Niewłaściwa forma imienia boskiego

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Kefaz pisze:A kto jest ojcem Jezusa ? kto stworzył Jezusa ? - uczynił to Bóg, czyli Jezus modlił się do Jehowy nie mógł się modlić do kogo innego.
Jezus modlił się do swojego Ojca Jehowy Boga.
Mile widziany werset w którym Jezus modli się do Jehowy.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Elius pisze:Mile widziany werset w którym Jezus modli się do Jehowy.
nie wierzę,że ty nie wiesz. Chyba,że ci chodzi o konkretne imię Jehowa
Jest wiele tekstów w N.Testamencie, gdzie Jezus modli się do swojego Ojca JHWH,Jehowy,Jahwe i ja wiem,że ty to wiesz.Dlaczego się w taki sposób pytasz, jestem zdziwiona.
Mat. 26:39
39. A postąpiwszy trochę, padł na oblicze swoje, modląc się i mówiąc: Ojcze mój, jeźli można, niech mię ten kielich minie; a wszakże nie jako ja chcę, ale jako ty.
(BG)

Proszę odpowiedz mi do kogo się tutaj Jezus modli? sam do siebie?, czy może do swojej matki?

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

nike pisze:
Elius pisze:Mile widziany werset w którym Jezus modli się do Jehowy.
nie wierzę,że ty nie wiesz. Chyba,że ci chodzi o konkretne imię Jehowa
Jest wiele tekstów w N.Testamencie, gdzie Jezus modli się do swojego Ojca JHWH,Jehowy,Jahwe i ja wiem,że ty to wiesz.Dlaczego się w taki sposób pytasz, jestem zdziwiona.
Mat. 26:39
39. A postąpiwszy trochę, padł na oblicze swoje, modląc się i mówiąc: Ojcze mój, jeźli można, niech mię ten kielich minie; a wszakże nie jako ja chcę, ale jako ty.
(BG)

Proszę odpowiedz mi do kogo się tutaj Jezus modli? sam do siebie?, czy może do swojej matki?
Jestem zdziwiony i wiem,że ty wiesz.
W tym wersecie Jezus mówi: Ojcze mój,gdzie tam jest Jehowo.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Zapytam inaczej.
Jak się modlę i powiem Ojcze w niebie,lub Ojcze święty jako do odbiorcy modlitwy zrobię dobrze czy żle.

ARTI83M
Posty: 196
Rejestracja: 28 mar 2012, 8:07

Post autor: ARTI83M »

Zapytam inaczej.
Jak się modlę i powiem Ojcze w niebie,lub Ojcze święty jako do odbiorcy modlitwy zrobię dobrze czy żle.
Jeśli masz na myśli Jehowę to tak będzie dobrze ale jeśli masz na myśli Jezusa to źle.
Kto wie i nie wie że wie - śpi, obudź go...kto nie wie i wie że nie wie - jest dzieckiem, wychowaj go...kto nie wie i nie wie że nie wie - jest głupcem, omijaj go...
(arabski mędrzec przed tysiącem lat)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Elius pisze:W tym wersecie Jezus mówi: Ojcze mój,gdzie tam jest Jehowo.
Wiesz co dalej juz nie powiem.
Modlił się przecież do Ojca swego a nie do brata swego.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

nike, Bo wiesz,niektórym nie podoba się forma JHWH i za wszelką cene podając NT modlitwy bez tego imienia chca coś nam uświadomić ale do dziś nie wiem co bo kazdy coś innego :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Ja powiem tak: Badacze raczej nie używają co drugiego słowa imienia Boga Jehowo, czy Jahwe, a z tego co czytam po hebrajsku to jest Jahwa [h na końcu nie wymawiane]
w modlitwie. Ja też nie używam, ponieważ ja boję się powiedzieć do Boga po imieniu, z szacunku do Boga Niebiańskiego.
I uważam,że zbyt częste używanie imienia Boga przynosi Bogu ujmę. Do rodziców tez nie mówimy po imieniu.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

bartek212701 pisze:nike, Bo wiesz,niektórym nie podoba się forma JHWH i za wszelką cene podając NT modlitwy bez tego imienia chca coś nam uświadomić ale do dziś nie wiem co bo kazdy coś innego :-)
[center]JEHOWA i יהוה-JESTEM CHRYSTUS,JEST TO JEDNA I TA SAMA OSOBA[/center]

Nie chodzi o to co się komu podoba,ale chodzi o prawdę,że יהוה(Wj.3,14-15),JHWH,tłumaczony jest jako Jestem i dotyczy to jednej i tej samej osoby, Syna Bożego,Pośrednika Starego i Nowego Przymierza,wiecznego Chrystusa.

Co ma wspólnego JHWH z Jehową? Jeśli widzicie Jehowę w ST,to dlaczego nie widzicie tej samej osoby jako Jehowy Chrystusa? Syn Boży mówił o sobie jako יהוה-JESTEM,a nigdy nie mówił o sobie jako o JHWH lub Jehowie.Mówił o swoim i naszym Ojcu,ale nigdy nie mówił o nim jako JHWH lub Jehowie.

Paweł i apostołowie byli świadkami יהוה-JESTEM Chrystusa,a nie byli Świadkami Jehowy,głosili Chrystusa,a nie Jehowę.

Jeśli wolicie JHWH od JESTEM,to dlaczego nie czytacie go po polsku jako Jothawu(ha)?

nike
Ja powiem tak: Badacze raczej nie używają co drugiego słowa imienia Boga Jehowo, czy Jahwe, a z tego co czytam po hebrajsku to jest Jahwa [h na końcu nie wymawiane]
Jehowa,Jahwe,Jahwa ze ST,jest tą sama osobą,Jestem Chrystusem z NT.Jeśli on nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem,to dlaczego w ST pisze nieprawda,że jest Bogiem?
I uważam,że zbyt częste używanie imienia Boga przynosi Bogu ujmę. Do rodziców tez nie mówimy po imieniu.
Nie znamy prawdziwego imienia Boga,ani Syna Bożego,bo zgodnie z biblijną zasadą "nie rzuca się pereł przed wieprze",nawet Syn Boży go nie ujawnił.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

ehowa,Jahwe,Jahwa ze ST,jest tą sama osobą,Jestem Chrystusem z NT.Jeśli on nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem,to dlaczego w ST pisze nieprawda,że jest Bogiem?
Ja juz kilka razy pisalam,że jestem to nie jest imię Boga. A ty ciągle swoje.

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

Imię Jahweh zostało wyrżnięte z Biblii.. i tyle

11.09.2008 r B16 osobiście usunął je ze swojej religii. . .
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

nike pisze:
ehowa,Jahwe,Jahwa ze ST,jest tą sama osobą,Jestem Chrystusem z NT.Jeśli on nigdy nie mówił o sobie,że jest Bogiem,to dlaczego w ST pisze nieprawda,że jest Bogiem?
Ja juz kilka razy pisalam,że jestem to nie jest imię Boga. A ty ciągle swoje.
Ja też dużo razy pisałem,że Jestem Chrystus i יהוה,JHWH,Jehowa,Jahwe,jest to jedna i ta sama osoba.יהוה jest najczęściej tłumaczone jako JESTEM,a nie jako JHWH,Jehowa,Jahwe,itd.Może to być tłumaczone jako np:Byłem,Jestem,Będę,ale JESTEM jest najbardziej logiczne.Syn Boży w ST i NT powinien być określany takim samym imieniem,ale jest to imię umowne,a nie prawdziwe.

judejahu
judejahu pisze:Imię Jahweh zostało wyrżnięte z Biblii.. i tyle

11.09.2008 r B16 osobiście usunął je ze swojej religii. . .
Jahweh według Biblii dotyczy osoby Syna Bożego,którego imię w NT jest tłumaczone jako jestem pisane z małej litery i zastąpione imieniem Jezus,którym on się nie określał.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

judejahu pisze:Imię Jahweh zostało wyrżnięte z Biblii.. i tyle

11.09.2008 r B16 osobiście usunął je ze swojej religii. . .
Ale ja nie katoliczka jestem. Jeżeli B16 usunął imię Boga to usunął tylko z Tysiąclatki. A reszta Biblii?

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

nike pisze:I uważam,że zbyt częste używanie imienia Boga przynosi Bogu ujmę. Do rodziców tez nie mówimy po imieniu.
podpisuję się pod tym. Ja nigdy nie zwróciłem się do swojego ojca ziemskiego po imieniu, a co dopiero do niebieskiego
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

ratao pisze:Ja też dużo razy pisałem,że Jestem Chrystus i יהוה,JHWH,Jehowa,Jahwe,jest to jedna i ta sama osoba.יהוה jest najczęściej tłumaczone jako JESTEM,a nie jako JHWH,Jehowa,Jahwe,itd.Może to być tłumaczone jako np:Byłem,Jestem,Będę,ale JESTEM jest najbardziej logiczne.Syn Boży w ST i NT powinien być określany takim samym imieniem,ale jest to imię umowne,a nie prawdziwe.
Gdzie jest tłumaczone jako jestem? Jestem nie jest niczyim imieniem, jest to twierdzeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”