IMIĘ BOGA W NOWYM TESTAMENCIE - KOLEJNA POSZLAKA :-)

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Nibelung
napisał do Elius:"A jak ty chcesz udowodnić, że Bóg nie nazywał się JHWH?"
Z Żydami w Starym Przymierzu nie przebywał Bóg JHWH,ale Syn Boży,wieczny Chrystus,czego nie chcesz łaskawie zauważyć.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
informator
Posty: 53
Rejestracja: 28 wrz 2012, 17:56

Post autor: informator »

ratao


Przeczytaj biblie raz jeszcze (nie musisz całej) i pomyśl jeszcze raz za nim cokolwiek napiszesz.



Tutaj powinna wchodzić w temat logika człowieka i to czy miłujesz Boga, ciałem, duszą, myślami itd.


Teorie spiskowe od czasów fworda wybuchają niczym wulkan. Bardzo jest mi przykro, że dopuszczacie się takiego czynu.
[center]Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu, jaki zadaje sobie pod słońcem?[/center]
[center]
Ujmując z ciała, dodajesz do ducha
[/center]

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Informator

1 Kor.10...

(4) i wszyscy ten sam napój duchowy pili,pili bowiem z duchowej skały,która im towarzyszyła,a skałą tą był Chrystus.
(9) Ani nie kuśmy Pana,jak niektórzy z nich kusili i od wężów poginęli.


Powinno Ci być przykro,że sfałszowany jest ST.Z Żydami przebywał Syn Boży Chrystus,a obecność Chrystusa z Żydami w Starym Przymierzu ma potwierdzenie w NT.Ja to czytałem,ale nie wiem dlaczego Ty i inne osoby wierzące w JHWH nie chcą tego przeczytać?
Odpowiedz mi tylko na pytanie:

Jeśli przyjście Jezusa było zaplanowane przed założeniem świata to w jaki sposób On przemawiał do Izraelitów w czasie kiedy nie było Jezusowi przekazane Królestwo przez Jego Ojca (czyt. ST)?
Co ma wspólnego Królestwo z misją Chrystusa przebywającego z Żydami w Starym Przymierzu?
Jak On przemawiał to jest inna sprawa.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
informator
Posty: 53
Rejestracja: 28 wrz 2012, 17:56

Post autor: informator »

To, że to Jezusowi zbudowali Namiot Spotkań i się z Nim tam spotykali, rozmawiali itd. To Jemu składali dary i się do Niego modlili, to On był ich obłokiem kiedy wędrowali 40 lat.

Przecież to jednoznacznie wynika z tego co głosisz.
[center]Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu, jaki zadaje sobie pod słońcem?[/center]
[center]
Ujmując z ciała, dodajesz do ducha
[/center]

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

informator pisze:To, że to Jezusowi zbudowali Namiot Spotkań i się z Nim tam spotykali, rozmawiali itd. To Jemu składali dary i się do Niego modlili, to On był ich obłokiem kiedy wędrowali 40 lat.
Przecież to jednoznacznie wynika z tego co głosisz.
Jan 1.18 Boga nikt nigdy nie widział

-jest to bardzo ważne odkrycie Davida77,potwierdzające prawdę,że z Żydami w Starym Przymierzu przebywał Syn Boży Chrystus,a nie Bóg.

1 Kor.10...

(4) i wszyscy ten sam napój duchowy pili,pili bowiem z duchowej skały,która im towarzyszyła,a skałą tą był Chrystus.
(9) Ani nie kuśmy Pana,jak niektórzy z nich kusili i od wężów poginęli.


Piszę o tym co wynika z NT,że z Żydami w Nowym Przymierzu przebywał Syn Boży,wieczny Chrystus,a nie żaden Bóg JHWH,Jehowa,Jahwe,itd.To o co Ci chodzi? Nie uznajesz tego co pisze w NT?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Rethel

Post autor: Rethel »

bartek212701 pisze:
Nibelung pisze:Staro-cerkiewno-słowiański
odejdź z tym ! ja to mam na uczelni :-( to straszne[uczę się tego przy zajęciach z Biblii] :-D niedługo będziemy "przerabiac" Biblię królowej Zofii
Tu bracia Czesi zafundowali nam miodzio: http://arhivarij.narod.ru/Evangelium.pdf :-)
Ewangelia Mateusza w oryginalnym starosłowiańskim ze wszystkimi nosówkami i jerami :-)
Czasem trafiają się jakieś ruskie końcówki, ale można to przeboleć. Pokazuje to że już w
200 lat po zredagowaniu języka, zaczęły pojawiać się pierwsze, minimalne różnice które
przenikały z wiejskich gwar do ogólnego języka literackiego - tekst przepisan ok. 1056 r. :-)

Awatar użytkownika
informator
Posty: 53
Rejestracja: 28 wrz 2012, 17:56

Post autor: informator »

ratao


Boga nikt nigdy nie widział.


Jeśli składali ofiary Jezusowi Chrystusowi, którego można było zobaczyć bo był między ludźmi, to dlaczego jest napisane:

Boga nikt nigdy nie widział?


Jeśli byś zobaczył oblicze Boga to byś pomarł.

No przecież to takie proste..
[center]Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu, jaki zadaje sobie pod słońcem?[/center]
[center]
Ujmując z ciała, dodajesz do ducha
[/center]

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Gdyby Pan Sabaoth nie pozostawił nam potomstwa, stalibyśmy się podobni do Sodomy i zostalibyśmy upodobnieni do Gomory. (Rzymian 9:29)
Gdyby Jehwih Sabaoth nie pozostawił nam choć kilku ocalałych, stalibyśmy się podobni do Sodomy, przypominalibyśmy Gomorę (Izajasza 1:9)

JAKUBA 5;4
Oto zapłata należna pracownikom, którzy zebrali plony z waszych pól, zatrzymana
przez was, wciąż woła, a wołania żniwiarzy o pomoc doszły do uszu Pana Sabaoth.

Skoro jest Sabaoth to musiało tez być coś przed, nieprawdaż?
Bo jakiż sens ma w grece zwrot Pan Sabaoth? Żaden.
Jako Imię złożone Iaoue/Ieoua Sabaoth ma już sens sensowny

Inne:

Jest ktoś, kto nas wykupuje. Imię jego - Jehowa Zastępów, Święty Izraela. (Iz 47:4)
Bo nazwali się tymi, którzy są z miasta świętego, i oparli się na Bogu Izraela; imię jego - Jehowa Zastępów. (Iz 48:2)
Lecz ja, Jehowa, jestem twoim Bogiem, Tym, który wzburza morze, by huczały jego fale. Na imię mu Jehowa Zastępów. (Iz 51:15)
Bo twój Wielki Twórca jest twoim właścicielem, mężem, na imię ma Jehowa Zastępów; i Święty Izraela jest twoim Wykupicielem (Iz 54:5)
On bowiem jest Twórcą wszystkiego, a Izrael to laska jego dziedzictwa. Imię jego - Jehowa Zastępów. (Jeremiasza 10:16)
Ten, którego imię Jehowa Zastępów (Jeremiasza 31:35)
dla prawdziwego Boga, Wielkiego, Potężnego, którego imię Jehowa Zastępów (Jer 32:18)
Jako żyję - brzmi wypowiedź Króla, którego imię Jehowa Zastępów (Jer 46:18)
brzmi wypowiedź Króla, którego imię Jehowa Zastępów. (Jer 48:15)
Ich Wykupiciel jest silny, jego imię - Jehowa Zastępów (Jer 50:34)
Imię jego - Jehowa Zastępów (Jer 51:19)
brzmi wypowiedź Króla, którego imię Jehowa Zastępów. (Jer 51:54)
Tyle, że nigdzie nie jest udowodnione, że tak było w oryginale NT, bo tego udowodnić nie jest w żaden sposób. Czasem niektórzy nawet przyjmują, że pisarze Nowego Testamentu nie korzystali z Septuaginty, a sami również tłumaczyli przez różnice między Septuagintą a NT jeśli chodzi o cytaty ze ST.
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

informator pisze:ratao

Boga nikt nigdy nie widział.

Jeśli składali ofiary Jezusowi Chrystusowi, którego można było zobaczyć bo był między ludźmi, to dlaczego jest napisane:
Boga nikt nigdy nie widział?
Jeśli byś zobaczył oblicze Boga to byś pomarł.
No przecież to takie proste..
Jeśli to takie proste,to dlaczego Żydzi sfałszowali ST,usunęli z niego Syna Bożego Chrystusa i wstawili zamiast niego swojego Boga? Dlaczego obecnie ŚJ,Badacze Pisma i inni tego nie widzą,że z Żydami w Starym Przymierzu przebywał Syn Boży,wieczny Chrystus,a nie Bóg?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bhakta Jezusa »

Wszystkie te przypuszczenia i dywygacje na temat rzekomego występowania imienia Jehowy w Nowym Przymierzu są nic nie warte, ponieważ są to jedynie gdybania wberw faktom oczywistym. A jakie są fakty?
Fakt niepodważalny jest taki, że w żadnym greckim manuskrypcie Nowego Przymierza oraz w żadnym starożytnym jego przekładzie nie ma imienia Jehowy. Warto przytoczyć fragmenty pochodzące z publikacji wyznania świadków Jehowy, którzy choć umieszczają w swoim Nowym Testamencie ("Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata") imię Jehowy to jednak stanowczo ale chcąc nie chąc przyznają że tego imienia brakuje we wszystkich manuskryptach greckich Nowego Przymierza:

"Ale poza tym w żadnym ze znanych nam dzisiaj starożytnych greckich manuskryptów ksiąg od Mateusza do Objawienia nie ma pełnego imienia Bożego." - "Imię Boże, które pozostaje na zawsze" str. 23

"Czy tłumacz ma prawo przywrócić to imię, jeżeli go nie ma w istniejących dziś manuskryptach?" - "Imię Boże, które pozostaje na zawsze" str. 26

"W zachowanych do dziś manuskryptach greckich, jak również w licznych przekładach starożytnych i współczesnych, rzuca się w oczy brak imienia Bożego". - "Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata" str. 408, ak. 1

Poza tym imienia Jehowy nie umieszczają w swoich pismach pisarze wczesnochrześcijańscy tacy jak: Ignacy z Antiochii, Polikarp ze Smyrny, Klemens z Rzymu, Meliton z Sardes, autor "Listu do Diogneta, Hermas, autor "Listu Barnaby", autor "Świadectwa Polikarpa ze Smyrny", Justyn Świadek w swojej Apologii oraz Dialogu z Żydem Tryfonem, a także Euzebiusz Cezarei, arianin w swojej "Historii Zborowej", gdzie cytuje dzieła powyższych autorów.
Zwolennicy umieszczania imienia Jehowy w NT wbrew temu, że nie ma go w manuskryptach, twierdzą, że "odstępczy fałszerze katoliccy" usunęli go z odpisów, a oryginalne manuskrypty greckie zawierały to Imię.

Powstaje wobec tego szreg pytań:

Czy Wszechmogący Bóg pozwolił na usunięcie przez "odstępców" rzeczy najważniejszej ze swojego Słowa - swojego imienia Jehowa, a zachował w nienaruszonej postaci resztę tekstu Nowego Przymierza? Idąc tym tokiem rozumowania, że Bóg pozwolił na skażenie swojego Słowa w rzeczy najważniejszej jak jego Imię, jaką możemy mieć pewność, że wiarygodna jest reszta tekstu Nowego Testamentu?
I w ogóle jak to się stało, że Wszechmogący Bóg zezwala na fałszowanie swojego Słowa?
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
informator
Posty: 53
Rejestracja: 28 wrz 2012, 17:56

Post autor: informator »

ratao


Nie powtarzaj się setki razy bo przypomina mi to technikę manipulacyjną na zasadzię:


kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się w końcu prawdą.

Ja zrozumiałem co chcesz mi przekazać ale nie uznaje tego ponieważ nie ma na to dowodów - przynamniej ja sie takowych nie dopatrzyłem.

Proszę nie powtarzać tego cały czas, w kółko i kółko aż w końcu ktoś ci przyzna racje.



I w ogóle jak to się stało, że Wszechmogący Bóg zezwala na fałszowanie swojego Słowa?

Niektórzy sobie myślą, że Bóg nie jest tak Wielki z tego co napisane jest w Biblii o Nim i nie potrafił zachować Swojego Słowa. W zasadzie to myślę, że jesteście biednymi zagubionymi ludźmi, którzy dają się wpuszczać w teorie tego typu i teorie fworda, red octobera itp.
Ludzie fałszują i będą fałszowali ale Biblii nie da się sfałszować bo Bóg na to nie pozwoli - to takie proste i oczywiste.

Nie dajcie się zwieść.

Nie róbcie z Boga jakiegoś nieudacznika, który nie potrafi zachować Swoich Słów i zostawia wszystko na pastwę tych "ludzi". (bez komentarza)


Słowo Boże jest doskonałe.
[center]Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu, jaki zadaje sobie pod słońcem?[/center]
[center]
Ujmując z ciała, dodajesz do ducha
[/center]

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bhakta Jezusa »

Tak, wszyscy ci, którzy wstawiają imię Jehowy do pism Nowego Przymierza, nieświadomie udowadniają, że Bóg nie chroni swojego Słowa, ale że jest aż tak bezsilny...
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
informator
Posty: 53
Rejestracja: 28 wrz 2012, 17:56

Post autor: informator »

Mam tutaj film taki: świadectwo nawrócenia muzułmanina do Jezusa Chrystusa. W tym filmie muzułmanin rozmawia z Jezusem Chrystusem, zwróćcie uwagę na to co On mówi w tym filmie (świadectwie).



[center]Świadectwo [/center]



Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.



ratao:


myliłem się.


wybaczcie mi.
[center]Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu, jaki zadaje sobie pod słońcem?[/center]
[center]
Ujmując z ciała, dodajesz do ducha
[/center]

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

informator pisze:Mam tutaj film taki: świadectwo nawrócenia muzułmanina do Jezusa Chrystusa. W tym filmie muzułmanin rozmawia z Jezusem Chrystusem, zwróćcie uwagę na to co On mówi w tym filmie (świadectwie).

[center]Świadectwo [/center]
ratao:myliłem się.wybaczcie mi.
Jak znalazłeś ten bardzo ciekawy film? Nie zgrzeszyłeś wobec nikogo,więc nie ma Ci co wybaczać.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Rethel

Post autor: Rethel »

informator pisze:ratao:
myliłem się.
wybaczcie mi.
Niezłyś....,
po jednym
jutubiźmie
zmieniasz
zdanie uo
180 stopni
:aaa: :bardzo_smutny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”