Wymowa Imienia

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Zawsze też,będę powtarzał,że prawda nie boi się konfrontacji,jeżeli jest inaczej to nie jest to prawda.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Elius pisze:A jak się straci coś co prawdą nie było,nie jest to stratą lecz zyskiem.
ale można przy tym stracić całkiem wiarę w Boga,więc nie wiem co dla Niego lepsze,sam zdecyduje czy podejmie dyskusję czy odejdzie w pokorze[Ty masz lepiej bo jesteś już poza zborem więc pomyśl]
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Elius pisze:Zawsze też,będę powtarzał,że prawda nie boi się konfrontacji,jeżeli jest inaczej to nie jest to prawda.
też się z tym zgadzam tylko nie zawsze jest sie gotowym by jej bronić,ale jeśli ktoś od nas tego sobie zażyczy należy się postarać to zrobić bo może to wyjśc na dobre zarówno mi jak i rozmówcy
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

bartek212701 pisze:ale można przy tym stracić całkiem wiarę w Boga,więc nie wiem co dla Niego lepsze,sam zdecyduje czy podejmie dyskusję czy odejdzie w pokorze[Ty masz lepiej bo jesteś już poza zborem więc pomyśl]
Ale to nie jest moja wina,raczej skutek przystąpienia do religii fałszywej.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Kefaz pisze:Imię Boga brzmi Jehowa w języku polskim od dawna znana ta forma imienia : "Jehowa"
„Jam jest Jehowa. To jest moje imię; i chwały mojej nie oddam nikomu innemu" (Iz 42:8) Jezus podkreślał znaczenie imienia Bożego w modlitwie powiedział : "święć się imię Twoje"
wskazywał na swego Ojca nie na siebie.
Błędne tłumaczenie o czym już pisałem. ;)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Dżej pisze:
Kefaz pisze:Imię Boga brzmi Jehowa w języku polskim od dawna znana ta forma imienia : "Jehowa"
„Jam jest Jehowa. To jest moje imię; i chwały mojej nie oddam nikomu innemu" (Iz 42:8) Jezus podkreślał znaczenie imienia Bożego w modlitwie powiedział : "święć się imię Twoje"
wskazywał na swego Ojca nie na siebie.
Błędne tłumaczenie o czym już pisałem. ;)
Syn Boży przedstawił Żydom swoje imię יהוה ,które nie tłumaczy się na Jehowa,Bóg Niszczyciel.Wierzenie w Boga Jehowę Niszczyciela nie ma nic wspólnego z Bogiem,którego przedstawił Syn Boży יהוה Chrystus,ale to dla zwolenników Jehowy nie ma żadnego znaczenia.Oni nie chcą widzieć prawdy o Synu Bożym יהוה Chrystusie,jako Pośredniku Starego i Nowego Przymierza.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

ratao pisze:Jehowa,Bóg Niszczyciel.
Howah to niszczyciel nie Jehowa [przyznaj sam,że JHWH sporo zniszczył :-) jakby się kłócić o końcówki hehe]
Jezus nigdy nie nazwał się יהוה nawet gdy odchodził do nieba po pięćdziesiątnicy powiedział,że odchodzi do Ojca,który większy jest od Niego :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

odchodził do nieba po pięćdziesiątnicy powiedział,że odchodzi do Ojca,który większy jest od Niego
Oj, oj. Wniebowstąpienie nastąpiło 40 dnia po zmartwychwstaniu Chrystusa Pana, a zesłanie Ducha Świętego 10 dni później. Namieszałeś.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus, No widzisz :-) wynikneło to z mojego pośpiechu bo troszkę mi się postów udało wieczorkiem napisać poprawie się"odchodził podczas pięćdziesiątnicy powiedział,że odchodzi do Ojca,który większy jest od Niego"
pasuję ? :-) Dziękuję oczywiście za sprostowanie,naprawdę.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Nie pasuje. Zalecam lekturę Pisma - zwłaszcza Dziejów Apostolskich.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus pisze:Zalecam
a co Ty lekarz,że coś zalecasz ? Ja zalecam czytanie księgi Jeremiasza :-) 'pieknie' pisze o bałwochwalstwie i bożkach
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Jak chcesz to nie czytaj, będziesz nas dalej raczył takimi głupstwami jak wyżej.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus, Dziękuję :-) wezmę sobie Twoje rady do serca,ale Ty weź je sobie również,bo 'głupstwa' to obce Ci nie są,robisz je już jakby nie było 28 lat i ich bronisz
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

arkadiusz
Posty: 103
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:41
Lokalizacja: --

Post autor: arkadiusz »

meritus jakiego ty wyznania jesteś ??

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

arkadiusz, Głupie pytanie :-)Toć wiadomo,że jedyniezbawcze i jedyniesłuszne :-D Katolickie
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”