Jahshua Hanozrim Wmelech Hjahudim

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Jahshua Hanozrim Wmelech Hjahudim

Post autor: Dymensja »

Czy to było napisane na krzyżu, lub drzewie przez Piłata.? Jeśli tak to czy to oznacza co ....? Jezus.... Może to nie prawda ?

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Dymensja, Nie to nie było napisane na krzyżu :-) skąd masz takie wiadomości.
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Tekst był napisany na tabliczce z winą Chrystusa umieszczonej z rozkazu Piłata nad głową Jezusa. Oprócz niego była jeszcze jego wersja grecka i łacińska tego tekstu, a oznacza on:

Jezus Nazarejczyk Król Żydowski
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Dymensja, W tamtych czasach nie było litery J co najwyżej I
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

therapon

Re: Jahshua Hanozrim Wmelech Hjahudim

Post autor: therapon »

Dymensja pisze:Czy to było napisane na krzyżu, lub drzewie przez Piłata.? Jeśli tak to czy to oznacza co ....?
JHWH

Jahshua Hanozrim Wmelech Hjahudim


Koresponduje to z proroctwem Zachariasza, że tym co wisiał na krzyżu, był sam JHWH

Zec 12:10 bw Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym.

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

therapon, JHWH To pierworodny :shock: nie no ja się tu dowiaduje niezłych rzeczy

PROSZĘ O ŹRÓDŁO SWOJEJ WYPOWIEDZI I O WIARYGODNE PISMA POTWIERDZAJĄCE TĄ NAUKĘ.Gdzie napisano taki tekst?Na krzyżu? Proszę w takim razie o zdjęcie :-/ albo jakieś pisma,któe to potwierdzają,inaczej to zwykły wymysł :!: :!: :!:
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

therapon

Post autor: therapon »

Ile razy ma ci przypominać, iż JHWH to imię Boga, a więc każdej z osób Trójcy Świętej?

Zobacz w jaki sposób PNŚ nawet popiera tę myśl:

1. To że Ojciec jest JHWH nie ma portrzeby ci udowadniać.

2. To że Syn jest JHWH możemy dowiedzieć się z Heb 1:10, kiedy to Ojciec mówi do Syna i nazywa go Panem, czyli JHWH:

Heb 1:10 ns Oraz (do Syna): "Tyś, Panie (Jehowo), na początku założył fundamenty ziemi i dziełem twoich rąk są niebiosa.

Jest to cytat z Psalmu 102, który zaczyna się słowami: Jehowo. Strażnica oczywiście nie wstawiła tu imienia Boga, bowiem wstydzi się przyznać, iż Jezus to Jehowa.


3. To że Duch Święty jest JHWH można odczytać z wersetu:

2Kor 3:18 ns I my wszyscy, z odsłoniętymi obliczami odbijając niczym zwierciadła chwałę Jehowy, jesteśmy przeobrażani w ten sam obraz, z chwały w chwałę, dokładnie tak, jak to sprawia Jehowa, [ów] Duch.

To słówko "ów" wziąłem w nawias, bowiem nie występuje ono w tekście greckim. Zostało dodane przez autorów PNŚ, aby ukryć fakt, iż Duch Święty to Jehowa. Jak się bowiem przeczyta pogrubioną frazę bez tego dodanego słówka, to sie otrzyma: Jehowa Duch. A wiemy, iż Jehowa jest Święty, więc mamy razem Jehowa Duch Święty.

A więc mamy dowód, iz każda z osób boskich ma na imię Jehowa!


Essarts pisze:PROSZĘ O ŹRÓDŁO SWOJEJ WYPOWIEDZI I O WIARYGODNE PISMA POTWIERDZAJĄCE TĄ NAUKĘ.Gdzie napisano taki tekst?Na krzyżu? Proszę w takim razie o zdjęcie :-/ albo jakieś pisma,któe to potwierdzają,inaczej to zwykły wymysł :!: :!: :!:
Przecież masz napisane, iż napis był w trzech językach: hebrajskim, łacinie i grece. Po hebrajsku brzmi tak jak napisała Dymensja:

J 19:20 ns Toteż wielu Żydów czytało ten tytuł, ponieważ miejsce, gdzie Jezus zawisł na palu znajdowało się blisko miasta; a był napisany po hebrajsku, po łacinie, po grecku.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2010, 10:52 przez therapon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

therapon, Ja się z tym nie kłócę,ale chcę dowodu racjonalnego na to,że ten napis
Jahshua Hanozrim Wmelech Hjahudim
znalazł się na krzyżu.
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Essarts pisze:Dymensja, W tamtych czasach nie było litery J co najwyżej I

Dlatego zadałem pytanie, czy to prawda, czy nie. Sam nie wiem więc pytam was ? Widzę że część was już wie, a część nie. To mi pomóżcie abym się więcej mógł o tym dowiedzieć lub, naprawcie mój błąd. Proste, jestem otwarty. Nikomu niczego nie narzucam, tylko chcę znać prawdę. Amen. Bo jak to wczoraj przeczytałem to się z szokowałem, skoro ktoś o tym wspomina, to musi to być prawda lub fałsz.

W Ewangelii Jana napisane jest '' A Piłat sporządził taż napis i umieścił go nad krzyżem; a było napisane ;;Jezus Nazareński, król żydowski. A napis ten czytało wielu żydów, bo blisko miasta było to miejsce, gdzie Jezus został ukrzyżowany, a było napisane po hebrajsku, po łacinie, i po grecku. Mówili tedy arcykapłani żydowscy Piłatowi; Nie pisz; król żydowski, ale że On powiedział; Jestem królem żydowskim.'' Czy to nie dziwne ? Teraz chcę od was wiedzieć czy ten napis był tak napisany ? Czy możemy to przetłumaczyć na Hebrajski dziś ; ''Jezus Nazareński, król żydowski '' i będziemy wiedzieć jak się sprawy mają.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Dymensja:

W Ewangelii Jana napisane jest '' A Piłat sporządził taż napis i umieścił go nad krzyżem; a było napisane ;;Jezus Nazareński, król żydowski. A napis ten czytało wielu żydów, bo blisko miasta było to miejsce, gdzie Jezus został ukrzyżowany, a było napisane po hebrajsku, po łacinie, i po grecku. Mówili tedy arcykapłani żydowscy Piłatowi; Nie pisz; król żydowski, ale że On powiedział; Jestem królem żydowskim.'' Czy to nie dziwne ? Teraz chcę od was wiedzieć czy ten napis był tak napisany ? Czy możemy to przetłumaczyć na Hebrajski dziś ; ''Jezus Nazareński, król żydowski '' i będziemy wiedzieć jak się sprawy mają.


EMET:
wg Jana 19:19b, wersja hebr. "NT", Salkinson Ginsburg: < jeszua' hannac(e)ri melech hajjehudhim >. Wersja hebr. "NT" Delitzsch'sa - identycznie ten fragment.
W transkr. z gr. mamy: < 'Iesous ho Nadzoraios ho basileus ton 'Ioudaion >.
Łacińska Vulgata oddaje: "Iesus Nazarenus rex Iudaeorum".
wg Jana 19:20b - "I było napisanie po_hebrajsku, po_łacinie, po_grecku.".
hebr. "NT", S. -G.: < ketuwa(h) 'iwrith romith vivanith >. hebr. "NT", Del.: < kathuw 'iwrith vivanith veromith >.
Vulgata oddaje: "et erat scriptum hebraice graece et latine".
Objaśnienie: < iwrith > - hebrajski; < romi > - łaciński; < jevani > - grecki; < vi > oraz < ve > - spójnik [np. "i"].

Mamy w części Edrasza 4:7 [fragmenty 4:8 - 6:18 oraz 7:12 - 26 mamy w oryg. Bhebr. po aramejsku]: "(było)_napisane (po)_aramejsku" - hebr.: < kathuw '&#170;ramith >.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Dymensja, Więc już wiesz,że nie było tak napisane.
SOLA SCRIPTURA &#8212; 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Essarts pisze:Dymensja, Więc już wiesz,że nie było tak napisane.

Właśnie o to mi chodziło aby się dowiedzieć, dziękuję wam wszystkim za pomoc. Myślę że temat można zamknąć, no chyba że ktoś chce jeszcze coś napisać.

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Tak ja chcę napisać,super avatar. :mrgreen: To Ty..kiedyś ??
SOLA SCRIPTURA &#8212; 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Essarts pisze:Tak ja chcę napisać,super avatar. :mrgreen: To Ty..kiedyś ??

Tak, i taki wesoły jestem jak zawsze. :mrgreen:

therapon

Post autor: therapon »

Cały problem polega na tym, iż nie wiadomo jaki był dokładnie napis po hebrajsku. Ale Stanisław Kotliński, który jest Żydem mesjańskim (pastorem, czy rabbim) mówi po hebrajsku. Mówił on, że jeśli się czyta po hebrajsku ten napis razem z przedimkami to faktycznie wychodzi tetragram.

Szperając trochę w internecie znalazłem wypowiedź pewnego niemieckiego uczonego teologa Paul Schmidgall, który właśnie opowiada się za taką wersją:

http://www.stimmederwahrheit.de/Stiwa%2 ... 010-13.pdf

Na stronie 13 pisze on: INRI, oder &#8222;Jesus von Nazareth, König der Juden&#8220;, lautet auf Hebräisch: Jeschua HaNotzri W(=U)Melech HaJehudim, oder als vokallose Abkürzung analog zu INRI: &#8222;JHWH&#8220;.


Jeschua HaNotzri W(=U)Melech HaJehudim

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”