Tajemnica tzw. 'imienia Bozego' wyjaśniona!

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

agnieszka pisze:wiec stworzenie czy Bog, a jesli jakis mniejszy Bog to masz dwoch bogow. :-/
Stworzenie,pierwsze stworzenie,najdoskonalsze.Nie wierzymy w dwóch bogów,nie jesteśmy dualistami.
Ty wierzysz w Boga Jezusa,a nie wierzysz w Boga ze ST,bo sam Jezus mówił,że Bóg ze ST to Jego Ojciec.
Niektórzy nie potrafią tego zrozumieć,bo to za proste i szukają haczyków i filozofii.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

bartek212701 pisze:
agnieszka pisze:wiec stworzenie czy Bog, a jesli jakis mniejszy Bog to masz dwoch bogow. :-/
Stworzenie,pierwsze stworzenie,najdoskonalsze.Nie wierzymy w dwóch bogów,nie jesteśmy dualistami.
Ty wierzysz w Boga Jezusa,a nie wierzysz w Boga ze ST,bo sam Jezus mówił,że Bóg ze ST to Jego Ojciec.
Niektórzy nie potrafią tego zrozumieć,bo to za proste i szukają haczyków i filozofii.
Podaj ten fragment,że "Jezus mówił,że Bóg ze ST to Jego Ojciec."

W Starym Przymierzu z Żydami przebywał JESTEM Chrystus,a nie Bóg Ojciec.Pisał o tym MieczDucha w tym bardzo ważnym temacie:Jezus=JHWH.Nawet Twój idol David77 napisał prawdę (może przez pomyłkę),że :"Bóg nigdy nie przebywał na Ziemi".Do roli zbawiciela w Starym i Nowym Przymierzu, namaszczonego Duchem Świętym, został wyznaczony i posłany Jestem Chrystus.

Z osoby Jestem Chrystusa ze ST, ŚJ,Badacze Pisma,itd,uczynili Boga JHWH,Jehowę,itd,ale nie chcą głosić prawdy,że jest nim Jestem Chrystus.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

ratao, Po co Ci się aż tak zgłębiać w kwestię Biblii skoro Ty nawet nie wiesz jak Jezus ma na imię :-D ?
ratao pisze:Z osoby Jestem Chrystusa ze ST, ŚJ,Badacze Pisma,itd,uczynili Boga JHWH,Jehowę,itd.
Dlaczego tworzysz takie brednie ? Coś Ci to daje ? "ŚJ,Badacze Pisma,itd" Z Boga JHWH zachowali Go takim jakim Był,a Jezusa przywrócili na Jego rzeczywiste miejsce-Syna Bożego.Syn to nie Ojciec !
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Agnieszka na Twoje pytanie do mnie Bartek Ci odpowiedział
więc się nie będę powtarzał
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

agnieszka pisze:jesli jakis mniejszy Bog to masz dwoch bogow.
A co w tym widzisz złego, nawet gdyby?

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

moze bobo zrobcie sobie z bartkiem olimp// Bóg i bogowie mniejsi...

do czego to dochodzi w tym "chrzęścijaństwie" . .

Przyjdź Trójjedyny jak najszybciej... Marana Tha.

Amen.
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

agnieszka,

wiec stworzenie czy Bog, a jesli jakis mniejszy Bog to masz dwoch bogow.

Czy fakt że sędziowie Izraelscy byli nazwani Bogami ma oznaczać że byli równi Bogu JHWH ?

Czy to że Sam Bóg JHWH nazwał Mojżesza Bogiem ma oznaczać że było więcej Bogów ?

Tytuł Bóg odniesiony do ludzi w żaden sposób nie stał w sprzeczności z tym że Bóg jest tylko jeden .

Ew Jan 8: 42 Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.


ew Jan 8: (15) Wy sądzicie według ciała, Ja nikogo nie sądzę. (16) A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.

agnieszko
zastanów się jeżeli Jezus jest był Bogiem JHWH to najwyraźniej wprowadził żydów w błąd bo był sam i nikt go nie posłał ,mało tego celowo skłamał swoich rozmówców. Jednak nie jest tak Jezus zawsze mówił prawdę również i tym razem powołując się na prawo Mojżeszowe wykazał że on i jego Ojciec to dwie różne osoby .

ew Jan 6:57 Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie.

Pan Jezus mówi w prost że swoje istnienie zawdzięcza Ojcu zatem był taki czas kiedy Syn nie istniał .

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek co to znaczy że Jezus jest zrodzonym lub też jednorodzonym Synem Boga ?

W obu tych przepadkach chodzi o przekazane życia .Czytamy np że Abraham zrodził Izaaka czyli stał się przyczyną jego istnienia dał mu życie ,tak jak Izaak nie istniał przed swym naradzeniom tak żeż Pan Jezus nie istniał przed ty zanim go Bóg powołał do istnienia .

Pod rozwagę : Dlaczego Słowo Boże mówi raz że Bóg wszystko stworzył a innym razem mówi że Bóg wszystko zrodził ?
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

David77 pisze:ew Jan 8: (15) Wy sądzicie według ciała, Ja nikogo nie sądzę. (16) A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.
Davidzie ja na prawdę nie rozumiem, jak tego nie można pojąc
czyżby doktryny jakiś religii tak ludziom oczy zaślepiły, że przekazu biblijnego
nie chcą zrozumieć
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

judejahu pisze:moze bobo zrobcie sobie z bartkiem olimp// Bóg i bogowie mniejsi...

do czego to dochodzi w tym "chrzęścijaństwie" . .
Zmykaj stąd. Już pisałem, że nie wchodzę w dyskusję ze 'spiskowcami' i mieszaczami religijno-forumowymi.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

krystian,
Davidzie ja na prawdę nie rozumiem, jak tego nie można pojąc
czyżby doktryny jakiś religii tak ludziom oczy zaślepiły, że przekazu biblijnego
nie chcą zrozumieć
Krystianie może jest tak że ludzie bezkrytycznie przyjmują z góry narzuconą interpretacje i uważają że tak musi być chociaż kłóci się to z ich własną logiką ..

ratao

Twój idol David77 napisał prawdę (może przez pomyłkę),że :"Bóg nigdy nie przebywał na Ziemi".Do roli zbawiciela w Starym i Nowym Przymierzu, namaszczonego Duchem Świętym, został wyznaczony i posłany Jestem Chrystus.
Został posłany Syn Boga którego posłał Bóg .

ratao
Czy według ciebie Chrystus i Jezus to ta sama osoba jak uważasz ?
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

David77 pisze:Krystianie może jest tak że ludzie bezkrytycznie przyjmują z góry narzuconą interpretacje i uważają że tak musi być chociaż kłóci się to z ich własną logiką ..
ale jak ktoś chce poznać prawdę to powinien zrozumieć
nie piszę gołosłownie bo sam kiedyś byłem katolikiem
ale jak zobaczyłem co jest napisane w Biblii dałem sobie spokój z tym wyznaniem
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

bartek212701
"ŚJ,Badacze Pisma,itd" Z Boga JHWH zachowali Go takim jakim Był,a Jezusa przywrócili na Jego rzeczywiste miejsce-Syna Bożego.Syn to nie Ojciec !
W Nowym Przymierzu Syn Boży nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem,więc ŚJ i Badacze nie muszą go przywracać do Jego rzeczywistego miejsca.Problem jest w tym,że On nigdy nie mówił o swoim Ojcu jako o bogu JHWH ze ST.Wynika z tego,że:

- ŚJ i Badacze sfałszowali prawdę o prawdziwym Bogu,
- lub sfałszowany jest NT,w którym nic nie pisze o bogu JHWH.
bartek212701 napisał:"bo sam Jezus mówił,że Bóg ze ST to Jego Ojciec"
Prosiłem Ciebie,abyś podał ten fragment z Biblii.
Za Boga ze ST uważasz יהוה=JHWH?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ratao pisze:On nigdy nie mówił o swoim Ojcu jako o bogu JHWH ze ST
Brednie pisujesz jakich mało, aż wstyd, że na forum biblijnym takie rzeczy pozwalają wypisywać.

Czytaj:

A do sprzedających gołębie rzekł: „Zabierzcie to stąd! Przestańcie robić z domu mego Ojca dom handlu!” Uczniowie jego przypomnieli sobie, że jest napisane: „Gorliwość o twój dom mnie pożre”. (Jana 2:16,17)

Pewnie wdawać się w taką dyskusję nie ma większego sensu, ale spróbuj odpowiedzieć na proste pytania:

O jakim Ojcu mówił tu Jezus?
Kto był właścicielem owego Domu wg. Pism, z którego żydzi robili 'dom handlu'?
Psalm 69, który cytował Jezus wprost wymienia imię: JHWH.

Ale to chyba zbyt proste dla Ciebie, co? :roll:

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Bobo pisze:
ratao pisze:On nigdy nie mówił o swoim Ojcu jako o bogu JHWH ze ST
Brednie pisujesz jakich mało, aż wstyd, że na forum biblijnym takie rzeczy pozwalają wypisywać.
Gdyby Syn Boży mówił swoim Ojcu jako o Bogu JHWH,to JHWH wielokrotnie występowałoby w NT,a w rzeczywistości JHWH nie występuje.Znasz jakoś Biblię,gdzie JHWH występuje?
A do sprzedających gołębie rzekł: „Zabierzcie to stąd! Przestańcie robić z domu mego Ojca dom handlu!” Uczniowie jego przypomnieli sobie, że jest napisane: „Gorliwość o twój dom mnie pożre”. (Jana 2:16,17)
Pisze tu o Bogu Ojcu,a nie o Bogu JHWH.
Pewnie wdawać się w taką dyskusję nie ma większego sensu, ale spróbuj odpowiedzieć na proste pytania:

O jakim Ojcu mówił tu Jezus?
Kto był właścicielem owego Domu wg. Pism, z którego żydzi robili 'dom handlu'?
Psalm 69, który cytował Jezus wprost wymienia imię: JHWH.

Ale to chyba zbyt proste dla Ciebie, co? :roll:
Ps.69.7

Tekst oryginalny:
אל יבשו בי קויך אדני יהוה צבאות אל יכלמו בי מבקשיך אלהי ישראל

BW Niech się nie zawiodą z mego powodu Ci, którzy cię oczekują, Boże, Panie Zastępów! Niech przeze mnie nie okryją się hańbą Ci, którzy cię szukają, Boże Izraela!
BT Niech przeze mnie nie wstydzą się ci, co Tobie ufają, Panie, Boże Zastępów. Niech przeze mnie się nie rumienią ci, którzy Ciebie szukają, Boże Izraela!
BG Niechajże nie będą zawstydzeni dla mnie ci, którzy na cię oczekują, Panie, Panie zastępów! niech nie przychodzą dla mnie do hańby ci, którzy cię szukają, o Boże Izraelski!


יהוה jest tłumaczone jako Pan,a nie przeliterowane jako JHWH.Napisz w jakim przekładzie występuje JHWH.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

ratao,

W Nowym Przymierzu Syn Boży nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem,więc ŚJ i Badacze nie muszą go przywracać do Jego rzeczywistego miejsca.Problem jest w tym,że On nigdy nie mówił o swoim Ojcu jako o bogu JHWH ze ST.Wynika z tego,że:
Problem w tym że nie czytasz biblii bo jak byś czytał nie dochodził byś do tak płytkich wniosków ..

Ew Jan 20: (17) Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca
waszego, do Boga mego i Boga waszego.

O jakim Bogu mówi tutaj Jezus nazywając go swoim Bogiem ?

Do jakiego Boga modlił się Jezus ?


Ps.69.7

Tekst oryginalny:
אל יבשו בי קויך אדני יהוה צבאות אל יכלמו בי מבקשיך אלהי ישראל

BW Niech się nie zawiodą z mego powodu Ci, którzy cię oczekują, Boże, Panie Zastępów! Niech przeze mnie nie okryją się hańbą Ci, którzy cię szukają, Boże Izraela!
BT Niech przeze mnie nie wstydzą się ci, co Tobie ufają, Panie, Boże Zastępów. Niech przeze mnie się nie rumienią ci, którzy Ciebie szukają, Boże Izraela!
BG Niechajże nie będą zawstydzeni dla mnie ci, którzy na cię oczekują, Panie, Panie zastępów! niech nie przychodzą dla mnie do hańby ci, którzy cię szukają, o Boże Izraelski!

יהוה jest tłumaczone jako Pan,a nie przeliterowane jako JHWH.Napisz w jakim przekładzie występuje JHWH.
kolejne płytkie winsoki ale zajrzyj do BT wyd 2 w powyższym tekście mamy nie Pan ale Jahwe .

Pomyśl czy Pan Józek to też Bóg ze ST ? jak by nie było o Józku też mówi się Pan :-D
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”