Naukowa prawda dotycząca znaczenia imienia Bożego JHWH.

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Parmenides pisze: Ten fragment postu został usunięty, poniewaz naruszał pkt 7 Regulaminu Forum. Sadzę również, że sformułowanie "ocenzurowane" nie jest właściwe, gdyż a'priori niesie ze sobą negatywne skojarzenia, czyli jest formą oceny i klasyfikacji podjętego działania.
Zgadza się, bo z mojej strony jest to forma oceny i klasyfikacji podjętego działania.
I jeszcze więcej, brak konsekwencji - podejrzewam. Bo cóż mógł fword napisać, niż to, co już na ten temat pisał? Pisał z pewnością, by podkreślić, uzmysłowić to, o czym już pisał.
Zatem bycie konsekwentnym oznaczałoby ocenzurowanie wszystkich postów fworda w tym temacie - a to byłaby już okropna cenzura

Awatar użytkownika
fword
Posty: 591
Rejestracja: 07 sie 2006, 15:26
Lokalizacja: Australia

Post autor: fword »

angelo pisze:
dib pisze:Jhwh jest znany w chrześcijaństwie jako Jahwe itp.
[center]FAŁSZOWANIE I USUNIĘCIE Z NT IMIENIA BOŻEGO יהוה[/center]

JHWH,JEHOWA,JAHWE - jest to nie wiadomo jakie tłumaczenie יהוה (Wj.3,14) najczęściej tłumaczonego jako:BYŁEM,JESTEM,BĘDĘ.

יהוה-BYŁEM,JESTEM,BĘDĘ

יהוה odnosi się do osoby,która była Chrystusem w Starym i Nowym Przymierzu.W NT wielokrotnie mówiła o sobie kim jest jako JESTEM,ale słowo to jest pisane z małej litery jako "jestem".

1 Kor.10,4 I wszyscy ten sam napój duchowy pili,pili bowiem z duchowej Skały,która im towarzyszyła,a Skałą tą był Chrystus.(Wj.3,14-15; 17,6-7)

Nie ulega wątpliwości,że określenie Chrystus odnosi się do osoby יהוה,które zostało świadomie usunięte z NT.Zgodnie z prawdą powinno być napisane:

1 Kor.10,4 I wszyscy ten sam napój duchowy pili,pili bowiem z duchowej Skały,która im towarzyszyła,a Skałą tą był יהוה Chrystus (Wj.3,14-15; 17,6-7).
Hebr.13,8 יהוה Chrystus,wczoraj i dziś,ten sam i na wieki (Obj.1,8; 22,13; Wj.3,14-15; 17,6-7).
Jan 8,48 J 8:58 Powiedział im יהוה- Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zanim Abraham się narodził, JA już istniałem jako יהוה.

W NT imię Boże יהוה najczęściej związane z określeniem Chrystus,zostało świadomie usunięte i zastąpione określeniami,Jezus,Pan,itd.Fakt nagminnego fałszowania Biblii nie przeszkadza niektórym osobom uważania jej za rzekome Słowo Boże.
Tobie się coś na serio nie pomyliło?

Przecież Nowy Testament był pisany tylko i wyłącznie po grecku.

Stary Testament był pisany w paleo-hebrajskim a ty nam pokazujesz niezgodnie z prawdą fragmenty języka aramejskiego, który jest nazywany językiem hebrajskim.

Sprawdź łaskawie w najpopularniejszym i najlepszym słowniku Stronga, co znaczy tetragram.

Obrazek

Wcale tetragram nie oznacza - jestem który jestem.

Po za tym afiszujesz się znakiem z okultyzmu oraz zupełnie świeckiego stanu Izraela. Gwiazda ta jest znakiem ateistycznego Izraela. Znakiem religijnego Izraela jest Menora!

Rzeczywisty Izrael nigdy nie używał sześcioramiennej gwiazdy.

Inna kwestia - widać wyraźne oznaki powracającej ostrej cenzury. Nikomu nie naubliżałem, niczego nie skłamałem, a mój poprzedni post został brutalnie ocenzurowany.

Czy tutaj warto cokolwiek pisać? Równie dobrze funkcjonuje cenzura na Wyborczej. Jakieś publiczne wyjaśnienie, dlaczego mój post został brutalnie ocenzurowany!?

Nie muszę tutaj wcale pisać!!! Możecie sobie panowie administratorzy założyć własne kółeczko wzajemnej adoracji!

Post zachowam i w razie kolejnej cenzury, opublikuję!
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

fword pisze: Inna kwestia - widać wyraźne oznaki powracającej ostrej cenzury. Nikomu nie naubliżałem, niczego nie skłamałem, a mój poprzedni post został brutalnie ocenzurowany.

Czy tutaj warto cokolwiek pisać? Równie dobrze funkcjonuje cenzura na Wyborczej. Jakieś publiczne wyjaśnienie, dlaczego mój post został brutalnie ocenzurowany!?

Nie muszę tutaj wcale pisać!!! Możecie sobie panowie administratorzy założyć własne kółeczko wzajemnej adoracji!

Post zachowam i w razie kolejnej cenzury, opublikuję!
Oficjalnie, stanowczo i kategorycznie protestuję przeciwko nieuzasadnionemu ocenzurowaniu przez moda Parmenidesa wiadomości fworda. Dla fworda należą się przeprosiny. Widać wyraźnie w powyżej zacytowanym poście, wedle wyjaśnień fworda, że poprzedni, niesłusznie ocenzurowany post niczego nie zawierał, co mogło taką cenzurą zaowocować.

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

wit pisze:Natomiast Bóg po arabsku to Allach i ciekaw jestem jak odbierają to czytelnicy przekładu biblijnego na język arabski. Pewnie odrzucają Biblię i oglądają tylko "biblię" "spiskowców", czyli YouTube. :-P
A na poważnie imię Baal oznacza Pan, Właściciel i nie każde użycie tego słowa musi się kojarzyć z ugaryckim bóstwem, ponieważ w odpowiednim języku możemy powiedzieć Jezus jest Baalem co oznacza Jezus jest Panem, tak samo jak możemy powiedzieć YHVH jest Allachem co znaczy YHVH jest Bogiem.
Pierwotnie Allah był również imieniem poszczególnego boga w politeistycznej Arabii. Dopiero za czasów Mahometa zaczęto jednoznacznie określać tak tylko jedynego Boga

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

fword pisze:Jakieś publiczne wyjaśnienie, dlaczego mój post został brutalnie ocenzurowany!?
Wyjaśnienie znajduje się kilka postów wyżej w mojej odpowiedzi udzielonej Cyprianowi z godz.11.31
widać wyraźne oznaki powracającej ostrej cenzury.
To stwierdzenie jest niezgodne z prawdą. Stoję na stanowisku, że lepiej jest usunąć niefortunny (oględnie mówiąc) wpis, niż przydzielić warna.
brutalnie ocenzurowany!?
Osoby niezorientowane informuję, że "brutalna cenzura" polegała na usunięciu jednego zdania złożonego z siedmiu wyrazów w którym autor w jednoznacznie obraźliwy sposób ocenił jedną z religii. Zgodnie z wymienionym punktem regulaminu, takie wpisy nie mogą znajdować się na Forum. Tak więc Jego sformułowanie "nikomu nie naubliżałem" nie ma pokrycia w faktach.
Możecie sobie panowie administratorzy założyć własne kółeczko wzajemnej adoracji!
Proszę nie robić obraźliwych uwag pod adresem administracji. Możesz oczywiście nie zgadzać się z podjętymi działaniami, ale emocjonalne reakcje nie służą dobremu funkcjonowaniu Forum, a wykreślenie jednego, ewidentnie obraźliwego zdania w żadnym razie nie może być tego usprawiedliwieniem.
Post zachowam i w razie kolejnej cenzury, opublikuję!
Tego typu wypowiedzi (takie jak usunięte zdanie) spotkają się ze stanowczą reakcją. Forum nie może służyć do obrażania czyichkolwiek uczuć religijnych.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Parmenides...czy Ty wiesz, ze czerwien moze draznic niektorych.... nie potrafisz tak po ludzku odpowiedziec, musisz zaraz siegac po takie srodki???.... Zobacz na nike i Anie, wymaluja cos na czerwono kiedy musza.... DZIEKUJE za cierpliwosc....
tak, tak, czerwien powinien kojarzys sie z kolorem MILOSCI...aczkolwiek :prosze:
no wybacz...dziala jak plachta na BYKA... :prosze:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Ja wiem, że Bóg ma imię, tylko nie wiem jak go wymawiać Jahwe, Jehowa, Jehwa, dlatego
wolę sie modlić jak nasz Pan Jezus uczył Ojcze nasz.....

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Pati pisze:dziala jak plachta na BYKA...
Może Parmenides uznał, że bykiem nie jesteś i dlatego... ;-)

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Bobo pisze:
Pati pisze:dziala jak plachta na BYKA...
Może Parmenides uznał, że bykiem nie jesteś i dlatego... ;-)
3 grosze...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Pati pisze:3 grosze...
Zawsze to więcej niże te 2 grosze, które wrzuciła wdowa :-)

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

.Cyprian. pisze:Dlaczego to zostało ocenzurowane? Rad bym był wiedzieć, co fword tam napisał.
Już się robi.
fword napisał/a:
Czyli ŚJ służą Baalowi. Za taką 'służbę' Izrael został słusznie przez Boga ukarany.
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

Awatar użytkownika
fword
Posty: 591
Rejestracja: 07 sie 2006, 15:26
Lokalizacja: Australia

Post autor: fword »

Przytoczę regulamin.

7. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.

Nic z tych rzeczy nie napisałem.

Aczkolwiek pisząc o Islamie nie pisałem o nim w sposób pochlebny, ponieważ:

1. To nie tyle jest religia ile stan polityczny, którego celem jest zdobycie totalitarnej władzy w każdym kraju, jaki da się na Islam nabrać.

2. Moralność wyznawców Islamu jest bardzo nie biblijna i słusznie można ją nazwać niemoralnością - ponieważ nawet pozwala na współżycie z trupem własnej żony, pod warunkiem, że nie upłynęło jeszcze 6 godzin od jej śmierci.

3. Okaleczenia kobiet - wycinanie na żywca łechtaczek nie ma nic wspólnego z moralnością, jaka znamy z Biblii. 95% kobiet w Afryce jest w ohydny sposób okaleczone, bez znieczulenia i często z powikłaniami. W Anglii dokonuje się ponad 20 tysięcy takich okaleczeń rocznie.

4. Islamiści w krajach anglojęzycznych - mieszkam w Australii i znam wielu z nich - nigdy nie nazywają Allaha - God - czyli Bóg - pomimo doskonałej znajomości angielskiego i często braku znajomości języka arabskiego z powodu drugiego czy trzeciego pokolenia emigracyjnego.

5. Allah jest przedstawiany jako wąż - dowody w linku - http://www.google.com.au/search?q=allah ... iQejs8TVCA

6. Mahomet ożenił się z 6-cio letnią dziewczynką a seks z nią rozpoczął w wieku lat 9-ciu. Według praw większości cywilizowanych krajów Mahomet był pedofilem i miał na sumieniu mnóstwo ludzi, ponieważ 'nawracał' na Islam ogniem, mieczem i obcinaniem głów.

Warto obejrzeć film po angielsku z tej witryny - http://zbawienienews.blogspot.com.au/

To są potwierdzone FAKTY.

Wiele ciekawych faktów na temat Islamu podaje prof. Walter J. Veight.

TOTALNY ATAK "Islamskie Powiązania"

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ew77TStxGY

I nie dbam czy to się tobie podoba czy nie!

Forum cenzurowane z wyraźnym faworytyzmem dla Islamu jest czy jakiejkolwiek innej religii jest absolutnie nie do przyjęcia i ludzie miłujący Prawdę powinni być przed czymś takim ostrzegani.

Cenzura jest mieczem kłamstwa!

Żyję w kraju, w którym jest bardzo wyraźna faworyzacja Islamu a rządy prześcigają się w tępieniu Chrześcijaństwa. Poznając wyznawców Islamu z pierwszej ręki jestem chory, kiedy czytam w australijskiej gazecie, że rząd australijski wspiera finansowo jedyna religię na świecie - Islam. Nie trzeba nikogo przekonywać, że celem Islamu jest zniszczenie zachodniej cywilizacji, i zastąpienie jej prawem zwanym szarią, co już się dzieje we Francji. Anglii i w innych krajach europejskich.

Jeżeli ten post będzie w jakikolwiek sposób ocenzurowany, będzie to mój ostatni post na tym forum.

Nie ośmieszam nikogo - przedstawiam fakty znane na całym świecie, aczkolwiek nie wszyscy się tym interesują.

Nie złamałem w niczym prawa regulaminu.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

wit pisze:fword napisał/a:
Tylko w języku aramejskim, czyli tzw. nowoczesnym hebrajskim.

Czyli problem istnieje tylko i wyłącznie w tekstach masoretów, wrogów Boga, Biblii i Jezusa Chrystusa.
Dopóki nie znajdą się poważne źródła, służące jako dowód a nie jedynie jako przesłanki, zaprzeczające tekstom masoreckim jesteśmy zobowiązani posługiwać się wersją masorecką.
Kto jest zobowiązany? jacy my,kto mnie zmusi do posługiwania się tekstami masoreckimi.
Do poważnych żródeł zaliczyłbym fakt posługiwania się Septuagintą przez Jezusa i ja też tak czynię.
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Bobo pisze:
Pati pisze:3 grosze...
Zawsze to więcej niże te 2 grosze, które wrzuciła wdowa :-)
to akurat nie wiem, czy dobrze zrozumiales ta przypowiesc :aaa:
Byli tam inni , co wrzucali o wiele wiecej... :-)
Bobo to ty, czy twoje dzieciaki...inny masz styl niz zwykle??

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Pati pisze:Parmenides...czy Ty wiesz, ze czerwien moze draznic niektorych.... nie potrafisz tak po ludzku odpowiedziec, musisz zaraz siegac po takie srodki???.... Zobacz na nike i Anie, wymaluja cos na czerwono kiedy musza.... DZIEKUJE za cierpliwosc....
tak, tak, czerwien powinien kojarzys sie z kolorem MILOSCI...aczkolwiek :prosze:
no wybacz...dziala jak plachta na BYKA... :prosze:
Wyczytałem gdzieś, że kolor czerwony służy do "oficjalnych" czy "formalnych" odpowiedzi udzielanych przez Junior Admninów i Moderatorów i dlatego go użyłem. Gdy pisze merytorycznie a ramach normalnej dyskusji, nigdy go nie używam. Nie przypuszczałem również, że może on kogoś drażnić. Ale jeśli jest taka sugestia (z Twojej strony konkretnie), to postaram się go unikać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”