Imie Boze raz jeszcze

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

efroni pisze: Nie mam słownika ks. Briksa a takie wytłumaczenie Jeszua - Jahszua znalazłem na jednej
ze stron dotyczących Żydów mesjańskich .
Z tego co pamiętam z tamtej wypowiedzi to w czasach rebe Jeszuy posługiwano sie j. aramejskim a po hebrajsku czytano tylko Torę .

EMET:
'Briksa' przytaczam z racji podręcznego charakteru; po prostu!
Równie dobrze mogę przytoczyć skądinąd; ale to oznaczałoby większą fatygę i cenny czas by uciekł. ;-)

Zaczekam na umotywowanie formy "Jahszua"... Może być z jakichś materiałów aramejskich :-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

DominusEl

ustalać hebrajską wymowę Tetragramu przy pomocy języka samarytańskiego lub greckiego to tak jak ustalać wymowę wyrazów języka polskiego przy pomocy języka rosyjskiego lub niemieckiego.
Co z tego wyjdzie nie trzeba chyba pisać.

Awatar użytkownika
DominusEl
Posty: 165
Rejestracja: 22 mar 2013, 18:42

Post autor: DominusEl »

zydzi zawsze klamali i wymyslili sobie paleo-hebrajski
http://www.yahwehism.com/html/sacred-name.html
tutaj przyklady ze paleo mial samogloski
a nizej karta tarota o ktorej juz pisalem czy czarownica kontakjuje sie z bogiem jhwh wolajac jego imie czy z diablem baalem? niech za przewodnika Twego bedzie rozum w ten sposob mozesz wychwalac swego Stworce!

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Jeśli Żydzi kłamali - to może wyrzuć całą Biblię - bo przecież ona została przez nich spisana.

Myślę, że większych oszustów nad kler rzymski, to próżno by szukać.

Powinnaś się dokształcić w temacie, bo masz niewielkie pojęcie na ten temat.

Ci którzy znieważają Święte Imię Boże JEHOWAH - nie ujdą kary !!!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

DominusEl pisze:zydzi zawsze klamali i wymyslili sobie paleo-hebrajski
http://www.yahwehism.com/html/sacred-name.html
tutaj przyklady ze paleo mial samogloski
a nizej karta tarota o ktorej juz pisalem czy czarownica kontakjuje sie z bogiem jhwh wolajac jego imie czy z diablem baalem? niech za przewodnika Twego bedzie rozum w ten sposob mozesz wychwalac swego Stworce!
Widzę,ze jesteś znawcą hebrajszczyzny, szczególnie w ich kłamstwach, ja juz pierwsze twoje zauważyłam Ejhe

Awatar użytkownika
DominusEl
Posty: 165
Rejestracja: 22 mar 2013, 18:42

Post autor: DominusEl »

Tyle masz do napisania ze mam sie doksztalcic

Badacze odkryli ze Ya,Yah,Yahu(stad mamy przegladarke yahoo) znajdowały się na babilonskich tabliczkach juz w okresie 2500pne.A abraham urodzil sie okolo roku 1800pne ,
fakty sa oczywiste ...... chyba ze ktos ma twardy kark jak Zydzi i zaprzecza faktom

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Mojżesz gdy pytał Boga o Imię w 2 Moj. 3 : 13 użył słów &#1502;&#1463;&#1492;&#1470;&#1513;&#1456;&#1468;&#1473;&#1502;&#1465;&#1493; co wskazuje na zapytanie o znaczenie Imienia.
Mojżesz wielokrotnie wymieniał święte Imię JEHOWAH wiec je znał.

W przeciwieństwie do tego w Sędz. 13 : 17 jest pytanie o brzmienie imienia &#1502;&#1460;&#1497; &#1513;&#1456;&#1473;&#1502;&#1462;&#1498;&#1464; . A w taki sposób Mojżesz nie zapytał Boga.

Na temat Świętego Imienia Bożego przeczytaj sobie artykuły nie pochodzące z klerykalnych źródeł :

http://www.lexiconcordance.com/hebrew/3068.html

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com ... jawniona-/

http://www.lifespurpose.n.../NameofGod1.htm

www.youtube.com/watch?v=uiNbvp6MYhs

Forma Jahwe nie występuje w żadnym manuskrypcie hebrajskim. Wzięta jest z wymowy samarytańskiej i greckiej - a więc ma niewiele wspólnego z wymową hebrajską.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie ustalał wymowy wyrazów polskich przy pomocy fonetyki języka rosyjskiego lub niemieckiego.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

tropiciel pisze:Ci którzy znieważają Święte Imię Boże JEHOWAH - nie ujdą kary !!!
Ci którzy znieważają Boga,nazywając Go niezgodnie z prawdą czyli Jehowah nie ujdą kary na wieki.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]WIELKA MANTRA HARE KRYSZNA - ŚWIĘTE IMIĘ[/center]
W Internecie jest dużo artykułów o ŚWIĘTYM IMIENIU BOGA i ich wyznawcach:

WIELKA MANTRA HARE KRYSZNA - ŚWIĘTE IMIĘ- Link
Słudzy Świętego Imienia - Święć się imię Twoje - LINK
Jak należy intonować Mahamantrę Hare Kryszna - LINK
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Elius pisze:
tropiciel pisze:Ci którzy znieważają Święte Imię Boże JEHOWAH - nie ujdą kary !!!
Ci którzy znieważają Boga,nazywając Go niezgodnie z prawdą czyli Jehowah nie ujdą kary na wieki.
W Internecie jest dużo przesłań od Boga Ojca-Matki,jak np:LINK
czwartek, 07 lutego 2013

Przesłanie od Boga

Wczoraj podczas medytacji poczułam nagle, że Bóg pragnie przekazać za moim pośrednictwem przesłanie dla wspaniałej kobiety (mojej imienniczki Bożenki), którą poznałam dzięki mojemu blogowi. Gdy spisałam to przesłanie chciałam upewnić się czy dobrze poczułam, że jest ono skierowanej właśnie do Bożenki. Bóg potwierdził, ale dodał, że jest ono skierowane również do mnie i do wszystkich ludzi. Poprosił, abym umieściła Jego przesłanie na moim blogu, "by mogło ono dotknąć serca wielu ludzi."

Oto treść przesłania:

"W ramionach Swych tulę Cię, Moja córko, tylko bądź ze Mną, bądź przy Mnie, trwaj we Mnie. Trwaj w wierze we Mnie, a serce swe Ufnością wypełnij. Ufaj Mi tak jak zaufałabyś rodzicowi swemu gdyż Jam Jest Matką Twoją i Ojcem Twym, a kto we Mnie trwa i wierzy we Mnie istnieje na wieki i doświadcza Mych błogosławieństw niezliczonych."

(Wyjaśnienie: w przesłaniu Bóg powiedział: "Moja córko". Nie oznacza to jednak, że przesłanie skierowane jest wyłącznie do kobiet)
ale nie spotkałem się z przesłaniem od boga Jehowaha.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Ci którzy znieważają Święte Imię Boże JEHOWAH - nie ujdą kary !!!

Awatar użytkownika
DominusEl
Posty: 165
Rejestracja: 22 mar 2013, 18:42

Post autor: DominusEl »

tropiciel pisze:Ci którzy znieważają Święte Imię Boże JEHOWAH - nie ujdą kary !!!
znaczy się masz jak muzułmanie i zydzi odwracasz się od oczywistych argumentow?

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

DominusEl pisze:
tropiciel pisze:Ci którzy znieważają Święte Imię Boże JEHOWAH - nie ujdą kary !!!
znaczy się masz jak muzułmanie i zydzi odwracasz się od oczywistych argumentow?
Jak Tropiciel chce wierzyć w boga Jehowaha,to jego sprawa i wolna wola,ale nie rozumiem,na czym polega zamieszczanie w kółko tego samego postu. Jego bóg Jehowah nie uznaje daru wolnej woli,którą wszyscy otrzymaliśmy od Boga Ojca?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

tropiciel pisze:Jeśli Chrystus wypełnił Prawo, to nie mógł nie wymawiać Imienia Bożego.
A jakże wymawiał:
Jeszcze raz mówię: jeżeli nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w waszych grzechach.

Dobrze, że przypomniałeś o obowiązkach Jezusa. Uff na szczęście sprostał Twoim wymaganiom.
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Różne narody mają różne mowy, nie wszyscy na wzajem się rozumieją. Allah został wspomniany u Mahometa, Jahwe u Mojżesza. Dla ludzi różnica powinna być powodem do zastanowienia, a nie do potępiania objawień danych w innych niezupełnych mowach. Za zupełną można by uważać jedynie mowę Aniołów, bo to sfera niebios zwracała się do Mojżesza i Mahometa. Z Biblii wiemy, że Bóg nie objawił jeszcze całego siebie

1Co 2:9 eib "(9) Tymczasem, jak napisano: Czego oko nie zdołało ujrzeć, a ucho usłyszeć, i co ludziom nawet na myśl nie przyszło, to Bóg przygotował tym, którzy Go kochają."

Z Quran'u wiemy, że nie ma potrzeby używać Jego imienia, bo "Bóg" wystarczy, poza tym sugestia, że jest zbyt wyniosły by mieć syna oznacza, że Quran nie przedstawia całego imienia

Quran 4:171
O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem, pochodzącym od Niego. Wierzcie więc w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: "Trzy!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg- Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun!

Wg Biblii planeta zwyciężająca pozna Jego imię, a Pisma będą wyjaśnione po upływie tysiąca lat

Ap 3:12 eib "(12) Tego, kto zwycięży, uczynię filarem w przybytku mojego Boga i już z niego nie wyjdzie. Wypiszę na nim imię mojego Boga i nazwę Jego miasta, Nowej Jerozolimy, która zstępuje od Niego z nieba. Wypiszę też na nim moje nowe imię."

Ap 20:12 eib "(12) Zobaczyłem też umarłych. Byli wśród nich wielcy i mali. Stali przed tronem. Rozwinięto zwoje. Otwarto też inny zwój &#8212; Zwój życia. I dokonał się sąd nad umarłymi. Podstawą sądu były zapisy w zwojach, a jego miarą &#8212; czyny podsądnych."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”