BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: kris0069 »

33 Wtedy powtórnie wszedł Piłat do pretorium, a przywoławszy Jezusa rzekł do Niego: «Czy Ty jesteś Królem Żydowskim?» 34 Jezus odpowiedział: «Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?» 35 Piłat odparł: «Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?» 36 Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». 37 Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie14. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu». 38 Rzekł do Niego Piłat: «Cóż to jest prawda?» To powiedziawszy wyszedł powtórnie do Żydów i rzekł do nich: «Ja nie znajduję w Nim żadnej winy. 39 Jest zaś u was zwyczaj, że na Paschę uwalniam wam jednego [więźnia]. Czy zatem chcecie, abym wam uwolnił Króla Żydowskiego?» 40 Oni zaś powtórnie zawołali: «Nie tego, lecz Barabasza!» A Barabasz był zbrodniarzem.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: DonCicio »

kris0069 pisze:
03 sie 2021, 14:01

«Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd».

Czyli z tego wynika, że są swa królestwa? Tak? Królestwo Boże i Królestwo Chrystusowe?

Ludzie popełniają ten sam kardynalny błąd. Jezus jest ustanowionym królem w Królestwie swojego Ojca i o takie kazał się modlić: "Ojcze nas ... przyjdź królestwo Twoje" ... Twoje.

Łuk 8:1 "Wkrótce potem Jezus ruszył w drogę i wędrował od miasta do miasta i od wsi do wsi, głosząc dobrą nowinę o Królestwie Bożym (...)"

Mat 13:43 "Wtedy prawi będą świecić jasno jak słońce Królestwie swojego Ojca. Kto ma uszy, niech słucha"

Mat 26:29 "Ale mówię wam, że odtąd na pewno nie będę pił wina aż do dnia, gdy będę pił z wami nowe wino w Królestwie swojego Ojca"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
03 sie 2021, 14:50
Czyli z tego wynika, że są swa królestwa? Tak? Królestwo Boże i Królestwo Chrystusowe?
Następny "świadek Boga"... :cry:

Tego też nie wiesz? Król Królów, Pan Panów, a nie ma swego królestwa? :aaa:
Już nawet tego pozbawiliście Jezusa Chrystusa?
Raz pisze DonCicio że "Jezus nic nie może", teraz zabrał Mu nawet królestwo...
Poziom Waszej wiedzy biblijnej jest żenujący!
Łk 22:29-30 UBG "I ja przekazuję wam królestwo, jak mnie przekazał mój Ojciec; (30) Abyście jedli i pili za moim stołem w moim królestwie, i zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
03 sie 2021, 15:52
DonCicio pisze:
03 sie 2021, 14:50
Czyli z tego wynika, że są swa królestwa? Tak? Królestwo Boże i Królestwo Chrystusowe?
Następny "świadek Boga"... :cry:

Tego też nie wiesz? Król Królów, Pan Panów, a nie ma swego królestwa? :aaa:
Już nawet tego pozbawiliście Jezusa Chrystusa?
Raz pisze DonCicio że "Jezus nic nie może", teraz zabrał Mu nawet królestwo...
Poziom Waszej wiedzy biblijnej jest żenujący!
Łk 22:29-30 UBG "I ja przekazuję wam królestwo, jak mnie przekazał mój Ojciec; (30) Abyście jedli i pili za moim stołem w moim królestwie, i zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela."

Ty chyba sam nie rozumiesz, co piszesz. To napiszę Ci raz na zawsze ...

Jezus jest niekwestionowanym Królem w Królestwie swojego Ojca Jehowy - paniał?

Obj 22:3 "Na to miasto nie spadnie żadne przekleństwo. Ale będzie w nim tron BogaBaranka, a niewolnicy Boga będą dla Niego pełnić świętą służbę. Będą widzieć Jego oblicze, a na ich czołach będzie napisane Jego imię"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
03 sie 2021, 16:21
Jezus jest niekwestionowanym Królem w Królestwie swojego Ojca Jehowy - paniał?
A!
Już wszystko jasne! Będzie królem, ale w nie swoim królestwie. Logiczne. :s_oczko:
Łk 22:30 BR "Żebyście mogli jeść i pić przy moim stole w moim królestwie i zasiadać na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela."

Obdarliście Jezusa z czci, chwały, a nawet Jego królestwa...
Ale za to imieniem Stwórcy wycieracie sobie gęby!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: wuka »

kris0069 pisze:
03 sie 2021, 14:00
DonCicio pisze:
03 sie 2021, 8:30
kris0069 pisze:
12 lip 2021, 18:30
Na tronie siedzi Pan Jeszu:

Jezus nigdy nie miał, i nigdy nie będzie miał swojego Królestwa.
Skąd takie info czerpiesz :shock: Ludzie sami siebie przechodzą.
Podpowiem: Król królow, Pan panów...przyjdź królestwo twoje...
Zdetronizowałeś Króla Wszechświata :xhehe: No ładnie. Co na to królowa Polski, Częstochowa je jedna z jej licznych siedzib. Jka masz bliżej do Piaseczna, Lichenia, Swarzewa (Sważewa? - nie pamiętam pisowni) lub gdziekolwiek, to się nie martw. ;-)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
03 sie 2021, 16:33
DonCicio pisze:
03 sie 2021, 16:21
Jezus jest niekwestionowanym Królem w Królestwie swojego Ojca Jehowy - paniał?
Już wszystko jasne! Będzie królem, ale w nie swoim królestwie. Logiczne. :s_oczko:

A jednak nie paniał ... i już chyba nie zrozumie. Za trudne to dla Ciebie.

Obj 11:16,17 "A 24 starszych, którzy zasiadali na swoich tronach przed Bogiem, upadło na twarze, oddało Mu cześć i powiedziało: „Dziękujemy Ci, Boże Jehowo, Wszechmocny, który jesteś i który byłeś, bo użyłeś swojej wielkiej mocy i zacząłeś królować"

Kim jest 24 starszych, którzy "zasiadali na swoich tronach" i dlaczego "Jehowa zaczął królować" ... a o Jezusie nic tu nie powiedziano jako o królu?

Kim jest 24 starszych? Co oznaczają ich trony? Dlaczego królowie w niebie oddali cześć królującemu Jehowie?
Sprawdź w Bibliotece Strażnicy. :xoczko:
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
04 sie 2021, 6:45
„Dziękujemy Ci, Boże Jehowo, Wszechmocny, który jesteś i który byłeś, bo użyłeś swojej wielkiej mocy i zacząłeś królować"[/i]
Wszystkie rzeczy są od Ojca i wszystkie rzeczy są przez Syna.
1Kor 8:6 BW "Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy."
Kol 1:16 BW "Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone."
Rz 11:36 BR "Z Niego bowiem, przez Niego i dla Niego istnieje wszystko, Jemu chwała na wieki. Amen."

Mt 28:18 BW "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Ale według Was „Jezus nic nie może” i „na ma swojego królestwa”.
Jeszcze kilka „transmisji” waszym kanałem, a dowiemy się, że nie jest już Królem króli, i Panem panów...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
04 sie 2021, 8:55
DonCicio pisze:
04 sie 2021, 6:45
„Dziękujemy Ci, Boże Jehowo, Wszechmocny, który jesteś i który byłeś, bo użyłeś swojej wielkiej mocy i zacząłeś królować"[/i]
Wszystkie rzeczy są od Ojca i wszystkie rzeczy są przez Syna.
Jak dotąd wszystko się zgadza. Od Ojca ... przez Syna. Inicjatorem jest Ojciec, nie Syn.


Henryk pisze:
04 sie 2021, 8:55
Ale według Was „Jezus nic nie może”

A czy ja coś mówię? To Jezus mówi sam za Siebie:

Jan 5:30 "Ja nie mogę nic zrobić z własnej inicjatywy (...) nie chcę spełniać własnej woli, tylko wolę Tego, który mnie posłał"


Henryk pisze:
04 sie 2021, 8:55
Ale według Was „Jezus (...) nie ma swojego królestwa”.

Według Psalmisty jeden jest tylko Król, ten, który pozwolił zasiąść swojemu Synowi na innym tronie, po swojej prawicy:

Ps 110:1 "Jehowa powiedział mojemu Panu: „Zasiadaj po mojej prawej stronie, aż położę twoich wrogów jako podnóżek dla twoich nóg"


Kto jest więc właściwym Królem? Zasiadający na tronie po prawicy Boga, czy może Ten, kto na to pozwolił?

Heb 10:12 "Ale ten człowiek raz na zawsze złożył jedną ofiarę za grzechy i zasiadł po prawej stronie Boga"

Łuk 22:69 "Odtąd jednak Syn Człowieczy będzie zasiadał po prawej stronie wszechmocnego Boga


Jezus jest potężną istotą duchową, której Bóg Wszechmogący Jehowa dał moc królowania i osądzania. Ale jest Jego "prawą ręką", siedzi po prawicy w Królestwie swojego Ojca. Kiedy Jezus objął rządy, zrobił to z ramienia Jehowy:

Obj 19:6 "I usłyszałem coś, co brzmiało jak głos ogromnej rzeszy oraz jak odgłos wielu wód i potężnych gromów: „Wysławiajcie Jah, bo Jehowa, nasz Bóg, Wszechmocny, zaczął królować!"


Henryk pisze:
04 sie 2021, 8:55
Jeszcze kilka „transmisji” waszym kanałem, a dowiemy się, że nie jest już Królem króli, i Panem panów...

A to dopiero za 1000 lat Henryku, za 1000 lat:

1 Kor 17:27,28 "Bóg przecież „wszystko położył pod jego nogi”. Ale gdy powiedziano, że wszystko zostało mu podporządkowane, jest oczywiste, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko podporządkował. A kiedy już wszystko będzie mu podporządkowane, wtedy też sam Syn podporządkuje się Temu, który mu wszystko podporządkował, tak żeby Bóg był wszystkim dla każdego"


Jan 14:28 "(...) idę do Ojca, bo Ojciec jest większy niż ja"

Tego tematu jednak nie będę rozwijał, bo to może być dla Ciebie za trudne. Jaką pozycję będzie miał Jezus po Milenium, można łatwo wytłumaczyć na podstawie Biblii, ale z Tobą się ciężko rozmawia, więc daruję sobie ten temat. W każdym razie nawet poganie wiedzą, kto jest prawdziwym Bogiem bogów i Panem królów:

Dan 2:47 "I odezwał się do Daniela: 'Wasz Bóg naprawdę jest Bogiem przewyższającym wszystkich bogów, Panem królów, Tym, który wyjawia tajemnice, bo zdołałeś wyjawić tę tajemnicę'"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:.Ale według Was „Jezus nic nie może” i „na ma swojego królestwa”.
Jeszcze kilka „transmisji” waszym kanałem, a dowiemy się, że nie jest już Królem króli, i Panem panów...
I na tym polega Twoja durnota, Henryku. JAKIE WAS?
Dyskutujesz z DonCicio a ty wyskakujesz w odpowiedzi z WAS!
Wyłazi z ciebie jakiś podły charakter a nie Boży. A może pomyliłeś Bogów i szlifujesz nie ten właściwy?
Na forum każdy reprezentuje samego siebie i tego się trzymaj. Bo złośliwość i zawiść całkiem zeżre ci dziąsła i wargi.
Jeśli kolejne wpisy w odpowiedzi do jakiegokolwiek usera będą szydercze w formie WAS, to cię po prostu zablokuje.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: Bobo »

Temat brzmi: Brzmienie i znaczenie imienia Bożego.
Posty personalne kasuje.
Bobo
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: Bobo »

Nike, jeśli ktoś napisze coś, co wg. Ciebie jest obraźliwe masz zgłosić ten post. Moderacja wtedy rozpatrzy. Natomiast śmiecenie tematu swoimi żalami jest nie na miejscu.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
04 sie 2021, 10:45
I na tym polega Twoja durnota, Henryku. JAKIE WAS?
Dyskutujesz z DonCicio a ty wyskakujesz w odpowiedzi z WAS!
Wyłazi z ciebie jakiś podły charakter a nie Boży.

Durnota? Zawsze piszecie: "my", "nam", "nas"...
Sam wielokrotnie używałeś takich sformułowań!
Ale jeśli utożsamiasz się z DonCiciem, cóż na to mogę? :-?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: George »

Dziś wmawia nam się że Chrystus wywodził się z pnia Dawidowego , ale jedna z najpiękniejszych Biblijnych PROROCZNI wyraźnie mówi nam że Chrystus będzie Nazarejczykiem z rodu Isajego, a nie Dawidowego.

Kim właściwie był Isa, ten z którego pnia miała wyjść ta "różczka", "latorość" - Chrystus ?

Z Sanskryt i z Arabskiego wiemy że 'ISA' to 'EZAW', jak i oryginalne imię Jezusa.

Islamska genealogia Patryjarchów umiejscawia Isaego jako potomka Hioba !!!, a z chrześcijańskiej Biblii - Septuaginty wiemy że Hiob był potomkiem Ezawa / Edoma, a nie Jakuba / Izraela.

Obrazek
"Jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych proroctw mesjańskich są słowa proroka Izajasza:

"Ale wyjdzie różczka z pnia Isajego, a latorostka [NeCeR] z korzenia jego wyrośnie.

I odpocznie na nim Duch Pański, Duch mądrości i rozumu, Duch rady i mocy, Duch umiejętności i bojaźni Pańskiej. I będzie czułym w bojaźni Pańskiej, nie będzie według widzenia oczu swoich sądził, ani według słyszenia uszów swoich karał. Ale będzie ubogich sądził w sprawiedliwości, a w prawości będzie karał cichych na ziemi. I uderzy ziemię rózgą ust swoich, a duchem warg swoich zabije niezbożnika. Albowiem sprawiedliwość będzie pasem biódr jego, a prawda przepasaniem nerek jego.

I będzie mieszkał wilk z barankiem, a lampart z koźlęciem będzie leżał; także cielę i szczenię lwie, i karmne bydła pospołu będą, a małe dziecię rządzić ich będzie. Krowa i niedźwiedzica społem paść się będą, a płód ich pospołu leżeć będzie, a lew jako wół plewy jeść będzie. A dziecię ssące będzie grało nad dziurą żmijową; a to, które odstawione jest, wpuści rękę swoją do dziury bazyliszkowej. Nie będą szkodzić ani zabijać na wszystkiej górze mojej świętej; bo ziemia będzie napełniona znajomością Pańską, tak jako morze wodami napełnione jest"

- Izaj. 11:1-9."
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO

Post autor: nike »

George napisał/
Dziś wmawia nam się że Chrystus wywodził się z pnia Dawidowego , ale jedna z najpiękniejszych Biblijnych PROROCZNI wyraźnie mówi nam że Chrystus będzie Nazarejczykiem z rodu Isajego, a nie Dawidowego.
Kim właściwie był Isa, ten z którego pnia miała wyjść ta "różczka", "latorość" - Chrystus ?
Hebr.--ישי ----iszaj----to Jesse, Isaj,
Jesse--- to ojciec Dawida
Mt 1:5 BB "Z Salmona poszedł Boos z Rahab, z Boosa poszedł Obed z Rut, a z Obed poszedł Jesse."
Z Dawida wyszła "różczka" z pnia Jesse. Maria urodziła Jezusa a ona pochodziła od Dawida przez NATANA, natomiast Józef był tez od Dawida ale przez Salomona.
George napisał/
Z Sanskryt i z Arabskiego wiemy że 'ISA' to 'EZAW', jak i oryginalne imię Jezusa.
Ja nic o tym nie wiem, możesz szerzej--.
George napisał/
Islamska genealogia Patryjarchów umiejscawia Isaego jako potomka Hioba !!!,
Podaj namiary to przeczytam, bo nie znam.
George napisał/
a z chrześcijańskiej Biblii - Septuaginty wiemy że Hiob był potomkiem Ezawa / Edoma, a nie Jakuba / Izraela.
Zgadzam się.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”