Dla jakiego Imienia cierpieli Apostołowie?

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: Dotyczy chrztu w imię Pana Jezusa Chrystusa

Post autor: benpo »

ratao pisze:benpo

Odpowiem na uwagi skierowane do Anowi:
Wiara w zapłacony okup to podstawa,ale ten co uwierzył musi okazać posłuszeństwo temu co jest napisane w Biblii,
Wierzący w Chrystusa powinni być posłuszni Jemu,a nie temu,co wbrew prawdzie jest dopisane w Biblii.Chrystus nadal chrzci swoim Duchem Świętym i jedynie ten chrzest jest ważny.

Efez.4.5...jeden chrzest.
jeśli pani uwierzywszy nie postąpi według tego co jest napisane wDz.ap. dotyczących przyjęcia chrztu wodnego, to pani zwyczajnie okazuje nieposłuszeństwo Panu Jezusowi, i popełnia grzech wobec Niego.
W każdym człowieku Chrystus jest obecny przez swojego Ducha Świętego,jako źródło wody żywej,wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.
Coś pani marnie czyta nauczanie apostołów, gdzie jest wyrażnie napisane co mają czynić ci co zostali ochrzczeni chrztem wodnym w imię Pana. To pani nie przejdzie, jak pani tak nie uczyni,począwszy od pokuty, to pani odrzuca to co Pan dla nas wykonał na krzyżu Golgoty.
Marnie czytają NT ci,którzy nie doczytali się sensu ewangelii chrystusowej,którą głosił Paweł i apostołowie (Kol.1.24-28).Widzą oni Jezusa,którego nie ma,a nie widzą Chrystusa,który jest.Namnożyło się obecnie pełno osób,które nie uznają obecności w nas Chrystusa i chcą go zastępować.Mimo,że On ich do tego nie upoważnił.
Ty możesz byc nawet ochrzczony Duchem Świetym a nic ci to przed Panem nie pomoże i wylądujesz w piekle, jeśli nie będziesz w sercu znowuzrodzony i zbawiony i posłuszny Ewangelii Jezusa Chrystusa. Nadchodzi czas że przekonasz się osobiscie co bedziesz musiał dożywać gdy Pan swoją oblubienicę zabierze w górę a tu się rozpocznie wielki ucisk, twoje poglądy na temat Słowa Bożego nic ci nie pomogą. Zwłaszcza teologia badaczy Pisma co jest niczym innym jak Inną ewangelią, niezgodną z tą czysta Biblijną którą głosił Paweł i inni apostołowie. To co ty głosisz i preferujesz jest pod Bożą klątwą, zwłaszcza że odmawiasz wykonanie tego co jest napisane w Dz.ap.2:38,i pozostałe miejsca tej księgi. Ja za to nie mogę że jesteś duchowo ślepy ipoza własną teologią nic nie widzisz, tak jak to było z faryzeuszami i uczonymi w Piśmie, jak ich Pan nazwał? wy jesteście z ojca waszego diabła, i widzę że dziś to samo się powtaża, bez urazy,ale wiesz ze Judasz Iskariota zanim zdradził Pana z innymi uczniami miał moc wyganiać diabły uzdrawiać chorych itd. A jednak zdradził Pana i powiesiwszy się wylądował w piekle.Jak obecni wielcy ewangeliści ochrzczeni Duchem Świętym uzdrawiają i prorokują mówią w obcych językach i czynią inne cuda. A co im Pan powie gdy staną przed NIM, i będą mówic o swych dokonaniach?: idżcie precz ode Mnie czyniciele nieprawości w ogień piekielny zgotowany dla diabła i jego aniołów. Tak to wygląda mój drogi, Nie uznajesz i nie chcesz zastosować tego co jest napisane w Dz.ap,2:38. to proszę bardzo,ni zmuszam ciebie ani pozostałych co to przeczytają, ale wiedz już teraz że zakończenie twej wędrówki widzę w bardzo czarnych kolorach,obym się mylił, bo jestem człowiekim, ale znam dobrze Pismo bo od ponad 30 lat,i wiem co ono mówi na temat tych co nie chcą się podpożądkować Jego naukom. Żegnam, na następne posty nie będę odpowiadać,szkoda czasu dla ludzi co odrzucają Ewangelię Jezusa Chrystusa i to nasamym jej początku, w jaki sposób maja się nawracać ludzie. Wszak pokuta i chrzest wodny w inię Pana Jezusa Chrystusa jest pierwszym krokiem do Boga,aby dożyć pozostałych rzeczy.Kto to odrzuca sam będzie odrzucony.
benpo

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

benpo pisze:Wszak pokuta i chrzest wodny w inię Pana Jezusa Chrystusa jest pierwszym krokiem do Boga,aby dożyć pozostałych rzeczy.Kto to odrzuca sam będzie odrzucony.
jesteś Eliaszem?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

Anowi pisze:(Dz 8:14) Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, (15) którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. (16) Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. (17) Wtedy więc wkładali /Apostołowie/ na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.

Ile razy można dawać się ochrzcić? Duch Święty nie wie kto jest Go godzien? Trzeba palcem Mu wskazać?

(Dz 13:9) Ale Szaweł, który także zwie się Paweł, napełniony Duchem Świętym spojrzał na niego uważnie i rzekł: (10) O, synu diabelski, pełny wszelkiej zdrady i wszelkiej przewrotności, wrogu wszelkiej sprawiedliwości, czyż nie zaprzestaniesz wykrzywiać prostych dróg Pańskich?

Kiedy na Pawła spłynął Duch Święty? Kiedy go olśnił? Kiedy oślepił.

Mnie oczyściło Słowo, i jeśli Duch uzna mnie za godną to na mnie spłynie - nic na siłę, On wie kiedy i gdzie jestem Mu potrzebna.
Sama pani sobie dała odpowiedż, jak to było z tymi z Samarii, byli ochrzczeni w imię Pana Jezusa, czyli przyjęli chrzest wodny, potem przyjechali Piotr i Jan, włożyli na nich ręce,a oni otrzymali Ducha Świętego. Bóg widząc że ci ludzie uczynili zgodnie z Jego wolą posłał apostołów i potwierdził ich wiare dając im swego Ducha Bożego Świętego. To jest bardzo proste. to tyle w tym temacie,jak pani tego nie zrobi, to sama poniesie konsekfencje swego wyboru, i pozostali także.
benpo

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

benpo pisze: Coś pani marnie czyta nauczanie apostołów, gdzie jest wyrażnie napisane co mają czynić ci co zostali ochrzczeni chrztem wodnym w imię Pana.
to w czyje ręce powinnam złożyć swoje życie? Człowieka, który wierzy inaczej?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

Anowi pisze:
benpo pisze:Wszak pokuta i chrzest wodny w inię Pana Jezusa Chrystusa jest pierwszym krokiem do Boga,aby dożyć pozostałych rzeczy.Kto to odrzuca sam będzie odrzucony.
jesteś Eliaszem?
Czy trzeba być Eliaszem aby coś powiedzieć co pomogło tysiącom ludzi na całym świecie wydostać się z religijnego zamieszania, Nie mówię teraz o sobie jeśli chodzi o cały świat, Bóg ma w obecnym czasie powołanych przez siebie sług,odcinek jednego z nich podałem pani,ja jestem zwykłym Biblijnie wierzącym i pomagam tym braciom rozpowszechiać kazania i książki i kto chce to nawet płytki dvd z usługi. Tych tysiące ludzi na całym świeci nie są zorganizowani jak ci denominacyjni ludzie, to są większe i mniejsze grupy ludzi którzy wierzą tak jak ci co żyli w czasach apostołów. Bóg dał obietnicę że będzie w obecnym czasie swój zbór,i to jest od wielu lat faktem,ON jescze woła tych ostatnich do opuszczenia Babilonu religijnego, i gdy ten ostatni wyjdzie,to zamknie drzwi, jak to zrobił w arce Noego. Gdy to się stanie zbór idzie w górę, a reszta tutaj co słyszeli a nie podjęli decyzji będą cierpieć,ta cywilizacja nawet nie wie jak bliski jest jej konie, ale tylko Bóg wie kiedy się to stanie,i Pan już teraz ostrzega że bliskie jest Jego przyjście po Jego zbór oblubienicy. Denominacje nie mogą na to liczyć bo się przez ekumenię połączyły z rzymskim kościołem który jest dokładnie opisany w 17 rozdz.Objawienia, kto jest ochrzczony w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego ten czy chce czy nie chce należy do tej wielkiej wszetecznicy,a 18 rozdz.Objaw. pokazuje jaki będzie koniec tej instytucji i jej córek,czyli protestanckich denominacji. Dlatego jest wazne aby co katolickie odrzucić i postąpić tak jak już pisałem. Ale to już od pani zależy gdzie chce spędzić wieczność.
benpo

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

Anowi pisze:
benpo pisze: Coś pani marnie czyta nauczanie apostołów, gdzie jest wyrażnie napisane co mają czynić ci co zostali ochrzczeni chrztem wodnym w imię Pana.
to w czyje ręce powinnam złożyć swoje życie? Człowieka, który wierzy inaczej?
To by nic nie dało należy je złożyć w ręce Boga który jest Ten Sam, wczoraj dziś i na wieki (Hebr, 13:8.) i należy uczynić to co jest napisane w Dz.ap.2:38. Jesli to pani dobrze wykona,tak jak ci z Samarii, to Bóg do pani pośle człowieka co ma Jego pełnomocnictwo,i dożyje to samo co chrześcijanie z Samarii i z innych miejsc.Tak to wygląda. życzę Bożej łaski do podjęcia takiej decyzji.
benpo

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

benpo
To by nic nie dało należy je złożyć w ręce Boga który jest Ten Sam, wczoraj dziś i na wieki (Hebr, 13:8.)
W Hebr, 13:8 jest mowa o Chrystusie,który nie uważał się za Boga.Mówił ,aby "najpierw szukać Królestwa Bożego,które jest w nas,a wszystko inne będzie nam dodane".To jest ważniejsze od chrztu wodnego,o którym nie mówił w Nowym Przymierzu.Nie mówił On z tego powodu,że chrzest wodny nie ma żadnego znaczenia dla nas,którzy jesteśmy duchami.To co jest fizyczne,nie działa na to,co jest duchowe.Głoszenie o konieczności chrztu wodnego jest oszukiwaniem ludzi.Podobnie jak wmawianie im nieprawdy,że są jednością ciała i ducha/duszy.

Chrystus mówił o wodzie żywej,której On jest źródłem, wytryskującym ku żywotowi wiecznemu,a nie o chrzcie wodnym.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

ratao pisze:benpo
To by nic nie dało należy je złożyć w ręce Boga który jest Ten Sam, wczoraj dziś i na wieki (Hebr, 13:8.)
W Hebr, 13:8 jest mowa o Chrystusie,który nie uważał się za Boga.Mówił ,aby "najpierw szukać Królestwa Bożego,które jest w nas,a wszystko inne będzie nam dodane".To jest ważniejsze od chrztu wodnego,o którym nie mówił w Nowym Przymierzu.Nie mówił On z tego powodu,że chrzest wodny nie ma żadnego znaczenia dla nas,którzy jesteśmy duchami.To co jest fizyczne,nie działa na to,co jest duchowe.Głoszenie o konieczności chrztu wodnego jest oszukiwaniem ludzi.Podobnie jak wmawianie im nieprawdy,że są jednością ciała i ducha/duszy.

Chrystus mówił o wodzie żywej,której On jest źródłem, wytryskującym ku żywotowi wiecznemu,a nie o chrzcie wodnym.
Ja za to nie mogę że jesteś duchowo ślepy i wybierasz tylko te cytaty z Pisma które ci pasują a pomijasz te które wskazują na Pana kim ON jest naprawdę, takich cwaniaków z twojego środowiska znam wielu, więc nie będę z tobą więcej na ten temat rozmawiać, szkoda czasu na ludzi którzy uważają się mądrzejsi niż Bóg, zostań przy swoim stole pełnym teologicznych wymiocin, i nie zawracaj mi więcej głowy. Kto nie pokutuje i nie da się ochrzcić w imię Pana Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów, ten daje dowód swego nieposłuszeństwa wobec Boga, i nie ma prawa nazywać się chrześcijaninem, taki człowiek jest odstępcą, i w swoim czasie poniesie zasłużoną karę. Ty poprostu nie wierzysz Bogu. Raczej wierzysz bogu tego świata, który ma nazwę diabeł szatan, on podczas kuszenia Pana Jezusa, też przyszedł z wyrwanymi z kontekstu cytatami z Pisma, i mówił do Pana cytując je,nie dziwota,że dziś jego dzieci robią to samo co on, począwszy już od Edenu, i zwiódł swoim wywodwem na temat Pisma Ewę. Ty nawet nie wiesz że jesteś przez tego ducha zwiedziony,i czynisz to co on ci podpowiada, to przykre że muszę tak pisać,ale niestety muszę, jeśli cię uraziłem wybacz,ale tak to jest.
benpo

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

benpo pisze:Kto nie pokutuje i nie da się ochrzcić w imię Pana Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów, ten daje dowód swego nieposłuszeństwa wobec Boga, i nie ma prawa nazywać się chrześcijaninem, taki człowiek jest odstępcą, i w swoim czasie poniesie zasłużoną karę.
po ochrzczeniu już się nie grzeszy?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Anowi pisze:
benpo pisze:Kto nie pokutuje i nie da się ochrzcić w imię Pana Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów, ten daje dowód swego nieposłuszeństwa wobec Boga, i nie ma prawa nazywać się chrześcijaninem, taki człowiek jest odstępcą, i w swoim czasie poniesie zasłużoną karę.
po ochrzczeniu już się nie grzeszy?
Bardzo dobre pytanie.

benpo

[center]JEDNYM DUCHEM ŚWIĘTYM CHRYSTUSOWYM WSZYSCY ZOSTALIŚMY OCHRZCZENI W JEDNO CIAŁO CHRYSTUSOWE[/center]


1Kor 12:13 Bw „bo też w jednym Duchu (Świętym Chrystusowym) wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało (Chrystusowe) - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem.”
Rz 12:5 Bw „tak my wszyscy jesteśmy jednym Ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich.”
Kol 2:11 Bw „w nim też zostaliście obrzezani obrzezką, dokonaną nie ręką ludzką, gdy wyzuliście się z grzesznego ciała ziemskiego; to jest obrzezanie Chrystusowe.”
FLp 3:3 Bw „My bowiem jesteśmy obrzezani, my, którzy czcimy Boga w duchu i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a w ciele ufności nie pokładamy.”.


(W nawiasach są moje wyjaśnienia).W wyniku Nowego Przymierza wszyscy zostaliśmy ochrzczeni Duchem Świętym Chrystusowym,przez którego Chrystus jest w nas wszystkich obecny jako źródło wody żywej.To dzięki Chrystusowi i wodzie żywej dokonuje się narodzenie na nowo,a chrzest wodny nie ma w tym procesie żadnego znaczenia.Nie uznajesz Nowego Przymierza i obecności w nas Chrystusa,który "sam wszystko we wszystkich wypełnia" (Efez.1.23)

Podaj fragmenty z NT,w których Chrystus mówi o konieczności chrztu wodnego.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

Anowi pisze:
benpo pisze:Kto nie pokutuje i nie da się ochrzcić w imię Pana Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów, ten daje dowód swego nieposłuszeństwa wobec Boga, i nie ma prawa nazywać się chrześcijaninem, taki człowiek jest odstępcą, i w swoim czasie poniesie zasłużoną karę.
po ochrzczeniu już się nie grzeszy?
Proszę sobie przeczytać listy apostołów, to się pani dowie jak to jest z wierzącymi po pokucie i chrzcie, to się pani dowie, czy mają upadki lub nie.Po co Paweł i inni pisali listy do wierzących ludzi z napomnieniami, oni tego nie pisali do ludzi żyjących w pogaństwie, tylko do tych co z pogańskich praktyk wyszli i pojednali się z Bogiem przez pokutę i chrzest wodny.
benpo

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: Dla jakiego Imienia cierpieli Apostołowie?

Post autor: benpo »

Raf pisze:Czy pierwsi chrześcijanie używali i znali Imię YHVH? Jeśli nie, to dlaczego Apostołowie nie zadbali o to, aby to Imię było znane w zborze? Dlaczego raczej rozgłaszali i cierpieli dla Imienia JEZUS?
W języku hebrajskim Imię Pana brzmi Jahschua a w języku greckim Jezus, wyjaśnij mi znaczenie tego świętego imienia a ja ci powiem co oznacza JHWH, które było znane apostołom.
benpo

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Anowi pisze:
benpo pisze:Kto nie pokutuje i nie da się ochrzcić w imię Pana Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów, ten daje dowód swego nieposłuszeństwa wobec Boga, i nie ma prawa nazywać się chrześcijaninem, taki człowiek jest odstępcą, i w swoim czasie poniesie zasłużoną karę.
po ochrzczeniu już się nie grzeszy?
Chrzest wodny nie ma żadnego znaczenia.Z tego powodu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni Duchem Świętym Chrystusowym,aby z pomocą Chrystusa uwalniać się od naszych grzechów.Chrzest wodny nie oczyszcza nikogo z grzechów.Jak się uwolnimy z grzechów,co się nazywa narodzeniem na nowo,następuje chrzest Duchem Świętym,który jedynie jest ważny.Chrzest wodny nie można zastąpić chrztu Duchem Świętym.Kto stosuje chrzest wodny,nie uznaje roli Chrystusa w zbawieniu i faktu,że wszyscy zostaliśmy ochrzczeni Jego Duchem Świętym Chrystusowym,przez którego jest w nas obecny.

Benpo nie może podać wersetów z NT,w których Chrystus mówił o konieczności chrztu wodnego,bo Chrystus takiego chrztu nie zalecał.Ciekawe w jaki sposób chrzest wodny miałby oczyszczać z grzechów jeśli wiadomo,że to co fizyczne nie działa na to co jest duchowe.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”