Jezus nie uważał za Boga,boga Żydów (Jehowę?)

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: Jeżeli nie odpowiada Ci Jezus,to znajdż inna osobę,na której się one wypełniły.?
Na nikim się nie wypełniły :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

tropiciel pisze:BZDURY WYPISUJESZ !

Jezus i apostołowie oraz pozostali pierwsi jego uczniowie byli też Żydami !!!
Nie prawda. Z czego wywodzisz żydowskie pochodzenie Jezusa?
chryzolit pisze: Wypełnione Proroctwa Starego Testamentu przez Jezusa.
Nauki jakie głosił Jezus nie mają nic wspólnego ze Starym Testamentem i dlatego Żydzi Jezusa nie uznali za swego Mesjasza. Oni czekają na swego zbawiciela do dzisiaj. To zapewne będzie ktoś taki o jakim jest napisano w Apokalipsie. "Zbawiciel" Żydów ma zabić 90% ludzi, a resztę zniewolić tak by każdy Żyd miał 1800 niewolników, którzy będą na niego pracowali. Myślę że jeszcze im trochę w tym oczekiwaniu czasu upłynie.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

ZAMOS- Informacje oparte na wymyślaniu.
Podobnie,trochę wczesniej.
ZAMOS-odpisał.
Ja nic nie wymyślam. Ja tylko przedstawiam FAKTY! To ty i tobie podobni fanatycy biblijni jesteście winni zbrodni setek milionów ludzi pomordowanych w trakcie krzewienia tego zbrodniczego amoku.
Jestem wymieniony przez Ciebie jako pierwszy,który jest winny zbrodni setek milionów ludzi.
Pomimo mojej reakcji dalej powtarzałeś,że mówisz prawdę,a po sugesti Wita odnosisz się do śmiechu.Masz bardzo orginalne metody argumentowania,które nie sa argumentacją oparta na czymkolwiek.I jednej rzeczy nie możesz zrobić,udowodnić tego co mówisz,pomimo że jak stwierdziłeś sa to fakty.
To je udowodnij,bo jeżeli tego nie robisz,a oskarżenie jest na wielka skalę,to jesteś kłamcą,oszczercą w takiej samej skali jakie precyzujesz zarzuty.
Jeżeli precyzuje sie zarzuty w tematach o których dyskutujemy,bez argumentów,tylko sa one oparte na kłamstwie i oszczerstwie.
To mamy do czynienia z postawa/postawami antybiblijnymi,antychrześcijańskimi i antysemickimi,raz jeszcze podkreślam antysemickimi.
ZAMOS---pisze to nie przeciw Tobie,ale dla Twojego dobra.
Ja ze swej strony wybaczam Ci oskarżenia,które wytoczyłeś przeciw mnie,pomimo że o to się nie zwróciłeś.I czynie to nie dlatego,że w temacie u góry pojawiły się kwiaty i piękny talerz z potrawami,ale dla zasady.Należy jednak podkreślić,że te kwiaty i talerz ładnie wyglądają i sa wystawione motywacja serca.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: bbc-poland »

Ew Jan 8:53-55 (53) Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz? (54) Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem, (55) ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.

Tutaj Jezus wyraźnie piętnuję fałsz żydów twierdzących że Bóg, Ojciec Jezusa to jest ten sam Bóg co w ST. Fałsz ten w dalszej części fragmentu Jezus obnaża słowami "ale wy Go nie znacie, ja Go jednak znam" właściwie to już tymi słowami wykpił ich kłamstwo, ale końcu nazywa ich kłamcami w słowach "Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą".

Niektóre fragmenty słów Jezusa należy przedstawiać w pełniejszej formie, bo jak widać w wycinku tracą całkowicie swój sens.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bbc-poland pisze:Tutaj Jezus wyraźnie piętnuję fałsz żydów twierdzących że Bóg, Ojciec Jezusa to jest ten sam Bóg co w ST.
Potrzeba naprawdę bardzo dużo złej woli, czy też bardzo mało rozumieć Biblię, lub mieć mały rozumek, aby dojść do tak prymitywnych wniosków! :aaa:
Bóg cały czas ten sam i w Starym i Nowym Testamencie.
On nigdy nie odmienia się, ani nie zmienia zdania.
Tak jak prawdziwego Boga większość z nich nie poznało, tak „bbc-poland”, wraz z podobnie myślącymi nie poznał. :-(
Powód ku temu jest prosty:
"Waszym ojcem jest sam diabeł, a wy pragniecie spełniać wszystkie jego życzenia. Był on od samego początku mordercą i nigdy nie trwał w prawdzie, gdyż prawdy w ogóle w nim nie ma. Kiedy zaś kłamie, kłamie sam z siebie, bo jest kłamcą i [co więcej) ojcem kłamstwa." Jan 8:44 br

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Bóg cały czas ten sam i w Starym i Nowym Testamencie.
On nigdy nie odmienia się, ani nie zmienia zdania.
KSIĘGA IZAJASZA 63. 10. BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Lecz oni się zbuntowali i zasmucili Jego Świętego Ducha.
Zmienił się więc dla nich w nieprzyjaciela: On zaczął z nimi walczyć
''.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze: On zaczął z nimi walczyć[/b]''.
No i jak z nimi walczył? :roll:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze:
RN pisze: On zaczął z nimi walczyć[/b]''.
No i jak z nimi walczył? :roll:
Tutaj nie chodzi o to, jak z nimi walczył, tylko o to, że się zmienił.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:Tutaj nie chodzi o to, jak z nimi walczył, tylko o to, że się zmienił.
Piszesz nieprawdę!
Od samego początku mieli zapowiedziane:
Deu 5:9-10 br " Nie będziesz się im kłaniał ani im służył, bo Ja, Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, karzącym dzieci za występki ich ojców aż do trzeciego pokolenia - tych, co Mną gardzą, (10) a okazującym miłosierdzie aż po tysiączne pokolenie tym, którzy Mnie kochają i przestrzegają moich przykazań."
A tym "karaniem" było pozbawienie ich opieki...

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Henryk pisze:Bóg cały czas ten sam i w Starym i Nowym Testamencie.
On nigdy nie odmienia się, ani nie zmienia zdania.
Co to znaczy wierzyć w Jezusa?

https://www.youtube.com/watch?v=zwCm45iEqdw

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Henryk, ależ głupoty piszesz. I na dodatek nie rozumiesz tego, co piszą inni. Nie powinieneś brać udziału w dyskusji :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Deu 5:9-10 br " Nie będziesz się im kłaniał ani im służył, bo Ja, Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, karzącym dzieci za występki ich ojców aż do trzeciego pokolenia - tych, co Mną gardzą, (10) a okazującym miłosierdzie aż po tysiączne pokolenie tym, którzy Mnie kochają i przestrzegają moich przykazań."
A tym "karaniem" było pozbawienie ich opieki...
KSIĘGA EZECHIELA 18. 20. BIZTB

''Człowiek, który grzeszy, umrze. Syn nie poniesie kary za winę ojca ani ojciec nie poniesie kary za winę syna. Sprawiedliwość będzie zaliczona sprawiedliwemu, a bezbożność spadnie na bezbożnego.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Żelbetowej ściany RN słowem nie zmienisz. Trzeba beton skruszyć, zmielić na pył, dodać cementu i uformować nową dobrą konstrukcję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:''Człowiek, który grzeszy, umrze. Syn nie poniesie kary za winę ojca ani ojciec nie poniesie kary za winę syna. Sprawiedliwość będzie zaliczona sprawiedliwemu, a bezbożność spadnie na bezbożnego.
I Ty chcesz pisać na temat Biblii, proroctw, czasów i chwil... :aaa: :xhehe:
Nie masz najmniejszego pojęcia do jakich czasów odnoszą się dane proroctwa.
Nie jesteś partnerem do dyskusji o Biblii, podobnie jak Twoi sprzymierzeńcy.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Nie jesteś partnerem
Ale ja nie chcę być Twoim partnerem. Ja jestem hetero :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”