Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Zobacz,proszę.
Przedstawiasz tak ogromny mix,że nie potrafie za tym nadążyć,przykro mi.
Pozdrawiam

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:
13 paź 2022, 13:54
Zobacz,proszę.
Przedstawiasz tak ogromny mix,że nie potrafie za tym nadążyć,przykro mi.
Pozdrawiam
No i nic na to nie poradzę, że nie potrafisz nadążyć.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Nieziem »

chryzolit pisze:
13 paź 2022, 9:58
Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. 26 Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»
Odpowiadam-na pytania.
Pan Jezus za mnie umarł---tak tez rozumię.
Swietnie- czy to znaczy,że nie umrzesz? ---zgodnie z nauczaniem Pana Jezusa-umrę,ale nie na wieki,czytajmy powyższy tekst.
Potwierdzam ---umrę.
Powiedziałeś,że Jezus za ciebie umarł,a ty i tak umrzesz? --- Tak dokładnie umrę.
To w jakim sensie za Ciebie umarł,jeśli i tak umrzesz?---Tak dokładnie umrę,ale Pan Jezus [zapisane powyżej,]powiedział,,
Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
Pan Jezus jest zmartwychwstaniem,dlatego choc umieram,żyć będę,bo mam nadzieje zmartwychwstania,czyli moja smierc nie jest na wieki.
Dlatego Jezus za mnie umarł,abym miał zmartwychwstanie i życie wiczne,inaczej moja śmierć byłaby na wieki,na zawsze.
Pan Jezus zapytał wierzysz w to ?

Zobaczmy proszę,umieram i z chwilą śmierci trace świadomość życia,tym samym upływającego czasu,kiedy zmartwychwstane,to ta świadomość wróci,ale tak jak by od czasu śmierci upłynęła jedna sekunda.Dlatego Pan Jezus,śmieć Łazarza nazwał snem.
Na tym polega cud zmartwychwstania.
Pozdrawiam.
Pan Jezus umarł za Ciebie, ale czy to znaczy, że umarł zamiast Ciebie, skoro Ty i tak cieleśnie doznasz śmierci? Dlatego właściwsze byłoby stwierdzenie, że Pan Jezus umarł dla Ciebie. (Albo uznasz, że mowa jest nie o śmierci cielesnej.)
Pan Jezus mówi do wierzącego w Niego nie umrzesz na wieki, a Ty zmieniasz Jego słowa na umrzesz, ale nie na wieki, bo następnie zmartwychwstaniesz
Pan Jezus powiedział nie umrzesz, a dla Ciebie to znaczy umrzesz ale zmartwychwstaniesz.
Ciekawe podejście do słowa. Widzę, że tylko fizyczne ciało postrzegasz jako formę życia.
Przykład Nikodema, któremu Pan Jezus mówi o konieczności ponownego narodzenia. Mówi do niego jeśli się ponownie nie narodzisz...
I jeśli ten Nikodem przyjąłby Pana Jezusa, i narodził się na nowo z Ducha, czyli że byłby powstał nowy duchowy człowiek, to do tego nowonarodzonego, Pan Jezus wysyła zapewnienie nie umrzesz, chociaż twoje ciało umrze i w proch się obróci.

Dla nas mogą przodkowie być w grobach, i czekać w nieświadomości, aż doznają zmartwychwstania i odzyskają świadomość, ale nie tak jest z perspektywy Pana Boga. Dla Niego wszyscy żyją. On nie ogląda trupów w grobach.
A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzaku, gdy Pana nazywa "Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba". Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Na to rzekli niektórzy z uczonych w Piśmie: „Nauczycielu, dobrze powiedziałeś”, bo o nic nie śmieli Go już pytać.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Nieziem-napisał.
Pan Jezus umarł za Ciebie, ale czy to znaczy, że umarł zamiast Ciebie, skoro Ty i tak cieleśnie doznasz śmierci? Dlatego właściwsze byłoby stwierdzenie, że Pan Jezus umarł dla Ciebie. (Albo uznasz, że mowa jest nie o śmierci cielesnej.)
A Ap.Paweł-pisał.
Rzym.5-8.
Rzadko sie zdarza,że ktos umrze za sprawiedliwego,prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć.Bóg zas daje dowód swej miłości ku nam przez to,że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami.Chrystus za nas umarł.

Pozostawiam bez komentarza.
Napisałeś.
Pan Jezus mówi do wierzącego w Niego nie umrzesz na wieki, a Ty zmieniasz Jego słowa na umrzesz, ale nie na wieki, bo następnie zmartwychwstaniesz
Pan Jezus powiedział nie umrzesz, a dla Ciebie to znaczy umrzesz ale zmartwychwstaniesz.
Ciekawe podejście do słowa. Widzę, że tylko fizyczne ciało postrzegasz jako formę życia.
Nie wiem dlaczego widziśż konflikt.
Nie umrzesz na wieki-to zapewnienie,ze czas przebywania w grobie jest ograniczony.Bo Pan powiedział że jest zmartwychwstaniem.
Powtarzam zapis.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»
Pan Jezus nie zapewnia że nie umrze w ogóle,tylko że nie umrze na wieki.
Dlaczego?
Bo w Chrystusie wszyscy będa ożywieni.
I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni7, 23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy8, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.

Zacytowałeś.
Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”
Dokładnie jest tak jak pisze tekst.
Bóg jest Bogiem żywych,bo ci w grobach juz nie żyja i nie mają o Nim świadomości.
Pozdrawiam.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Nieziem »

chryzolit pisze:
13 paź 2022, 19:55
Rzadko sie zdarza,że ktos umrze za sprawiedliwego,prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć.Bóg zas daje dowód swej miłości ku nam przez to,że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami.Chrystus za nas umarł.

Pozostawiam bez komentarza.
Czytamy tę samą Biblię, ale mamy różne zrozumienia jej treści. Dlatego dodanie własnego komentarza jest ważne, bo samo cytowanie nie wyjaśnia, jak Ty to rozumiesz.
Gdyby sama treść biijnych wersetów była wystarczająca, nie było by miejsca na takie forum, bo co dyskutować, skoro wszystko jest oczywiste. No właśnie, że nie jest.
Chrystus za nas umarł. To jest oczywiste. Natomiast co to oznacza, to właśnie próbowałem się od Ciebie dowiedzieć. Bo jeśli Chrystus za nas umarł, a my też umrzemy, to ja chcę wiedzieć, co oznacza nie umrzesz na wieki. Twoje dotychczasowe wyjaśnienia mnie nie przekonały, ale rozumiem, że tak właśnie to rozumiesz.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
Tekst-Motto.
1 List.Jana4.
9 W tym objawiła się miłość Boga ku nam,
że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat3,
abyśmy życie mieli dzięki Niemu.
10 W tym przejawia się miłość,
że nie my umiłowaliśmy Boga,
ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swego,jako ubłaganie za grzechy nasze.

Nieziem-Napisał.
Czytamy tę samą Biblię, ale mamy różne zrozumienia jej treści. Dlatego dodanie własnego komentarza jest ważne, bo samo cytowanie nie wyjaśnia, jak Ty to rozumiesz.
Gdyby sama treść biijnych wersetów była wystarczająca, nie było by miejsca na takie forum, bo co dyskutować, skoro wszystko jest oczywiste. No właśnie, że nie jest.
Tak,rozumie tą argumentaje,chciałem tylko wskazac tekstem,że wyraz za nas umarł,jest zwrotem Apostolskim z jego autorytetem.
Nieziem-napisał.
Chrystus za nas umarł. To jest oczywiste. Natomiast co to oznacza, to właśnie próbowałem się od Ciebie dowiedzieć. Bo jeśli Chrystus za nas umarł, a my też umrzemy, to ja chcę wiedzieć, co oznacza nie umrzesz na wieki. Twoje dotychczasowe wyjaśnienia mnie nie przekonały, ale rozumiem, że tak właśnie to rozumiesz.
Zazwyczaj kiedy mam problem zrozumiec jakis zwrot,czy wypowiedz Pana Jezusa,lub Apostołów,to szukam innych korespondujących zwrotów i je porównuje,uzupełniam w taki sposób przekaz.Powyżej przytoczony tekst ,pokazuje,że Jezus został posłany jako ubłaganie za nasze grzechy.
Czyli mamy juz szersze spojżenie,umarł za nas,za nasze grzechy,ale tak temat ten możemy poszerzać az osiągniemy całokształt zapisów w tym temacie.
Teraz,zwrot,
nie umrzesz na wieki.
W jakim kontekscie Pan Jezus to powiedział.?
Po nad to jakie już prztoczylismy teksty w tym przedmiocie.?
Mówimy o zmartwychwstaniu.
1,Kor15-20.
A jednak Chrystus został wzbudzony z martwych i jest pierwiastkiem tych,tych którzy zasneli.
Skoro bowiem przyszła przez człowieka śmierć,przez człowieka też przyszło zmartwychwstanie.Albowiem jak w Adamie wszyscy umieraja,tak tez w Chrystusie wszyscy zostana ożywieni.
.
Zatem zwrot---nie umrzesz na wieki----w kontekscie słów Pana Jezusa i Apostoła znaczą,że człowiek zmartwychwstanie w odpowiednim czasie,tym samym nie bedzie przebywał w stanie śmierci na wieki-na zawsze.
Porównywanie tekstów,a nie bazowanie na jednym zwrocie pozwala lepiej zrozumiec przekaz.
Tak myslę.
Smierć,stan przebywania w grobach,również przez Pawła nazwany jest snem,to jest interesujace.
A jednak Chrystus został wzbudzony z martwych i jest pierwiastkiem tych,tych którzy zasneli.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

Skoro my wzorem Jezusa mamy być ożywieni, to czemu mamy spać w grobach?
Czy Jezus czekał i czeka w grobie na zmartwychwstanie??
Jezus wzmartwychwstał w Niebie czy na ziemi???
A jednak Chrystus został wzbudzony z martwych i jest pierwiastkiem tych,tych którzy zasneli.
Skoro bowiem przyszła przez człowieka śmierć,przez człowieka też przyszło zmartwychwstanie.Albowiem jak w Adamie wszyscy umieraja,tak tez w Chrystusie wszyscy zostana ożywieni
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Bobo »

Skoro Jezus zmartwychwstał dopiero po trzech dniach,znaczy, że czekał przynajmniej trzy dni 😀
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
14 paź 2022, 18:24
Skoro Jezus zmartwychwstał dopiero po trzech dniach,znaczy, że czekał przynajmniej trzy dni 😀
Czujesz się zabawny?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Bobo »

Czytam Biblię. Ty ją zmieniasz i przekręcasz. Natomiast jest coś w tym, że forum traktuję z lekkim przymrużeniem oka.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: radek »

Ludzie muszą się przekonać do Bożego Prawa, bo Ono wyklucza zwierzchnictwo Zła nad Dobrem, chociażby dlatego, że nie udowodniono mu hermetycznie żadnej niedokładności

Jr 31:33 BT5 "Lecz takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach - wyrocznia Pana: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercach. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi ludem."

Iz 11:1-12 BT5 "I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści odrośl z jego korzeni. (2) I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. (3) Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ani wyrokował według pogłosek; (4) raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego. (5) Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi. (6) Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą pospołu i mały chłopiec będzie je poganiał. (7) Krowa i niedźwiedzica przestawać będą ze sobą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. (8) Niemowlę igrać będzie na gnieździe kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. (9) Zła czynić nie będą ani działać na zgubę po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze. (10) Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego ludy przyjdą po radę, i sławne będzie miejsce jego spoczynku. (11) Owego dnia to się stanie: Pan podniesie po raz drugi rękę, aby wykupić Resztę swego ludu, która ocaleje, z Asyrii i z Egiptu, z Patros i z Kusz, z Elamu i Szinearu, z Chamat i z wysp na morzu. (12) Podniesie znak dla pogan i zgromadzi wygnańców Izraela; rozproszonych z Judy pozbiera z czterech stron świata."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

Witam.
Skoro my wzorem Jezusa mamy być ożywieni, to czemu mamy spać w grobach?
Czy Jezus czekał i czeka w grobie na zmartwychwstanie??
Jezus wzmartwychwstał w Niebie czy na ziemi???

wybrana-jak zwykle mix-zamieszanie pojęć.
A teksty sa podawane bez przerwy.
1 Kor.15-3.
Najpierw bowiem podałem wam to,co i ja przyjąłem,że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism i że został pogrzebany,i ze dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism.

Gdzie wtedy jak nie żył, Pan Jezus przebywał.?
Pozdrawiam

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:
14 paź 2022, 20:03
Witam.
Skoro my wzorem Jezusa mamy być ożywieni, to czemu mamy spać w grobach?
Czy Jezus czekał i czeka w grobie na zmartwychwstanie??
Jezus wzmartwychwstał w Niebie czy na ziemi???

wybrana-jak zwykle mix-zamieszanie pojęć.
A teksty sa podawane bez przerwy.
1 Kor.15-3.
Najpierw bowiem podałem wam to,co i ja przyjąłem,że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism i że został pogrzebany,i ze dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism.

Gdzie wtedy jak nie żył, Pan Jezus przebywał.?
Pozdrawiam
A tobie zmartwychwstanie trzeciego dnia przeszkadza?
To może wyślij skargę do Boga Ojca, dlaczego Jezus zmartwychwstał trzeciego dnia i dlaczego ci, co ufają Jezusowi również tak zmartwywstaną.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: Bobo »

Wybrana, mataczysz od czapy. Czy Jezus zmartwychwstał trzeciego dnia czy nie? Gdzie był przez te trzy dni?
To dość proste pytanie, ale czy odpowiesz zgodnie z prawdą biblijną czy raczej ze swoim prywatnym wyobrażeniem?
Oszołomstwu mówię NIE!

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Kabała,Drzewo Życia i Bóg-Stwórca jako Najwyższa Energia

Post autor: chryzolit »

amiko.
Własnie On założył temat,pod takim tytułem jak powyżej.
amiko-pisze-o kabale i tak podsumowywuje.
Wnioski:

-Bóg jest Najwyższą Energią i ponieważ jest Jeden,nie ma imienia,
-tzw."imiona Boga",są to cechy charakterystyczne,określające atrybuty Boga,kim On jest.Z tego powodu np.w judaizmie jest 70 imion Boga.
Czyli-amiko-wierzy w boga,który jest najwyższa energią.
energia według dzisiejszej wiedzy może być zamieniana na materie,czyli może byc materią.
Taki bóg jest wiec bogiem w materii.
Co na temat takich bogów pisał Ap.Paweł.
Rzym.1-25.
Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć i służyli stworzeniu [energi-materi] zamiast Stwórcy,który jest błogosławiony na wieki Amen.

Jeżeli bóg jest energią-materią,znaczy ton że zwolennicy takiego boga oddają chwałe stworzeniu a nie Stwórcy,nie uznajac prawdziwego Boga-Stwórcy.
Pare lat temu już o tym pisaliśmy,ale temat wrócił.
Innym filozoficznie niebezpiecznym elementem w kabale jest wiara-przekonanie w reinkarnacje-czyli wedrówke dusz-czyli dusza która nie umiera,tylko zmienia sie w inne stworzenie.lub tez w niesmiertelnośc dusz,tozsamej z pochodzeniem człowieka.
Czym więc amiko sie zajmuje.?
Wielu utożsamia kabałe z okultyzmem.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2022, 23:24 przez chryzolit, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”