Tajemnica tzw. 'imienia Bozego' wyjaśniona!

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Czyli nie przedziwne , lecz majestatyczne.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

agnieszka,

Tekst grecki 2 Moj 3:14 ma Ja jestem będący tak brzmi dosłowne tłumaczenie

Prawie identyczny jest tekst hebrajski ,,Będę który Będę '' jedynie Wulgata tłumaczy ten fragment jako czas teraźniejszy ..

Odnośnie ew Jan mamy w tym fragmencie do czynienia z CZASEM TERAŹNIEJSZYM HISTORYCZNYM.

J 8:58 BT "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM."

Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, nim jeszcze pojawił się Abraham, Ja już byłem. BWP


Profesor E. J. Goodspeed, który należał do zespołu pracującego nad American Standard Version, w swoim przekładzie oddał wspomniany werset następująco: „Jezus rzekł do nich: ‚Powiadam wam, istniałem, zanim się urodził Abraham!’”

Popatrzmy na inne przekłady:

C. Williams, The New Testament: „Wtedy Jezus rzekł do nich: ‚Najuroczyściej powiadam wam: Istniałem, zanim się Abraham urodził’”.
A. S. Lewis, „The Four Gospels” According to the Sinaitic Palimpsest: „Rzekł do nich: Zaprawdę, zaprawdę wam powiadam: Zanim Abraham był, ja już byłem”.
The Twentieth Century New Testament: „Wierzcie mi — odparł Jezus — zanim się Abraham urodził, ja już byłem tym, kim jestem”.
G. M. Lamsa, The Modern New Testament: „Jezus rzekł do nich: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zanim się Abraham urodził, ja byłem”.
J. Murdock, The Syriac New Testament: „Jezus rzekł do nich: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, że zanim Abraham istniał, ja byłem”.
F. Pfaefflin, Das Neue Testament: „Jezus: ‚Zanim się pojawił Abraham, ja już tu byłem!’”
C. Stage, Das Neue Testament: „Jezus rzekł im: ‚Zaprawdę, zaprawdę wam powiadam: Zanim Abraham się urodził, ja byłem’”.
Nácar Colunga, Nuevo Testamento: „Jezus odpowiedział: ‚Prawdziwie, prawdziwie mówię wam: Zanim się narodził Abraham, byłem ja’”.

Hebrajskie przekłady Nowego Testamentu, zarówno F. Delitzscha, jak i Salkinsona-Ginsburga, zawierają odpowiedni czasownik w formie dokonanej „byłem” (haiithi), a nie w formie niedokonanej
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Anna01 pisze:Czyli nie przedziwne , lecz majestatyczne.

EMET:
Użyte w Psalmie 8:2/1/, 10/9/ wyrażenie hebrajskie < &#8245;ăddîr > jest rdzennym i mamy w 25. wersetach na bazie tego rdzennego w tekście Biblii Hebrajskiej.
Oto te miejsca [można samemu sprawdzić oddania w poszczególnych wersetach:]...
Wyjścia 15:10; Sędziów 5:13, 25; 1 Samuela 4:8; 2 Kronik 23:20; Nehemiasza 3:5; 10:30/29/; Psalm 8:2/1/, 10/9/; 16:3; 76:5/4/; 93:4[2x]; 136:18; Izajasza 10:34; 33:21[2x]; Jeremiasza 14:3; 25:34, 35, 36; 30:21; Ezechiela 17:23; 32:18; Nahuma 2:6/5/; 3:18; Zachariasza 11:2. Razem: 27 miejsc.

'Podręczny Słownik Briksa' tak objaśnia owe wyrażenie hebrajskie:
'Podręczny Słownik Briksa' pisze: &#1488;&#1491;&#1497;&#1512; &#8594; &#1488;&#1463;&#1491;&#1468;&#1460;&#1497;&#1512;; adj. potężny; wielki; możny; wspaniały; majestatyczny; także sub. j.w. oraz: pan; przywódca.
-- Oficyna Wydawnicza &#8222;Vocatio&#8221;, ed. 1999r., strona 21, 3 hasło od dołu.
Objaśnienie skrótów użytych w 'Słowniku' -- adj. - adjectivum (przymiotnik); sub. - (rzeczownik /jako rzeczownik...) [strona 12 i 14 'Słownika'].


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

EMET pisze:
'Podręczny Słownik Briksa' tak objaśnia owe wyrażenie hebrajskie:
'Podręczny Słownik Briksa' pisze: &#1488;&#1491;&#1497;&#1512; &#8594; &#1488;&#1463;&#1491;&#1460;&#1468;&#1497;&#1512;; adj. potężny; wielki; możny; wspaniały; majestatyczny; także sub. j.w. oraz: pan; przywódca.
-- Oficyna Wydawnicza &#8222;Vocatio&#8221;, ed. 1999r., strona 21, 3 hasło od dołu.
Objaśnienie skrótów użytych w 'Słowniku' -- adj. - adjectivum (przymiotnik); sub. - (rzeczownik /jako rzeczownik...) [strona 12 i 14 'Słownika'].
Przedziwne przetłumaczono ów wyraz (Biblia Tysiąclecia).
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
agnieszka
Posty: 561
Rejestracja: 02 cze 2012, 2:15
Lokalizacja: Społeczność Chrześcijańska

Post autor: agnieszka »

David77 pisze:agnieszka,

Tekst grecki 2 Moj 3:14 ma Ja jestem będący tak brzmi dosłowne tłumaczenie

Prawie identyczny jest tekst hebrajski ,,Będę który Będę '' jedynie Wulgata tłumaczy ten fragment jako czas teraźniejszy ..

Odnośnie ew Jan mamy w tym fragmencie do czynienia z CZASEM TERAŹNIEJSZYM HISTORYCZNYM.

J 8:58 BT "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM."

Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, nim jeszcze pojawił się Abraham, Ja już byłem. BWP


Profesor E. J. Goodspeed, który należał do zespołu pracującego nad American Standard Version, w swoim przekładzie oddał wspomniany werset następująco: &#8222;Jezus rzekł do nich: &#8218;Powiadam wam, istniałem, zanim się urodził Abraham!&#8217;&#8221;

Popatrzmy na inne przekłady:

C. Williams, The New Testament: &#8222;Wtedy Jezus rzekł do nich: &#8218;Najuroczyściej powiadam wam: Istniałem, zanim się Abraham urodził&#8217;&#8221;.
A. S. Lewis, &#8222;The Four Gospels&#8221; According to the Sinaitic Palimpsest: &#8222;Rzekł do nich: Zaprawdę, zaprawdę wam powiadam: Zanim Abraham był, ja już byłem&#8221;.
The Twentieth Century New Testament: &#8222;Wierzcie mi &#8212; odparł Jezus &#8212; zanim się Abraham urodził, ja już byłem tym, kim jestem&#8221;.
G. M. Lamsa, The Modern New Testament: &#8222;Jezus rzekł do nich: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zanim się Abraham urodził, ja byłem&#8221;.
J. Murdock, The Syriac New Testament: &#8222;Jezus rzekł do nich: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, że zanim Abraham istniał, ja byłem&#8221;.
F. Pfaefflin, Das Neue Testament: &#8222;Jezus: &#8218;Zanim się pojawił Abraham, ja już tu byłem!&#8217;&#8221;
C. Stage, Das Neue Testament: &#8222;Jezus rzekł im: &#8218;Zaprawdę, zaprawdę wam powiadam: Zanim Abraham się urodził, ja byłem&#8217;&#8221;.
Nácar Colunga, Nuevo Testamento: &#8222;Jezus odpowiedział: &#8218;Prawdziwie, prawdziwie mówię wam: Zanim się narodził Abraham, byłem ja&#8217;&#8221;.

Hebrajskie przekłady Nowego Testamentu, zarówno F. Delitzscha, jak i Salkinsona-Ginsburga, zawierają odpowiedni czasownik w formie dokonanej &#8222;byłem&#8221; (haiithi), a nie w formie niedokonanej
ok Dawidzie i jakies wnioski masz skoro Jezus byl zanim sie Abraham urodzil ?
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

agnieszka
David77 napisał:"Zanim się narodził Abraham, byłem ja&#8217;&#8221;.
agnieszka napisała:' ok Dawidzie i jakies wnioski masz skoro Jezus byl zanim sie Abraham urodzil ?
[center]Dobra Nowina:JESTEM Chrystus = JHWH=Jehowa[/center]
David powybierał te cytaty,w których nie ma imienia JESTEM Syna Bożego,pod którym istniał zanim Abraham się narodził i to imię przekazał Mojżeszowi kiedy przebywał z Żydami w Starym Przymierzu (Wj.3.14-15).

1 Kor.10...
(1) Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze, (2) i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu; (3) wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy (4) i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a tą skałą był Chrystus.


Nie było by problemów kto przebywał z Żydami w Starym i Nowym Przymierzu,gdyby jasno o tym było napisane w Biblii:

1 Kor.10.4 i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a tą skałą był ESTEM Chrystus
Jan 8.58... Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, nim jeszcze pojawił się Abraham, Ja JESTEM już byłem.
Hebr.13.8 JESTEM Chrystus,wczoraj i dziś,ten sam i na wieki.


Z Biblii wynika,że tą osobą,za którą uważa się JHWH,Jehowę,itd, jest JESTEM Chrystus.ŚJ,Badacze Pisma,itd,dziwnym trafem nie chcą przyjąć do wiadomości tej DOBREJ NOWINY i głosić JEHOWĘ CHRYSTUSA. :-D
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

agnieszka,
ok Dawidzie i jakies wnioski masz skoro Jezus byl zanim sie Abraham urodzil ?

Agnieszko dla mnie wniosek jest jednoznaczny Pan Jezus istniał przed Abrahamem

Był nikim innym jak Synem samego Boga otrzymał życia od swego Ojca , co potwierdzają ten fakt wersety biblijne .

ratao

David powybierał te cytaty,w których nie ma imienia JESTEM Syna Bożego,pod którym istniał zanim Abraham się narodził i to imię przekazał Mojżeszowi kiedy przebywał z Żydami w Starym Przymierzu (Wj.3.14-15).
,,Jestem'' to stwierdzenia potwierdzające istnienie Boga jednak ani tekst hebrajski jak i tekst grecki w 2 Moj 3:16 nie zawiera określenia ,,Jestem który Jestem ''


Z Biblii wynika,że tą osobą,za którą uważa się JHWH,Jehowę,itd, jest JESTEM Chrystus.ŚJ,Badacze Pisma,itd,dziwnym trafem nie chcą przyjąć do wiadomości tej DOBREJ NOWINY i głosić JEHOWĘ CHRYSTUSA.


Czyżby ? Jak wytłumaczysz fakt że nie sam Jezus nadał sobie tytuł arcykapłana lecz uczynił to jego Ojciec Bóg

skoro według ciebie Jezus to Bóg JHWH to do kogo ten Bóg wstawi się za wierzącymi ?

:-D
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

Awatar użytkownika
agnieszka
Posty: 561
Rejestracja: 02 cze 2012, 2:15
Lokalizacja: Społeczność Chrześcijańska

Post autor: agnieszka »

Dawidzie zobacz!;

"Jezus jest JHWH?

To ciekawa rzecz, z której wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy. Ludzie są skłonni przyznać, że Jezus jest Bogiem, ale kiedy przychodzi do przyznania, że jest JHWH zaczyna się jakiś problem. No bo przecież JHWH był w Starym Testamencie, a w nowym jest Jezus, no i... właściwie nie wiadomo czemu coś nie gra.

Tymczasem są bardzo mocne powody biblijne, by uważać, że Jezus jest JHWH, tym JHWH, który pojawia się na kartach Starego Testamentu. Poniżej przedstawię kilka z nich.


Izaj. 40:3
Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę JHWH, wyprostujcie na stepie ścieżkę dla Boga naszego!

Mat. 3:1-3
A w one dni przyszedł Jan Chrzciciel, każąc na pustyni judzkiej i mówiąc: Upamiętajcie się, albowiem przybliżyło się Królestwo Niebios. Albowiem ten ci to jest, o którym Izajasz prorok mówił, wypowiadając te słowa: Głos wołającego na pustyni: Gotujcie drogę Pańską, Prostujcie ścieżki jego

Mat. 3:11
Ja was chrzczę wodą, ku upamiętaniu, ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy niż ja; jemu nie jestem godzien i sandałów nosić; On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem.


Jan przygotował drogę przed Jezusem, z kolei Izajasz, którego cytuje w swej ewangelii Mateusz, mówi o przygotowywaniu drogi przed JHWH!


5 Moj. 10:17
Gdyż JHWH, wasz Bóg, jest Bogiem bogów i Panem panów, Bogiem wielkim, potężnym i strasznym, który nie ma względu na osobę ani nie przyjmuje darów,

Obj. 17:14
Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.


JHWH jest Panem panów i Jezus jest Panem panów - a Pan panów może być tylko jeden.


Jan. 19:34-37
Lecz jeden z żołnierzy włócznią przebił bok jego i zaraz wyszła krew i woda. A ten, który to widział, dał o tym świadectwo, a jego świadectwo jest prawdziwe; i on wie, że mówi prawdę, abyście i wy wierzyli. To bowiem stało się, aby się wypełniło Pismo: Kość jego nie będzie złamana. A na innym miejscu mówi Pismo: Zobaczą, kogo przebodli.

Zach. 12:10
Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym.


Jezus został przebity na krzyżu. Tymczasem w Księdze Zachariasza JHWH mówi, że ludzie spojrzą na Niego samego, przebitego przez nich, czyli JHWH będzie przebity. Po raz kolejny zatem okazuje się, że Jezus to JHWH.


Izaj. 44:6
Tak mówi JHWH, Król Izraelski i jego Odkupiciel, JHWH Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga.

Obj. 1:17
Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni,


JHWH nazywa się pierwszym i ostatnim, tak samo Jezus.


Zach. 11:12-13
Wtedy rzekłem do nich: Jeżeli uznacie to za słuszne, dajcie mi należną zapłatę, a jeżeli nie, zaniechajcie! I odważyli mi jako zapłatę trzydzieści srebrników. Lecz JHWH rzekł do mnie: Wrzuć je do skarbca, tę wysoką cenę, na jaką mnie oszacowali! Wtedy wziąłem trzydzieści srebrników i wrzuciłem je w świątyni do skarbca.

Mat. 26:14-16
Wtedy odszedł jeden z dwunastu, którego zwano Judasz Iskariot, do arcykapłanów i rzekł: Co mi chcecie dać, a ja go wam wydam? Oni zaś wypłacili mu trzydzieści srebrników. I odtąd szukał sposobności, aby go wydać.


JHWH, czyli Jezus został oszacowany na 30 srebrników.



Wnioski z tego są takie, że ten JHWH, który wybawił Izraela, który jest jego Królem, Odkupicielem i Zbawcą, Ten, którego świątynia została wzniesiona przez Mojżesza i ten sam, który nadał przykazania na Synaju, to Jezus. A także takie, że ten Jezus, który chodził po Galilei, miał 12 uczniów, uzdrawiał, nauczał, został umęczony, zabity i zmartwychwstał, to JHWH."
z; http://galacjan220.blogspot.jp/2009/02/ ... -jhwh.html
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

dla mnie ten werset oddaje całą prawdę w tej kwestii Jana 3:16
albowiem tak Bóg ( JHWH) umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał (Jezus) aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Czyli Bóg Ojciec posyła z nieba na ziemię swojego Syna, aby odkupił nasze grzechy
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Cóż, pomyłka będzie pomyłką. Dziwne to jakieś, że JHWH najpierw przedstawia się jako JHWH a potem przedstawia się nam jako własny Syn o imieniu Jezus z wielokrotnym podkreśleniem, że jest mniejszy, niższy, uległy, podporządkowany.

Po co takie zmyłki? Osoba Jezusa jako przykład dla ludzi mija się z celem, gdyż... co to za przykład np. posłuszeństwa, gdyby był tak naprawdę posłuszny... sam sobie? Co to za uległość, gdy Jezus spełnia faktycznie... swoją wolę? Byłoby to po prostu zwykłe udawanie.

Ale temat jest o imieniu a nie o Trójcy czy równości Ojca i Syna (już samo to rozgraniczenie jest wymowne).

Jak dla mnie, to takie żonglowanie tekstami jest... naiwne.

Jakże często jakąś czynność wykonaną przez kogoś przypisuje się komuś innemu, jak gdyby to On ją wykonał (albo jemu zrobiono). Nie uwzględniając takiego sposobu myślenia potem dochodzi się do wniosku, że to jedna i ta sama postać.

Coś na zasadzie, gdy Nehemiasz nawiązuje do Jehowy:

Ty zatem widziałeś uciśnienie naszych praojców w Egipcie i słyszałeś ich krzyk nad Morzem Czerwonym. Potem dokonywałeś znaków i cudów wymierzonych przeciwko faraonowi (Neh. 9:9,10)

Ale przecież czytamy też o Mojżesz w tym samym kontekście:

Ten człowiek ich wyprowadził, dokonując proroczych cudów oraz znaków w Egipcie i nad Morzem Czerwonym (Dzieje 7:36)

Idąc tym tokiem rozumowania jak przedstawia się nam tutaj, wychodzi na to, że Mojżesz to to samo co Jehowa. I na pewno wszyscy wiemy jak wyjaśnić taki styl i formę, tylko, że w przypadku Jezusa i Jehowy już nie potrafią wyjaśnić. Zamierzona niekonsekwencja.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2012, 13:57 przez Bobo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
agnieszka
Posty: 561
Rejestracja: 02 cze 2012, 2:15
Lokalizacja: Społeczność Chrześcijańska

Post autor: agnieszka »

Mt 11: 27 Nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić


Łk 10: 22 nikt nie wie, kto to Syn, jak tylko Ojciec, a kto Ojciec, jak tylko Syn, i ten, komu Syn zechce to objawić
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

agnieszka pisze:Mt 11: 27 Nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić
Przecież objawienie Syna i tego kim jest wcale nie musi się sprowadzać do tego że akurat jest samym JHWH. O Jezusie należało objawić wiele innych spraw. Dlaczego ten werset sprowadzasz do objawienia, ze jest samym JHWH a nie np. do objawienia, że jest Synem Boga (niekoniecznie samym JHWH) a także, że jest przyszłym królem ziemi, arcykapłanem, sędzią itp. Wiele spraw należało 'objawić'. Nie nabierzesz mnie na taką demagogię.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

agnieszka,



Izaj. 40:3
Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę JHWH, wyprostujcie na stepie ścieżkę dla Boga naszego!

Mat. 3:1-3
A w one dni przyszedł Jan Chrzciciel, każąc na pustyni judzkiej i mówiąc: Upamiętajcie się, albowiem przybliżyło się Królestwo Niebios. Albowiem ten ci to jest, o którym Izajasz prorok mówił, wypowiadając te słowa: Głos wołającego na pustyni: Gotujcie drogę Pańską, Prostujcie ścieżki jego

Mat. 3:11
Ja was chrzczę wodą, ku upamiętaniu, ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy niż ja; jemu nie jestem godzien i sandałów nosić; On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem.

Jan przygotował drogę przed Jezusem, z kolei Izajasz, którego cytuje w swej ewangelii Mateusz, mówi o przygotowywaniu drogi przed JHWH!
Co powiedział sam Jezus :

ew Jan 5: 43

Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego, a wy mnie nie przyjmujecie; jeśli kto inny przyjdzie we własnym imieniu, tego przyjmiecie.

Jak widzisz Jezus mówi że przyszedł w imieniu swego Ojca był jego przedstawicielem ale nie Bogiem który go posłał .

agnieszko [/b skoro Jezus był Bogiem JHWH to do kogo się modlił ? do samego siebie ?

Kiedyś Jezus zapytał za kogo go ludzie uważają


Mat 16: (13) A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? (14) A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. (15) On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. (17) A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.

To Bóg Ojciec Jezusa objawił Piotrowi kim jest Jezus , Syn Boga to nie to samo co Bóg syn



Izaj. 44:6
Tak mówi JHWH, Król Izraelski i jego Odkupiciel, JHWH Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga.

Obj. 1:17
Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni,

JHWH nazywa się pierwszym i ostatnim, tak samo Jezus.


Jezus mówi że on Jest światłością świata uczniowie Jezus również są nazwani światłością świata czy ma to dowodzić że skoro posiadają ten sam Tytuł to są Jezusem ?

Bóg mówi o sobie że poza nim niema innego Zbawiciela ale w księdze Nehemiasza czytamy że jednak takich którzy zostali nazwani zbawicielami było więcej czy ma to dowodzić że każdy z nich był Bogiem JHWH ? skoro Bóg mówi że poza nim niema innego zbawiciela ?

Zach. 11:12-13
Wtedy rzekłem do nich: Jeżeli uznacie to za słuszne, dajcie mi należną zapłatę, a jeżeli nie, zaniechajcie! I odważyli mi jako zapłatę trzydzieści srebrników. Lecz JHWH rzekł do mnie: Wrzuć je do skarbca, tę wysoką cenę, na jaką mnie oszacowali! Wtedy wziąłem trzydzieści srebrników i wrzuciłem je w świątyni do skarbca.

Mat. 26:14-16
Wtedy odszedł jeden z dwunastu, którego zwano Judasz Iskariot, do arcykapłanów i rzekł: Co mi chcecie dać, a ja go wam wydam? Oni zaś wypłacili mu trzydzieści srebrników. I odtąd szukał sposobności, aby go wydać.

JHWH, czyli Jezus został oszacowany na 30 srebrników.


agnieszko czy ty uważasz że Boga można było sprzedać za 30 srebrników ?

Apostoł Piotr stwierdza jednoznacznie że tym Bogiem który posłał Jezusa był Bóg JHWH zatem Jezus nie był Bogiem JHWH

Dz 3:13

Bóg Abrahama i Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych
, uwielbił Syna swego, Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się przed Piłatem, który uważał, że należało go wypuścić na wolność;

Zarówno z ewangelii jak i listów apostolskich dowiadujemy się że Jezus ma nad sobą kogoś kto jest dla niego .

Efz 1:3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa
Chrystusa, który nas ubłogosławił w Chrystusie wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios;

Świadectwo apostoła Jana jest jednoznaczne kim był i jest Jezus

1 Jan 4 :9 W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.

Jaką naukę świadczyli apostołowie ?

1 Jan 4:14,15

A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata. (15) Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu.

W tych słowach są dwie podstawowe prawdy Nie sam Bóg przyszedł na ziemie aby odkupić rodzaj ludzki leczy w tym celu posłał swego Syna

Każdy kto chce mieć społeczność z Bogiem musi wierzyć że Jezus jest Synem Bożym .
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Agnieszko ja Ciebie lubię jako usera, ale nie rozumiem Twojego toku rozumowania
zgadzam się z tym , że litera zabija, ale litera pisana pod wpływem Ducha Świętego
musi być zgodna z tym co Duch Święty objawia
Ja akurat wierzę, że dary DŚ nie ustały
ale litera ma być w zgodzie z tym co objawia Duch Święty

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

krystian pisze:Ja akurat wierzę, że dary DŚ nie ustały
Gdzie są? Pokaż!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”