pieczec Boga Zywego i 144 tysiace

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Obj. 20:13
13. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
(BW)

morze - to niegodziwcy

piekło - grób

śmierć - brak życia

wydały "umarłych" każde w/g swojej mocy
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

Jachu pisze:A Ziemia zostanie pustkowiem niezamieszkałym i tym samym okaże się,że Bóg się pomylił i niepotrzebnie stworzył tę Ziemię.
Flp 3:20 bt "Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa,"
Zbawieni będą otaczać tron Boga i Baranka , a dzięki posiadaniu ciała chwalebnego będą mogli przemieszczać się między nową ziemią a Niebem
Lucyfer pisze:Niebieskie Jeruzalem to Oblubienica Chrystusa, czyli te 144 tysiące wykupionych z ziemi.
to dlaczego Paweł nazywa górne Jeruzalem matka chrześcijan :
Ga 4:26 bp "Jeruzalem zaś górne cieszy się wolnością. Ono to właśnie jest naszą matką."
Anowi pisze:ale ten głos będzie rozbrzmiewać w różnym czasie dla różnych ludzi, bo przecież pierworodni, powstający do życia powstaną 1000 lat przed zmartwychwstającymi na sąd
pierwsze zmartwychwstanie to życie w łasce:
Kol 3:1 bt "Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga."
Lucyfer pisze:Nie wszyscy ludzie na ziemi będą królami i kapłanami tylko mała część.
cały Lud Boży jest Królewski i Kapłański:
Ap 1:6 bt "i uczynił nas królestwem - kapłanami dla Boga i Ojca swojego, Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen."
Ap 5:10 bt "i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi»."
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Talmid2Tes2,15 pisze:Jachu napisał/a:
A Ziemia zostanie pustkowiem niezamieszkałym i tym samym okaże się,że Bóg się pomylił i niepotrzebnie stworzył tę Ziemię.


Flp 3:20 bt "Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa,"
Zbawieni będą otaczać tron Boga i Baranka , a dzięki posiadaniu ciała chwalebnego będą mogli przemieszczać się między nową ziemią a Niebem
Czegoś tu nie rozumiem,np czujesz się adresatem tych słów? A kto Cię powołał i czy zatwierdził? A jak nie,to gdzie będziesz,pomyślałeś o tym? Bo chyba w takim przypadku niebo będzie dla Ciebie niedostępne i co wówczas?
A jakie to jest owo chwalebne ciało,-ludzkie?,czy raczej duchowe?
No i co z tą "nową" ziemią? Co to za ziemia? A co ze starą ziemią?
Próbowałeś stawiać sobie takie pytania i uzyskiwać na nie odpowiedź z Biblii?
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Anowi pisze:morze - to niegodziwcy
Ap 17:15 bw "I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki."
Czasem wody (ludzkość) są wzburzone...
Iz 57:20 bt " Bezbożni zaś są jak morze wzburzone, które się nie może uciszyć i którego fale wyrzucają muł i błoto."
A czasem spokojne...
Ap 4:6 bug "Przed tronem było też morze szklane podobne do kryształu. A pośrodku tronu i wokoło tronu były cztery stworzenia pełne oczu z przodu i z tyłu."

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Talmid2Tes2,15 pisze:
Lucyfer pisze:Niebieskie Jeruzalem to Oblubienica Chrystusa, czyli te 144 tysiące wykupionych z ziemi.
to dlaczego Paweł nazywa górne Jeruzalem matka chrześcijan :
Ga 4:26 bp "Jeruzalem zaś górne cieszy się wolnością. Ono to właśnie jest naszą matką."
Dobrze pisze Paweł, górne Jeruzalem jest matką naszą która ma nas, dzieci swoje. I o tym jest napisane w Apokalipsie 12;1-5. Całość 144 tysiące to nowe Jeruzalem, czyli górne Jeruzalem.Oblubienica Chrystusa.Obj. 21:9-14
9. I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmiu ostatecznymi plagami, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci oblubienicę, małżonkę Baranka.
10. I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga,
11. Mające chwałę Bożą; blask jego podobny do blasku drogiego kamienia, jakby jaspisu, lśniącego jak kryształ.
12. Miało ono potężny i wysoki mur, miało dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów i wypisane imiona dwunastu plemion synów izraelskich.
13. Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od zachodu trzy bramy, i od południa trzy bramy.
14. A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.
(BW)
Lucyfer pisze:Nie wszyscy ludzie na ziemi będą królami i kapłanami tylko mała część.
cały Lud Boży jest Królewski i Kapłański:
Ap 1:6 bt "i uczynił nas królestwem - kapłanami dla Boga i Ojca swojego, Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen."
Ap 5:10 bt "i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi»."
Nad kim będą królować, nad sobą?. Postaraj się myśleć bo to jest ograniczona liczba królów i kapłanów do 144 tysięcy. A co z resztą ludzi? Biblia mówi co? .

W Polsce jest prezydent i premier a ktoś powie że wszyscy w Polsce są prezydentami i premierami. Co byś o nim pomyślał?


luk1407
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2012, 22:44
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: luk1407 »

Bóg Ojciec: Powstańcie teraz i przyjmijcie Moją Pieczęć, Pieczęć Boga Żywego

Orędzie nr 352 z serii Ostrzeżenie

Poniedziałek, 20.02.2012, godz.12.20

Moja ukochana córko, Moje Serce pulsuje w smutku wobec grzechów Moich dzieci.

Ich wzajemna nikczemna nienawiść rozdziera Moje Serce, jak każdego kochającego Ojca, na dwoje.

Jest jak miecz przekłuwający Moje Serce, który nie ustąpi.

Ja Jestem Najwyższym Bogiem, który z powodu wolnej woli, jaką dałem wszystkim Moim dzieciom, będzie musiał cierpieć nieustający ból, dopóki nie rozwinie się Nowy Raj na ziemi.

Wówczas wy, Moje dzieci, przyłączycie się jednomyślnie z Moją Świętą Wolą.

Dopóki to nie nastąpi, nie może być pokoju na ziemi.

Tylko wtedy, gdy zły i ci, którzy niewolniczo podążają za obiecanymi przez niego kłamstwami, zostaną ostatecznie zniszczeni, świat w końcu może stać się spokojny.

Moja córko, powiedz Moim dzieciom, że nie odczuwam przyjemności z myśli o karaniu Moich dzieci, ponieważ Ja je kocham.

One są Moje, są Moim drogim Dziełem. Widzieć, jak zły zdeprawował ich dusze jest ciągłą udręką dla Mnie, ich ukochanego Ojca.

Pragnę zabrać wszystkie z was, kochające dzieci, które znacie i rozumiecie Moją Miłość do was, do Mojego pięknego Nowego Raju na ziemi.

Obiecuję wam, że prześladowanie będzie krótkie, i że będziecie chronieni.

Ponieważ pozostawię teraz Pieczęć Mojej Miłości i Ochrony.

Z nią ujdziecie uwadze tych, którzy spowodują trudności w waszych krajach.

Moja Pieczęć jest Moją obietnicą Ocalenia. Z tą Pieczęcią Moja moc przepłynie przez was i żadna krzywda was nie dosięgnie.

Dzieci, jest to Cud i tylko ci, którzy kłaniają się przede Mną, ich Panem i Stwórcą wszystkich rzeczy, jak małe dzieci z miłością dla Mnie w swoich sercach, mogą być pobłogosławieni tym Boskim Darem.

Powstańcie teraz i przyjmijcie Moją Pieczęć, Pieczęć Boga Żywego.

Odmawiajcie tą Modlitwę Krucjaty (33), aby podziękować za Moją Pieczęć i przyjąć ją z miłością, radością i wdzięcznością.

"Mój Boże, Mój kochający Ojcze, przyjmuję z miłością i wdzięcznością Twoją Boską Pieczęć Ochrony. Twoja Boskość obejmuje moje ciało i duszę na wieczność. Chylę się w pokornej wdzięczności i ofiaruję Ci moją głęboką miłość i wierność, Mój ukochany Ojcze. Błagam Cię, chroń mnie i moich bliskich tą szczególną Pieczęcią. Ślubuję moim życiem służyć Ci na wieki. Kocham Cię, Drogi Ojcze. Pocieszam Cię w tych czasach, Drogi Ojcze. Ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego na przebłaganie za grzechy świata i dla zbawienia wszystkich Twoich dzieci. Amen."

Idźcie, Moje dzieci i nie obawiajcie się. Zaufajcie Mi, waszemu ukochanemu Ojcu, który z Miłością stworzył każdego z was.

Znam każdą pojedynczą duszę, każda wasza cząstka jest Mi znana. Ani jeden z was nie jest kochany mniej niż inni.

Z tego powodu nie chcę utracić ani jednej duszy. Ani jednej.

Proszę, módlcie się nadal codziennie Moją Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Pewnego dnia zrozumiecie, dlaczego to oczyszczanie jest potrzebne.

Wasz kochający Ojciec w Niebie
Najwyższy Bóg

źródło: http://www.ostrzezenie.yoyo.pl/wybrane_ ... zie028.htm

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

luk1407 - Zdrowia życzę...
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Rethel

Post autor: Rethel »

Lucyfer pisze:Nad kim będą królować, nad sobą?. Postaraj się myśleć bo to jest ograniczona liczba królów i kapłanów do 144 tysięcy. A co z resztą ludzi? Biblia mówi co? .
1. Panować będą nad narodami/poganami.
2. Nie cały lud Boży, ale wzięci spośród niego - najwierniejsi. Nie oznacza to że musi to być konkretnie 144.000. Może, choć nie musi. Jezus w orędziach do siedmiu zborów mówi o każdym kto zwycięży. Poza tym, Izrael tez był królewskim kapłaństwem, panował nad sąsiadami (Edom, Moab, Ammon, Geszur, Maaka, Damaszek, Coba, Hamat, Fenicja, 5 miast-państw filistyńskich itd.) a jednak jeden był król...

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Nibelung pisze:1. Panować będą nad narodami/poganami.
Nadal będą narody ?nie bedzie jedności :-( ?
Nibelung pisze:2. Nie cały lud Boży, ale wzięci spośród niego - najwierniejsi. Nie oznacza to że musi to być konkretnie 144.000. Może, choć nie musi. Jezus w orędziach do siedmiu zborów mówi o każdym kto zwycięży. Poza tym, Izrael tez był królewskim kapłaństwem, panował nad sąsiadami (Edom, Moab, Ammon, Geszur, Maaka, Damaszek, Coba, Hamat, Fenicja, 5 miast-państw filistyńskich itd.) a jednak jeden był król...
jak zwykle lepsi i gorsi...
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Rethel

Post autor: Rethel »

bartek212701 pisze:
Nibelung pisze:1. Panować będą nad narodami/poganami.
Nadal będą narody ?nie bedzie jedności :-( ?
Dożyjemy, zobaczymy...
Nie chcę się wypowiadać kategorycznie,
bo to sprawa przyszłości, jednak wszystko na to wskazuje.
A czy to będą mniej wierni chrześcijanie, czy tez wszyscy którzy jakoś
tam przeżyją Armagedon, to się okaże w przyszłości. Nie nam malować scenariusze.

Objawienie 2:26-28 "A temu, kto zwycięży i aż do końca będzie się trzymał moich uczynków, dam władzę nad narodami 27 i będzie pasł ludzi rózgą żelazną, tak iż zostaną potłuczeni na kawałki niczym naczynia z gliny — tak samo jak ja otrzymałem od mego Ojca — 28 i dam mu gwiazdę poranną"
jak zwykle lepsi i gorsi...
Ten kto zwycięży...i wytrwa do końca.
Przykład. Dwóch chrześcijan. Obaj czynią zadość przykazaniom. Wszystkim. Prawie.
Ten drugi łamie tylko jedno. Lubi cudzołożyć. Oprócz tego jest idealny. Pierwszy też
by może chciał se pocudzołożyć, ale jednak się wstrzymuje i cierpi w duszy. Czy obaj
zasługują na taki sam przywilej bycia królami i kapłanami? Jeżeli tak, to po co ten drugi
się wstrzymuje, czemu tez miałby sobie nie poużywać skoro to bez znaczenia...

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Boska Prawda, Prawda absolutna, ma wartość 10. Ale odkąd człowiek popełnił grzech pierworodny, nie może się wspiąć powyżej 9. Te 144 tysiące to wcale nie musi oznaczać liczby ocalałych, może być symbolem. Jan daje nam do zrozumienia, że jakaś część ludzi przeżyje, będą to jednak wyłącznie "sługi Boga", czyli ludzie dobrzy, ci co przybliżą się do Prawdy absolutnej, a więc do cyfry 9 (144= 1+4+4= 9). Odkąd Adam popełnił grzech, najdoskonalszy nawet człowiek nie osiągnie cyfry wyższej niż 9 i ta cyfra (45) symbolizuje Adama wraz z jego słabościami i częścią boskości.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Tubtuś
Posty: 141
Rejestracja: 22 mar 2013, 16:58
Lokalizacja: Gejtown

Post autor: Tubtuś »

Queza30 pisze:Boska Prawda, Prawda absolutna, ma wartość 10. Ale odkąd człowiek popełnił grzech pierworodny, nie może się wspiąć powyżej 9. Te 144 tysiące to wcale nie musi oznaczać liczby ocalałych, może być symbolem. Jan daje nam do zrozumienia, że jakaś część ludzi przeżyje, będą to jednak wyłącznie "sługi Boga", czyli ludzie dobrzy, ci co przybliżą się do Prawdy absolutnej, a więc do cyfry 9 (144= 1+4+4= 9). Odkąd Adam popełnił grzech, najdoskonalszy nawet człowiek nie osiągnie cyfry wyższej niż 9 i ta cyfra (45) symbolizuje Adama wraz z jego słabościami i częścią boskości.
144 tysiące to ci którzy żywo doczekają powrotu Iszua (Jezusa) :) a nie jacyś "specjalnie wybrani".

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Tubtuś, co Ty mi tu sprzeczasz, Jezus nie po to tak pilnuje całego proroctwa Jana, żeby tylko o Nim myślano.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Tubtuś
Posty: 141
Rejestracja: 22 mar 2013, 16:58
Lokalizacja: Gejtown

Post autor: Tubtuś »

Queza30 pisze:Tubtuś, co Ty mi tu sprzeczasz, Jezus nie po to tak pilnuje całego proroctwa Jana, żeby tylko o Nim myślano.
A można jaśniej?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”