Wymowa Imienia

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

Nieprawda nie powiedział tak. Powiedział nie Jehowa tylko יהוה
Po polsku JKJ
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

arkadiusz pisze:racja zgadzam się z tym :-)
Natomiast ja się z tym nie zgadzam.

arkadiusz
Posty: 103
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:41
Lokalizacja: --

Post autor: arkadiusz »

Elius pisze:
arkadiusz pisze:racja zgadzam się z tym :-)
Natomiast ja się z tym nie zgadzam.
Dlaczego się z tym nie zgadzasz ??

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

arkadiusz pisze:
Elius pisze:
arkadiusz pisze:racja zgadzam się z tym :-)
Natomiast ja się z tym nie zgadzam.
Dlaczego się z tym nie zgadzasz ??
[center]Tłumaczenia imienia יהוה jako:Jestem,Pan,Jahwe,Jehowa,itd,odnoszą się do jednej i tej samej osoby,do Syna Bożego,wiecznego Chrystusa,a nie do Boga Ojca[/center]
To co pisze Kefaz i Ty nie zgadza się z Biblią:

PNŚ Fil.2...(10) żeby w imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano tych w niebie i tych na ziemi, i tych pod ziemią (11) i żeby wszelki język otwarcie uznał, że Jezus Chrystus jest Panem ku Chwale Boga, Ojca

Tekst oryginalny:Izaj.42.8
אני יהוה הוא שמי וכבודי לאחר לא אתן ותהלתי לפסילים

PNŚ Izaj.(8) "Jam jest Jehowa, To jest moje imię; i chwaty mojej nie oddam nikomu innemu ani mej sławy rytym wizerunkom.

W PNŚ ŚJ imię יהוה Syna Bożego przetłumaczyli jak im było wygodnie na Pan lub Jehowa.Bez tych tłumaczeń byłoby jasno i zrozumiale:

Fil.2...(10) żeby w imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano tych w niebie i tych na ziemi, i tych pod ziemią (11) i żeby wszelki język otwarcie uznał, że Jezus Chrystus jest יהוה ku Chwale Boga, Ojca.

Tłumaczenia imienia יהוה jako:Jestem,Pan,Jahwe,Jehowa,itd,odnoszą się do jednej i tej samej osoby,do Syna Bożego,wiecznego Chrystusa,a nie do Boga Ojca.Tej prawdy nie chcą widzieć ŚJ,Badacze Pisma,itd.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

arkadiusz
Posty: 103
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:41
Lokalizacja: --

Post autor: arkadiusz »

ja to wiem , ale Elius mówi co innego ;-)

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Kefaz pisze:Jezus podkreślał znaczenie imienia Bożego w modlitwie powiedział : "święć się imię Twoje"
Tylko dziwnym trafem nigdy tego imienia nie wypowiedział.
Widocznie słabo uświęcał.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, 11:10 przez Elius, łącznie zmieniany 1 raz.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

arkadiusz pisze:Dlaczego się z tym nie zgadzasz ??
Bo nie ma żadnego innego imienia dzięku,któremu można byc zbawionym.
Czyimi świadkami mamy być Dzieje 1:8

arkadiusz
Posty: 103
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:41
Lokalizacja: --

Post autor: arkadiusz »

nie wiem czy powinienem z tobą pisać

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

arkadiusz pisze:nie wiem czy powinienem z tobą pisać
brak argumentów=natychmiastowa ucieczka.

arkadiusz
Posty: 103
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:41
Lokalizacja: --

Post autor: arkadiusz »

po prostu zorientowałem się kim jesteś , i nie będę z tobą pisać.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

To ze mną też nie pisz, bo również jestem świadkiem Jezusa i uznaję, że zbawienie mamy jedynie w imieniu Jezusa Chrystusa... :->

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

arkadiusz, Ja zawsze ale to zawsze w takich wypadkach mam w głowie 1 list Piotra
1 Piotr. 3:15
15.
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej.
(BW)

Nigdy nie można uciekać jeśli ktoś chce wyjaśnienia tego w co wierzymy.Gdy odchodzimy dajemy świadectwo jakoby byśmy w to nie wierzyli bądź nie mieli dowodów na słuszność tych wierzeń,lub co gorsza nie chcieli się z innymi tym podzielić bo są tego niegodni.

Jeśli czegoś nie wiem,mówię nie wiem.Arku nie przestawaj pisać wytłumaczeń,nie można ludzi osądzać,że wiesz kim są.Ci ludzie wierzą w Boga tylko inaczej od Ciebie.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

arkadiusz
Posty: 103
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:41
Lokalizacja: --

Post autor: arkadiusz »

Rozumiem.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

arkadiusz, Jeśli jednak masz stracić przy tym wiarę to lepiej nie pisać bo to może być na szkodę dla Ciebie bo trzeba mieć siłę by dać odpór takim zarzutom.Czasami lepiej odejśc po cichu i tego nie eksponować :-) tak sądzę[bo kiedyś można te kwestie zrozumieć i ją wyjasnić za jakiś czas]
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

bartek212701 pisze:arkadiusz, Jeśli jednak masz stracić przy tym wiarę to lepiej nie pisać bo to może być na szkodę dla Ciebie bo trzeba mieć siłę by dać odpór takim zarzutom.Czasami lepiej odejśc po cichu i tego nie eksponować :-) tak sądzę[bo kiedyś można te kwestie zrozumieć i ją wyjasnić za jakiś czas]
Mojżesz pomimo tego,że był wychowany w mądrości Egipcjan,czy np.Józef w Egipcie,czy Daniel w Babilonie wiary nie stracili pomimo,że zadawali się wiadomo z jakimi ludżmi.
A jak się straci coś co prawdą nie było,nie jest to stratą lecz zyskiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”