Imię Boga. Ankieta

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Jak zapatrujecie się na kwestię imienia Boga?

Znajomość dokładna imienia Boga jest konieczna do zbawienia
5
14%
Znajomość przybliżona imienia Boga jest konieczna do zbawienia
3
8%
Znajomość dokładna lub przybliżona imienia Boga poprawia życie
1
3%
Wypowiadanie imienia Boga poprawia konto dobrych czynów
0
Brak głosów
Wiedza o imieniu/(imionach) Boga jest równoważna innej wiedzy religijnej lub biblijnej
5
14%
Wiedza czy wypowiadanie imienia czy imion Boga jest obojętne
4
11%
Wypowiadanie imienia Boga jest ryzykowne
3
8%
Wypowiadanie imienia Boga jest niedopuszczalne
0
Brak głosów
Inne
10
28%
Nie wiem
5
14%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Dżej pisze:Skoro Bóg jest tylko jeden to na co Mu imię?
Samo "Bóg" nie wystarczy?
:-P
Nie, bo jest jeszcze jeden Bóg i jest nim: Lucyfer.

Albert Pike (ur. 29 grudnia 1809 w Bostonie, zm. 2 kwietnia 1891 w Waszyngtonie) - amerykański poeta, dziennikarz, prawnik wojskowy i wolnomularz.

Był najstarszym z sześciorga dzieci Beniamina Pike'a i Sarah Andrews Pike. W 1833 roku ożenił się z Mary Ann Hamilton, z którą miał dziesięcioro dzieci; 7 z nich nie przeżyło ojca. Uczestniczył w wojnie meksykańsko-amerykańskiej jako kapitan kawalerii. W trakcie wojny secesyjnej dowodził w stopniu generała brygady oddziałami Indian, które wsławiły się aktami okrucieństwa, skalpując przeciwników poległych w bitwie pod Pea Ridge. Pracował najpierw jako nauczyciel, a potem jako adwokat, choć utrzymywał się w dużej mierze z prac dziennikarskich. Dostał się na Harvard, ale nie był się tam w stanie finansowo utrzymać.

Z masonerią był związany od 1850 roku. Został przyjęty do Western Star Lodge nr 2 w Little Rock, otrzymując w ciągu roku wszystkie trzy stopnie świętojańskie. Między 1851 a 1853 r. przyjął wszystkie poboczne stopnie rytu York, piastował również wysokie urzędy w tym rycie oraz w ramach Wielkiej Loży Arkansas. W międzyczasie był również aktywnym działaczem humanitarnego stowarzyszenia "Odd Fellows", a za namową Alberta Mackeya przystąpił do rytu szkockiego dawnego i uznanego, otrzymując stopnie od 4 do 32. Został włączony do prac komisji przygotowującej nową wersję szkockich rytuałów. Bardzo duża wiedza i aktywność na tym polu otworzyły mu drogę do Rady Najwyższej i w 1857 r. otrzymał 33 stopień, a w dwa lata później wybrano go Suwerennym Wielkim Komandorem Południowej Jurysdykcji RSDiU dla USA, który to urząd piastował aż do swej śmierci. Nowe wersje rytuałów ukazały się w 1868 r. zyskując w szybkim czasie szeroką akceptację i wypierając stare wersje tekstów rytu szkockiego dawnego i uznanego. Oprócz tego w 1872 r. po raz pierwszy wydane zostało jego praca "Morals and Dogma" poświęcona studiom i przemyśleniom na temat symboliki poszczególnych stopni tego obrządku.

Albertowi Pike przypisywano opracowanie w latach 1859-1871 planu dla trzech wojen światowych, a także co najmniej dwóch wielkich rewolucji, po których miał zapanować "Nowy Porządek Świata", wspomniany wcześniej przez założyciela bawarskiego zakonu Iluminatów, Adama Weishaupta.

Poza tym postawiono mu zarzut satanizmu i promowania kultu Lucyfera. Do dziś w literaturze antymasońskiej można znaleźć informację, iż w 1871 roku napisał "podręcznik" dla masonów najwyższego, 33. stopnia wtajemniczenia. Pisał rzekomo w nim: "Tłumom musimy powiedzieć: Czcimy jednego Boga, lecz Boga naszego adorujemy bez zabobonu. Wam jednak, suwerennym wielkim instruktorom generalnym, mówimy to, co macie powtarzać braciom 32, 31 i 30 stopnia: Religia wolnomularska, powinna być dla nas wszystkich, którzy jesteśmy wtajemniczonymi najwyższych stopni, utrzymywana w całej czystości swej doktryny lucyferycznej... Tak Lucyfer jest Bogiem: na nieszczęście Adonai (tj. Jehovah, czyli Bóg żydowski) jest także Bogiem. Albowiem według odwiecznego prawa nie istnieje światło bez cienia, ani piękno bez brzydoty, ani biel bez czerni. Absolut może istnieć jedynie pod postacią dwóch bóstw. Czystą i prawdziwą religią filozoficzną jest wiara w Lucyfera".


http://pl.wikipedia.org/wiki/Albert_Pike
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Dżej pisze:Skoro Bóg jest tylko jeden to na co Mu imię?
A kto nadał imię Bogu? :shock:

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ktoś się widać tym zajął. :lol:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Parmenides pisze:A kto nadał imię Bogu?
Myślę, że na początku, jak był sam nie miał imienia, ale potem jak zobaczył, że ludzie nadają imiona fałszywym bogom, objawił swoje imię jak jest napisane w Biblii
nadał je Sobie, aby nie być mylonym z innymi bogami, których ludzie setki znają.
Gdyby tego nie zrobił to ja pisząc, że wierzę w Boga myślał byś że chodzi mi np.
o Allaha, Trójcę, Ziemowita, Wisznu itd
a jak napiszę, że w Boga JHWH to od razu wiesz
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

A gdzie niby Bóg wypowiadałby się za odróżnieniem Go od trójcy?
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Krystian
a jak napiszę, że w Boga JHWH to od razu wiesz
Rozumiem,że twój Bóg ma na imię Jothawuha.A jeśli H nie powinno się czytać to wychodzi imię Boga,ze jest Jothawu.To dlaczego w NT Syn Boży Chrystus nigdy nie mówił o takim Bogu? Tłumacze NT świadomie sfałszowali NT,aby ukryć to imię? Wynika z tego,że ŚJ też oszukują z imieniem Jehowa.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

leszed pisze:A gdzie niby Bóg wypowiadałby się za odróżnieniem Go od trójcy?
w mojej stopce
sam siebie nie posłał i do tego nie nazwał się trójcą
dla katolika Bóg jest pojmowany jako trójca
dla nich to wielka tajemnica wiary i mają gdzieś co nauczał Pan Jezus
wolą słuchać swoich papieży, a jak obecny abdykował to rozstrzygają
czy zrobił słusznie czy nie

ale mam dobrą nowinę dla nich Pan Jezus jako głowa Kościoła / Zboru nie abdykował
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Krystian pisze:
leszed pisze:A gdzie niby Bóg wypowiadałby się za odróżnieniem Go od trójcy?
w mojej stopce
sam siebie nie posłał i do tego nie nazwał się trójcą
dla katolika Bóg jest pojmowany jako trójca
dla nich to wielka tajemnica wiary i mają gdzieś co nauczał Pan Jezus
wolą słuchać swoich papieży, a jak obecny abdykował to rozstrzygają
czy zrobił słusznie czy nie

ale mam dobrą nowinę dla nich Pan Jezus jako głowa Kościoła / Zboru nie abdykował
Ok. Mi tylko chodzi o to, że Bóg nigdzie nie wypowiada się o trójcy. Czy coś ze samym sobą robił to inna kwestia. Trójcy jako takiej nie ma, są tylko przegięcia w jedną bądź w drugą stronę.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Queza30 pisze:jest jeszcze jeden Bóg i jest nim: Lucyfer
to brzmi jak wyznanie wiary neognostyckie. Jest tylko jeden Bóg, reszta to przenośnie lub fałszywki.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Wypowiadanie imienia Bożego, obojętnie którego wiązało się z wchodzeniem w kompetencje prorockie. Nie każdy w ST je miał. Bo imię wiązało się nie tylko z ciągiem liter ale z ukrytym ważnym znaczeniem w danej sytuacji. Jedno mogło podkreślać Jego transcendencję, niezależność (np. od człowieka), wtedy to imię było 'dziwne', pozaludzkie choć nie były to tylko dźwięki. Inne zaś, jak np. Ojciec, wyrażało to, co wypowiadający chciał przekazać o tym, o którym się dużo już wie, a szczególnie wie ten, co wypowiada. Dlaczego Jezus poza tym nie zostawił nam w Biblii imienia Boga? Niektórzy tylko (nie wszyscy) zareagowali na Jego "Ja Jestem", jak na speszyl przekaz. Zdarzenie o tym jak popadali opisuje Jan.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

Krystian pisze:
Dżej pisze:Skoro Bóg jest tylko jeden to na co Mu imię?
aby go odróżniano od Trójcy , bo dla wielu to też Bóg
no np. dla mnie Trójca to Bóg jedyny w trzech Osobach
Krystian pisze:
Parmenides pisze:A kto nadał imię Bogu?
Myślę, że na początku, jak był sam nie miał imienia, ale potem jak zobaczył, że ludzie nadają imiona fałszywym bogom, objawił swoje imię jak jest napisane w Biblii
nadał je Sobie, aby nie być mylonym z innymi bogami, których ludzie setki znają.
Gdyby tego nie zrobił to ja pisząc, że wierzę w Boga myślał byś że chodzi mi np.
o Allaha, Trójcę, Ziemowita, Wisznu itd
a jak napiszę, że w Boga JHWH to od razu wiesz
Poczytaj jak to było w Księdze Wyjścia. Tu chodziło bardziej o wyprowadzenie Izraelitów z niewoli.
Krystian pisze:
leszed pisze:A gdzie niby Bóg wypowiadałby się za odróżnieniem Go od trójcy?
w mojej stopce
sam siebie nie posłał i do tego nie nazwał się trójcą
dla katolika Bóg jest pojmowany jako trójca
dla nich to wielka tajemnica wiary i mają gdzieś co nauczał Pan Jezus
wolą słuchać swoich papieży, a jak obecny abdykował to rozstrzygają
czy zrobił słusznie czy nie

ale mam dobrą nowinę dla nich Pan Jezus jako głowa Kościoła / Zboru nie abdykował
Ale przecież Boskość Syna Bożego i Ducha Świętego również jest potwierdzona w Piśmie Świętym. Poczytaj trochę Ewangelie
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

Teresa
Posty: 201
Rejestracja: 02 paź 2012, 12:57

Post autor: Teresa »

Zaznaczyłam
„ Znajomość dokładna imienia Boga jest konieczna do zbawienia ”

Oczywiście znajomość imienia , które ludziom P.Bóg objawił.

Wierzę i mam zaufanie tylko do jednego Boga, który przysłał swojego Syna, aby był jedynym pośrednikiem pomiędzy człowiekiem a Nim.

Widza, którą posiadam na temat tego jedynego prawdziwego Boga i jego imion jest wyłącznie wiedzą biblijną, a biblijny prawdziwy Bóg jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba. Objawiający się swoją obecnością w życiu człowieka „ Ja Jestem”.

Jedyny Prawdziwy Bóg jest przede wszystkim Bogiem Wszechmogącym i Ojcem wszelkiego stworzenia. Oczywiście jest nazywany rożnymi imionami ze względu na objawianie się jako np. miłosierny, wierny itd. Wiara w jedynego prawdziwego Boga Ojca daje człowiekowi stabilność( pokój w sercu) bez względu na doświadczenia życiowe.

L Rzym 5R 1W „ Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa.”

Tak jak w cytacie, pokoju z Bogiem można doznać jedynie rodząc się duchowo ( nowo narodzenie z Ducha) i w ten sposób stać się cząstką ciała( Kościola) , którego głową jest Jezus Chrystus , Pan nasz, który zawsze nazywał P. Boga Ojcem i objawił to właśnie imię uczniom swoim. Objawił Boga jako Ojca obecnego w życiu nowo narodzonych z Ducha swoich dzieci.
Ew. J 17R 6W „ Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; Twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa Twojego.”

Wielkim przywilejem jest należeć do Boga, który jest wiecznym i obecnym Ojcem w życiu swoich dzieci. Wspaniała sprawa posiadać braci i siostry( prawdziwą rodzinę Ew. Mat. 12R 50W).

L Rzym. 8R „Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.”

Więc, Ojciec, Ja Jestem( Obecność Boża), to najbardziej biblijna, konieczna znajomość prowadząca do zbawienia, które jest poznaniem Jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa.

Ew. J 17R 3W) „ A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.”
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

imię Boga - zakazany owoc
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Ale jak się je znało, należało częściej wchodzić w miejsce proroków. Otwierać usta i jeść.
Zaznaczyłam
„ Znajomość dokładna imienia Boga jest konieczna do zbawienia ”

Oczywiście znajomość imienia , które ludziom P.Bóg objawił.
Tu pojawia się pytanie o nieznających. Nie będą zbawieni?

Ja wiem o imieniu jako wypełnianiu woli, tu i w tym co poza tym napisałaś Tereso zgoda. Tylko teraz do tej kwestii.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

leszed pisze:
Queza30 pisze:jest jeszcze jeden Bóg i jest nim: Lucyfer
to brzmi jak wyznanie wiary neognostyckie. Jest tylko jeden Bóg, reszta to przenośnie lub fałszywki.
Ja wyznaję wiarę w Jednego Boga i On też...
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”