Czemu Absolut musi być wokalnie idywidualnie identyfikowalny

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Chyba, że tak.
Może i zostało wyjaśnione, lecz widocznie nie do wszystkich te wyjaśnienia trafiają albo nie dla wszystkich nimi są.
Bywa przecież nie raz, że ten sam tekst bywa różnie rozumiany i tak jest np. z Biblią.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

22 Ale jeśli będziesz bezwzględnie posłuszny jego głosowi i będziesz czynił wszystko, co powiem, to ja będę się odnosił wrogo do twoich nieprzyjaciół i nękał tych, którzy ciebie nękają.
bo Oni są oczkiem w Jego głowie, włos ma im z głowy nie spaść, bo jeśli spadnie bez Jego wiedzy...
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Anowi pisze:
22 Ale jeśli będziesz bezwzględnie posłuszny jego głosowi i będziesz czynił wszystko, co powiem, to ja będę się odnosił wrogo do twoich nieprzyjaciół i nękał tych, którzy ciebie nękają.
bo Oni są oczkiem w Jego głowie, włos ma im z głowy nie spaść, bo jeśli spadnie bez Jego wiedzy...
Oni to znaczy kto?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Żyd

Post autor: Żyd »

Czemu Absolut musi być wokalnie idywidualnie identyfikowalny .......

Odpowiadam:

Wokalna identyfikacja zależy od indywidualnych predyspozycji, ponadto wiele zależy od tego ile go wypijesz. I tak niektórzy po nim mogą śpiewać a inni bełkotać. Tak więc sam widzisz Rethel, Twoje pytanie jest conajmniej dziwne .

Obrazek

Żyd

Post autor: Żyd »

Rethel, ale jakbyś miał jakieś wątpliwości to może ta strona Tobie coś "rozjaśni"

http://jehowa-nissi.pl/

Rethel

Post autor: Rethel »

Żyd pisze:Rethel, ale jakbyś miał jakieś wątpliwości to może ta strona Tobie coś "rozjaśni"

http://jehowa-nissi.pl/
:xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe: :xhehe:
Obrazek

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Żyd pisze:Rethel, ale jakbyś miał jakieś wątpliwości to może ta strona Tobie coś "rozjaśni"

http://jehowa-nissi.pl/
masz we mnie czytelniczkę, Słowa Chrystusa nie wchodziły we mnie tak lekko
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Żyd pisze:

Obrazek
Żydzie Czy aby na pewno w/w wódeczka jest koszerna ???
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Żyd

Post autor: Żyd »

Anowi, wielkie dzięki za wsparcie duchowe... ale to nie moja strona, ja jestem tylko skromnym jej czytelnikiem :-) a co do Absoluta ... Anno01 to nie jestem w tym temacie aż takim ortodoksem , aczkolwiek to trunek z tzw. wyższej półeczki, więc czemu nie :-)

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

Mi YHVH jednoznacznie kojarzy się z psychopatycznym wrogiem ludzkości, a żydostwo z tym:

"Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy." - Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla

Powyższe słowa są kwintesencją biblii. Nic dodać, nic ująć.

W porównaniu do tych słów i do tego co wyczynia YHVH większość zwykłych ludzi to ostoja świętości.
Pozdrawiam wszystkich myślących ;-)
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Al Mudrasim pisze:Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla
mówisz, że następny Hitler się narodził?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Żyd

Post autor: Żyd »

Al Mudrasim pisze:Mi YHVH jednoznacznie kojarzy się z psychopatycznym wrogiem ludzkości, a żydostwo z tym:

"Nasza ....... Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy." - Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla


W porównaniu do tych słów i do tego co wyczynia YHVH większość zwykłych ludzi to ostoja świętości.
Pozdrawiam wszystkich myślących ;-)
A co mnie obchodzi co powiedział jakiś "nawiedzony" Begin który od przeszło 20 lat gryzie piach ?
Nie wszystcy Żydzi to popierają.
Ponadto piszesz nie na temat więc nie wiem do kogo "pijesz" ?

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Chyba do wymowy Biblii, głównie ST.
Bo w NT Żydzi wcale nie są tacy święci, skazują Jezusa na śmierć.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”