Jezus nie uważał za Boga,boga Żydów (Jehowę?)

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: bbc-poland »

Henryk pisze:
RN pisze:Tutaj nie chodzi o to, jak z nimi walczył, tylko o to, że się zmienił.
Piszesz nieprawdę!
Od samego początku mieli zapowiedziane:
Deu 5:9-10 br " Nie będziesz się im kłaniał ani im służył, bo Ja, Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, karzącym dzieci za występki ich ojców aż do trzeciego pokolenia - tych, co Mną gardzą, (10) a okazującym miłosierdzie aż po tysiączne pokolenie tym, którzy Mnie kochają i przestrzegają moich przykazań."
A tym "karaniem" było pozbawienie ich opieki...
Czy zazdrość do pozytywna cecha?

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: bbc-poland »

Henryk pisze:
RN pisze:''Człowiek, który grzeszy, umrze. Syn nie poniesie kary za winę ojca ani ojciec nie poniesie kary za winę syna. Sprawiedliwość będzie zaliczona sprawiedliwemu, a bezbożność spadnie na bezbożnego.
I Ty chcesz pisać na temat Biblii, proroctw, czasów i chwil... :aaa: :xhehe:
Nie masz najmniejszego pojęcia do jakich czasów odnoszą się dane proroctwa.
Nie jesteś partnerem do dyskusji o Biblii, podobnie jak Twoi sprzymierzeńcy.
Henryku, biblia nie jest łatwym tekstem . Aby zrozumieć ją, trzeba trochę wychylić nos poza biblię. Pozornie wydaje ci się, że wszystko wiesz ale prawda może wyglądać całkiem inaczej.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

2 Tm 3:12-17
12. I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania.
13. Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i /innych/ w błąd wprowadzając
.
14. Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci zawierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte,
15. które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie.
16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości -
17. aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Rz 5:12
12. Dlatego też jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli...
(BT)

Rz 3:21-26
21. Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków.
22. Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy:
23. wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej,
24. a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie.
25. Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawidliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej - za dni cierpliwości Bożej - wyrażała się
26. w odpuszczaniu ich po to, by ujawnić w obecnym czasie Jego sprawiedliwość, i [aby pokazać], że On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który wierzy w Jezusa.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bbc-poland pisze:Czy zazdrość do pozytywna cecha?
Czy Jedyny istniejący Bóg, Stwórca wszechrzeczy, może dzielić chwałę z wymyślonymi bożkami? :aaa:
Czy jest ktoś, kto może równać się z Nim?
Ta „zazdrość” jest najzupełniej właściwą, pozytywną cechą!

Czyż Bóg nie zabronił czynić podobizny czegokolwiek i kłaniać się temu oddając temu czemuś cześć?
Czy drewniana lub kamienna rzeźba, obraz, są w stanie umniejszyć Chwalę Bożą? :xhehe:
Jedynie czczący wytwory ludzkich rąk umniejsza chwałę samemu sobie, pokazując jaki jest nierozsądny.
Pozornie wydaje ci się, że wszystko wiesz ale prawda może wyglądać całkiem inaczej.
Nigdy nie pomyślałem, że wszystko już wiem. :-(
Jest zupełnie odwrotnie! Coraz częściej dowiaduję się, że wiem jeszcze bardzo mało!
Ale to, co Tu przedstawiacie, to totalna żenada…

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Henryk pisze:Czy Jedyny istniejący Bóg, Stwórca wszechrzeczy, może dzielić chwałę z wymyślonymi bożkami? :aaa:
Jak coś wymyślonego może dzielić z kimś rzeczywistym chwałę?
Jeżeli czegoś nie ma, to o co Bóg jest zazdrosny?
Gdyby jakiś człowiek był zazdrosny o mojego wymyślonego pieska - uznałbym go za idiotę.
Jak godzicie szaleństwo zazdrości o coś, czego nie ma z mądrością Boga?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Jachu pisze: 16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości -
17. aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.[/b]
(BT)
LIST DO RZYMIAN 9. 31. BIZTB

"a Izrael, który dążył do sprawiedliwości z zakonu, do sprawiedliwości z zakonu nie doszedł."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nesto pisze:Jak godzicie szaleństwo zazdrości o coś, czego nie ma z mądrością Boga?
Ciekawym, co zrobi "admiralicja" z Twoim nazywaniem Boga- szalonym? :roll:

Szaleństwem jest oddawać cześć czemuś co nie istnieje i prosić to „coś” o ratunek.
Człowiek rozsądny, wierzący Bogu nie będzie oddawał czci bałwanowi- drewnu lub kamieniowi.
Nierozsądny musi obawiać się „zazdrości” Stwórcy, ponieważ oddawanie czci bożkom nie pozostanie bez kary.
Zazdrość to uczucie przykrości spowodowane brakiem czegoś, co chce się mieć .
Bóg chce, aby jedynie jemu oddawać cześć.
Nie jest to mądre? Jest to "szalone"?
Chłopie- sam żeś szalony! :xble:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Jachu pisze:2 Tm 3:12-17
12. I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania.


EWANGELIA MATEUSZA 11. 28 - 30. BIZTB

'' Pójdźcie do mnie wszyscy
, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie .
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Henryk pisze:Chłopie- sam żeś szalony! :xble:
Po pierwsze - nie jestem "chłopem" lecz szlachcicem :-P
Po drugie - nazywanie mnie szalonym podpada pod "paragrafy forum". Ja ani Boga, ani ciebie tak nie nazwałem...
Zazdrość to uczucie przykrości spowodowane brakiem czegoś, co chce się mieć .
Bóg chce, aby jedynie jemu oddawać cześć.
Więc uważasz, że Bóg nie kocha ludzi?

(4) Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; ..... (7) Wszystko znosi....

(1 list do Koryntian 13:1-7, Biblia Tysiąclecia)

Tak więc według Ciebie - Bóg nas nie kocha. :-P
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

nesto pisze:
(4) Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; ..... (7) Wszystko znosi....

Starotestamentowy Bóg nie może być miłością, bo ma na imię Zazdrosny i jest zazdrosny.- Księga Wyjścia 34. 14.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nesto pisze:Po pierwsze - nie jestem "chłopem" lecz szlachcicem :-P
Przepraszam jaśnie Pana szlachetnego inaczej.
Zmyliła mnie słoma w Pańskich butach. ;-)

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Henryk pisze:
nesto pisze:Po pierwsze - nie jestem "chłopem" lecz szlachcicem :-P
Przepraszam jaśnie Pana szlachetnego inaczej.
Zmyliła mnie słoma w Pańskich butach. ;-)
Przyjmuję przeprosiny od mądrego inaczej.
Nie wymagam od takich bystrości.

ps.
A może coś napiszesz w temacie? Szczególnie o miłości i zazdrości twojego Boga, które wzajemnie się wykluczają.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nesto pisze:A może coś napiszesz w temacie? Szczególnie o miłości i zazdrości twojego Boga, które wzajemnie się wykluczają.
Odpowiedz sobie sam, czy prawdziwa miłość do kogoś może istnieć bez zazdrości? :lol:

Ciekawym Twego zachowania, gdyby twa dziewczyna/zona mizdrzyła się do innego, zaniedbując ciebie...

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Henryk pisze:Odpowiedz sobie sam, czy prawdziwa miłość do kogoś może istnieć bez zazdrości? :lol:
Wg twojego Słowa Bożego - istnieje.
Cytat podałem.
Twój Bóg jest zazdrosnym Bogiem, o czym sam zapewnia.
Nie może więc być miłością, choć o tym zapewnia twoje Słowo Boże.

Tak więc twój cytat:
Henryk pisze: Ciekawym Twego zachowania, gdyby twa dziewczyna/zona mizdrzyła się do innego, zaniedbując ciebie...
Jest typowo ludzkim egocentrycznym zachowaniem, a nie "prawdziwą miłością".


Co twój Bóg na to? Dlaczego jest zazdrosny i mściwy (jak sam twierdzi)?
Przypominam:
(4) Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; ..... (7) Wszystko znosi....

Widzę, że nie sprostałeś intelektualnie i uciekasz od tej sprzeczności.
Pocieszę ciebie - jest tego całe mnóstwo.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”