Nazwani Bożym imieniem JHWH

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Nieziem »

teska pisze:
25 maja 2021, 15:25
W Dziejach Apostolskich znajdujemy proroctwo księgi Amosa, Jeremiasza,Izajasza.Jasno z niego wynika ,że prawdziwi chrześcijanie mieli być
nazwani od Bożego imienia Jehowa.Który to lud ma w swojej nazwie imię Boże? To Świadkowie Jehowy ,którzy mieli być wyśmiewani przez ludzi,ale uznani przez Boga.
Dzieje Apostolskie 15:13-18
Gdy oni skończyli mówić, zabrał głos Jakub: „Bracia, posłuchajcie mnie. 14 Symeon wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię. 15 I jest to zgodne ze słowami zapisanymi w pismach proroków: 16 ‚Potem wrócę i na nowo postawię dom Dawidowy, który upadł. Podniosę go z ruin i odbuduję, 17 żeby pozostali z tego narodu pilnie szukali mnie, Jehowy, razem z ludźmi ze wszystkich narodów nazwanymi od mojego imienia. Tak mówi Jehowa, który dokonuje tych rzeczy.
Przekład interlinearny Dz.Ap.15,17:
Aby w ten sposób pozostali spośród ludzi odnaleźli Pana i wszystkie narody, nad którymi jest przywoływane moje imię nad nimi — Mówi Pan, który to wszystko czyni.
Fragment ten mówi o narodach, nad którymi jest przywoływane imię, a nie, że te narody mają w nazwie to imię. Gdyby proroctwa twierdziły jasno, że prawdziwi chrześcijanie mieli być nazwani od Bożego imienia Jehowa to sam Jezus oraz ci, którzy pozostawili te treści, które znamy jako Nowy Testament jasno by to potwierdzili, a nie ma o tym żadnej wzmianki. Jest natomiast jasno powiedziane, kogo mam przyjąć aby zostać przez Boga przyjętym:
...Jezusa Pomazańca z Nazaretu...I nie ma w nikim innym zbawienia; gdyż nie dano ludziom żadnego innego imienia pod niebem, w którym trzeba nam zostać zbawionymi Dz.Ap.4,10i12

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

Interlinia Popowskiego podaje tak Dzieje 15:17:

14 Szymon wyjaśnił, jak najpierw Bóg przyjrzał się, (aby) wziąć z pogan lud imieniu Jego*.[* Sens: swojemu.]

To Interlinia, ale w swoim przekładzie Popowski oddał to tak:

14 Szymon przedstawił, jak to najpierw sam Bóg spojrzał na pogan, aby z nich wziąć lud dla imienia swego.

Dąbrowski NT z greki:

14 Szymon opowiedział, jak to przede wszystkim sam Bóg chciał spomiędzy pogan wybrać lud imieniu swemu.

Szczepański:

14 Szymon wyłożył, jak od początku Bóg raczył wybrać dla Imienia swego lud z pośród pogan.

Żydowski Komentarz do NT:

14 Szim‘on opowiedział ze szczegółami, co uczynił Bóg, gdy po raz pierwszy zaczął okazywać swe pragnienie, aby wziąć sobie spośród goim5 lud, który będzie nosił Jego imię.

Czym więc te inne przekłady różnią się od tego, jak to oddaje PNŚ? Praktycznie niczym.
Bóg miał wybrać lud dla swojego imienia. Więc ma. Są nimi Świadkowie Jehowy.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
11 lis 2021, 13:27
Interlinia Popowskiego podaje tak Dzieje 15:17:

14 Szymon wyjaśnił, jak najpierw Bóg przyjrzał się, (aby) wziąć z pogan lud imieniu Jego*.[* Sens: swojemu.]

To Interlinia, ale w swoim przekładzie Popowski oddał to tak:

14 Szymon przedstawił, jak to najpierw sam Bóg spojrzał na pogan, aby z nich wziąć lud dla imienia swego.

Dąbrowski NT z greki:

14 Szymon opowiedział, jak to przede wszystkim sam Bóg chciał spomiędzy pogan wybrać lud imieniu swemu.

Szczepański:

14 Szymon wyłożył, jak od początku Bóg raczył wybrać dla Imienia swego lud z pośród pogan.

Żydowski Komentarz do NT:

14 Szim‘on opowiedział ze szczegółami, co uczynił Bóg, gdy po raz pierwszy zaczął okazywać swe pragnienie, aby wziąć sobie spośród goim5 lud, który będzie nosił Jego imię.

Czym więc te inne przekłady różnią się od tego, jak to oddaje PNŚ? Praktycznie niczym.
Bóg miał wybrać lud dla swojego imienia. Więc ma. Są nimi Świadkowie Jehowy.
Raczej ci co idą za Jezusem.
Kto nie uznaje Syna, nie uznaje Ojca, bo Ojciec dał poznanie swoje w swoim Synu Jezusie.
Bóg objawił prawdę o sobie przez swojego Syna Jezusa.
Słowo stało się ciałem I zamieszkało między nami.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: BoaDusiciel »

Niby jaką prawdę o sobie objawił Bóg przez Jezusa ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: wuka »

b
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:30 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Nieziem »

Objawił Bóg przez Jezusa tę prawdę, że On jest Ojcem, który kocha człowieka, i czeka na niego.

Wracając do tematu wątku, skoro ktoś miał być nazwany od JHWH po odejściu Jezusa,
czy przed przyjściem Jezusa ktoś był nazwany ''Bożym imieniem JHWH''? Nie kojarzę, aby ktokolwiek dodawał do swojej nazwy JHWH.
Uważam, że jak było wcześniej, i tak jest obecnie: nie nazwa oddziela wyznawców od nie-wyznawców, ale treść ich życia.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

Apeluję do Ciebie, Bobo, nawróć się, ratuj się.
Tylko w Jezusie jest zbawienie i ratunek dla duszy, a nie w ciele kierowniczym jakijkolwiek organizacji ludzkiej.
Ubawiłem się :mrgreen: serio :-D
A o jakim zbawieniu piszesz? ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Albo sluzy sie Jezusowi Chrystusowi, albo Jehowie. Proste, jak swinski ogon, jak mawial jeden znawca ogonow.
Może faktycznie ty się lepiej znasz na świńskich ogonach niż na Biblii :-D

„‚Sprawię, że zwyciężający będzie filarem w świątyni mojego Boga i nic już go stamtąd nie usunie. Napiszę na nim imię mojego Boga i imię miasta mojego Boga — Nowej Jerozolimy, która zstępuje z nieba od mojego Boga — oraz moje nowe imię
(Obj 3:12)

Jak widać Bóg Jezusa ma imię i imię Jezusa to inne imię. Zbawieni mają oba imiona na czołach. Czy coś pogmatwałem? :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: BoaDusiciel »

Nieziem pisze:
11 lis 2021, 15:49

Uważam, że jak było wcześniej, i tak jest obecnie: nie nazwa oddziela wyznawców od nie-wyznawców, ale treść ich życia.
A gdybym ponownie zapytał czy ta treść życia ma być wypełniona:
- głoszeniem "po domach" ?
- chodzeniem do spowiedzi ?
- uczestnictwem we mszy niedzielnej ?
- przyjmowaniem krwi w przypadku konieczności ?
... to znów zobaczę powiastkę o Rysach, Giewoncie, Morskim Oku i Gubałówce ? :lol:
Niech się Kolega nie lęka ujawnić jaką treścią wypełnia swoje życie, np. w dniu dzisiejszym :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: wuka »

b
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:30 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: wybrana »

Nieziem pisze:
11 lis 2021, 15:49
Objawił Bóg przez Jezusa tę prawdę, że On jest Ojcem, który kocha człowieka, i czeka na niego.
Otóż to. Przed przyjściem Jezusa trzymano ludzi w dybach niewoli rytuałów zakonu strasząc swych niewolników, że Jahwe czy Jehowa jest Bogiem karzącym, mściwym, zazdrosnym, żadnym przelewania krwi i cierpienia. Ta wykształcona przez tych ludzi prawda o Bogu zaprzeczała obrazowi prawdziwego Boga. Jezus dał prawdę o Bogu, że jest miłością. Jest kochający i miłosierny. Kocha ludzi i pragnie każdemu dać miejsce w swoim domu. Pragnie, by człowiek odwrócił się od złych i grzesznych uczynków i kierował się wzajemną miłością I milosierdziem.
Opis starotestamentowego Boga jest przeciwieństwem do świadectwa jakiego okazał nam Bóg o sobie w swoim wybranym Synu Jezusie. Jezus mówił- poznacie prawdę a wolni będziecie. Prawdę, że jesteście dziećmi Bożymi, którzy są obdarzeni miłością Ojca. Ta świadomość miłości rodzi miłość w sercach ludzi do Boga I drugiego człowieka. Nikt nie jest wstanie wyzwolić miłości w sercu do groźnego i mściwego władcy. To złe nauki są źródłem zabijania dobra I miłości. Są zniewoleniem zła.
Jezus to imię które nadał Bóg i objawił swoje jestestwo w swoim Synu. Kto słyszy Syna - słyszy Ojca. Kto widzi Syna - widzi Ojca.
Prawdziwego Boga wyznaje się w imieniu Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: BoaDusiciel »

Ty wybrana negujesz w całości ST, czy coś byś z niego zostawiła ? :-)
Poza tym chciałbym przekazać moje odczucie, że piszecie takie banialuki, taki dyrdymały, takie ogólniki, że witki opadają.
No napiszcie wreszcie jak wygląda typowy dzień wyznawców Jezusa i czym się różni od dnia nie-wyznawców.
Bo chyba nie lewitujecie cały dzień pomiędzy Morskim Okiem a Rysami ? :lol:
W przypadku ŚJ przynajmniej wiadomo co robią: głoszą po domach, albo stoją z gazetami pod Biedronką.
A wy co robicie ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: wybrana »

A forum nie jest głoszeniem?
Teraz w dobie internetu nie trzeba chodzić od domu do domu ani stać pod Biedronką. Są bardziej powszechne środki przekazu.
A dzień wyznawców Jezusa jest dniem w którym chrześcijanin przejawia dobre wartości życia dbając o swoją rodzinę i nie żyjąc w nienawiści do innych ludzi.
Chrześcijanin dziękuję Bogu za każdy dzień i prosi o Błogosławienie Boga na dzień następny.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: BoaDusiciel »

Z czego wynika, że chrześcijanin ma dbać o swoją rodzinę ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nazwani Bożym imieniem JHWH

Post autor: Krystian »

Z tego Boa, że nie zakłóca miru rodzinnego, łażąc nachalnie po domach.
Teraz, co mnie bardzo zdziwiło, że śj w dobie pandemii przestali chodzić.
Ja kiedyś myślałem, że oni tacy odważni i mimo prześladowań, nadal będą głosić.
Podają jak ich bracia są prześladowani w Rosji.
Natomiast samo CK, teraz zabrania świadkom głosić po domach.
Taki wirus i świadkowie zmiękli.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”