JEHOWAH - ŚWIĘTE IMIĘ BOŻE - JAK PRZETRWAŁO.

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

tropiciel pisze:Nikt Ciebie nie prosil o wtrącanie się w nie swoje sprawy.
A ciebie nikt nie prosi o wyrażanie opinii na temat tego, kto i czy wtraca się w te lub tamte sprawy - proszony lub nie :mrgreen:
tropiciel pisze:Sama się tu rządzisz i uwagi robisz , których nikt nie potrzebuje.
A kim ty jesteś, żeby się rządzić, kto ma prawo zgłaszać jakies uwagi, a kto nie? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Tropicielu !
Olaf przedstawił stanowisko Strażnicy - nie swoje osobiste, ale rozumiem, że się z nim zgadza. Uważam, że stanowisko Strażnicy jest oparte na dogłębnych analizach i wydaje mi się logiczne. Cytaty ze Strażnicy były odpowiedzią na Twoje pytania, a że się z takim stanowiskiem nie zgadzasz, trudno za to karać kogokolwiek !
Natomiast Bobo odniósł się do Twoich ŻĄDAŃ natychmiastowej odpowiedzi !
Dyskutant NIE JEST ZOBOWIĄZANY REGULAMINEM, aby odpowiadać jeśli nie ma ochoty, jeśli nie widzi sensu dalszej dyskusji ! Z Tobą dyskusja jest bardzo trudna, bo nie przyjmujesz innych argumentów niż te które Tobie pasują.
1) Olaf przedstawił stanowisko-wyjaśnienie Strażnicy, które uważa za sensowne i logiczne.
2) Bobo odpowiedział Ci (sensownie i logicznie) dlaczego ktoś nie odpowiada na Twoje żądanie natychmiastowej odpowiedzi.
Nie widzę powodów na karanie ani Olafa, ani Bobo.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Anna01

rozumiem, że w takim razie jeśli ktoś obraźliwie się wyraża o mnie , to ja też mogę, czy tak ? jeśli tak, to po co 6 punkt regulaminu ???

poproszę o odpowiedź

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Pax – Pax – Między chrześcijany! ;-)

Ale w jednej sprawie, chyba ma rację Tropiciel!

Co to za argument, cytuję:

,, 29 rozmawiał też i toczył spór z Żydami mówiącymi po grecku. ,, ? NT

To jest tylko stwierdzenie, że ‘owi’ żydzi byli zhellenizowani i władali greką!

Dziś, możemy toczyć polemikę z osiedlonymi na terenie ‘Mazur i Suwałk’ Niemcami, w języku polskim – czy to oznacza że nie znają języka niemieckiego?

Czyż mają problem z tożsamością i przynależnością do wspólnoty (...). (diaspory)? ;-)

Tak koncypuje: :-|


bonhart
ss

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

No! :s_luzak:

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Jeśli mam być szczery to bardzo doceniam tropicielu, Twój wkład w przedstawianie niniejszego zagadnienia, natomiast za nic nie mogę się doszukać, kto i gdzie Ciebie obraził?
Spróbuj na spokojnie przeczytać wpisy w tym wątku. Naprawdę trudno się tu dodszukać czegokolwiek obraźliwego.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

tropiciel pisze:Anna01

rozumiem, że w takim razie jeśli ktoś obraźliwie się wyraża o mnie , to ja też mogę, czy tak ? jeśli tak, to po co 6 punkt regulaminu ???

poproszę o odpowiedź
Tropicielu, bardzo proszę żebyś mi wskazał obraźliwe teksty pod Twoim adresem.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

AEliot

to przeczytaj sobie wpis użytkownika Bobo który zrobił dzisiaj o godz. 16 : 33 i chamskie epitety pod moim adresem. A podobno punkt 6 regulaminu tego zabrania. Chyba że sami nie znacie własnego regulaminu !

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

tropiciel pisze:AEliot

to przeczytaj sobie wpis użytkownika Bobo który zrobił dzisiaj o godz. 16 : 33 i chamskie epitety pod moim adresem. A podobno punkt 6 regulaminu tego zabrania. Chyba że sami nie znacie własnego regulaminu !
Z tego co dostrzegłem to pojawiły się dwa kontrowersyjne słowa:
1. "upierdliwy" - upierdliwy posp. «dokuczliwy, natrętny»
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2533025
2. "ignorant" - ignorancja «nieznajomość czegoś lub brak wiedzy z jakiejś dziedziny»
http://sjp.pwn.pl/szukaj/ignorant

Jak widzisz, zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego PWN żadne z tych słów nie jest obraźliwe.
Oczywiście miałeś prawo poczuć się urażony zwłaszcza wzmianką o "ignorancji" no ale na to już niestety nic nie poradzę... poza stwierdzeniem, że wg mnie ignorantem z pewnością nie jesteś :-)
Ostatnio zmieniony 05 gru 2013, 22:19 przez Eliot, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

bonhart

rzecz w tym, że niektórzy tak są pewni swej wiedzy ( choć wiele razy się pomylili ), że zapomnieli o apokryfach i błędach w Septuagincie ! A teraz nie wiedzą jak odpowiedzieć, czy Septuaginta jest tekstem natchnionym czy też nie jest.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

AEliot pisze:Jak widzisz, zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego PWN żadne z tych słów nie jest obraźliwe.
Mało tego, akurat słowa: 'upierdliwy' Bobo nawet nie zastosował na określenie tropiciela.
Ignorant - owszem. Podaje się mu przykłady na cytowanie LXX w NT a tu... masz! Jakie tupanie nóżkami! :aaa:
Takie zagrywki są zwykłą ignorancją, nawet pewnego rodzaju obsesją.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

tropiciel pisze:AEliot

to przeczytaj sobie wpis użytkownika Bobo który zrobił dzisiaj o godz. 16 : 33 i chamskie epitety pod moim adresem. A podobno punkt 6 regulaminu tego zabrania. Chyba że sami nie znacie własnego regulaminu !
Tropicielu ! Jeszcze raz powtarzam !
Olaf wkleił informacje ze Strażnicy. Po czym Ty piszesz:
tropiciel pisze:Olaf

zanim się ustosunkuję do twojego komentarza to poproszę o krotką i jasną odpowiedź na moje pytanie :

Czy według Ciebie Septuaginta jest tekstem natchnionym ?


Olaf odpowiada :
Olaf pisze:A coś się zmieni w tekście Strażnic w zależności od moich opinii? Bo ja powyżej nie napisałem ani jednego słowa od siebie.

Na to tropiciel:
tropiciel pisze:Olaf

zadałem Ci konkretne pytanie i proszę o konkretną odpowiedź


Olaf:
Olaf pisze:Ale po co sie zasłaniasz pytaniami skoro ja nic nie dowodziłem. Podałem tylko pomocny tekst.


tropiciel:
tropiciel pisze:Olaf

Skoro bronisz Septuaginty to stąd moje pytanie. Oczywiście wiadomo, jak sprawy wyglądają dla każdego kto zna temat. A gdyby ktoś twierdził wbrew wszelkim faktom inaczej, to mam szereg dalszych pytań, które takiego " znawcę " szybko zdyskwalifikują. Skoro nie odpowiadasz na pytanie wniosek jest oczywisty.


To Ty tropicielu za wszelką cenę chcesz ośmieszyć innego usera, który śmie mieć inne zdanie niż Twoje ! Świadczy o tym nawet zwrot znawca ujęty w cudzysłów i stwierdzenie, że dyskwalifikujesz każdego kto ma inne poglądy ! To po co w ogóle ktoś ma się z Tobą ...chandryczyć ? Lepiej po prostu (dla "myślącego inaczej") nie odpowiadać na Twoje posty.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Anna01

Ja nie muszę nikogo ośmieszać ! Ktoś się sam ośmiesza, jeśli uważa apokryfy za tekst natchniony i jeśli zapomniał o poważnych błędach w tekście.

Wniosek płynie stąd taki, że albo nie ma o tym pojęcia i w takim razie jest analfabetą, i nie powinien głosu zabierać w temacie. Albo wie o tym i ludziom wciska ściemę !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

I tak bez końca będzie... pewni ludzie gubią po drodze cel. :-(

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

tropiciel pisze:Anna01

Ja nie muszę nikogo ośmieszać ! Ktoś się sam ośmiesza, jeśli uważa apokryfy za tekst natchniony i jeśli zapomniał o poważnych błędach w tekście.

Wniosek płynie stąd taki, że albo nie ma o tym pojęcia i w takim razie jest analfabetą, i nie powinien głosu zabierać w temacie. Albo wie o tym i ludziom wciska ściemę !
Tropicielu, to załóż własne forum i tam będziesz mógł decydować kto może, a kto nie może zabierać głosu. Jak na razie jesteś na moim forum, a tu każdy może brać udział w dyskusji.
1. Forum jest stroną prywatną i nie jest oficjalnym głosem żadnego Kościoła (wyznania).
2. Udział w rozmowach może brać każdy bez względu na wyznanie bądź brak wyznania.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”