczna,ludzkość nie idzie juz na wieczne czasy do grobu,tylko na określony czas,bo w Jezusie mają obiecane zmartwychwstanie wszyscy.
Umre i zmartwychwstane,i jak Bóg da będe żył dopiero wtedy wiecznie..ale w odpowiednim czasie,to jest istota nauczania Pana Jezusa i Apostołów,
Pozdrawiam.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Nieziem »

wybrana pisze:
08 paź 2022, 15:24
Czym według ciebie jest śmierć duchowa.
Czy tym, że tylko w proch człowiek się obraca?
Śmierć duchowa to oddzielenie od Boga. Adam to "osiągnął", i nam przekazał.
Śmierć cielesna to oddzielenie ja od ciała. W proch obraca się ciało, które już nie jest do niczego przydatne. Ja, pozostawiwszy ciało, przechodzi do dalszego życia.
Z pozycji ziemskich ludzi, będących w czasoprzestrzeni, takie ja jest w grobie, i czeka na ten dzień.
Z pozycji Świata duchowego to już się dokonało, i jest.
To ja to wewnętrzny człowiek jest. On ma ciało, i umysł, ale tym nie jest, on to posiada.
Ciało materialne jest niezbędne w doczesnym życiu, do wyrażania się ja. Pismo mówiąc o zmartwychwstaniu, wskazuje wyraźnie, że wtedy ciała będą inne od tych ziemskich.
Jest ciało cielesne, jest też ciało duchowe. 1 Kor.15.44

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

Nieziem pisze:
08 paź 2022, 17:22
wybrana pisze:
08 paź 2022, 15:24
Czym według ciebie jest śmierć duchowa.
Czy tym, że tylko w proch człowiek się obraca?
Śmierć duchowa to oddzielenie od Boga. Adam to "osiągnął", i nam przekazał.
Śmierć cielesna to oddzielenie ja od ciała. W proch obraca się ciało, które już nie jest do niczego przydatne. Ja, pozostawiwszy ciało, przechodzi do dalszego życia.
Z pozycji ziemskich ludzi, będących w czasoprzestrzeni, takie ja jest w grobie, i czeka na ten dzień.
Z pozycji Świata duchowego to już się dokonało, i jest.
To ja to wewnętrzny człowiek jest. On ma ciało, i umysł, ale tym nie jest, on to posiada.
Ciało materialne jest niezbędne w doczesnym życiu, do wyrażania się ja. Pismo mówiąc o zmartwychwstaniu, wskazuje wyraźnie, że wtedy ciała będą inne od tych ziemskich.
Jest ciało cielesne, jest też ciało duchowe. 1 Kor.15.44
To "ja" czyli wewnętrzny człowiek, to inaczej możemy nazwać - duszą - czyli tzw.jaźń, świadomość.
Czyli uważasz, że dusza czeka w uśpieniu czyli w tzw.zapisie na sąd ostateczny.
A jak wygląda dusza człowieka, który przeżył 14 lat - trochę narozrabiał, bo kradł i wdawał się w bójki i podczas jednej z bójek zginął?
Nie miał zbyt dużo czasu, by poznać swojego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
Czy uważasz, że pozostało mu tylko czekać w uśpieniu na sąd ostateczny?
Przecież ludzie umierają w różnym wieku.
Uważasz, że wszystkie te dusze mają jednakowe możliwości zbawienia?
Katolicy wierzą w ciściec.
Ja uważam, że istnieje ale nie w takiej formie jak przedstawiają go katolicy.
Według mojej formy pojmowania, czyściec jest przestrzenią duchową do której trafiają duszę, nie zbawione i nie całkowicie potępione.
W tej przestrzeni otrzymują ponowną szansę oczyszczenia poprzez powrót ich duszy na ziemię w nowym ziemskim ciele.
Co o tym sądzisz?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Nieziem »

Nie uważam, że dusze czekają w uśpieniu, nie moją sprawą jest osądzać i dywagować, co się z duszami dzieje; do Pana należą, On sprawiedliwie postępuje zawsze.
Ja tu bardziej chciałem pisać o pojmowaniu śmierci, ale widzę, że innych zajmuje bardziej temat zmartwychwstania i sądu .
Ja postrzegałem śmierć podobnie jak chryzolit obecnie o niej pisze, aż doszło do mnie, że takie pojmowanie jest bez sensu. Pan Jezus mówi przecież do wierzącego: jeśli wierzysz we Mnie, nie umrzesz, a to nie jest to samo co powiedzieć: umrzesz ale później zmartwychwstaniesz.
Śmierć fizyczna jest opuszczeniem przestrzeni i czasu, i wylądowaniem poza czasem czyli tam gdzie czasu nie ma, tam nie ma przeszłości, nie ma przyszłości, a jest teraz, niekończące się teraz czyli wieczność. Dla ziemskiego umysłu to rzecz raczej niepojęta, a ja takie mam o tym mniemanie. Z pozycji ludzkiej patrząc, zmarli w grobach czekają ma dzień zmartwychwstania, ale dla Boga, który jest poza czasem bo w wieczności, jak wszystko inne tak i zmartwychwstanie już jest teraz.

dokonane są dzieła Boże od założenia świata. Hebr.4.3

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
O zmartwychwstaniu.
12 Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania? 13 Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. 14 A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. 15 Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. 16 Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. 17 A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach4. 18 Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. 19 Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy5, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania.
20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy6 spośród tych, co pomarli. 21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni7, 23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy8, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.

1 Kor.15-3.
Taka jest ewangelia,która własnie Ap.Paweł.Głośił-czytajmy proszę.
Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którąście przyjęli i w której też trwacie. 2 Przez nią również będziecie zbawieni, jeżeli ją zachowacie tak, jak wam rozkazałem... Chyba żebyście uwierzyli na próżno. 3 Przekazałem wam na początku to, co przejąłem:1 że Chrystus umarł - zgodnie z Pismem - za nasze grzechy, 4 że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem:
.
Jezus zmartwychwstał,gdzie więc przebywał przez trzy dni?
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

Nieziem pisze:
08 paź 2022, 20:56
Nie uważam, że dusze czekają w uśpieniu, nie moją sprawą jest osądzać i dywagować, co się z duszami dzieje; do Pana należą, On sprawiedliwie postępuje zawsze.
Ja tu bardziej chciałem pisać o pojmowaniu śmierci, ale widzę, że innych zajmuje bardziej temat zmartwychwstania i sądu .
Ja postrzegałem śmierć podobnie jak chryzolit obecnie o niej pisze, aż doszło do mnie, że takie pojmowanie jest bez sensu. Pan Jezus mówi przecież do wierzącego: jeśli wierzysz we Mnie, nie umrzesz, a to nie jest to samo co powiedzieć: umrzesz ale później zmartwychwstaniesz.
Śmierć fizyczna jest opuszczeniem przestrzeni i czasu, i wylądowaniem poza czasem czyli tam gdzie czasu nie ma, tam nie ma przeszłości, nie ma przyszłości, a jest teraz, niekończące się teraz czyli wieczność. Dla ziemskiego umysłu to rzecz raczej niepojęta, a ja takie mam o tym mniemanie. Z pozycji ludzkiej patrząc, zmarli w grobach czekają ma dzień zmartwychwstania, ale dla Boga, który jest poza czasem bo w wieczności, jak wszystko inne tak i zmartwychwstanie już jest teraz.

dokonane są dzieła Boże od założenia świata. Hebr.4.3
Bardzo dobrze to ująłeś.
Zupełnie się z tobą zgadzam.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
Cytat
Słowo dusza jest tłumaczeniem hebrajskiego słowa nefesz, odpowiednika nowotestamentowego słowa psyche, i oznacza najczęściej życie, osobę, zwierzę. Obecnie często zwrot nefesz hahajah tłumaczony jest jako istota żywa (w starszych tłumaczeniach, jak np. w przekładzie księdza Jakuba Wujka z 1935 roku, jako dusza żyjąca). Jego znaczenie nie jest ograniczone tylko do ludzi (zob. Księga Rodzaju 1,20.24; 2,19).

W sumie w Biblii jest około 900 miejsc, gdzie występuje słowo nefesz albo psyche, ale w żadnym miejscu nie jest związane z czymś nieśmiertelnym; najczęściej oznacza żywą osobę (zob. Księga Rodzaju 14,21; Księga Liczb 5,6) i tak najczęściej jest to słowo tłumaczone (Księga Powtórzonego Prawa 10,22).
.

Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
Krótki cytat.
Czym jest śmierć.
Tak długo, jak człowiek żyje, myśli i działa, mówimy o nim, że jest duszą – istotą żyjącą. W momencie śmierci następuje odwrotność procesu stworzenia. Pismo Święte tak opisuje tę odwrotność: „Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci się do Boga, który go dał” (Kazn. Sal. 12,7). Dech żywota uczynił człowieka żyjącym. Teraz, gdy Bóg zabiera dech żywota, czyli życie, ciało, czyli materia, podlega procesowi rozkładu – wraca do ziemi, skąd zostało wzięte zgodnie ze słowami Bożymi: „bo prochem jesteś i w proch się obrócisz” (I Mojż 3,19). Bardzo wyraźnie o tym pisał także prorok Ezechiel mówiąc: „Dusza, która grzeszy, ta umrze” (Ezech. 18,20 BG). A więc dusza, czyli żyjący, myślący, rozumny człowiek, jeżeli grzeszy, a wszyscy ludzie takimi są, podlega wyrokowi śmierci jako zapłacie za grzech i musi umierać.

Pozdrawiam.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Nieziem »

chryzolit pisze:
12 paź 2022, 10:10
Czym jest śmierć.
....A więc dusza, czyli żyjący, myślący, rozumny człowiek, jeżeli grzeszy, a wszyscy ludzie takimi są, podlega wyrokowi śmierci jako zapłacie za grzech i musi umierać.
Ponownie ja się pytam: jeśli zapłatą za grzech jest śmierć, i masz na myśli śmierć cielesną, to do czego jest przydatna śmierć Pana Jezusa?
Tak hipotetyczna rozmowa:
- Pan Jezus za mnie umarł.
- Świetnie, czy to znaczy, że nie umrzesz?
- Umrę.
- Powiedziałeś, że Jezus za Ciebie umarł, a Ty i tak umrzesz? To w jakim sensie za Ciebie umarł, jeśli i tak umrzesz?

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
Motto-odpowiedzi na post Nieziem.
Słowa Pana Jezusa.Ew.Jana.11-25.
Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. 26 Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»

Dobrze,przytaczam Twoja przykładową rozmowe.

Tak hipotetyczna rozmowa:
- Pan Jezus za mnie umarł.
- Świetnie, czy to znaczy, że nie umrzesz?
- Umrę.
- Powiedziałeś, że Jezus za Ciebie umarł, a Ty i tak umrzesz? To w jakim sensie za Ciebie umarł, jeśli i tak umrzesz?
.
Odpowiadam-na pytania.
Pan Jezus za mnie umarł---tak tez rozumię.
Swietnie- czy to znaczy,że nie umrzesz? ---zgodnie z nauczaniem Pana Jezusa-umrę,ale nie na wieki,czytajmy powyższy tekst.
Potwierdzam ---umrę.
Powiedziałeś,że Jezus za ciebie umarł,a ty i tak umrzesz? --- Tak dokładnie umrę.
To w jakim sensie za Ciebie umarł,jeśli i tak umrzesz?---Tak dokładnie umrę,ale Pan Jezus [zapisane powyżej,]powiedział,,
Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Pan Jezus jest zmartwychwstaniem,dlatego choc umieram,żyć będę,bo mam nadzieje zmartwychwstania,czyli moja smierc nie jest na wieki.
Dlatego Jezus za mnie umarł,abym miał zmartwychwstanie i życie wiczne,inaczej moja śmierć byłaby na wieki,na zawsze.
Pan Jezus zapytał wierzysz w to ?

Zobaczmy proszę,umieram i z chwilą śmierci trace świadomość życia,tym samym upływającego czasu,kiedy zmartwychwstane,to ta świadomość wróci,ale tak jak by od czasu śmierci upłynęła jedna sekunda.Dlatego Pan Jezus,śmieć Łazarza nazwał snem.
Na tym polega cud zmartwychwstania.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

Chryzolit, wszystko się zgadza, tylko odpowiedz na pytanie gdzie i kiedy następuje zmartwychwstanie?
Czy Ci co ufają Jezusowi przejdą po zdjęciu ziemskiego ciała do życia wiecznego od razu i to nazywamy pierwszym zmartwychwstaniem?
Czy dopiero to nastąpi na koniec czasu, gdy wszyscy zostaną osądzeni?
Ty widzisz to zmartwychwstanie w Niebie przed Tronem Bożym, czy jako powrót do życia na tą ówczesną ziemię na której wszystko podlega zniszczeniu i nic nie jest wieczne, bo biologia ziemi na życie wieczne - nie pozwala?
Możesz odpowiedzieć?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

wybrana.
Odpisuje na Twój post,chociaz nie lubię odpisywać,na mysli,które w żaden sposób nie są oparte na tekscie biblijnym,tylko na zasłyszanych informacjach.
Przytocze,ponownie tekst Ap.Pawła.z listu do Kor.
12 Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania? 13 Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. 14 A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. 15 Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. 16 Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. 17 A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach4. 18 Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. 19 Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy5, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania.
20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy6 spośród tych, co pomarli. 21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni7, 23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy8, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.
Szczególnie proszę czytać podkreślenie.
Powtórze.Chrystus jako pierwszy,potem Ci co należą do Chrystusa,w czasie Jego przyjścia.
Kiedy więc nastapi zmartwychwstanie?-,w czasie przyjścia Pana Jezusa,ale w tym zapisie Paweł nie określa czasu tego przyjścia,tylko zaznacza ogólnie.
Pan Jezus zapowiadajac zmartwychwstanie,podkreśla to mocno wszyscy zmartwychwstaną,jedni od razu do wiecznego życia a inni na sąd.
Prorocy,jak i autorzy No.Przymierza wielokrotnie piszą o Królestwie J.Chrystusa,równiez na ziemi,dla ziemskiego,materialnego człowieka przedewszystkim na ziemi.
Bo to Królestwo CHrystusa na ziemi,da ludziom doskonałe życie wieczne,oczywiście bez przymuszania.Ale ważne jest,aby w nauczaniu Apostolskim,zauważyć tez,klase ludzi,najbardziej mu wierną i tych,równiez w swoim przyjściu zabierze tam,gdzie sam mieszka.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

Chryzolit, ale Paweł oraz inni głosili, że Jezus powróci jeszcze w czasie ich życia.
Pojmowali tak jak Żydzi, że powróci, by utworzyć swoje Królestwo na ziemi w Jerozolimie, bo najpierwsz tego się spodziewali.
Jezus zapowiedział w Ewangelii, że Świątynia Jerozolimska zostanie zniszczona.
Nie planował wrócić i w niej królować. Natomiast uczył o końcu tego świata i o sądzie nad światem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”