Imię Boga. Ankieta

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Jak zapatrujecie się na kwestię imienia Boga?

Znajomość dokładna imienia Boga jest konieczna do zbawienia
5
14%
Znajomość przybliżona imienia Boga jest konieczna do zbawienia
3
8%
Znajomość dokładna lub przybliżona imienia Boga poprawia życie
1
3%
Wypowiadanie imienia Boga poprawia konto dobrych czynów
0
Brak głosów
Wiedza o imieniu/(imionach) Boga jest równoważna innej wiedzy religijnej lub biblijnej
5
14%
Wiedza czy wypowiadanie imienia czy imion Boga jest obojętne
4
11%
Wypowiadanie imienia Boga jest ryzykowne
3
8%
Wypowiadanie imienia Boga jest niedopuszczalne
0
Brak głosów
Inne
10
28%
Nie wiem
5
14%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Iz 29:13-14 eib "(13) I Pan powiedział tak: Ponieważ ten lud zbliża się do Mnie tylko ustami i czci Mnie tylko wargami, jego serce jest daleko ode Mnie, a jego bojaźń przede Mną jest tylko wyuczonym przepisem ludzkim, (14) dlatego Ja będę nadal traktował ten lud nadzwyczajnie, w sposób niepojęty, za pomocą cudów, i na nic zda się mądrość jego mędrców, a rozum jego rozumnych nic nie wskóra."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jah i Allah to imiona tożsame. Litera J to rozpoczęcie imion Jezusa i Jana, a są oni z Ducha. All łatwo się domyślić oznacza zupełność, ah to uzupełnienie imienia Abrama. W Biblii występuje imię Allah(الله) uznawane przez Muzułmanów

J 1:18 لم يره احد من قبل الله. تم الكشف له ، الإله الوحيد الذي هو في حضن الآب

W Quranie występuje imię "Jam jest" uznawane przez Chrześcijan

Quran 27:9
O Mojżeszu! Zaprawdę, Jam jest Bóg, Potężny, Mądry!

Bez wątpienia oba Pisma się uzupełniają i oba dopiero zapowiadają sąd ostateczny
Obrazek

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Może by tak nie mieszać Koranu z Biblią
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Mar 9:38-40 eib "(38) Wtedy Jan powiedział do Niego: Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś, kto w Twoim imieniu wypędzał demony, ale ponieważ nie dołączył do nas, zabranialiśmy mu. (39) Jezus jednak odparł: Nie zabraniajcie mu, gdyż nie ma takiego, kto by dokonał cudu w moim imieniu i zaraz potem mógł Mnie znieważać. (40) Kto nie jest przeciw nam, ten jest z nami."
Obrazek

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

radek pisze:Jah i Allah to imiona tożsame. Litera J to rozpoczęcie imion Jezusa i Jana, a są oni z Ducha. All łatwo się domyślić oznacza zupełność, ah to uzupełnienie imienia Abrama. W Biblii występuje imię Allah(الله) uznawane przez Muzułmanów

J 1:18 لم يره احد من قبل الله. تم الكشف له ، الإله الوحيد الذي هو في حضن الآب

W Quranie występuje imię "Jam jest" uznawane przez Chrześcijan

Quran 27:9
O Mojżeszu! Zaprawdę, Jam jest Bóg, Potężny, Mądry!

Bez wątpienia oba Pisma się uzupełniają i oba dopiero zapowiadają sąd ostateczny
EMET:
Już niejednokrotnie przekonać się mogliśmy, iż lubisz&#8230; fantazjować, Userze o nicku &#8216;radek&#8217;. Mimo post/ów/ poświęconych formie &#8222;Allah&#8221;, mimo post/ów/ odn. tego, >czy Imię Boga Biblii jest użyte w &#8216;Koranie&#8217;/?/<; nawet było o kwestii frazy &#8222;Jam jest&#8221; [lub, po prostu: &#8222;Ja jestem&#8221;].
Już Twoje pierwsze zdanie post/u/: &#8222;Jah i Allah to imiona tożsame.&#8221; &#8211; jest jeno rojeniem Twojej wyobraźni. Dalsze zdania z Twego post/u/... nawet nie są warte tego, &#8222;żeby się, jak mawiamy, nad nimi pochylić&#8221;.

Dlatego też&#8230; &#8216;nie pochylam się&#8217;. :-/ Jak słusznie dostrzegł &#8216;Jachu&#8217;: &#8216;Nie mieszajmy Koranu z Biblią&#8217; oraz dodałbym [od siebie &#8211; E.] &#8594; &#8222;zwłaszcza przez pryzmat swoich wyobrażeń, jakichś wniosków - w istocie - stricte teologicznych, na bazie błędnych założeń i niepotwierdzonych tez&#8221;. :aaa: :bardzo_smutny:

Tyle, jak mawiał R.Pł. [nieżyjący już, kiedyś tutaj Piszący&#8230;]. :-|

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

EMET pisze:(...)Twoje pierwsze zdanie post/u/: &#8222;Jah i Allah to imiona tożsame.&#8221; &#8211; jest jeno rojeniem Twojej wyobraźni(...)
Oba imiona dotyczą Najwyższego

Mat 7:21 eib "Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Mat 12:30 eib "(30) Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie, a kto ze Mną nie gromadzi &#8212; rozprasza."

Mat 25:26 eib "(26) Wtedy pan odpowiedział: Zły i leniwy sługo! Byłeś świadom, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypałem."

Mat 5:20 eib "(20) Powiem więcej: Jeśli w swej sprawiedliwości nie posuniecie się dalej niż znawcy Prawa i faryzeusze, nie wejdziecie do Królestwa Niebios."
Obrazek

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

EMET pisze:Tyle, jak mawiał R.Pł. [nieżyjący już, kiedyś tutaj Piszący&#8230;
Oooo.! Tego nie wiedziałem :bardzo_smutny:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wzywać imienia Bożego nie tyle znaczy wypowiadać je, lecz raczej prosić by zostało objawione, a jeśli nie ma potrzeby należy starać się by było uświęcane, a nie objawione, bo o objawienie prosimy w trudnych momentach, a uświęca się Ono gdy jesteśmy w pełni szczęśliwi

Mat 6:9 eib "(9) Wy módlcie się w taki sposób: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech świętość otacza Twe imię."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jehowa to Ten, co się nie zmienił

Ml 3:6 nwt-pl "(6) "Ja bowiem jestem Jehowa; ja się nie zmieniłem. A wy jesteście synami Jakuba; nie doszliście do swego kresu."

Allah to Ten, co jest ponad to, co się Jemu przypisuje

Quran 4:171
O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem, pochodzącym od Niego. Wierzcie więc w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: "Trzy!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg- Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun!

Wg Quranu do Niego należy wiele pewnych imion("uchwytów", "przywitań", itd.)

Quran 7:180
Do Boga należą imiona najpiękniejsze! Wzywajcie Go wiec nimi, a pozostawcie tych, którzy bluźnią Jego imionom! Oni niebawem otrzymają zapłatę za to, co czynili.

Pewność tych imion powoduje, że wierni są gotowi wiele, nawet dla jednego z Nich poświęcić. O źródle progresji wyglądu imienia Pismo mówi

Mat 21:43 eib "(43) Dlatego mówię wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane. Otrzyma je naród, który wyda jego owoce."

Ga 5:22 eib "Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,"

Mat 7:21 eib "Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Czas po Szabacie, czyli dzień ósmy, to czas gdy nasz Owoc przynosi Owoc. W tym sensie dzień ósmy można nazwać tygodniem, bo jest to czas wypełniania Bożej woli przez Synów, czyli symboliczny tydzień wypełniania Bożej woli. Gdy otrzymujemy Owoc Ducha, jest to "radosna wieść w tym życiu", gdy nasze "życie ostateczne", czyli potomstwo wydaje Owoc, jest to radosna wieść w życiu ostatecznym

Quran 10:63-64
63. Ci, którzy uwierzyli i byli bogobojni, 64. otrzymają radosną wieść w tym życiu i w życiu ostatecznym. Nie ma zmiany w słowach Boga: to jest osiągnięcie ogromne!
Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Przestań mieszać Pismo Święte z Koranem.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Yarpen Zirgin pisze:Przestań mieszać Pismo Święte z Koranem.
To jest synteza
Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

To jest coś, czego się nie robi, bo nie miesza się Słowa Bożego z tekstem, który je neguje.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Yarpen Zirgin pisze:To jest coś, czego się nie robi, bo nie miesza się Słowa Bożego z tekstem, który je neguje.
Mógłbyś przedstawić argumenty dla tej tezy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Proszę bardzo: Koran neguje Bóstwo Chrystusa.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Yarpen Zirgin pisze:Proszę bardzo: Koran neguje Bóstwo Chrystusa.
Podaj proszę Surę i Ajat, bo nie zauważyłem tego po przeczytaniu całości
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”