BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: wuka »

O ile się nie mylę to George któryś raz inne Imię Jezusa podaje. Raz wymowa taka innym razem siaka.
Co to zmienia? Wszyscy wiedzą o kim mowa i spory kto wymawia dobrze/poprawnie...po co to komu? I jak zawsze bez źródeł.
W dodatku islamskie genealogie...znając ich fałsz i obłudę są pewnie tak samo tendencyjne, jak te żydowskie.
Nie wiemy jak wymawiano Imię Jezusa, bo po aramejsku mówiono tam i wtedy, a sami znawcy języków mają trudności z odtworzeniem tego języka.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: Bobo »

Niekoniecznie aramejski. Mogła to być jakaś odmiana języka hebrajskiego.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
11 sie 2021, 10:40
Niekoniecznie aramejski. Mogła to być jakaś odmiana języka hebrajskiego.
Zgadza się.Ale my tego nie wiemy i pewnie nigdy się nie dowiemy. Dlaczego więc siać jakieś wątpliwości. Jezus to Jezus. Każdy wie o kim mowa, a wierzę, że i On nie ma fochów z tego powodu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: radek »

Wj 33:18-20 BT5 "I rzekł [Mojżesz]: Spraw, abym ujrzał Twoją chwałę. (19) [Pan] odpowiedział: Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Jahwe, bo Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba. (20) I znowu rzekł: Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu."

Imię ogłaszane przez Boga jest imieniem rzeczywistym, "imieniem Jawą", ponieważ wiedza jest tylko u Boga

Koran 67:26
Powiedz: "Wiedza jest tylko u Boga! Ja jestem tylko jawnie
ostrzegającym."


J 17:26 BT5 "Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”