"Boski Jehowa wskrzesza" - ossuaria z I wieku z Im

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Era Zwodnika pisze:Oczywiście naśladuje Pismo. Jezus mówiąc, że zamieszka w nas pełnia miał na myśli Ducha Świętego.
acha, ale kiedy zamieszka ta pelnia, na razie tylko jego czastka:) My jego CIALEM zespolonym z glowa.... no i co z tego, ze jestem np. malym palcem u nogi, skoro naleze do CIALA, a inne bardziej godne czlonki maja o mnie staranie-czy dadza mi odczuc moja maluczkosc?
Czy zatem palec moze powiedziec-nie maleze do ciala, gdyz nie jestem sama glowa?
Ja widze jednosc-JEDNO CIALO-POMAZANCA----ale ktos moze widziec jeszcze tylko pojedyncze jego czastki...
Era Zwodnika pisze:Szatan twierdzi, że wąż nie kłamał w Edenie, więc jego pełnia polega "na podnoszeniu wibracji" przez zajmowanie się okultyzmem, co ma doprowadzić do cudownej przemiany świata i złotego wieku dla wszystkich. Nie ma żadnych wymagań moralnych poza "podnoszeniem wibracji".
New Age nie dla mnie, ja opieram sie na Biblii, a ze szatan na jej fundamencie buduje, juz´mnie nie dziwi. Wiesz kiedys zastanawialam sie z ta zmiana DNA.
Powiem tak, owoc poznania po skosztowaniu musial zmienic nasze DNA, gdyz stalismy sie slabi, chorowici i zaczelismy UMIERAC. Z ta zmiana krwi, to nawet ma sens-zobacz tylko krew Chrystus ma moc zmienic zapis DNA-czyli oczyscic:))) W krwi jest ZYCIE.Prawda!
Wiec nie trac czasu na NA, zajmij sie Biblia- tam PRAWDA.
A ze szatan podbiera pomysly.....
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, 12:13 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

fword pisze:Jeżeli najwierniejsi naśladowcy Jezusa zostaną ADOPTOWANI jako jego bracia, stają się automatycznie synami Bożymi.
Henryku, a czemu tak o tej adopcji-chociaz wiem, ze to tez biblijne spojrzenie, aczkolwiek my zrodzeni z jego Ducha-nowonarodzeni, On naszym prawdziwym i jedynym Ojcem,wiec o jaka adpocje chodzi?

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

fword pisze:W tym kontekście widać, ze tytuł Boga to znacznie szersze pojęcie i niekoniecznie odnosi się tylko wyłącznie do Boga Ojca.
Też uważam, że tytuł Bóg, jest w Biblii swoistą funkcją.

Paweł przecież pisał, że dla wrogów Ewangelii, bogiem jest szatan:

[quote="2 list do Korytian rozdz. 4]3 A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, 4 dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga[/quote]

Tutaj można postawić dwa wnioski:

1. W Biblii zarówno zbawieni mają Bogów - Jezusa Chrystusa i Jego Ojca oraz swego boga mają go wrogowie Ewangelii, a jest nim szatan.

2. Bóg oznacza realnego Pana człowieka. Wszak człowiek dokonujący czynów dobrych czy złych, daje świadectwo kto jest jego Bogiem.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Henryku ,
gdzie o tym napisano?
fword pisze:Dalej Objawienie mówi, ze owe 144.000 posiada przywilej nieśmiertelności - czyli identyczny przywilej, jaki posiada Jezus.

Życie wieczne to życie bez końca, ale nieśmiertelność, to przywilej totalnego zaufania Boga do owych współkróli - identyczny, jakim Bóg Ojciec obdarzył Syna.
Wskazesz? Na owa niesmiertelnosc,iz tylko oni.... bylam pewna, ze z drzewa zywota musi jesc kazdy, kto chce zyc-symbolem owego drzewa jest Chrystus.
fword pisze:Z tego względu będą uznani za synów Bożych uzyskują także tytuł Bogów. Nad nimi druga śmierć nie ma mocy.
A my synami nie jestesmy, nad nami druga smierc ma moc?:( Myslalam, ze tylko Oblubienica nosi- dzieli tytuly z Krolem, gdyz tylko ona z nim JEDNYM CIALEM. A cialem tym CALY KOSCIOL Henry caly-on laczy sie z JEDNA OBLUBIENICA-KOSCIOLEM SWOIM.
fword pisze:W tym kontekście widać, ze tytuł Boga to znacznie szersze pojęcie i niekoniecznie odnosi się tylko wyłącznie do Boga Ojca.
Mysle, ze odnosi sie do tych, w ktorych jego NASIENIE...ale nie smiem nawet ....


(14) Tak mówi Pan: Robotnicy Egiptu i kupcy Etiopii, i Sabejczycy, mężczyźni rośli, przejdą do ciebie i będą twoi, pójdą za tobą w pętach i będą się tobie kłaniać, i będą się do ciebie modlić, że tylko u ciebie jest Bóg, i nigdzie indziej nie ma żadnych innych bogów. (15) Zaprawdę, jesteś Bogiem ukrytym, Boże Izraela, Wybawicielu!



Bogiem UKRYTYM tak jak w Chrystusie?
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, 12:14 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Ad. Kesja.
Ale od czego zacząc jak zbadac czy tak sie rzeczy maja ...?
Widze co tam pisze , i CZUJE , ale jak to zbadać ?
_________________
Wykorzystaj link podany przez quetzalcoatla
lub wejdź tutaj (na jedno wyjdzie):
http://translate.google.com/translate?h ... ion_JJ.asp
Z prawej strony pod obrazkiem (stroną tytułową książki) na niebieskim tle będzie napis: "Gematria referencyjna" a pod nim "Pełny tekst hebrajski/grecki Biblia Gematria Database". Naciśnij tam. Pokaże się docelowa strona. Jak będziesz miała z nią kłopoty, to napisz. Pomogę.

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

REGULAMIN sie nie liczy , ZAWISĆ tak

Post autor: kesja »

Parm..
Dziekuje skorzystałam z rady ,zawsze to już cos ...
Chciałam wkleic tabelke ale ZABLOKOWANO mi taka możliwosc ---- ZAWIŚĆ

letter

Post autor: letter »

fword pisze:Dalej mamy144.000 współkróli Jezusa, którzy będą zasiadali na tronach i sądzili 12 pokoleń izraelskich.
144000 to ZAPIECZĘTOWANY Lud Boży.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, 17:34 przez letter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

»Jeśli już omawiamy słowa BOGAMI JESTEŚCIE to trzeba wziąć pod uwagę kontekst w jakim momencie Jezus te słowa wypowiedział.
Najpierw Jezus powiedział słowa: Ja i Ojciec jedno jesteśmy» J 10,30, co Żydów zdenerwowało i powiedzieli: Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga» J 10,33. Myśleli w ten sposób, że czyni Jezus siebie Bogiem tak jak Ojciec. Ale on im odpowiada w ten sposób: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? J 10,34. W ten sposób wyjaśniając, że kontekst użycia słów JA I OJCIEC JEDNO miał takie ubóstwienie jakie może osiągnąć każdy człowiek; więc niejako oddzielił się od bycia Bogiem jak Ojciec. W dalszej części Jezus wspomniał przecież: aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno J 17,21 oraz aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno J 17,22. I uważam, że Jezus mówiąc, że JA I OJCIEC JEDNO, miał na myśli, że inni też mogą i wyjaśniając w tym momencie w ten sposób zarzut że czyni siebie Bogiem, odpowiedział im, że oni są nimi również, bo jestem jedno z Ojcem, ale wy też możecie. Jesteśmy Bogami jak Jezus, ale Bogiem prawdziwym jest tylko jeden. Tak to rozumiem

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Parmenides pisze:Kesja, zobacz MiniCzat
na czacie ci nie odpowiem bo TEZ ma zablokowane i PW i wiele tematów tez ,
tak ze dla mnie to żadna
nowośc
-

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 017#219017

wkleiłam tu tak duzo foto ze system sie zablokował ?

Sal27/19
Jako się w wodzie twarz przeciwko twarzy ukazuje: tak serce człowiecze przeciw człowiekowi.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, 13:43 przez kesja, łącznie zmieniany 2 razy.

Era Zwodnika
Posty: 41
Rejestracja: 19 mar 2012, 22:35

Post autor: Era Zwodnika »

Rozumienie tego cytatu w sensie, że to ja jestem Bogiem i nie ma Boga poza mną
Takie stanowisko jest oczywistym nonsensem.
Oczywiście, że jest, dlatego napisałem, że :
powoduje takie zdarzenia w historii jak np. II wojna światowa.
Wiec nie trac czasu na NA, zajmij sie Biblia- tam PRAWDA.
A ze szatan podbiera pomysly.....
Właśnie o to mi chodzi, że podbiera, dlatego ja próbuje ostrzegać przed tymi herezjami.

Nick mówi sam za siebie...
uważam, że Jezus mówiąc, że JA I OJCIEC JEDNO, miał na myśli, że inni też mogą i wyjaśniając w tym momencie w ten sposób zarzut że czyni siebie Bogiem, odpowiedział im, że oni są nimi również, bo jestem jedno z Ojcem, ale wy też możecie. Jesteśmy Bogami jak Jezus, ale Bogiem prawdziwym jest tylko jeden. Tak to rozumiem
Myślę, że dobrze rozumiesz. Ja i Ojciec jedno oznacza wypełnianie woli Ojca, co można porównać do pewnego rodzaju jedności, bo wtedy to On działa przez Ciebie.

Inaczej sprawa się przedstawia z tymi, którzy Jego woli nie wypełniają...

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

kesja pisze:Chciałam wkleic tabelke ale ZABLOKOWANO mi taka możliwosc ---- ZAWIŚĆ
Kesja, żadna zawiść, ja też nie mogę nic wkleić :-( Nawet nie mogę korzystać z załącznika na PW.
Napiszę w tej sprawie.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

bartek212701 pisze:fword,
Niestety jest smutną prawdą, że Izraelici w owej świątyni wielbili Jahwe, czyli bóstwo kananejskie.
Czy Ty masz równo pod sufitem ?
bartek212701, możesz się nie zgadzać z fwordem, ale trzeba docenić pracę, jaką ten człowiek włożył w uzasadnienie swoich racji, i to na polu biblijnym, jak i politycznym. Widać to na jego stronie, jak i w jego filmach. Więc, takie sformułowania nie są stosowne :-(

Pozdrawiam

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

.Cyprian. pisze:
bartek212701 pisze:fword,
Niestety jest smutną prawdą, że Izraelici w owej świątyni wielbili Jahwe, czyli bóstwo kananejskie.
Czy Ty masz równo pod sufitem ?
bartek212701, możesz się nie zgadzać z fwordem, ale trzeba docenić pracę, jaką ten człowiek włożył w uzasadnienie swoich racji, i to na polu biblijnym, jak i politycznym. Widać to na jego stronie, jak i w jego filmach. Więc, takie sformułowania nie są stosowne :-(

Pozdrawiam
Zgadzam sie!
Henryku prosze o odpowiedz jesli mozna ma moje pytanie, jestem zainteresowana ta dyskusja, a zwlaszcza roznica miedzy wyrazeniem otrzymac zywot wieczny,a posiasc niesmiertelnosc. Czy takie uzasadnienie znajdziemy w Biblii?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fword
Posty: 591
Rejestracja: 07 sie 2006, 15:26
Lokalizacja: Australia

Post autor: fword »

Henryku prosze o odpowiedz jesli mozna ma moje pytanie, jestem zainteresowana ta dyskusja, a zwlaszcza roznica miedzy wyrazeniem otrzymac zywot wieczny,a posiasc niesmiertelnosc. Czy takie uzasadnienie znajdziemy w Biblii?
Życie wieczne to życie bezkresne, bez starzenia się, czyli dostęp do drzewa żywota.

To jest chyba zrozumiałe i nie ma potrzeby szerszego wyjaśnienia.

Nieśmiertelność oznacza niezwykły przywilej.
Objawienie 20:4 I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.

5 Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.

6 Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
Ludzie żyjący wiecznie będą mogli otrzymać wyrok śmierci za nowe grzechy, jeżeli je popełnią. Ci z pierwszego zmartwychwstania maja obietnicę, że juz nigdy nie umrą, czyli druga śmierć nad nimi nie ma mocy.

Dlatego w dalszej części jest szatan wypuszczony na krótka chwilę i zwiedzie czy pociągnie za sobą ponownie wielu.

Z tego wyraźnie widać, że życie wieczne ma pewne różnice. Pierwsi zmartwychwstali są obdarzeni przez Boga całkowitym zaufaniem i obiecał im, że śmierć im nie grozi juz więcej - nie ma nad nimi mocy.

Ja to nazywam nieśmiertelnością. Biblia nie nazywa tego stanu wcale, ale stwierdza fakt, ze śmierć im nie grozi.

Jezus także ma taki przywilej.

pzdr
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

letter

Post autor: letter »

fword pisze:Ludzie żyjący wiecznie będą mogli otrzymać wyrok śmierci za nowe grzechy, jeżeli je popełnią.
Gdzie tak jest napisane?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”