Tajemnica tzw. 'imienia Bozego' wyjaśniona!

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

.Cyprian.,

Ja bardzo bym chciał wiedzieć Davidzie Kim dla Ciebie jest Chrystus. Jakbyś tak mógł dość dokładnie napisać.

Jezus jest jeden z pierwszych z najdoskonalszych stworzeń Boga ,wszystko co posiada otrzymał od swego Ojca .


Raczej tego u ciebie nie można zauważyć abyś wzorował się na słowach Chrystusa . Czy ty wierszy w dwóch Bogów ?
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

David77 pisze:.Cyprian.,

Ja bardzo bym chciał wiedzieć Davidzie Kim dla Ciebie jest Chrystus. Jakbyś tak mógł dość dokładnie napisać.

Jezus jest jeden z pierwszych z najdoskonalszych stworzeń Boga ,wszystko co posiada otrzymał od swego Ojca .
No, niezbyt to wyczerpujące.
David77 pisze: Raczej tego u ciebie nie można zauważyć abyś wzorował się na słowach Chrystusa . Czy ty wierszy w dwóch Bogów ?
Nie odmawiaj komuś czegoś, co dla tego kogoś jest ważne. Te twoje słowa to tylko Twoja interpretacja. Jako człowiek, podobnie jaki i ja, jesteś omylny. O ile ja zdaję sobie z tego sprawę, o tyle Ty zdajesz się zapominać o tym. Wierzę tylko w Jedynego Boga. I wierzę w to, że Chrystus Jest z Boga.

Natomiast ja chciałbym w Twoim stylu ;-) zadać Ci pytanie. Ilu jest Panów? - to a propos Twojego podpisu w stopce - יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Pamiętam kilka lat temu spotkanie z pewną osobą, cytującą słowa z Pisma i poniekąd bardzo wierzącą, która stwierdziła, że w żadne anioły nie wierzy, tylko w Pana Boga, a na osobę pana Jezusa tak zareagowała, że należałoby egzorcystę wzywać.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

David77
Cyprian napisał do David77:" Ja bardzo bym chciał wiedzieć Davidzie Kim dla Ciebie jest Chrystus. Jakbyś tak mógł dość dokładnie napisać."
David77 napisał do Cyprian:" Jezus jest jeden z pierwszych z najdoskonalszych stworzeń Boga ,wszystko co posiada otrzymał od swego Ojca".
Cyprian napisał:"No, niezbyt to wyczerpujące".
Bardziej wyczerpująco napisał David77 do Agnieszki:"Jak wynika jednoznacznie dla apostołów Jezus to nie Bóg JHWH,ale jego Syn"

Na jakiej podstawie wierzysz w Boga JHWH,jeśli Jezus nigdy o nim nic nie mówił,ani tego,że jest synem JHWH.
Wynika z tego,że Ty, ŚJ,Badacze Pisma i inni wyznawcy Boga JHWH,nie uznają Nowego Testamentu i nauk Jezusa,które on przekazał.
Dlaczego Wy nie uznajecie NT?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Cyprian

Nie odmawiaj komuś czegoś, co dla tego kogoś jest ważne. Te twoje słowa to tylko Twoja interpretacja. Jako człowiek, podobnie jaki i ja, jesteś omylny. O ile ja zdaję sobie z tego sprawę, o tyle Ty zdajesz się zapominać o tym. Wierzę tylko w Jedynego Boga. I wierzę w to, że Chrystus Jest z Boga.

Natomiast ja chciałbym w Twoim stylu ;-) zadać Ci pytanie. Ilu jest Panów? - to a propos Twojego podpisu w stopce - יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן.
Co to znaczy że Jezus jest z Boga ? wszystko co Bóg powoła do życie jest z Boga pochodzi od niego .

1 Kor 8:5,6 Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Apostoł Paweł stwierdza ,,jeden Bóg Ojciec od którego wszystko pochodzi '' skoro wszystko pochodzi od jednego Boga Ojca to i również Pan Jezus pochodzi od Boga Ojca jedyny który nie pochodzi od nikogo to sam Bóg Ojciec .

Bóg był zawsze jedynym Panem jedynym Władcą ect o Jezusie czytamy że również jest Panem tyle że ta godność została mu nadana .

Dz 2:36 Niechże tedy wie z pewnością cały dom Izraela, że i Panem i Chrystusem uczynił go Bóg, tego Jezusa, którego wy ukrzyżowaliście.

Skoro tytuł Pana został nadany Jezusowi przez Boga znaczy to tyle że wcześniej Jezus nie był Panem . To że Jezus jest tak określony to nie oznacza jeszcze że w jakiś sposób jest równy swemu Ojcu ..

Fil 2:9 Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią (11) i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.


Czy fakt że Mojżesz był nazwany Bogiem miał oznaczać że był równy Stwórcy nieba i ziemi czy też Mojżesz był tym który reprezentował Boga


Nie ma ludzi nie omylnych , nie omylne są reguły gramatyczne które potwierdzają pewną zasadę .

Obj 3:14 A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:

konstrukcji gramatycznej 'arche' z genitivem (dopełniaczem). Konstrukcja ta, użyta we wszystkich innych przypadkach w Biblii nigdy nie oznacza 'pierwszej przyczyny, źródła'

We wszystkich miejscach oznacza ono początek (pierwszy z serii).


ratao,


Bardziej wyczerpująco napisał David77 do Agnieszki:"Jak wynika jednoznacznie dla apostołów Jezus to nie Bóg JHWH,ale jego Syn"

Na jakiej podstawie wierzysz w Boga JHWH,jeśli Jezus nigdy o nim nic nie mówił,ani tego,że jest synem JHWH.
Wynika z tego,że Ty, ŚJ,Badacze Pisma i inni wyznawcy Boga JHWH,nie uznają Nowego Testamentu i nauk Jezusa,które on przekazał.
Dlaczego Wy nie uznajecie NT?

Mam wrażenie że ty nie czytasz słowa Bożego

Czy Jezus nigdy nie mówił że jest Synem Bożym ?

ew Jan 10:34 Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (35) Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże (a Pismo nie może być naruszone), (36) do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?

Co sam Bóg powiedział podczas chrztu Jezusa ?

Mat 3:16

A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim. (17) I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Co powiedział sam Jezus :

Ew Jan 3:16

Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Słowo Jezusa wskazują jednoznacznie : Jezus jest Synem Bożym

PO wielu latach apostoł Jan pisząc swój pierwszy list napisał

1 Jan 4: 9 W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.


10 .Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze

14. A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata.

15. Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu.

Jeżeli chcesz mieć społeczność z Bogiem musisz zgodnie ze słowami apostoła Jan wierzyć że Jezus jest Synem Bożym .

Ps Zanim znowu wyskoczysz z rewelacjami typu ,,Jezus nigdy nie mówił że jest Synem Bożym '' przeczytaj najpierw ewangelie kilka razy później zadaj sobie pytanie co Jezus mówił a czego nie mówił .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

David77
Mam wrażenie że ty nie czytasz słowa Bożego
Czy Jezus nigdy nie mówił że jest Synem Bożym ?

Ps Zanim znowu wyskoczysz z rewelacjami typu ,,Jezus nigdy nie mówił że jest Synem Bożym '' przeczytaj najpierw ewangelie kilka razy później zadaj sobie pytanie co Jezus mówił a czego nie mówił .
Sam jesteś autorem tych rewelacji:,,Jezus nigdy nie mówił że jest Synem Bożym '',więc mi ich nie przypisuj.Ja napisałem do Ciebie inaczej:

Na jakiej podstawie wierzysz w Boga JHWH,jeśli Jezus nigdy o nim nic nie mówił,ani tego,że jest synem JHWH
.
1 Kor 8:6... wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Apostoł Paweł stwierdza ,,jeden Bóg Ojciec od którego wszystko pochodzi '' skoro wszystko pochodzi od jednego Boga Ojca to i również Pan Jezus pochodzi od Boga Ojca jedyny który nie pochodzi od nikogo to sam Bóg Ojciec .

David77 napisał do Agnieszki:"Jak wynika jednoznacznie dla apostołów Jezus to nie Bóg JHWH,ale jego Syn"
Jeśli napisałeś prawdę,która wynika z NT:"Apostoł Paweł stwierdza ,,jeden Bóg Ojciec od którego wszystko pochodzi '' skoro wszystko pochodzi od jednego Boga Ojca to i również Pan Jezus pochodzi od Boga Ojca".

To dlaczego napisałeś do Agnieszki nieprawdę,że Jezus jest synem Boga JHWH:"Jak wynika jednoznacznie dla apostołów Jezus to nie Bóg JHWH,ale jego Syn"

Jeśli wg NT istnieje "jeden Bóg Ojciec " i "również Pan Jezus pochodzi od Boga Ojca",to wynika z tego,że kłamstwem jest głoszenie:

- jakiegoś innego żydowskiego boga JHWH jako Boga,którego nigdy nie głosił Jezus i apostołowie,
- że Jezus jest synem boga JHWH.

Jeśli w NT nigdy nie występuje bóg JHWH,to dlaczego Ty,ŚJ,Badacze Pisma i inni wyznawcy JHWH-Jehowy głoszą nieprawdę,że JHWH-Jehowa jest jedynym Bogiem,a Jezus jest Jego Synem?

Niedawno pisałeś,że Maria matka Jezusa była brzemienna z Ducha Świętego,to według Ciebie było trzech ojców Jezusa:

-Duch Święty,
-bóg JHWH-Jehowa,
-Bóg Ojciec.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

ratao,

Sam jesteś autorem tych rewelacji:,,Jezus nigdy nie mówił że jest Synem Bożym '',więc mi ich nie przypisuj.Ja napisałem do Ciebie inaczej:
Jest to zwykłe pomówienie pochodzące od ciebie czytaj ze zrozumieniem :-D

Syn Boży to nie Bóg Ojciec
Na jakiej podstawie wierzysz w Boga JHWH,jeśli Jezus nigdy o nim nic nie mówił,ani tego,że jest synem JHWH.
Gdzie tak wyczytałeś że Jezus nigdy nic nie mówił o swoim Ojcu który jest jego Bogiem ? wskaż to w Biblii :-D

Ja napisałem : Jak wynika jednoznacznie dla apostołów Jezus to nie Bóg JHWH,ale jego Syn"
Jeśli wg NT istnieje "jeden Bóg Ojciec " i "również Pan Jezus pochodzi od Boga Ojca",to wynika z tego,że kłamstwem jest głoszenie:
Całe Pismo uczy że Jezus przez Boga został posłany ,będąc na ziemi Jezus stwierdza że o dacie końca świata nie wie on sam to tylko wie jego Ojciec zatem Jezus nie może być Bogiem , w innym miejscu Jezus mówi ,,Ojciec większy jest niż ja '' kolejny dowód na to że Jezus i jego Ojciec to dwie różne osoby ,.

Mar 13:32 Ale o tym dniu i godzinie nikt nie wie: ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.

Ew Jan 14:28 Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.

Po zmartwychwstaniu Jezus mówi

Ew Jan 20:17 Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego

kolejny raz cytuję Dz 3:13

Bóg Abrahama i Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych, uwielbił Syna swego, Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się przed Piłatem, który
uważał, że należało go wypuścić na wolność;

Jakie imię w ma Bóg Abrahama Izaaka i Jakuba w ST ? Bóg JHWH który jest również Bogiem Jezusa Chrystusa .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

David77
Jakie imię w ma Bóg Abrahama Izaaka i Jakuba w ST ? Bóg JHWH który jest również Bogiem Jezusa Chrystusa .
Nie dyskutujemy o imieniu Boga ze ST,ale o tym:

Na jakiej podstawie Ty,ŚJ i Badacze Pisma wierzycie w Boga JHWH,że jest on ojcem Jezusa,jeśli Jezus nigdy o nim nic nie mówił,ani tego,że jest synem JHWH.

Podaj wersety z NT,w którym Jezus mówi,że JHWH jest Bogiem i Jego Ojcem.
Dz 3:13 Bóg Abrahama i Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych, uwielbił Syna swego, Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się przed Piłatem, który uważał, że należało go wypuścić na wolność;
To są słowa Piotra,a nie Jezusa.Dyskutujemy o Jezusie,a nie o Piotrze.

Jeśli Jezus powiedział o Bogu:"Objawiłem imię Twoje",a Wy twierdzicie,że jest to imię JHWH,to proszę podać wersety z NT,które potwierdzają,że JHWH jest tym Bogiem,którego imię On objawił..
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

ratao,

Jeśli Jezus powiedział o Bogu:"Objawiłem imię Twoje",a Wy twierdzicie,że jest to imię JHWH,to proszę podać wersety z NT,które potwierdzają,że JHWH jest tym Bogiem,którego imię On objawił..
Dz 3:13 Bóg Abrahama i Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych, uwielbił Syna swego, Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się przed Piłatem, który uważał, że należało go wypuścić na wolność;

Pod jakim imieniem Objawił się Bóg Abrahamowi Izaakowi i Jakubowi w Starym Przymierzu ?

Piotr mówi że ten że Bóg uwielbił Syna swego Jezusa .

Proszę o odpowiedź ..
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

David77 pisze:ratao,

Jeśli Jezus powiedział o Bogu:"Objawiłem imię Twoje",a Wy twierdzicie,że jest to imię JHWH,to proszę podać wersety z NT,które potwierdzają,że JHWH jest tym Bogiem,którego imię On objawił..
Dz 3:13 Bóg Abrahama i Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych, uwielbił Syna swego, Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się przed Piłatem, który uważał, że należało go wypuścić na wolność;

Pod jakim imieniem Objawił się Bóg Abrahamowi Izaakowi i Jakubowi w Starym Przymierzu ?

Piotr mówi że ten że Bóg uwielbił Syna swego Jezusa .

Proszę o odpowiedź ..
brzmi logicznie ;-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

David77 pisze:ratao,

Jeśli Jezus powiedział o Bogu:"Objawiłem imię Twoje",a Wy twierdzicie,że jest to imię JHWH,to proszę podać wersety z NT,które potwierdzają,że JHWH jest tym Bogiem,którego imię On objawił..
Dz 3:13 Bóg Abrahama i Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych, uwielbił Syna swego, Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się przed Piłatem, który uważał, że należało go wypuścić na wolność;

Pod jakim imieniem Objawił się Bóg Abrahamowi Izaakowi i Jakubowi w Starym Przymierzu ?

Piotr mówi że ten że Bóg uwielbił Syna swego Jezusa .
[center]BOGA NIKT NIGDY NIE WIDZIAŁ[/center]
W jednym z wcześniejszych postów w tym temacie napisałeś bardzo ważną prawdę:
David77 napisał do aras: " Apostoł Jan pisze wyraźnie że Boga nikt nigdy nie widział .Ty zaś piszesz,że Bóg objawił się w ciele ? jest to niebiblijna nauka".
Jeśli Boga nikt nigdy nie widział ,to nie mógł się On objawić Abrahamowi Izaakowi i Jakubowi pod żadnym imieniem.Z NT wynika,że do spraw zbawienia w Starym i Nowym Przymierzu został wytypowany Syn Boży Chrystus.Został on posłany i namaszczony Duchem Świętym.Z Żydami w Starym Przymierzu przebywał Syn Boży,a nie Bóg.W NT wielokrotnie mówił o sobie kim jest jako JESTEM i tak samo przedstawił się Mojżeszowi jako JESTEM.Nie jest to prawdziwe imię duchowe Syna Bożego,ale wystarczające dla ludzkiego rozumienia,że On jako JESTEM jest: "wczoraj i dziś,ten sam i na wieki".

Pozostają do wyjaśnienia pytania:

-dlaczego Żydzi w ST z Syna Bożego,JESTEM Chrystusa, uczynili niezgodnie z prawdą Boga?
-jeśli ST zawiera nieprawdę,to dlaczego znalazł się w Biblii?

Piotr mówił o Bogu Ojcu,o tym samym Bogu,o którym mówił Chrystus i apostołowie.On jest Bogiem wszystkich.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Boga nikt nigdy nie widział, ale należy dodać, że wielu sobie go na różne sposoby i w różnych czasach wyobrażało i sam Bóg na wiele sposobów może się objawić bo nie jest konformistą.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”