Imię JEHOWA

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

taka prawda pisze:Niestety nie mogę skoro w Biblii występuję ponad 7 tysięcy razy a ludzie pokroju faryzeuszy usuwali to imię w czasach kiedy Jezus żył .
Nie ma na to zadnych dowodow.
Zreszta byc nie moze gdyz nazwa yahweh odnosi sie do szatana/diabla.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

taka prawda

Post autor: taka prawda »

wolumen pisze:Nie ma na to zadnych dowodow.
Zreszta byc nie moze gdyz nazwa yahweh odnosi sie do szatana/diabla.
Powtarzasz się jak falki z olejem a rozmowa jest miedzy tymi co jednak to imię uznają.

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

taka prawda pisze:Powtarzasz się jak falki z olejem a rozmowa jest miedzy tymi co jednak to imię uznają.
Tylko ze w przeciwienstwie do ciebie moge podac materialy dowodzacego tego iz yahweh i inne pochodne formy odnosza sie do szatana/diabla.

http://jesus-messiah.com/studies/yahweh-full-copy.html
http://about-yahweh.tripod.com/
http://zbawienie.com/imie-Boga.htm
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

taka prawda

Post autor: taka prawda »

wolumen pisze:Tylko ze w przeciwienstwie do ciebie moge podac materialy dowodzacego tego iz yahweh i inne pochodne formy odnosza sie do szatana/diabla.
Tak sobie ludzie zaśmiecają umysły że ostatnio spotkałem się z argumentem słuchaj uważnie przyda ci się.

Imię Boże to nie Jehowa bo .... samo słowo brzmi JE HOWA widzisz.
To nie imię bo Bóg je schował . JE HOWA przed nami.
Przewrotne nie?

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Jak nie masz argumentow to pleciesz byle co.
Zapodaj jakies argumenty.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Jak nie masz argumentow to pleciesz byle co.
Zapodaj jakies argumenty.
No już ci podałem ten wyżej i to jest autentyczne wydarzenie . Rozmowa z człowiekiem który negował to imię tak jak ty.
Niski poziom merytoryczny ci się nie podoba czy jak?

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Podaj argument ze yahweh nie odnosi sie do szatana. Podaj.

Nie znajdziesz ani jednego.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Podawajta argumenty bo na razie to pustoslowie.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Podawajta argumenty bo na razie to pustoslowie.
A ty wierzysz w Boga?

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Tak.


Izaj. 12:1-5
1. I rzeczesz dnia onego: Wysławiać cię będę, Panie! przeto, że będąc rozgniewany na mię, odwróciłeś zapalczywość gniewu twego, a ucieszyłeś mię.
2. Oto Bóg zbawienie moje, ufać będę, a nie ulęknę się; albowiem Pan, Bóg mój, jest mocą moją, i pieśnią moją, i zbawieniem mojem.
3. I będziecie z radością czerpać wody ze zdrojów tegoż zbawienia.
4. I rzeczecie dnia onego: Wysławiajcie Pana wzywajcie imienia jego, opowiadajcie między narodami sprawy jego, przypominajcie, że wysokie jest imię jego.
5. Śpiewajcie Panu, albowiem wielkie rzeczy uczynił; niech to będzie wiadomo po wszystkiej ziemi.
(BG)


Izaj. 45:1-25
1. To mówi Pan pomazańcowi swemu Cyrusowi, którego prawicę ujmę, a porażę przed nim narody, i biodra królów rozpaszę, a pootwieram przed nim wrota, i bramy nie będą zamknięte.
2. Ja przed tobą pójdę, a krzywe drogi wyprostuję, wrota miedziane skruszę, a zawory żelazne porąbię;
3. I dam ci skarby skryte, i klejnoty schowane, abyś poznał, żem Ja Pan, Bóg Izraelski, który cię przyzywam imieniem twojem.
4. Dla sługi mego Jakóba, i dla Izraela, wybranego mego, nazwałem cię imieniem twojem, przezwiskiem twojem, chociaż mię nie znasz.
5. Jam Pan, a niemasz żadnego więcej, oprócz mnie niemasz żadnego Boga; przepasałem cię, aczkolwiek mię nie znasz:
6. Aby poznali od wschodu słońca, i od zachodu słońca, iż niemasz żadnego oprócz mnie, Jam Pan, a niemasz żadnego więcej;
7. Który czynię światłość, i stwarzam ciemności; sprawuję pokój, i stwarzam złe. Ja Pan czynię to wszystko.
8. Spuście niebiosa rosę z góry, a obłoki niech kropią sprawiedliwość; niech się otworzy ziemia, a niech wyrośnie zbawienie, a sprawiedliwość niech wespół zakwitnie. Ja Pan sprawię to.
9. Biada temu, który się spiera z stworzycielem swoim, będąc skorupą, jako inne skorupy gliniane. Izali glina rzecze garncarzowi swemu: Cóż czynisz? Robota twoja zaprawdę nikczemna jest.
10. Biada temu, który mówi ojcu: Cóż płodzisz? a niewieście: Cóż porodzisz?
11. Tak mówi Pan, Święty Izraelski, i Twórca jego: O przyszłe rzeczy pytajcie mię, a synów moich, i sprawę rąk moich poruczajcie mi.
12. Jam uczynił ziemię, i człowiekam na niej stworzył. Jam jest, którego ręce rozciągnęły niebiosa, a wszystkiemu wojsku ich rozkazuję.
13. Jam go wzbudził w sprawiedliwości, i wszystkie drogi jego wyprostuję. Onci zbuduje miasto moje, a więźniów moich wypuści, nie za okup, ani za dar, mówi Pan zastępów.
14. Tak mówi Pan: Praca Egipska, i kupiectwo Murzynów, i Sebejczyków, mężowie wysocy do ciebie przyjdą, a twoi będą; za tobą chodzić będą, w pętach pójdą, tobie się kłaniać, i tobie się korzyć będą, mówiąc: Tylko w tobie jest Bóg, a niemasz żadnego więcej, oprócz tego Boga.
15. Zaprawdę tyś jest Bóg skryty, Bóg Izraelski, zbawiciel.
16. Wszyscy się oni zawstydzą, i pohańbieni będą; czyniciele bałwanów społu z hańbą odstąpią.
17. Ale Izrael zbawion będzie przez Pana zbawieniem wiecznem; nie zawstydzicie się, ani będziecie pohańbieni, aż na wieki wieczne.
18. Bo tak mówi Pan, który stworzył niebiosa (ten Bóg, który stworzył ziemię, i uczynił ją! który ją utwierdził, nie na próżno stworzył ją, na mieszkanie utworzył ją): Jam Pan, a niemasz żadnego więcej.
19. Nie mówiłem potajemnie na miejscu ziemskiem ciemnem; nie na próżno mówię nasieniu Jakóbowemu: Szukajcie mię. Ja Pan mówię sprawiedliwość, a zwiastuję prawość.
20. Zgromadźcie się, a przyjdźcie; przybliżcie się wespół, wy, którzyście pozostali między poganami. Nic nie wiedzą, którzy się z drewnianemi bałwanami swemi noszą; bo się modlą bogu, który nie może wybawić.
21. Oznajmujcież a przywiedźcie innych, a niech pospołu w radę wnijdą, a ukażą, kto to od dawnego czasu przepowiedział? kto od onego czasu oznajmił? Izali nie Ja Pan? Boć niemasz żadnego innego Boga oprócz mnie. Niemasz Boga sprawiedliwego, i zbawiciela innego oprócz mnie.
22. Obejrzyjcież się na mię, abyście zbawione były wszystkie kończyny ziemi; bom Ja Bóg, a niemasz żadnego więcej.
23. Przysiągłem sam przez się; wyszło z ust moich słowo sprawiedliwe, które się nazad nie wróci: Że się mnie kłaniać będzie wszelkie kolano, i przysięgać każdy język.
24. Mówiąc: Tylko w Panu mam wszelką sprawiedliwość i siłę. Takowi aż do niego przyjdą; ale pohańbieni będą wszyscy, którzy się gniewem zapalają przeciwko niemu.
25. W Panu usprawiedliwione będzie, i przechwalać się będzie wszystko nasienie Izraelskie.
(BG)
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

taka prawda

Post autor: taka prawda »

wolumen pisze:Tak.
To jak wierzysz to czemu Biblię cytujesz skoro zawiera imię Boże?

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Gdzie zawiera?
Nie zauwazylem.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

taka prawda

Post autor: taka prawda »

wolumen pisze:Gdzie zawiera?
Nie zauwazylem.
W oryginałach ponad 7 tysięcy razy .

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

taka prawda pisze:
wolumen pisze:Gdzie zawiera?
Nie zauwazylem.
W oryginałach ponad 7 tysięcy razy .
Skąd się wzięło to imię i co ono oznacza? Dziwne,że wykonujący misję Chrystusa w Starym i Nowym Przymierzu Syn Boży Jestem,nic nie wspomina o tym imieniu.Gdyby wolą Boga było uświadomienie ludziom rzekomego imienia Boga "Jehowa",to Jestem Chrystus i apostołowie głosili by je wszem i wobec.Kto jak kto,ale pierworodny Syn Boży Jestem Chrystus najlepiej wie, jak ma Jego i nasz Ojciec na imię.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

taka prawda pisze:
wolumen pisze:Gdzie zawiera?
Nie zauwazylem.
W oryginałach ponad 7 tysięcy razy .

Nie widziales oryginalow wiec jest to tylko twoja hipoteza. I to hipoteza bledna.
Powolywanie sie na oryginaly dyskwalifikuje ciebie jako powaznego dyskutanta.

Na przyklad w polskim przekladzie, w tzw. Biblii Gdanskiej ktora posiadam slowo 'jehowa' zostalo uzyte tylko jeden raz.

Nie wiem jak mozna zostac obojetnym wobec jakze mocnych argumentow iz yahweh ( i wszelkie pochodne ) nie jest imieniem Bozym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”