BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: teska »

DonCicio pisze:
02 lut 2021, 7:25
wybrana pisze:
20 sty 2021, 23:13
Niektórzy badacze jak Gerd Theissen, Morton Smith czy Lowell Handy upatrują genezę kultu Jahwe w wierzeniach ugaryckich. Według ich teorii, w okresie gdy system wierzeń Izraelitów był jeszcze politeizmem, panteon bogów izraelskich miał analogiczną strukturę hierarchiczną.


Czy oni aby na pewno "badają" Biblię? Ona sam potwierdza, że imię Boga było znane za czasów Adama, około 2 tyś. lat wcześniej, zanim powstało Ugarit, miasto zbudowane na wzgórzu zwanym Ras Szamra, u wybrzeży Morza Śródziemnego na terenie dzisiejszej północnej Syrii:

Rodz 4:25 „Adam znowu współżył ze swoją żoną, a ona urodziła syna. Nazwała go Set i powiedziała: 'Bóg dał mi innego potomka w miejsce Abla, którego zabił Kain'. Setowi także urodził się syn i nazwał go Enosz. W tym czasie ludzie zaczęli wzywać imienia Jehowy


W tym czasie za czasów Henocha szerzyła się przemoc i ludzie byli w opłaknym stanie duchowym.W trzecim pokoleniu zaczęłli szydzić z imienia Bożego.
Rodzaju 4:8
Potem Kain odezwał się do swego brata, Abla: „Chodźmy na pole”. A gdy byli na polu, zaatakował swojego brata i go zabił.
23-26
A Lamech zwrócił się do swoich żon, Ady i Cylli, takimi słowami:
„Słuchajcie mojego głosu, żony Lamecha!
Nadstawcie ucha na moją wypowiedź:
Zabiłem mężczyznę za to, że mnie zranił,
młodzieńca — za to, że zadał mi cios.
24 Jeśli Kain ma zostać pomszczony siedem razy,
to Lamech — siedemdziesiąt siedem razy”.
25 Adam znowu współżył ze swoją żoną, a ona urodziła syna. Nazwała go Set*l i powiedziała: „Bóg dał* mi innego potomka w miejsce Abla, którego zabił Kain”. 26 Setowi także urodził się syn i nazwał go Enoszn. W tym czasie ludzie zaczęli wzywać imienia Jehowy.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: radek »

Rdz 4:25-26 BT5 "Adam raz jeszcze zbliżył się do swej żony i ta urodziła mu syna, któremu dała imię Set, gdyż - jak mówiła - dał mi Bóg innego potomka w zamian za Abla, którego zabił Kain. (26) Setowi również urodził się syn; Set dał mu imię Enosz. Wtedy zaczęto wzywać imienia Pana."

Męskim potomstwem Kobiety, które nawiązuje do Bożego polecenia płodzenia są Kain, Abel i Set. Spłodzenie potomka przez Seta i nadanie mu imienia jest początkiem wzywania Syna Człowieczego jako Pana nad narodami i językami

Iz 66:18 BT5 "A Ja znam ich czyny i zamysły. Przybędę, by zebrać wszystkie narody i języki; przyjdą i ujrzą moją chwałę."
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: Henryk »

teska pisze:
03 cze 2021, 15:29
W trzecim pokoleniu zaczęłli szydzić z imienia Bożego.
Gdzieś to wyczytała- Tesko? - Bo Wasze tłumaczenie przeczy temu.
Wj 6:3 NWT-PL "I ja ukazywałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale co do mojego imienia, Jehowa, nie dałem się im poznać."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: Krystian »

Teska zapewne wyczytała w org, no bo gdzie indziej :?:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: teska »

Henryk pisze:
04 cze 2021, 11:47
teska pisze:
03 cze 2021, 15:29
W trzecim pokoleniu zaczęłli szydzić z imienia Bożego.
Gdzieś to wyczytała- Tesko? - Bo Wasze tłumaczenie przeczy temu.
Wj 6:3 NWT-PL "I ja ukazywałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale co do mojego imienia, Jehowa, nie dałem się im poznać."
Kontekst na to wskazuje,oraz wypowiedż Boga w Rodzaju 6:3

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: wybrana »

teska pisze:
05 cze 2021, 11:23
Henryk pisze:
04 cze 2021, 11:47
teska pisze:
03 cze 2021, 15:29
W trzecim pokoleniu zaczęłli szydzić z imienia Bożego.
Gdzieś to wyczytała- Tesko? - Bo Wasze tłumaczenie przeczy temu.
Wj 6:3 NWT-PL "I ja ukazywałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale co do mojego imienia, Jehowa, nie dałem się im poznać."
Kontekst na to wskazuje,oraz wypowiedż Boga w Rodzaju 6:3
Jaki to przeklad Biblii, bo w żadnym takiego brzmienia tego wersetu nie przeczytałam.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: teska »

wybrana pisze:
05 cze 2021, 12:05
teska pisze:
05 cze 2021, 11:23
Henryk pisze:
04 cze 2021, 11:47

Gdzieś to wyczytała- Tesko? - Bo Wasze tłumaczenie przeczy temu.
Wj 6:3 NWT-PL "I ja ukazywałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale co do mojego imienia, Jehowa, nie dałem się im poznać."
Kontekst na to wskazuje,oraz wypowiedż Boga w Rodzaju 6:3
Jaki to przeklad Biblii, bo w żadnym takiego brzmienia tego wersetu nie przeczytałam.
A jaki masz przekład ?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: wybrana »

teska pisze:
05 cze 2021, 19:14
wybrana pisze:
05 cze 2021, 12:05
teska pisze:
05 cze 2021, 11:23


Kontekst na to wskazuje,oraz wypowiedż Boga w Rodzaju 6:3
Jaki to przeklad Biblii, bo w żadnym takiego brzmienia tego wersetu nie przeczytałam.
A jaki masz przekład ?
Przeglądałam wszystkie
Biblia Brzeska, Biblia Gdańska, Biblia nowa Gdańska, Biblia Owspolczesniona Biblia Gdańska, Biblia Tysiąclecia, Biblia Warszawska, Biblia Jakuba Wujka.

W żadnym nie ma, więc podaj z jakiego pochodzi.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2021, 19:32 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: radek »

To prawda, że nie oddawali Mu takiej czci, jaką powinni
Obrazek

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: teska »

NŚ Rodzaju 6:3

Wtedy Jehowa rzekł: „Nie będę bez końca tolerował człowieka, bo jest on tylko istotą cielesną*. Dlatego będzie żył jeszcze 120 lat”.

Spośród tego pokolenia tylko Noe był prawy i jego rodzina.Dlatego Bóg postanowił zesłać potop na ludzi bezbożnych.Wzywali oni imienia Bożego ale nie szczerze.

Wyjścia 6:3
Ukazywałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale jeśli chodzi o moje imię, Jehowa, nie dałem im się poznać.

Wspomniani Abraham,Izaak i Jakub znali imię Boże i je wymawiali.Otrzymali od Jehowy Boga obietnice,ale nie dożyli ich spełnienia.Natomiast Mojżesz żył w czasie ,gdy Bóg wyprowadził naród Izraelski z niewoli egipskiej i powitał ziemię obiecaną.W tym sensie Bóg ujawnił swe imię jako TEN,który spełnia swe obietnice.
Posługuję się przekładem Nowego Świata.Pod tym linkiem jest ten przekład
https://www.jw.org/pl/biblioteka/biblia ... um/ksiegi/

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: kris0069 »

Allelu JA" oznacza: chwalcie, wychwalajcie: JA.

"JA" to dwie literki należące do imienia/nazwy Boga.

Ale do którego Boga?

Chrystusa o prawidłowym imieniu Jeszu, czy do Boga Najwyższego?

"Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny wielkiego tłumu w niebie - mówiących: allelu JA!(239) Zbawienie i chwała, i moc u Boga naszego!" - Objawienie 19:1 (Jeszu.com).

"A dwudziestu czterech Starszych upadło i czworo Zwierząt, i pokłon oddało Bogu siedzącemu na tronie, mówiąc: Amen! allelu JA(239)!" - Objawienie 19:4.

239. hallélouia:

Definicja: hallelu jah, gdzie "h" nie czytamy. Dlatego powstaje wyraz: allelu JA

Stronga - pochodzenia hebrajskie; chwalcie Jah!, pełen uwielbienia okrzyk – alleluja. Wyraz 239 pochodzi od: "halal" i "Yah".

https://biblehub.com/greek/239.htm

Równie w Starym Testamencie mamy wiele razy wychwalanie JA. Oto przykład:

"Śpiewajcie Bogom(Elohim l.mn.), śpiewajcie pochwały Jego imieniu/nazwy(8034);
Wychwalajcie Tego, który jeździ na chmurach, JA(3050) Jego imię/nazwa(8034), radujcie się przed Nim" - Psalm 68:4.

3050 - Jah, święte imię - Jah.

Słownik papierowy Stronga:
8034 - imię, nazwa, dobre imię, sława, chwała.

Tak to słowo wygląda w trzech językach:

W hebrajskim: „הללו יה”.
W greckim: „αλληλου ια”.
W polskim: „allelu Ja”.
Dwudziestu czterech Starszych i czworo Zwierząt oddało pokłon Bogu siedzącemu na tronie, wychwalając Jego imię/nazwę: "JA". Jeżeli dowiemy się, kto zasiada na tronie, to będziemy wiedzieć, kto ma imię/nazwę: JA w zawołaniu: allelu JA.

Najpierw jednak zobaczmy inne imiona/nazwy Boga.

Kim był JHWH?
Mojżesz dostał pozwolenie na nazywanie Boga nazwą/imieniem - JHWH:

"Objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg(EL-410) Wszechmocny, lecz imienia mojego JHWH(3068) im nie objawiłem" - Wyjścia 6:3.

Pod tym imieniem/nazwą, czyli czterema literami, występował na przykład Pan Jeszu. Jeszu oznacza Zbawiciel:

"Oto Bóg(EL-410) jest moim Jeszu/Zbawicielem(3444)! Zaufam i nie ulęknę się, bo mocą i pieśnią moją jest JA(3050). JHWH(3068) stał się dla mnie Jeszu/Zbawicielem(3444)" - Izajasza 12:2.

Tutaj wychwalany jest JHWH i JA. Możemy również powiedzieć, że wychwalanie dotyczy tego samego Boga:

"Błogosławiony JHWH Bóg Iszraela od wieków/odwieczności/zawsze do wieków/odwieczności/zawsze. Niech powie cały lud: Amen chwalcie(halal-1984) JA(3050)" - Psalm 106:48.

Mamy więc imiona/nazwy Boga, którymi posługiwali i posługują się Jego wyznawcy:

EL - oznacza Bóg.
Elohim - Bogowie.
JAH - JA (gdzie H się nie czyta) znał Abraham.
JHWH - znał wybrany naród: Iszrael.
Jeszu - obecne imię Chrystusa.
JAH - JA - zawarte w Objawieniu w zawołaniu allelu JA oraz np. w Psalmie 106:48.
Tutaj jest więcej na temat imienia/nazwy JA - LINK.

Imię JHWH nie należało do jednej Postaci duchowej. Powyżej widzimy, że JHWH był Pan Jeszu.

Tutaj mamy przykład dwóch Postaci duchowych, które działały pod nazwą: JHWH:

"Wówczas JHWH spuścił na Sodomę i na Gomorę siarkę i ogień, od JHWH z niebios" - Rodzaju 19:14.

Tutaj mamy spotkanie JHWH z szatanem:

"Pewnego dnia przyszli synowie Bogów/Bogowie, aby stanęli przed JHWH i przyszedł szatan między nimi" - Hioba 1:6.

Pod nazwą JHWH działały Postacie Duchowe. Z powyższych wersetów widzimy, że był to Chrystus. Również mógł działać Bóg Najwyższy.

Czy podobnie jest z imieniem "JA" w Objawieniu?

Czy należy ono do konkretnej Postaci duchowej?

Kim są najważniejsze Postacie Duchowe?
Pan Jeszu został Zrodzony/Stworzony, jako pierwsza Postać duchowa. Wszystko inne powstaje przez Pana Jeszu.

Pan Jeszu jest dziełem stwórczym. Natomiast Bóg Najwyższy nie jest dziełem stwórczym. Nikt Go nie stworzył.

Patrząc na Boga Najwyższego, patrzmy, jak na Postać, która znajduje się całkowicie poza aktem stwarzania.

Bóg Najwyższy jest poza stworzeniem, poza czasem. To bardzo ważny wniosek, dzięki któremu zrozumiemy wiele innych tematów biblijnych. Jeżeli w Biblii określany jest Bóg jako Stworzenie lub ogranicza się Go czasowo, to nie może dotyczyć Boga Najwyższego.

Kto zasiada na tronie?
Aby dowiedzieć się, kogo wychwalają Postacie Duchowe w Objawieniu pod zawołaniem "allelu JA", czyli kto ma na imię/nazwę "JA", dowiedzmy się, kto siedzi na tronie, ponieważ tę Postać wychwalają.

Tu mamy wersety, gdzie na tronie siedzi Bóg Najwyższy:

"Jan do siedmiu Społeczności Powołanych, które są w Azji: Łaska wam i pokój od Tego, Który jest, i Który był i Który przychodzi, i od Siedmiu Tchnień(Duchów), które są przed Jego tronem, i/więc(2532) od Jeszu Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego umarłych i Władcy królów ziemi. Temu, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych uchybień(grzechów)" - Objawienie 1:4-5.

"A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło: «Zasiadającemu na tronie i/więc(2532) Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, po eony eonów!»" - Objawienie 5:13.

"I mówią do gór i do skał: «Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i/więc(2532) przed gniewem Baranka" - Objawienie 6:16.

"I wykrzykują głosem donośnym, wołając: "Zbawienie Bogu naszemu, siedzącemu na tronie i/więc(2532) Barankowi". I wykrzykują głosem donośnym, wołając: "Zbawienie Bogu naszemu, siedzącemu na tronie i Barankowi" - Objawienie 7:10.

Uwaga! Powyższe wersety mogą odnosić się tylko do Pana Jeszu. Chodzi o tłumaczenie słowa: 2532.kai.

https://biblehub.com/greek/2532.htm

Wyraz ten ma dużo znaczeń. Jeżeli użyjemy zamiast znaczenia "i", znaczenie "więc", to zdanie będzie odnosiło się do Pana Jeszu: "Zbawienie Bogu naszemu, siedzącemu na tronie więc Barankowi".

Na tronie siedzi Pan Jeszu:

"Jeszu zaś rzekł do nich: «Amen, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy zasiądzie Syn Człowieczy na tronie chwały Swego/Jego/Tego Samego(846), wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Iszraela" - Mateusza 19:28.

"Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono.
I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów" - Objawienie 20:11-12.

"Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy posłowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały" - Mateusza 25:31.

"Zaś o Synu: Tron Twój, Boże, na eon eonów, a laska prostolinijności laską królestwa Twego" - Hebrajczyków 1:8.

W poniższym wersecie zastanawiające jest to, że siedzący na tronie żyje po eony eonów. Bóg Najwyższy nie ma żadnych ram czasowych, żyje od zawsze. Dlatego te słowa mówią o Panu Jeszu:

"A ilekroć Zwierzęta oddadzą chwałę i cześć, i dziękczynienie Zasiadającemu na tronie, Żyjącemu po eony eonów,
upada dwudziestu czterech Starszych przed Zasiadającym na tronie i oddaje pokłon Żyjącemu po eony eonów, i rzuca przed tronem wieńce swe, mówiąc:
Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone»" - Objawienie 4:9-11.

Dziwna sytuacja byłaby, gdyby dopiero po realizacji proroctw, Bóg Najwyższy miałby objąć władzę. Kto byłby tak mocny, aby ją odebrać Bogu Najwyższemu? Dlatego ten werset mówi o Panu Jeszu:

"siódmy posłaniec(anioł) zatrąbił, i w niebie powstały donośne głosy mówiące: «Nastało nad światem królowanie Pana naszego i Pomazańca Swego/Jego/Tego Samego(846) i będzie królować po eony eonów». A dwudziestu czterech Starszych, zasiadających na tronach swych przed tronem Boga, padło na oblicza i oddało pokłon Bogu, mówiąc: «Dzięki czynimy Tobie, Panie, Boże wszystkich władco [wszechwładco], Który jesteś i Który byłeś, żeś objął wielką Twą władzę i zaczął królować" - Objawienie 11:15-17.

Wspólny tron Boga Najwyższego i Pana Jeszu:

"Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie" - Objawienie 3:21.

"ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.
Środkiem jego ulicy i z tej i z tamtej strony rzeki — drzewo życia, dające dwanaście owoców, każdego miesiąca wydające swój owoc, a liście drzewa — do terapii narodów.
Nic godnego klątwy już [odtąd] nie będzie. I będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy Jego będą Mu cześć oddawali.
I będą oglądać Jego oblicze, a imię Jego - na ich czołach. Ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka" - Objawienie 22:1-4.
Który Bóg jest wychwalany w zawołaniu Allelu JA?
Jeżeli pójdziemy tropem sprawdzenia, kto siedzi na tronie, czyli kto jest wychwalany zwrotem "allelu JA", to okazuje się, że może to być i Bóg Ojciec i Pan Jeszu.

Również należy wziąć pod uwagę tezę, że wszystkie zawołania dotyczą Pana Jeszu, który występuje w imieniu Boga Najwyższego. Dużo zależy od tego, jakie tłumaczenie wyrazu wybierzemy, wyrazu łączącego dwie myśli, dwa przekazy.

Czy Bóg Najwyższy ma imię?
W przyszłości 144 tysiące wiernych będzie znać imię Pana Jeszu, ale również imię Boga Najwyższego:

"Potem ujrzałem: A oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i/więc(2532) imię Jego Ojca wypisane na czołach" - Objawienie 14:1.

Przekład Oblubienicy TR wskazuje tylko na imię Ojca:

"Potem ujrzałem: A oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Ojca Jego, które jest wypisane na czołach ich" - Objawienie 14:1.

Do kogo należy imię Chrystusa: Jeszu?
Imię Panu Jeszu przekazał Bóg Ojciec:

"Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje" - Jana 17:6.

"Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą" - Jana 17:10.

"Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich»" - Jana 17:26.

Imię "Jeszu" Chrystus dostał od Boga Ojca. Skoro wszystko jest wspólne, skoro panuje jedność pomiędzy Bogiem Ojcem a Synem, to znaczy, że równie imię "Jeszu" jest wspólne.

Gdy Mojżesz spytał o imię Boga?
Mojżesz pyta Boga, co ma odpowiedzieć, gdy Iszraelici spytają o imię Boga, który Go posłał.

Bóg dał mu taką odpowiedź:

"Powiedział Bogowie(Elohim l.mn.) do Mojżesza: Jest/Będący(1961), który Jest/Będący(1961). Tak więc powiesz synom Iszraela, Jest/Będący(1961) posłał mnie do was" - Wyjścia 3:14.

1961 - powstał od hava(być); istnieć, być lub stać się.

Stronga, wersja papierowa: być, stać się, nastać, istnieć, trwać.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: Bobo »

Ja pierniczę! Tak długi post i... takie byle co?
Mój kot wściekły uciekł z pokoju, gdy mu czytałem to co napisałeś.

Sorry, ale...
Czy ty jesteś Krzysztof Król? Były ŚJ?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: radek »

imię Boże jest nad okręgiem czasu. W okręgu litery "A" z imienia "JA" mamy siedem zborów, do których napisał Jan

Ap 1:4 NWT-PL "Jan do siedmiu zborów, które są w okręgu Azji: Życzliwość niezasłużona i pokój wam od "Tego, który jest i który był, i który przychodzi", i od siedmiu duchów, które są przed jego tronem,"

Koran 2:125
I oto uczyniliśmy ten dom
miejscem nawiedzenia i miejscem bezpiecznym.
I weźcie sobie jako miejsce modlitwy
stację Abrahama.
Zawarliśmy przymierze z Abrahamem i Isma'ilem
"Oczyśćcie mój dom dla odprawiających okrążenia,
dla tych, którzy pozostają w medytacji,
i dla tych, którzy się pochylają,
i wybijają pokłony".


Konstelacja zawierająca siedem gwiazd, o której mówi Bóg w Biblii, to Plejady

Hi 38:31 BT5 "Czy gwiazdy Plejad połączysz? Rozluźnisz więzy Oriona?"
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1274
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: DonCicio »

kris0069 pisze:
12 lip 2021, 18:30
Na tronie siedzi Pan Jeszu:

"Jeszu zaś rzekł do nich: «Amen, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy zasiądzie Syn Człowieczy na tronie chwały Swego/Jego/Tego Samego(846), wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Iszraela" - Mateusza 19:28.

"Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono.
I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów" - Objawienie 20:11-12.

"Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy posłowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały" - Mateusza 25:31.

Jehowa Bóg zasiada na tronie od zawsze, od wieczności. Nie może zatem być użyte w stosunku do Niego słowo: „gdy zasiądzie na tronie”, jak w Mateusza 25:31 czy Mateusza 19:28, które to wersety dotyczą Jego Syna, Jezusa.

Obj 7:10 „I wołali donośnym głosem: „Wybawienie zawdzięczamy naszemu Bogu, który zasiada na tronie, i Barankowi”.

Dlaczego „i” Barankowi? Ponieważ Jezus złożył za nas okup Bogu (Mat 20:28 / Rzym 5:18,19). Bez tego okupu nie byłoby możliwe wybawienie. Właśnie dlatego Jehowa, Bóg Wszechmogący, pozwoli mu zasiąść obok Siebie, po prawej stronie (Ps 110:1). Wtedy dopiero Syn Boży Jezus „zasiądzie” obok Boga, który „zasiada” na tronie od zawsze:

Obj 4:2 „Potem od razu znalazłem się pod wpływem ducha i zobaczyłem w niebie ustawiony tron, na którym ktoś zasiadał” (czas przeszły, dotyczący tylko Jehowy Boga)

Obj 7:15 „Właśnie dlatego są przed tronem Boga i dniem i nocą pełnią dla Niego świętą służbę w Jego świątyni. A Ten, który zasiada na tronie, rozpostrze nad nimi swój namiot” (czas teraźniejszy, dotyczący tylko Jehowy Boga)

Mat 25:31 „Kiedy Syn Człowieczy przyjdzie w swojej chwale wraz ze wszystkimi aniołami, wtedy zasiądzie na swoim wspaniałym tronie (czas przyszły, dotyczący tylko Jezusa … nigdy Jehowy Boga)

Mat 19:28 „Jezus im rzekł: „Zapewniam was, że przy odtworzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swoim wspaniałym tronie (...)” (czas przyszły, dotyczący tylko Jezusa … nigdy Jehowy Boga)


kris0069 pisze:
12 lip 2021, 18:30
W poniższym wersecie zastanawiające jest to, że siedzący na tronie żyje po eony eonów. Bóg Najwyższy nie ma żadnych ram czasowych, żyje od zawsze. Dlatego te słowa mówią o Panu Jeszu:

"A ilekroć Zwierzęta oddadzą chwałę i cześć, i dziękczynienie Zasiadającemu na tronie, Żyjącemu po eony eonów,
upada dwudziestu czterech Starszych przed Zasiadającym na tronie i oddaje pokłon Żyjącemu po eony eonów, i rzuca przed tronem wieńce swe, mówiąc:
Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone»" - Objawienie 4:9-11.

„Zasiadającym na tronie”, z wizji danej Janowi, nigdy nie był Jezus. Kto nim był, dowiadujemy się dalej. Temu, który siedział na tronie, „składano hołd” za to, że wszytko stworzył i dzięki któremu wszystko zaistniało:

Obj 4:2 „Potem od razu znalazłem się pod wpływem ducha i zobaczyłem w niebie ustawiony tron, na którym ktoś zasiadał”

Obj 4:9-11 „Za każdym razem, gdy żywe istoty oddały chwałę i szacunek oraz złożyły podziękowania Temu, który zasiada na tronie i żyje wiecznie, 24 starszych padało przed Nim na kolana. Składali oni hołd Temu, który zasiada na tronie i żyje wiecznie, i rzucali przed tron swoje korony, mówiąc:„Nasz Boże, Jehowo, Tobie należy się chwała, szacunek i moc, bo to Ty stworzyłeś wszystko i z Twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone.

… wszystko zostało stworzone przez Boga Jehowę, łącznie z Tym, który zasiada obecnie na tronie u boku swego Ojca. On również został stworzony, jako pierwszy, który miał swój początek, Logos (Jan 1:1), nazwanym również „pierwszym spośród całego stworzenia” (Kol 1:15 / Obj 3:14), Jezusem Chrystusem, świadkiem „wiernym i prawdziwym” tego wydarzenia.

kris0069 pisze:
12 lip 2021, 18:30
Dziwna sytuacja byłaby, gdyby dopiero po realizacji proroctw, Bóg Najwyższy miałby objąć władzę. Kto byłby tak mocny, aby ją odebrać Bogu Najwyższemu? Dlatego ten werset mówi o Panu Jeszu:

"siódmy posłaniec(anioł) zatrąbił, i w niebie powstały donośne głosy mówiące: «Nastało nad światem królowanie Pana naszego i Pomazańca Swego/Jego/Tego Samego(846) i będzie królować po eony eonów». A dwudziestu czterech Starszych, zasiadających na tronach swych przed tronem Boga, padło na oblicza i oddało pokłon Bogu, mówiąc: «Dzięki czynimy Tobie, Panie, Boże wszystkich władco [wszechwładco], Który jesteś i Który byłeś, żeś objął wielką Twą władzę i zaczął królować" - Objawienie 11:15-17.

Obj 11:15-17 „Zadął w trąbę siódmy anioł. I w niebie rozległy się donośne głosy: „Królestwo świata stało się Królestwem naszego Pana i Jego Chrystusa i będzie On królował po wieczne czasy, już na zawsze”. A 24 starszych, którzy zasiadali na swoich tronach przed Bogiem, upadło na twarze, oddało Mu cześć i powiedziało: „Dziękujemy Ci, Boże Jehowo, Wszechmocny, który jesteś i który byłeś, bo użyłeś swojej wielkiej mocy i zacząłeś królować


Jezus nigdy nie miał, i nigdy nie będzie miał swojego Królestwa. Ujął to w modlitwie, w której wyraźnie powiedział: „Ojcze nasz … niech przyjdzie Twoje Królestwo. Królestwo Boże, jak sama nazwa wskazuje, jest królestwem Boga … „i” Jego pomazańca (Jan 14:2):

Dan 7:13,14 „Potem w wizjach nocnych ujrzałem, jak z obłokami niebios nadchodzi ktoś podobny do syna człowieczego. Pozwolono mu zbliżyć się do Istniejącego od Dni Pradawnych i przyprowadzono go tuż przed Niego. I  dano mu władzę, chwałę oraz królestwo, aby służyły mu wszystkie ludy, narody i grupy językowe. Jego panowanie będzie trwać wiecznie, nigdy nie przeminie, a jego królestwo nie zostanie zniszczone”

Stwierdzenie „dano mu” sugeruje jednoznacznie, że wcześniej nie posiadał władzy, a przecież Bóg Wszechmocny Jehowa zawsze ją miał.

Ponadto stwierdzenie „pozwolono mu zbliżyć się do Istniejącego od Dni Pradawnych” świadczy, że musiał takie pozwolenie uzyskać. Na tronie zasiada wtedy tylko Jehowa Bóg:

Dan 7:9 „A gdy patrzyłem, ustawiono trony i Istniejący od Dni Pradawnych zasiadł na tronie. Jego szaty były białe jak śnieg, a włosy na głowie — jak czysta wełna. Jego tron przypominał płomienie ognia, koła tronu — płonący ogień”

… Daniel widzi „trony”. Dlaczego? Ponieważ królestwo zostanie przekazane Pomazańcowi Jehowy i Jego współkrólom (Obj 20:4 / Obj 20:6):

Dan 7:18 „Ale królestwo otrzymają święci Najwyższego i będą sprawować w nim władzę po wieczne czasy, już na zawsze’”

Dan 7:22 „aż przybył Istniejący od Dni Pradawnych i wydano wyrok na korzyść świętych Najwyższego, i nadszedł wyznaczony czas, żeby święci otrzymali królestwo

Dan 7:27 „A królestwo, władzę i wspaniałość królestw pod całym niebem otrzyma lud świętych Najwyższego. Ich królestwo będzie królestwem wiecznym, a wszelkie władze będą im służyć i okazywać posłuszeństwo’”

144 tysiące wybranych z ziemi (Obj 14:3) będzie królować i jednocześnie służyć Jehowie, Bogu i Ojcu Jezusa:

Obj 1:5 „(...) Temu, który nas kocha i który własną krwią uwolnił nas od naszych grzechów, który uczynił nas królami i kapłanami, żebyśmy służyli jego Bogu i Ojcu — właśnie jemu należy się chwała i potęga na wieki. Amen.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: kris0069 »

DonCicio pisze:
03 sie 2021, 8:30
kris0069 pisze:
12 lip 2021, 18:30
Na tronie siedzi Pan Jeszu:

Jezus nigdy nie miał, i nigdy nie będzie miał swojego Królestwa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”