Imię JEHOWA

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

janosik pisze:Biblia księga Sędziów 2: (12) Opuścili Pana, Boga ojców swoich, który ich wywiódł z ziemi egipskiej, i chodzili za innymi bogami spośród bogów ludów okolicznych, i oddawali im pokłon, drażniąc Pana. (13) Tak opuścili Pana, a służyli Baalowi i Asztartom".
W dobie obecnej również jest promowany fałszywy bóg to: Baal Jehowah
Najpierw przedstaw niezbite fakty. Ponieważ twoje wywody to zwykle tezy powtarzane przez tłum..., nie mogę i nie uznaję je za miarodajne i raczej widzę kąśliwą stronniczość, aniżeli faktyczną bezstronność w takim twoim rzekomym udowodnianiu czegoś co jest najzwyklejszą tezą.

jgs
Posty: 243
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:25

Post autor: jgs »

No cóż....Przekonanych nie da się przekonać, ale przekonani powinni sprawdzać czy to do czego są przekonani żeczywiście jest prawdą.... Ta dyskusja nie ma końca i nie będzie miała...bo gdyby rozmówcy bezstronnie uznawali faky, to o wspólne wnioski wówczas nie trudno.... ...A tak religijny dogmat, doktryna bierze górę nad rozumem i faktami....
To nie jest nowy problem tak było od zawsze....ale posty mają sens,... gdyż może ktoś zacznie bezstronnie myśleć i wyciągnie właściwe wnioski....
Jan Gryko

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

kodak27 pisze:Najpierw przedstaw niezbite fakty. Ponieważ twoje wywody to zwykle tezy powtarzane przez tłum..., nie mogę i nie uznaję je za miarodajne i raczej widzę kąśliwą stronniczość, aniżeli faktyczną bezstronność w takim twoim rzekomym udowodnianiu czegoś co jest najzwyklejszą tezą.
No widzisz janosik kodak27 musi mieć niezbite dowody,ale jak CK coś przedstawia to kodak27 nie musi mieć niezbitych dowodów wystarczy sama wiara bo to przecież kanał łączności,a ty janosik nie jesteś kanałem łączności,bez kanału nic nie ma.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

KONIEC KŁÓTNI !!!!!!!!! :evil:
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

Niezbite fakty na temat Świętego Imienia Bożego zawiera strony, których linki podaję :

http://www.lifespurpose.net/divinename/NameofGod1.htm

http://www.areopage.net/files/6.htm

tych faktów nie uznają jedynie ci, którzy nie mają o tym pojęcia lub złośliwi przeciwnicy

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

A gdzie te fakty.

Awatar użytkownika
janosik
Posty: 137
Rejestracja: 22 wrz 2012, 23:04
Lokalizacja: Austria
Kontakt:

Post autor: janosik »

Benjaminie Szot w tych linkach co podałeś jest dowód na tetragram a nie ze Jehowah jest imieniem Boga Abrahama. A skoro Jah jest skrotem od JHWH to powinno być Jeh a tak w Biblii nie pisze. Np: Allelujeh lecz Allelujah

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

janosik pisze:Benjaminie Szot w tych linkach co podałeś jest dowód na tetragram a nie ze Jehowah jest imieniem Boga Abrahama. A skoro Jah jest skrotem od JHWH to powinno być Jeh a tak w Biblii nie pisze. Np: Allelujeh lecz Allelujah
יהוה-tłumaczone jest jako:Jestem,Będę,Okażę się,a nie jako Jehowa.To skąd wzięło się Jehowa i w jakim to jest języku?

Nibelung

Może Ty to też wyjaśnij jak to tłumaczą ŚJ.Żydzi modlili się do Boga Jehowy i wymawiali to imię?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

wszystko jest dokładnie wyjaśnione na stronach, których linki podałem

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Elius pisze:A gdzie te fakty.
Niestety w tej kwestii są tylko domysły, a prawda cóż...

Prawie każdy, kto interesuje się historią starożytną czytał, że Żydzi od zawsze tylko w znikomej części kochali Boga i byli Mu wierni, natomiast w większości byli bałwochwalcami, więc istnieje poważne niebezpieczeństwo jak stosuje się ich wierzenia i prawdy, iż się zbłądzi. Większość bałwochwalców ciągle coś tam „produkowała” do czczenia, zamiast Boga. Przyjmowali bogów narodów w śród, których żyli hurtem. Jest napisane jak na chwilę zostawił ich Mojżesz to zaraz sobie odlali cielca i tak z Żydami było przez całą Biblię. Przyjmowali chyba wszystkich bogów i o nich pisali, jak i do czego jakiego boga „używać”, więc się tego mnóstwo zachowało i znamy ich imiona. Co rusz ktoś dostaje nowy przekaz stosownie do jego potrzeb nowe wartości i nowy „porządek” świata, byle by tylko nie iść za prawdziwym Bogiem i Jego Największym ze wszystkich stworzeń Boskim Synem Chrystusem. Dlatego tak od zarania świata uzurpujący sobie boskie moce i władzę zawsze się jakoś nazywali by przypadkiem ludzka modlitwa nie poszła do Prawdziwego Boga, a że największy z kłamców kłamał zawsze, więc jak przystało na ojca kłamstwa kłamał też, że to on jest nazywającym się tak, czy inaczej bogiem i tylko jemu należy się władza i chwała. Jednych kupował, a innym wystarczyły tylko jakieś iluzoryczne obietnice, a jeszcze innym dawał władzę, seks i pożądanie, no i wybranym bogactwa. Każdemu według potrzeb byle by tylko nie żył tak jak Bóg Przykazał. Jak ktoś chce się tego wszystkiego dowiedzieć. To znaczy jak działa trzeba poczytać Kabałę tam jest wyjaśniony tetragram i te prawie wszystkie związane z nim emanacje. Dla mniej rozgarniętych wymyślił satanizm, Islam, buddyzm, oraz cały hinduski panteon i inne mniej lub bardziej agresywne wierzenia i filozofie. Wszędzie tam bogowie się jakoś nazywają po to by było wiadomo, komu ludzie oddają pokłony, a przynależną Bogu i Chrystusowi cześć przekierowali na demony. Doskonałym przykładem na przeinaczenie Słowa Bożego jest też babiloński Talmud, (który wyszedł z Kabały) a w nim jak można się pogubić i zagubić Boga prawdziwego. Kłamstwo to powstało i trwa już ponad 3600 lat, więc jak można zaufać takim Żydom (a właściwie to czy na pewno Żydzi to Żydzi) i przyjmować ich nauki za prawdziwe i miłe Bogu to duży błąd.

andsad
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2012, 22:26

Post autor: andsad »

coś w tym jest.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

andsad pisze:coś w tym jest.
Dlatego tak od zarania świata uzurpujący sobie boskie moce i władzę zawsze się jakoś nazywali by przypadkiem ludzka modlitwa nie poszła do Prawdziwego Boga, a że największy z kłamców kłamał zawsze, więc jak przystało na ojca kłamstwa kłamał też, że to on jest nazywającym się tak, czy inaczej bogiem i tylko jemu należy się władza i chwała.
uzurpator podszywał się - a fałszerz zmienił jedną "jotę"
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ps. 139:1-24
1. Przewodnikowi chóru. Psalm Dawidowy. Panie, zbadałeś mnie i znasz.
2. Ty wiesz, kiedy siedzę i kiedy wstaję, Rozumiesz myśl moją z daleka.
3. Ty wyznaczasz mi drogę i spoczynek, Wiesz dobrze o wszystkich ścieżkach moich.
4. Jeszcze bowiem nie ma słowa na języku moim, A Ty, Panie, już znasz je całe.
5. Ogarniasz mnie z tyłu i z przodu I kładziesz na mnie rękę swoją.
6. Zbyt cudowna jest dla mnie ta wiedza, Zbyt wzniosła, bym ją pojął.
7. Dokąd ujdę przed duchem twoim? I dokąd przed obliczem twoim ucieknę?
8. Jeśli wstąpię do nieba, Ty tam jesteś, A jeśli przygotuję sobie posłanie w krainie umarłych, I tam jesteś.
9. Gdybym wziął skrzydła rannej zorzy I chciał spocząć na krańcu morza,
10. Nawet tam prowadziłaby mnie ręka twoja, Dosięgłaby mnie prawica twoja.
11. A gdybym rzekł: Niech ciemność mnie ukryje I nocą się stanie światło wokoło mnie,
12. To i ciemność nic nic ukryje przed tobą, A noc jest jasna jak dzień, Ciemność jest dla ciebie jak światło.
13. Bo Ty stworzyłeś nerki moje, Ukształtowałeś mnie w łonie matki mojej.
14. Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje I duszę moją znasz dokładnie.
15. Żadna kość moja nie była ukryta przed tobą, Choć powstałem w ukryciu, Utkany w głębiach ziemi.
16. Oczy twoje widziały czyny moje, W księdze twej zapisane były wszystkie dni przyszłe, Gdy jeszcze żadnego z nich nie było.
17. Jak niezgłębione są dla mnie myśli twe, Boże, Jak wielka jest ich liczba!
18. Gdybym je chciał zliczyć, Byłoby ich więcej niż piasku; Gdybym skończył, Jeszcze byłbym z tobą.
19. O, gdybyś zechciał, o Boże, zabić bezbożnika! Niech odstąpią ode mnie mężowie krwi chciwi!
20. Mówią o tobie zdradliwie, Nadużywają imienia twego.
21. Czy tych, którzy cię nienawidzą, Panie, Nie mam w nienawiści I nie brzydzę się tymi, Którzy powstają przeciwko tobie?
22. Nienawidzę ich całą duszą, Stali się wrogami moimi.
23. Badaj mnie, Boże, i poznaj serce moje, Doświadcz mnie i poznaj myśli moje!
24. I zobacz, czy nie kroczę drogą zagłady, A prowadź mnie drogą odwieczną!
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Kefaz
Posty: 121
Rejestracja: 08 cze 2012, 8:54
Kontakt:

Post autor: Kefaz »

"Myślą o tym, by przez swoje sny, które sobie wzajemnie opowiadają, sprawić, żeby mój lud zapomniał moje imię, tak jak ich ojcowie zapomnieli o moim imieniu przez Baala."
(Jeremiasza 23:27)

andsad
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2012, 22:26

Post autor: andsad »

Jachu
20. Mówią o tobie zdradliwie, Nadużywają imienia twego.
Kefaz
"Myślą o tym, by przez swoje sny, które sobie wzajemnie opowiadają, sprawić, żeby mój lud zapomniał moje imię, tak jak ich ojcowie zapomnieli o moim imieniu przez Baala."
(Jeremiasza 23:27

''Gdyż nie będziesz się kłaniał innemu bogu. Albowiem Pan, którego imię jest Zazdrosny, jest Bogiem zazdrosnym.'' (WYJŚCIA 34:14)

Chodzi wam o te imię?
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 20:26 przez andsad, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”