Imię Boga. Ankieta

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Jak zapatrujecie się na kwestię imienia Boga?

Znajomość dokładna imienia Boga jest konieczna do zbawienia
5
14%
Znajomość przybliżona imienia Boga jest konieczna do zbawienia
3
8%
Znajomość dokładna lub przybliżona imienia Boga poprawia życie
1
3%
Wypowiadanie imienia Boga poprawia konto dobrych czynów
0
Brak głosów
Wiedza o imieniu/(imionach) Boga jest równoważna innej wiedzy religijnej lub biblijnej
5
14%
Wiedza czy wypowiadanie imienia czy imion Boga jest obojętne
4
11%
Wypowiadanie imienia Boga jest ryzykowne
3
8%
Wypowiadanie imienia Boga jest niedopuszczalne
0
Brak głosów
Inne
10
28%
Nie wiem
5
14%
 
Liczba głosów: 36

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

Teresa pisze:
Marcin34 pisze:Wolą Ojca jest uwierzyć w Tego, którego posłał.
Tak, bo to wielka łaska i prawdziwa pomoc. Jedyna droga, prawda i żywot.
Marcin34 pisze:Dlatego nie jest wolą Ojca uwierzyć w istnienie człowieka Jezusa Chrystusa ale w to kim On jest. Imię, które otrzymał Jezus to imię Boga dane ludziom.
No może nie tak , że „nie jest to wolą Ojca wierzyć w istnienie człowieka Jezusa” , bo Jezus istniał. Przyjście w ciele-narodzenie Jezusa, wzór Jego posłuszeństwa Ojcu aż do śmierci, wypełniona wola Boga. W to wszystko musimy uwierzyć i dopiero świadomość tego daje nam obraz Kim jest Jezus dla Ojca i Jego dzieci.

Uważam, że tu chodzi o coś innego, mianowicie o cielesne podejście, ludzkie zwyczaje, tradycje, nauki hamujące duchową przemianę człowieka, wprowadzające w błąd i odciągające od Bożej prawdy.

Pozdrawiam Teresa
Jeśli podejdziemy logicznie do słów Pana (parafrazuję): Jeśli nie uwierzycie że to ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich, to Chrystus mówił bez sensu. A przecież wiemy, że jest Słowem Bożym czyli każde zdanie ma sens. On nie robił nic sam od siebie tylko Ojciec robił za Niego. Nie szukał własnej chwały tylko Ojca, On wybrał uczniów, a jednak mówi, że Ojciec ich Mu dał. Jak to wytłumaczyć? Tylko tak, że w Nim cieleśnie zamieszkał Ojciec, że On jest Ojcem. Nikt nie wie kim jest Ojciec tylko Syn, a wielu twierdzi tu inaczej.
Pozdrawiam
Niech Was Bóg prowadzi w imieniu Jezusa Chrystusa.
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

Teresa
Posty: 201
Rejestracja: 02 paź 2012, 12:57

Post autor: Teresa »

Marcin34 pisze: przecież wiemy, że jest Słowem Bożym czyli każde zdanie ma sens. On nie robił nic sam od siebie tylko Ojciec robił za Niego. Nie szukał własnej chwały tylko Ojca, On wybrał uczniów, a jednak mówi, że Ojciec ich Mu dał.
To jest prawda.
Marcin34 pisze:Jak to wytłumaczyć? Tylko tak, że w Nim cieleśnie zamieszkał Ojciec, że On jest Ojcem. Nikt nie wie kim jest Ojciec tylko Syn, a wielu twierdzi tu inaczej.
No waśnie, ja też rozumiem to inaczej.

Jest napisane, że Jezus został poczęty w Marii z Ducha Bożego. Z tego związku urodził się człowiekiem i tak jak każdy z nas odczuwał wszystko to, co jest udziałem człowieka w tym świecie. Tak jak każdy człowiek miał w sobie walki i dokonywał w swoim życiu wyborów. Na początku Jego działalności, po chrzcie był wypróbowany(kuszenie na pustyni). Po zgodnych z wolą Boga wyborach rozpoczęła się Jego misja.

L Fil. 2R 6W „ który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,”

Wyraźnie tu widać dwie postacie, Ojca i Syna, który ze względu ,że był Synem Boga uniżał swoje ja przed Ojcem.

7W „ lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
,8W uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.”

Za postępowanie zgodne z wolą Ojca został wywyższony i obdarzony.

9W „Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię,
10W aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią
11W i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.”


Widzimy znowu dwie postacie, Ojca i Syna, który przez posłuszeństwo wykazał jedność duchową z Ojcem.

Ew. J 17R” I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my.”
To samo znaczenie słów Jezusa w
21W "Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli,"


To jest to samo, znaczenie jedności , w różnych postaciach, a ten sam Duch jak jedno.

Jeżeli dwie osoby zrobią jakieś rzeczy identycznie, gdy się spojrzy na dzieło wykonania to wygląda ono jakby wykonała je jedna osoba, ale tylko wygląda, bo wykonały to dwie osoby.

Tak samo Syn wykonał polecenie Ojca identycznie jakby wykonał to sam Ojciec. Działanie tego samego Ducha sprawia jedność w znaczeniu i wyglądzie. Syn jak Ojciec.

To jest moje zrozumienie Bożej jedności z Synem, która z powodu postępowania tylko wygląda tak jakby była jedną postacią.
Życzę miłego dnia Teresa .
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Teresa
Jest napisane, że Jezus został poczęty w Marii z Ducha Bożego.
To zależy co się czyta.W LINK jest napisane na ten temat inaczej:

9. Tego samego dnia ukazał się anioł Gabriel Józefowi we śnie i rzekł do niego: "Bądź pozdrowiony, Józefie, zostałeś wybrany, gdyż ojcostwo Boże jest z tobą. Błogosławiony jesteś pomiędzy mężami i błogosławiony jest owoc twoich lędźwi".
10. Kiedy Józef rozważał te słowa, był zatrwożony. Lecz anioł Pana rzekł do niego: "Nie bój się, Józefie, synu Dawida, gdyż znalazłeś łaskę u Boga. Oto spłodzisz dziecko i dasz mu imię Jezus-Maria, gdyż On zbawi Swój lud od jego grzechów".
11. A to wydarzyło się, aby zostało spełnione, co Pan zapowiedział poprzez proroka, który rzekł: "Oto dziewica pocznie, stanie się brzemienna i urodzi syna i da mu na imię Emanuel,(*1) co znaczy: Bóg w nas".
12. Kiedy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu nakazał anioł i poszedł do Marii, swojej narzeczonej, a ona poczęła w swoim łonie Pana. (Rozdział 2, 9-12)

Maria nie mogła urodzić Pana,bo On jako JESTEM istniał wcześniej od Marii.(Jan.8.58)

Pozdrawiam
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Co do sensu pierwszego pkt-u ankiety czuję, że jeszcze muszę na chwilę wrócić. Miałem na myśli znajomość imienia jak się poznaje imię człowieka intelektualnie, po prostu w znaczeniu wiedzy, a nie głębi i zapoznania się bliskiego z tą osobą.
Druga sprawa, w wypowiedzi Jezusa o tych co mówili "Panie, panie" a On ich nie znał nigdy, rzeczywiście rozumiem, iż ostateczny osąd człowieka przez Boga będzie opierał się o osobisty stosunek, nie o jakieś kwestie pomniejsze (i tu fałszywe czy prawdziwe dokonania). Stąd ostateczne przyszłe zbawienie musi poprzedzić osobista ('intymna') relacja z Panem. A do tego czasu?
Biblia zawiera wiele wyrażeń o już zbawionych. (W temacie Zbawienie ostatnio wspomniałem, że dotyczy ono tj. zbawienie od grzechu). Ci 'już' zbawieni to ci nowonarodzeni z Ducha. Kto uwierzy ma życie wieczne itd. Jest to zbawienie które już zaczęło działać, a ostateczne zbawienie (włącznie z wskrzeszeniem ciał świętych) nastąpi jako dopełnienie teraźniejszych aktów osobistych wiary.
Problem tych, którzy nie słyszeli a będą zbawieni porusza początek listu do Rzymian oraz zwykłe domniemanie o wszechogarniającej łasce. To nie wybitni intelektualiści ani ludzie religijni zaludnią raj czy niebo, raczej to ubodzy i prości oraz ci, co nic nie mają a przyjmą zbawienie z łaski Jezusa. Nie muszę opisywać tych, którzy są umysłowo chorzy, wcześnie zmarłe dzieci i odległych pogan, gdzie ewangelia nie dotrze przed ich śmiercią. Oczywiście wierzę, iż Bóg zna wszystkich lepiej, i nawet na najdalszej gwieździe by ich znalazł i przemówił najlepszą komunikacją jaka jest możliwa, by każdy człowiek miał możliwość przyjąć lub odrzucić zbawienie.
A tutaj, w duchowym sensie, każdy człowiek ma możliwość poznać Boga (też pocz. Rzymian), czyli istotę Pana, co sprawi, że człowiek nie może uniknąć sądu. I jeśli 'imię Boże' znaczy poznanie samego Boga w sposób osobisty, to taka 'wiedza' a raczej jedno ze znaczeń gr. słowa 'poznanie', oznacza zbawienie. Zawsze myślałem, że poznanie Boga i Chrystusa będzie trwało wiecznie, stąd życie wieczne na tym polega. Po prostu nie nadążymy za Bogiem, mówiąc po ludzku.

I imię Boga jest dziwne.

ps. Być może Rzymianie Pawła łatwiej rozumieli aspekt cierpienia, bo Bóg potrafi się wówczas w szczególny sposób objawić. Jak ludziom życie płynie w wygodach i beztroskach, Pan musi się do nich przebijać z jakimś potopem czy czymś analogicznym. Wielu starych ludzi współcześnie nie potrafi mówić o Bogu, zanim dopadnie ich nagłe zejście. Ciekawym doświadczeniem naprawdę jest zauważyć umierających w szpitalu, jak ich myśli potrafią być w tej dziedzinie odkrywcze. Zanim ich zaleje potok łez i bólu, Jezus zapuka po cichu do drzwi. Czy to będzie jednak nieuprzedzone serce? i znajdzie wiarę? czy tylko będą zaprzeproszeniem 'wybałuszać' oczy jeszcze bardziej by patrzeć na ten świat? W każdym razie lepiej przeżywać swoją szansę wcześniej niż na ostatnią chwilę. Ja liczę na to, że Jezus objawi się każdemu jeszcze zanim Go nazwiemy po nowemu, i Ojca w niebie, podobnie jak Piotr 'wiedział' że to Mojżesz i Eliasz. Zobaczyłem podobnie.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Zaznaczyłem że jest obojętne ,
jeśli tak bardzo ważne jest znanie imienia Bożego
to znaczy że jestem dobrym człowiekiem ?
Czy to co czynię w swoim życiu na codzień ?
CHCE ŻYĆ Q ZGODZIE I NIE CHCE BYĆ NIEWOLNIKIEM.

Pozdraqiam Was.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

A ja pozdrawiam leszeda.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

znajomość Świętego Imienia Bożego zawadza wrogom prawdy Słowa Bożego !


_____________________________________

http://Biblia-odchwaszczona.webnode.com

UczenChrystusa
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2018, 17:57
Kontakt:

Post autor: UczenChrystusa »

ja myślę że Imię Ojca To JA JESTEM

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ja myślę że Imię Ojca To JA JESTEM
Jeśli jesteś na Forum Biblijnym, to tutaj nikogo nie interesuje - co Ty myślisz userze, lecz jak jest w Biblii !!! A w Biblii ok. 7000 tys. razy jest użyte Święte Imię Boże. Tym Imieniem w pełnej zapisanej formie jest JEHOWAH

temat był szczegółowo przerabiany na tym forum, więc zanim coś napiszesz radzę się dobrze z wpisami zapoznać !


_______________________________________

UczenChrystusa
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2018, 17:57
Kontakt:

Post autor: UczenChrystusa »

J 8,28
Rzekł do nich Chrystus : Gdy wywyższycie Syna Człowieczego wtedy poznacie, JA JESTEM:)
Mt 22,32
Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka,I Bóg Jakuba
Ale mogę się mylić:)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Rzekł do nich Chrystus : Gdy wywyższycie Syna Człowieczego wtedy poznacie, JA JESTEM
warto się temu przyjrzeć bliżej z Biblią grecką w ręku. Otóż na podstawie wyrwanego z kontekstu wersetu teologiczni krętacze propagujący trynitaryzm stworzyli sobie doktrynę, że wyrażenie "ja jestem" z Jana 8 : 28 jest tożsame z wyrażeniem "ja jestem" z księgi Wyjścia 3 : 14. Znaczyłoby to według nich, że Bóg Wszechmocny objawiający się Mojżeszowi i Jezus po wywyższeniu mają taki sam status ontyczny.

Otóż nic bardziej błędnego ! Przyjrzyjmy się tekstowi greckiemu Jana 8 : 26

εἶπεν οὖν [αὐτοῖς] ὁ Ἰησοῦς, Ὅταν ὑψώσητε τὸν υἱὸν τοῦ ἀνθρώπου, τότε γνώσεσθε ὅτι ἐγώ εἰμι, καὶ ἀπ’ ἐμαυτοῦ ποιῶ οὐδέν, ἀλλὰ καθὼς ἐδίδαξέν με ὁ πατὴρ ταῦτα λαλῶ

tu przekład interlinearny :

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR

a teraz weźmy tekst Septuaginty ( LXX) księga Wyjścia 3 : 14

Kαὶ εἶπεν ὁ θεὸς πρὸς Μωυσῆν ᾿Eγώ εἰμι ὁ ὤν καὶ εἶπεν οὕτως ἐρεῖς τοῖς υἱοῖς Ισραηλ ὁ ὢν ἀπέσταλκέν με πρὸς ὑμᾶς

tu przekład grecko-angielski :
https://www.ellopos.net/elpenor/greek-t ... k=2&page=3

Jaka jest różnica między wyrażeniem ἐγώ εἰμi ( Jana 8: 28 ), a wyrażeniem ᾿Eγώ εἰμι ὁ ὤν ( Wyjścia 3 : 14 ) ? nawet w języku polskim widać, że to nie to samo ! Otóż ἐγώ εἰμi ( ego eimi ) znaczy ja jestem, natomiast ᾿Eγώ εἰμι ὁ ὤν ( Ego eimi ho On ) znaczy Jestem, który Jestem. Syn Człowieczy w Ewangelii Jana 8 : 28 wypowiedział tą samą myśl co w Jana 8 : 24. W wersecie 40 podkreśla, że jest człowiekiem, a cały kontekst dotyczy tego czy jest obiecanym Mesjaszem. Wielu bowiem nie chciało w to uwierzyć. Wyrażenie więc "ja jestem" trzeba odczytywać w kontekście jako stwierdzenie faktu, że jest obiecanym Mesjaszem. Cała dyskusja z niewiernymi Żydami dotyczy tej kwestii, a nie zaś kwestii jego statusu ontycznego.

Natomiast zupełnie inna sytuacja jest w księdze Wyjścia 3 : 14. Tam Bóg wyjaśnia Mojżeszowi znaczenie swego Świętego Imienia i mówi : Jestem, który Jestem. Mesjasz nigdy tak o sobie nie powiedział i nie ma ani jednego wersetu, który by coś takiego stwierdzał.

Warto też wiedzieć, że znaczenie imienia to nie to samo co jego brzmienie, np. imię Dawid podobnie brzmi w języku hebrajskim jak w języku polskim, ale jego znaczenie to "umiłowany". Imię Boże brzmi JEHOWAH, ale znaczenie Imienia Bóg wyjaśnia Mojżeszowi i mówi mu "Jestem, który jestem". Mojżesz nie pyta się Boga o brzmienie Jego Imienia, lecz o jego znaczenie. Brzmienie Imienia Bożego Mojżesz dobrze znał. Wyjaśnia to dokładnie Martin Buber w książce pt. Mojżesz. W wersecie 13 Mojżesz używa bowiem zaimka מה a nie zaś מי .

Natomiast w Ewangelii Mateusza 22 : 32 to nie Jezus mówi o sobie, lecz mówi o Bogu co wyraźnie widać w wersecie 31.


_______________________

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Autor Stworzenia, czyli Najwyższy wypowiadając się wśród różnych ludzi czasem używa różnych imion, mając na celu Dobry rozwój Świadomości słuchającego, bo nie spodziewa się On wsparcia od Jemu podobnych w mądrości. W ten sposób Swoje Słowo poświęca dla nas

Quran 7:180
Do Boga należą imiona najpiękniejsze! Wzywajcie Go więc nimi, a pozostawcie tych, którzy bluźnią Jego imionom! Oni niebawem otrzymają zapłatę za to, co czynili.

Jezus w swej chwale utrwala Słowo Boże, zapowiadając swe nowe imię, również poświęcając się nam

Ap 3:12 eib "Tego, kto zwycięży, uczynię filarem w przybytku mojego Boga i już z niego nie wyjdzie. Wypiszę na nim imię mojego Boga i nazwę Jego miasta, Nowej Jerozolimy, która zstępuje od Niego z nieba. Wypiszę też na nim moje nowe imię."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

radek pisze:Autor Stworzenia, czyli Najwyższy wypowiadając się wśród różnych ludzi czasem używa różnych imion, mając na celu Dobry rozwój Świadomości słuchającego, bo nie spodziewa się On wsparcia od Jemu podobnych w mądrości. W ten sposób Swoje Słowo poświęca dla nas
Czemu napisałeś tak wielki BEŁKOT? Myślę, że ludzkość nie pojmuje takich tekstów tylko Twój własny mózg :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Bobo pisze:
radek pisze:Autor Stworzenia, czyli Najwyższy wypowiadając się wśród różnych ludzi czasem używa różnych imion, mając na celu Dobry rozwój Świadomości słuchającego, bo nie spodziewa się On wsparcia od Jemu podobnych w mądrości. W ten sposób Swoje Słowo poświęca dla nas
Czemu napisałeś tak wielki BEŁKOT? Myślę, że ludzkość nie pojmuje takich tekstów tylko Twój własny mózg :-D
A czemu służy to forum? Piszę nawiązując do poruszanych obszarów wiedzy. Ludzie spożywając z drzewa Poznania Dobra i Zła rozwinęli w pewnym sensie sprawę imienia. Myślę, że do pisania prawo mam
Obrazek

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jr 16:10-21
10. A gdy ogłosisz temu ludowi wszystkie te słowa, powiedzą ci: Dlaczego Pan zapowiedział przeciw nam te wszystkie wielkie nieszczęścia? Na czym polega nasz występek i nasz grzech, który popełniliśmy przeciw Panu, naszemu Bogu?
11. Wtedy powiesz im: Na tym, że przodkowie wasi opuścili Mnie - wyrocznia Pana - i poszli za obcymi bóstwami, służyli im i oddawali cześć, a ode Mnie odeszli i nie zachowywali mojego Prawa.
12. Wy zaś postępowaliście gorzej niż wasi przodkowie. Oto każdy z was idzie za popędem swego przewrotnego serca, odmawiając Mi posłuszeństwa.
13. Wyrzucę was więc z tego kraju do ziemi, której nie znacie wy ani przodkowie wasi. Tam możecie służyć obcym bogom dniem i nocą, gdyż nie mam dla was przebaczenia.
14. Dlatego oto nadejdą dni - wyrocznia Pana - kiedy nie będą już mówić: Na Pana żyjącego, który wyprowadził synów Izraela z ziemi egipskiej,
15. lecz raczej na Pana żyjącego, który wyprowadził synów Izraela z ziemi północnej i ze wszystkich ziem, po których ich rozproszył. I sprowadzę ich znów do ziemi, którą dałem ich przodkom.
16. Oto posyłam po wielu rybaków - wyrocznia Pana - by ich wyłowili, a następnie poślę wielu myśliwych, by polowali na nich na wszystkich górach i na wszystkich pagórkach, i we wszystkich rozpadlinach skalnych.
17. Albowiem oczy moje patrzą na wszystkie ich drogi; nie mogą się skryć przede Mną i nie może się ukryć ich nieprawość przed moimi oczami.
18. Odpłacę im przede wszystkim w dwójnasób za nieprawość i ich grzech, za to, że zbezcześcili moją ziemię trupami swoich bałwanów i napełnili swoimi obrzydliowściami moje dziedzictwo.
19. Pan moją siłą, moją twierdzą, moją ucieczką w dniu ucisku. Do Ciebie przyjdą narody z krańców ziemi i powiedzą: Przodkowie nasi odziedziczyli tylko kłamstwo - nicość pozbawioną jakiejkolwiek mocy.
20. Czy może człowiek uczynić sobie bogów? To przecież wcale nie są bogowie!
21. Dlatego też pokażę im, tym razem dam im poznać moją rękę i moją siłę; i zrozumieją, że moje imię - Jahwe!

(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”