Niewłaściwa forma imienia boskiego

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ARTI83M
Posty: 196
Rejestracja: 28 mar 2012, 8:07

Post autor: ARTI83M »

kesja pisze:Pamiętaj też o SŁOWACH SAMEGO JESZUAH HAMASZIACH

Z ew Jana TAM masz WSZYSTKO - potrzeba tylko UWIERZYĆ .
A co z innymi wypowiedziami Jezusa?

D kogo się modlił?
Od kogo trzymał władzę?
Czyją wolę spełniał?
Pamiętasz jakie słowa wyrzekł przed wskrzeszeniem Łazarza?
Kto wie i nie wie że wie - śpi, obudź go...kto nie wie i wie że nie wie - jest dzieckiem, wychowaj go...kto nie wie i nie wie że nie wie - jest głupcem, omijaj go...
(arabski mędrzec przed tysiącem lat)

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

dejwid,
Objawienia stawia te fragmenty w nowym świetle.
Księga Objawienia nie byłaby potrzebna gdyby to co w tamtym czasie głosili Apostołowie to było już wszystko. Zresztą to co w Objawieniu jest powiedziane wprost, w relacjach Apostołów i Proroków również można znaleźć. Ale to w Objawieniu widać najwyraźniej, że Tym, który stworzył Niebo i Ziemię jest Jezus Chrystus. Nie jest to podważanie autorytetu Apostołów
Księga Objawienia podtrzymuje konsekwentnie że Jezus ma kogoś kto dla nie go jest Bogiem

Obj 1:1 Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi.

Skoro Jezus otrzymał objawienie od swego Ojca Boga to nie może być tym że Bogiem

Apostoł Jan pisze dalej :

Obj 1:6 i uczynił nas królestwem - kapłanami Bogu i Ojcu swojemu, Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen.

Słowo ,,Bogu i Ojcu swojemu '' podkreślają bardzo dobitnie że chodzi tutaj o kogoś kto dla Jezusa jest Bogiem .

A oto inny przykład z Księgi Objawienia który odróżnia Boga od jego Syna

Obj 3:12

(12) Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już nie wyjdzie na zewnątrz. I na nim imię Boga mojego napiszę i imię miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga, i moje nowe imię.

W tym wersecie Pan Jezus aż cztery razy używa zwrotu ,, Boga mojego '' czyli innymi słowy wskazuje że nie jest Bogiem ze ST jak i sam ma kogoś komu podlega nazywając go swoim Bogiem .

Na marginesie ta wypowiedź z tego wersetu harmonizuje z wypowiedzią Pana Jezusa kiedy po swym zmartwychwstaniu wypowiedział takie oto słowa ;

Ew Jan 20 : 16,17

Jezus rzekł do niej: Mario! A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu. (17) Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.

Czy Pan Jezus wprowadzał by swoich uczni w błąd ?

O tym że Jezu i Bóg Ojciec to nie ta sama osoba świadczą słowa Jezusa :

ew Jan 8: Wy sądzicie według ciała, Ja nikogo nie sądzę. (16) A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.

Gdyby był Bogiem ze ST to jak że mógłby powoływać się na fragment Prawa gdzie jest napisane że ,, na podstawie dwóch lub trzech świadków będzie oparta każda sprawa ''

Zachęcam cię do czytania słowa Bożego
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

dejwid
Posty: 64
Rejestracja: 05 cze 2012, 0:37

Post autor: dejwid »

ARTI83M
To zacytuj ten werset gdzie jest napisane że wszelką władze OTRZYMAŁ od SWEGO Ojca.
Mat 28.18; Jan 3.35; 1 Kor 15.27; Efez 1.22

David77

Czy to, że Jezus ma Ojca, który jest Jego Bogiem, ma wykluczać, że Jezus jest naszym Bogiem i Ojcem? Psalm 45.8 mówi, że nasz Bóg został pomazany przez swojego Boga olejkiem wesela. Jest tam pokazanych dwóch Bogów Świętych. I ten pomazany Bóg to właśnie Jezus Chrystus (Pomazaniec), czyli nasz Bóg i Ojciec, który został pomazany przez swojego Boga i Ojca.

Zaś co do "Idę do Boga mojego i Boga waszego" to parę wersetów niżej jest to wyjaśnione, gdzie Tomasz mówi do Jezusa "Panie mój i Boże mój". Jezus nie zganił Tomasza za te słowa tylko nazwał je wyznaniem wiary. Czyli, tłumacząc to, Jezus idzie tam, gdzie przebywa Jego Ojciec i tam gdzie przebywa Ojciec nasz, czyli właśnie Jezus. Po to Pan to rozdzielił bo mógł powiedzieć "idę do Boga naszego" i koniec. A to Nowe Imię Jezusa z Objawienia 3.12 to co to jest, jak nie Jego objawiona dzisiaj tożsamość?

Jest Bóg-Ojciec i Bóg-Syn. Istnienie jednego nie przeczy istnieniu drugiego. Naszym Bogiem i Ojcem jest Syn i wyłącznie Jemu mamy służyć. I tylko służąc Jezusowi, jak mówi Pismo, można być uczczonym przez Jego Ojca i tylko tak można oddać cześć Jego Ojcu (Jan 12.26; Jan 15.8). My naszym Bogiem i Ojcem mamy nazywać Jezusa Chrystusa i to Jemu mamy służyć. A to, że przez to Pan uczynił nas kapłanami Jego Ojcu to nie wyklucza, że naszym Ojcem jest Jezus.

Czytanie Słowa Bożego to jednak nie wszystko. Trzeba jeszcze dodawać dwa do dwóch.

Awatar użytkownika
agnieszka
Posty: 561
Rejestracja: 02 cze 2012, 2:15
Lokalizacja: Społeczność Chrześcijańska

Post autor: agnieszka »

kesja pisze:Pamiętaj też o SŁOWACH SAMEGO JESZUAH HAMASZIACH

Z ew Jana TAM masz WSZYSTKO - potrzeba tylko UWIERZYĆ .
moze bys zacytowala co masz na mysli Kesjo ?, bo tak to zaden argument, ze niby "ja nie wierze".


To jeszcze raz ;
agnieszkas pisze:
kesja pisze:JESZUAH MESIASZ JEST BOGIEM WSZECHMOGĄCYM JEGO CIAŁO NIE BYŁO Z TEJ Ziemi ale z NIEBA nie miał w SOBIE CIAŁA I KRWI Z ZIEMSKIEGO OJCA ni
CZĄSTKI z "matki" Miriam....

Dziwne to dla mnie , kesjo , co tu piszesz. Musze to sprawdzic, bo jest napisane;

Hebr. 2:14: "Ponieważ zaś dzieci uczestniczą we krwi i ciele (sarks), dlatego i On także bez żadnej różnicy stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła" (BT).

a takze;

„Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele (sarks). Taki jest zwodzicielem i antychrystem.” 2 JANA 1,7 (BW).
oraz

list do Rzymian 8.3-4 mówi;
„Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała, ofiarując je za grzech, potępił grzech w ciele.


Wychodzi na to, ze "sarks" to jest grzeszne ludzkie cialo !?

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

dejwid,
Czy to, że Jezus ma Ojca, który jest Jego Bogiem, ma wykluczać, że Jezus jest naszym Bogiem i Ojcem? Psalm 45.8 mówi, że nasz Bóg został pomazany przez swojego Boga olejkiem wesela. Jest tam pokazanych dwóch Bogów Świętych. I ten pomazany Bóg to właśnie Jezus Chrystus (Pomazaniec), czyli nasz Bóg i Ojciec, który został pomazany przez swojego Boga i Ojca.
W ilu ty Bogów wierzysz ? Psal 45 niczego takiego nie sugeruje ty opierasz się jedynie na błędnym tłumaczeniu tekstu .

Psal 45:7 כסאך אלהים עולם ועד שבט מישר שבט מלכותך
אהבת צדק ותשנא רשע על כן משחך אלהים אלהיך שמן ששון מחבריך

Dosłownie tłumacząc ten tekst mamy;
כסאך אלהים עולם ועד-Tronem twoim Bóg na wieki wieków

wers 8 עַל-כֵּן מְשָׁחֲךָ אֱלֹהִים אֱלֹהֶיךָ - dlatego namaścił ciebie Bóg twój Bóg .

Psalm ten pierwotnie odnosił się do Izraelskiego Króla czy uważasz że Król był samym Bogiem ?
Zaś co do "Idę do Boga mojego i Boga waszego" to parę wersetów niżej jest to wyjaśnione, gdzie Tomasz mówi do Jezusa "Panie mój i Boże mój". Jezus nie zganił Tomasza za te słowa tylko nazwał je wyznaniem wiary. Czyli, tłumacząc to, Jezus idzie tam, gdzie przebywa Jego Ojciec i tam gdzie przebywa Ojciec nasz, czyli właśnie Jezus. Po to Pan to rozdzielił bo mógł powiedzieć "idę do Boga naszego" i koniec. A to Nowe Imię Jezusa z Objawienia 3.12 to co to jest, jak nie Jego objawiona dzisiaj tożsamość?
Również słowa Tomasza niczego nie takiego nie sugerują o czym ty piszesz .

Po przeczytaniu całego kontekstu stwierdzamy :

Tomasz wypowiadając słowa do Jezusa ,, Pan mój i Bóg mój '' w pierwszej kolejności zwraca uwagę na zmartwychwstałego Jezusa który swoje zmartwychwstanie zawdzięcza Ojcu w drugiej zaś kolejności Tomasz wyraża wdzięczność i podziękowanie Bogu za to że uznał go za godnego i zaliczył do grupy ludzi którzy mogli ujrzeć zmartwychwstałego Syna Bożego .

Świadkiem słów Tomasza był apostoł Jan -słyszał co Tomasz powiedział do Jezusa ,wobec tego do jakiego wniosku doszedł Jan ?

Ew Jan 20 30,31

I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze;

Te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.

Czy ty w myśl słów Jana wierzysz że Jezus jest Synem Boga ? jak widzisz aby zrozumieć poprawnie tekst biblijny należy sięgnąć do kontekstu który jednokrotnie staje się pomocny w poprawnym zrozumieniu danego wersetu .
Czytanie Słowa Bożego to jednak nie wszystko. Trzeba jeszcze dodawać dwa do dwóch.
Zatem przeczysz samemu sobie bo wcześniej twierdziłeś że Jezus to Bóg JHWH ze ST teraz niejednoznacznie sugerujesz że jednak nie ,wobec tego jak to jest według twego zrozumienia ? :-D

W ilu ty Bogów wierzysz
1 Bóg Ojciec + 2 Bóg syn += ??? :-D
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

agnieszkas pisze: oraz

list do Rzymian 8.3-4 mówi;
„Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała, ofiarując je za grzech, potępił grzech w ciele.


Wychodzi na to, ze "sarks" to jest grzeszne ludzkie cialo !?

EMET:
Polecam b. obszerny mój post --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#42144

oczywiście: dla zainteresowanych.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ARTI83M
Posty: 196
Rejestracja: 28 mar 2012, 8:07

Post autor: ARTI83M »

dejwid pisze:Czy to, że Jezus ma Ojca, który jest Jego Bogiem, ma wykluczać, że Jezus jest naszym Bogiem i Ojcem?
W pewnym sensie masz rację ale gdzie masz w Bibli napisane aby czcić Jezusa i modlić się do niego? W bardziej symboliczny sposób jest dla nas Bogiem i Ojcem tak ale nie dosłownie.
To takie same myślenie jak ludzi z Iw kiedy chcieli go obwołać królem.


I druga sprawa
Skoro podałeś wersety to wynika z nich że Jezus nie może być Bogiem i że jest podporządkowany swemu Ojcu.
Kto wie i nie wie że wie - śpi, obudź go...kto nie wie i wie że nie wie - jest dzieckiem, wychowaj go...kto nie wie i nie wie że nie wie - jest głupcem, omijaj go...
(arabski mędrzec przed tysiącem lat)

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

ARTI83M pisze:A co z innymi wypowiedziami Jezusa?

D kogo się modlił?
Od kogo trzymał władzę?
Czyją wolę spełniał?
Pamiętasz jakie słowa wyrzekł przed wskrzeszeniem Łazarza?
Do swego Ojca
Od swego Ojca
Swego Ojca
Jana 11:41
Zabrali więc kamień. Wtedy Jezus wzniósł oczy ku niebu i rzekł: "Ojcze, dziękuję ci, żeś mnie wysłuchał.

Natomiast nigdzie w Biblii nie znalazłem wersetu,gdzie Jezus modli się do Jehowy,a więc ŚJ nie naśladują Jezusa w tej kwestii.

dejwid
Posty: 64
Rejestracja: 05 cze 2012, 0:37

Post autor: dejwid »

David77
Psal 45 niczego takiego nie sugeruje ty opierasz się jedynie na błędnym tłumaczeniu tekstu
To ciekawe, bo Apostoł Paweł w Liście do Hebrajczyków cytuje ten Pslam 45 i brzmi on tak jak ja go zacytowałem ze Starego Testamentu. Przepraszam, ale mniemam, że Paweł rozumiał ten Psalm lepiej a ja nie jestem poliglotą.
W ilu ty Bogów wierzysz ?
Jest Bóg-Ojciec i Bóg-Syn. Bogów Świętych jest dwóch. Są oni oddzielnymi istotami (Jan 5.26; Jan 17.5; Mark 16.19; Obj 3.21).
Psalm ten pierwotnie odnosił się do Izraelskiego Króla czy uważasz że Król był samym Bogiem?
Paweł we wspomnianym przeze mnie liście mówi, że to było o Synu Bożym (Hebr 1.8) a Syn Boży to przecież Król Izraelski (Jan 1.49). Dostał On Imię zacniejsze nad Anioły (Hebr 1.4 i 8). I jak wynika z tego co napisał Paweł tym Imieniem jest właśnie Imię "Bóg".
Również słowa Tomasza niczego nie takiego nie sugerują o czym ty piszesz
Nie jest tak jak mówisz, ponieważ 1 List Jana 5.20 mowi, że to Jezus jest Prawdziwym Bogiem i Życiem Wiecznym. Także Tomasz przez Ducha Świętego nazwał Jezusa Panem i Bogiem. I jak pokazuje ten list oraz min. Księga Objawienia - miał rację.
Czy ty w myśl słów Jana wierzysz że Jezus jest Synem Boga?
Tak, wierzę. I jak napisałem parę postów wcześniej, to, że Jezus jest Synem Bożym nie wyklucza faktu, że sam jest naszym Ojcem i Bogiem, któremu mamy służyć. Biblia mówi, że Bogów Świętych jest dwóch, ale mówi przy tym, że Bóg Izraelski jest tylko jeden i jak się okazuje jest Nim właśnie Jezus Chrystus. Ojciec Jezusa jest zaś Bogiem i Ojcem wyłącznie Jezusa.
jak widzisz aby zrozumieć poprawnie tekst biblijny należy sięgnąć do kontekstu który jednokrotnie staje się pomocny w poprawnym zrozumieniu danego wersetu .
Zgadza się. Kontekstem jednak nie jest wyłącznie dany rozdział ale też pozostałe świadectwa Apostołów, które się uzupełniają, tak jak pokazałem to na przykładzie Pierwszego Listu Jana.

ARTI83M
W pewnym sensie masz rację ale gdzie masz w Bibli napisane aby czcić Jezusa i modlić się do niego?
Mat 6.9-13 - W tej modlitwie nie ma ani słowa o jakimkolwiek pośredniku. Nie jest ona w Imię Jezusa. Kolejny argument to masa wersetów pokazujących, że Jezus jest naszym Ojcem takze siłą rzeczy zwrot "Ojcze Nasz" musi być skierowany do Jezusa. (Te wersety masz w odpowiedzi poniżej)
W bardziej symboliczny sposób jest dla nas Bogiem i Ojcem tak ale nie dosłownie.
Nie. Faktycznie jest Bogiem Izraelskim, który uczynił Niebo, Ziemię oraz ludzi (Izaj 48.11-13; Obj 1.17-18; Obj 21.6,7; Izaj 63.16; Oz 13.4; Dz 4.8-12; 1 Kor 10.1-4)
To takie same myślenie jak ludzi z Iw kiedy chcieli go obwołać królem.
Oni chcieli obwołać Jezusa Królem według praw ziemskich. Dlaczego to tak rozumiem? Bo w Ewangeli Jana 1.49,50 Natanel nazwał Jezusa Królem Izraelskim i Ten go za to pobłogoslawił. Kolejny argument to stwierdzenie samego Jezusa, który powiedział, że Jego Królestwo nie jest z tego świata. Także to nie jest takie samo myślenie.
I druga sprawa. Skoro podałeś wersety to wynika z nich że Jezus nie może być Bogiem i że jest podporządkowany swemu Ojcu.
Co takiego? Nie czytałeś, że Jezus dostał Wszelką Moc na Niebie i na Ziemi? WSZELKĄ moc czyli absolutną władzę. I tylko dlatego, że Jezus postępuje według zasad, których nauczył Go Jego Ojciec chcesz odmówić mu Mocy i Bóstwa? Te wersety podważają to co mówisz: Żyd 1.8; Jan 17.5. Nie odbieraj władzy Jezusowi. On jest naszym Panem i Bogiem (1 Jan 5.20; Jan 20.28) tego jest więcej ale juz tyle razy o tym pisałem... Zresztą wszystko jest w tej audycji.

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

Kefaz pisze:JHWH - Jehowa
Jehoszúa -Jezus
prawda jest prosta nie trzeba jej gmatwać.
to mnie rozbawiłeś....

a człon "JAH", panie to wsiąkł czy brat russel wyrżnął?
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Elius
Natomiast nigdzie w Biblii nie znalazłem wersetu,gdzie Jezus modli się do Jehowy,a więc ŚJ nie naśladują Jezusa w tej kwestii.
Jehowa pochodzi od &#1497;&#1492;&#1493;&#1492;(Wj.3,14-15).Tłumaczony jako Jestem, JHWH,Jahwe i dotyczy to osoby Syna Bożego,Pośrednika Starego i Nowego Przymierza,wiecznego Chrystusa.Nie jest to trudno zauważyć i pozostaje to dla mnie zagadką dlaczego ŚJ, Badacze Biblii,itd,nie widzą tego bardzo ważnego faktu.W NT Syn Boży wielokrotnie mówił o sobie kim jest jako Jestem,ale to Jego wieczne imię jest świadomie pisane z małej litery jako "jestem".Trudno się temu dziwić,jeśli obecne chrześcijaństwo nie uznaje Nowego Przymierza.

dejwid
Jest Bóg-Ojciec i Bóg-Syn. Bogów Świętych jest dwóch. Są oni oddzielnymi istotami (Jan 5.26; Jan 17.5; Mark 16.19; Obj 3.21).
Ponad nimi jest Bóg Ojciec-Matka,Miłość i Mądrość.W NT Boga "zmniejszono" o Jego żeńską część Mądrość pisząc o nim z małej litery,że jest miłością.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

dejwid pisze:Bogów Świętych jest dwóch.
i wszystko jasne :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Kefaz
Posty: 121
Rejestracja: 08 cze 2012, 8:54
Kontakt:

Post autor: Kefaz »

Elius pisze:
ARTI83M pisze:A co z innymi wypowiedziami Jezusa?

D kogo się modlił?
Od kogo trzymał władzę?
Czyją wolę spełniał?
Pamiętasz jakie słowa wyrzekł przed wskrzeszeniem Łazarza?
Do swego Ojca
Od swego Ojca
Swego Ojca
Jana 11:41
Zabrali więc kamień. Wtedy Jezus wzniósł oczy ku niebu i rzekł: "Ojcze, dziękuję ci, żeś mnie wysłuchał.Natomiast nigdzie w Biblii nie znalazłem wersetu,gdzie Jezus modli się do Jehowy,a więc ŚJ nie naśladują Jezusa w tej kwestii.
A kto jest ojcem Jezusa ? kto stworzył Jezusa ? - uczynił to Bóg, czyli Jezus modlił się do Jehowy nie mógł się modlić do kogo innego.
Jezus modlił się do swojego Ojca Jehowy Boga.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Kefaz pisze:A kto jest ojcem Jezusa ? kto stworzył Jezusa ? - uczynił to Bóg, czyli Jezus modlił się do Jehowy nie mógł się modlić do kogo innego.
Jezus modlił się do swojego Ojca Jehowy Boga.
Jesteś z Bogiem na ty?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ARTI83M
Posty: 196
Rejestracja: 28 mar 2012, 8:07

Post autor: ARTI83M »

Elius pisze:Natomiast nigdzie w Biblii nie znalazłem wersetu,gdzie Jezus modli się do Jehowy,a więc ŚJ nie naśladują Jezusa w tej kwestii.
I to jest przykład że cierpisz na świadkofobie,. Ty myślisz ze każdy kto nie wierzy w trójce i nie uznaje Jezusa za Boga Najwyższego jest od razu ŚJ?
Kto wie i nie wie że wie - śpi, obudź go...kto nie wie i wie że nie wie - jest dzieckiem, wychowaj go...kto nie wie i nie wie że nie wie - jest głupcem, omijaj go...
(arabski mędrzec przed tysiącem lat)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”