JEHOWAH - ŚWIĘTE IMIĘ BOŻE - JAK PRZETRWAŁO.

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Wybrana...ty wiesz, ze ja cie lubie....?

Ale powiem ci szczerze, ze czasami jak cos zacytujesz, to nie wiadomo, czy smiac sie, czy plakac.... :-D

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Luba pisze:Wybrana...ty wiesz, ze ja cie lubie....?

Ale powiem ci szczerze, ze czasami jak cos zacytujesz, to nie wiadomo, czy smiac sie, czy plakac.... :-D
Oj Luba....ja też cię lubię, ale uważam, że słowa, które zacytowałam - są bardzo mądre.
Szkoda naszej energii na te spory.
Niech każdy uważa jak chce - przecież każdy ma indywidualny dany wybór.
Najważniejsze by brać odpowiedzialność za swoje wypowiedziane i napisane słowa.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wybrana-trafny cytat.
Powtórze.
2 List do Tymoteusza:
2:14To przypominaj, zaklinając ich przed Bogiem, aby się nie wdawali w spory o słowa, bo to jest bezużyteczne, a tylko słuchaczy do zguby przywodzi.
2:15Staraj się usilnie o to, abyś mógł stanąć przed Bogiem jako wypróbowany i nienaganny pracownik, który wykłada należycie słowa prawdy.
2:23A głupich i niedorzecznych rozmów unikaj, wiedząc, że wywołują spory.
2:24A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności,
2:25Napominający z łagodnością krnąbrnych, w nadziei, że Bóg przywiedzie ich kiedyś do upamiętania i do poznania prawdy
2:26I że wyzwolą się z sideł diabła, który ich zmusza do pełnienia swojej woli.

To jest przekaz apostolski.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:
O ile już ta pani wymawia fonetycznie spółgłoski z zapisu Imienia Boga – np. w tekście Biblii Hebrajskiej – to raczej powinna wg wymowy J[od] /dokładniej: J[odh]/, H[e], W[aw], H[e]; ew. per J[ud]/J[udh]/, H[ej]. Ponadto napis na koszulce tej pani bardziej - wg formy graficznej litery - odpowiada literze/literom Ch[eth], aniżeli H[e]. O tym było już na Forum.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ludzie starają się mieć coś na czym mogliby się oprzeć. Często opierają się na Bogu i jego imionach związanych z problemami poszczególnych religii. Ale Bóg jest ponad tym co Mu się przypisuje, ponad imionami, podobnie ostoją dla słów powinien być jego naśladowca, nie powinniśmy rozglądać się za oparciem, lecz raczej powinniśmy być oparciem dla Świata i doglądać widzianych w ten sposób Ogrodów Bożych z pełną mocą Słowa na stopniach Bożej drogi

Mat 16:25 eib "(25) Kto bowiem pragnie swoją duszę ocalić, utraci ją, a kto utraci swoją duszę ze względu na Mnie &#8212; ocali ją."

Quran 21:22
A gdyby na niebie i ziemi byli bogowie, poza Bogiem, to one uległyby zniszczeniu. Chwała Bogu, Panu Tronu! On jest ponad to, co Jemu przypisują!

Mat 24:45-47 eib "(45) Kto więc jest tym wiernym i mądrym sługą, którego pan postawił nad pozostałymi, by im wydawał żywność we właściwym czasie? (46) Szczęśliwy ten sługa, którego pan, gdy przyjdzie, zastanie przy tym zajęciu. (47) Zapewniam was, że odda mu w zarząd cały swój majątek."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Jest tylko jedno Imię Boga, imię własne, szczególne, które On sam objawił. Nie wymyślił go żaden człowiek, ani żaden anioł. Imię Święte w pełnym zapisie to JEHOWAH. Inne t.zw. imiona wskazują jedynie na pewne przymioty jakimi charakteryzuje się Bóg.


___________________________________

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tropiciel pisze:Jest tylko jedno Imię Boga, imię własne, szczególne, które On sam objawił. Nie wymyślił go żaden człowiek, ani żaden anioł. Imię Święte w pełnym zapisie to JEHOWAH
Bardzo autorytatywne twierdzenie, ale np. Jezus mówi, że Prorocy i Prawo sięgali do Jana. Czy zatem możliwa była znajomość imienia Boga będącego ponad Janem? Bo i przecież jest wiele wersji Owego imienia. Czy wypada pytać Boga o imię? Może najpierw trzeba dowieść, że szanuje się imiona ludzi

Łk 16:16 eib "Prawo i Prorocy sięgali w swym przesłaniu aż do Jana; od Jana głoszona jest dobra nowina o Królestwie Bożym i każdy na siłę się do niego wdziera."

Quran 57:12
W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Bardzo autorytatywne twierdzenie, ale np. Jezus mówi, że Prorocy i Prawo sięgali do Jana. Czy zatem możliwa była znajomość imienia Boga będącego ponad Janem? Bo i przecież jest wiele wersji Owego imienia. Czy wypada pytać Boga o imię? Może najpierw trzeba dowieść, że szanuje się imiona ludzi
po kolei:
np. Jezus mówi, że Prorocy i Prawo sięgali do Jana
nie ma takiego sformułowania w Biblii
Czy zatem możliwa była znajomość imienia Boga będącego ponad Janem?
Ponad Janem był Jezus, który cytował Prawo i Proroków dokładnie, a więc również te wersety, które zawierały Imię Boże. Nie miał żadnego powodu, by omijać Święte Imię Boże.
Bo i przecież jest wiele wersji Owego imienia.
Nie ma żadnych wersji Świętego Imienia Bożego ! W pełnym zapisie Imię Boże to JEHOWAH
Czy wypada pytać Boga o imię?
Żaden człowiek nie musiał pytać o Imię Boga, gdyż sam Bóg objawił ludziom swe Imię.
Może najpierw trzeba dowieść, że szanuje się imiona ludzi
Najpierw trzeba zacząć od Boga, gdyż Bóg jest najważniejszy - Efezjan 3.14-15


__________________________

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tropiciel pisze:
np. Jezus mówi, że Prorocy i Prawo sięgali do Jana
nie ma takiego sformułowania w Biblii
Łk 16:16 bp "(16) Prawo i Prorocy [sięgają] aż do Jana. A odtąd głosi się dobrą nowinę o królestwie Bożym i każdy usilnie się stara dostać do niego."
tropiciel pisze:
Czy zatem możliwa była znajomość imienia Boga będącego ponad Janem?
Ponad Janem był Jezus, który cytował Prawo i Proroków dokładnie, a więc również te wersety, które zawierały Imię Boże. Nie miał żadnego powodu, by omijać Święte Imię Boże.
Izajasz został posłany do ludu nieznającego Boga aby lud ten nie zabijał się w imię Boże

Iz 6:8-12 eib "(8) Wówczas usłyszałem głos Pana. Pytał: Kogo poślę? Kto nam pójdzie? Oto jestem, poślij mnie! (9) A On mi polecił: Idź i mów do tego ludu: Słuchajcie uważnie, lecz nie rozumiejcie, i patrzcie uważnie, lecz nie poznawajcie! (10) Znieczul serce tego ludu, przytęp mu słuch, odbierz mu wzrok, by nie widział oczami i nie słyszał uszami, i nie zrozumiał sercem, nie zawrócił i nie ozdrowiał! (11) Gdy zapytałem: Do kiedy, Panie? &#8212;On odpowiedział: Dopóki nie opustoszeją miasta pozbawione mieszkańców i domy pozbawione ludzi &#8212; dopóki kraj nie stanie się pustkowiem. (12) PAN usunie ludzi daleko, wielką pustką zionąć będzie z tej ziemi."

Poza tym jeśli imię Boże jest najwyższą wiedzą, to czego nie słyszało ucho z tego co przygotował Bóg dla swych wielbicieli?

1Kor 2:9 eib "(9) Tymczasem, jak napisano: Czego oko nie zdołało ujrzeć, a ucho usłyszeć, i co ludziom nawet na myśl nie przyszło, to Bóg przygotował tym, którzy Go kochają."
tropiciel pisze:
Bo i przecież jest wiele wersji Owego imienia.
Nie ma żadnych wersji Świętego Imienia Bożego ! W pełnym zapisie Imię Boże to JEHOWAH
Umiesz podać etymologię tego słowa? A co jeśli litera "J" oznacza całość i jest echem(fonetyczne - EHO) "w" "ah" i wtedy "Allah" harmonijnie znaczeniowo współbrzmi z "Jehowah"

Iz 34:16 eib "Sięgnijcie po zwój PANA. Czytajcie! Ani jedna z tych strof nie przepadnie, żadna z nich nie spełni się bez drugiej &#8212; taki rozkaz wyszedł od Niego, Jego Duch tak wszystkim kieruje."
tropiciel pisze:
Czy wypada pytać Boga o imię?
Żaden człowiek nie musiał pytać o Imię Boga, gdyż sam Bóg objawił ludziom swe Imię.
To możliwe
tropiciel pisze:
Może najpierw trzeba dowieść, że szanuje się imiona ludzi
Najpierw trzeba zacząć od Boga, gdyż Bóg jest najważniejszy - Efezjan 3.14-15
Co innego pochylać się przed Bogiem a co innego pełnić Jego wolę

Mat 7:21 eib "Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Mat 7:6 eib "Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swoich pereł przed wieprze, aby nie podeptały ich nogami, a potem nie odwróciły się i was nie poszarpały."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

tropiciel napisał/a:
Cytat:
np. Jezus mówi, że Prorocy i Prawo sięgali do Jana
nie ma takiego sformułowania w Biblii

Łk 16:16 bp "(16) Prawo i Prorocy [sięgają] aż do Jana. A odtąd głosi się dobrą nowinę o królestwie Bożym i każdy usilnie się stara dostać do niego."
Łukasza 16:16 - &#8009; &#957;&#972;&#956;&#959;&#962; &#954;&#945;&#8054; &#959;&#7985; &#960;&#961;&#959;&#966;&#8134;&#964;&#945;&#953; &#956;&#941;&#967;&#961;&#953; &#7992;&#969;&#940;&#957;&#957;&#959;&#965;
Gdzie tu jest słowo "sięgają" - bo ja jakoś takiego słowa nie widzę !

tropiciel napisał/a:

Cytat:
Czy zatem możliwa była znajomość imienia Boga będącego ponad Janem?

Ponad Janem był Jezus, który cytował Prawo i Proroków dokładnie, a więc również te wersety, które zawierały Imię Boże. Nie miał żadnego powodu, by omijać Święte Imię Boże.


Izajasz został posłany do ludu nieznającego Boga aby lud ten nie zabijał się w imię Boże

Iz 6:8-12 eib "(8) Wówczas usłyszałem głos Pana. Pytał: Kogo poślę? Kto nam pójdzie? Oto jestem, poślij mnie! (9) A On mi polecił: Idź i mów do tego ludu: Słuchajcie uważnie, lecz nie rozumiejcie, i patrzcie uważnie, lecz nie poznawajcie! (10) Znieczul serce tego ludu, przytęp mu słuch, odbierz mu wzrok, by nie widział oczami i nie słyszał uszami, i nie zrozumiał sercem, nie zawrócił i nie ozdrowiał! (11) Gdy zapytałem: Do kiedy, Panie? &#8212;On odpowiedział: Dopóki nie opustoszeją miasta pozbawione mieszkańców i domy pozbawione ludzi &#8212; dopóki kraj nie stanie się pustkowiem. (12) PAN usunie ludzi daleko, wielką pustką zionąć będzie z tej ziemi."
Mieszasz ! Znać Boga i wiedzieć jakie jest Jego Imię - to dwie różne sprawy. Izajasz był posłany do Izraela, a nie np. do Arabów. Izrael, który bardzo dobrze znał Święte Imię Boże (o czym świadczy kontekst cytowanego wersetu w języku hebrajskim) - nie przestrzegał Bożych Przykazań - dlatego w tym sensie - nie znał Boga - por. 1 Jana 2:4 "Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma." Taki więc człowiek nie zna Boga.

Kontekst wersetu 6: 8 -12 mówi, że tym którego ujrzał Izajasz był JEHOWAH Zastępów - Iz. 6:3, 5, 12. Proszę sobie sprawdzić w tekście hebrajskim.
Poza tym jeśli imię Boże jest najwyższą wiedzą, to czego nie słyszało ucho z tego co przygotował Bóg dla swych wielbicieli
Mieszasz ! To czego ucho nie słyszało i oko nie widziało to przygotował Bóg - dla tych, którzy Go miłują - 1Kor. 2:9 Jest to fragment cytowany z Iz. 64:4 przez apostoła Pawła. Ale Izajasz w dalszej części tego fragmentu w wersecie 64:7(8) pisze - A teraz JEHOWAH - Tyś naszym Ojcem. My jesteśmy gliną, a Ty naszym Garncarzem. Proszę sobie sprawdzić w tekście hebrajskim. [werset siódmy w numeracji tekstu hebrajskiego, a ósmy w polskich tłumaczeniach].
Święte Imię Boże - JEHOWAH - było powszechnie znane w Izraelu. Nawet dzisiaj we wszystkich środowiskach żydowskich, choć przeważnie To-Imię (HaSzem) nie jest wymawiane poza Żydami Karaimskimi, to we wszystkich wydaniach Tanachu z punktacją masorecką znajduje się w tekście Święte Imię w pełnym zapisie jako JEHOWAH
tropiciel napisał/a:
Cytat:
Bo i przecież jest wiele wersji Owego imienia.
Nie ma żadnych wersji Świętego Imienia Bożego ! W pełnym zapisie Imię Boże to JEHOWAH


Umiesz podać etymologię tego słowa? A co jeśli litera "J" oznacza całość i jest echem(fonetyczne - EHO) "w" "ah" i wtedy "Allah" harmonijnie znaczeniowo współbrzmi z "Jehowah"
JEHOWAH Bóg Wszechmocny nie ma nic wspólnego z Allahem Arabów - o czym świadczy cała Biblia i nie tylko Biblia

http://www.biblebelievers.org.au/moongod.htm
https://www.youtube.com/watch?v=eFMfViD ... re=related

Kim był Allah dla Abdullaha, ojca Muhammada ??? Bogiem Najwyższym ??? Z pewnością nie ! A z powagi Imienia Bożego zdawali sobie sprawę niektórzy Arabowie, immamowie tacy jak: Abu-I-Qasim-al Junayd czy Fahr ad-Din Razi, którzy wymieniając 99 imion Boga wyjaśnili, że Najwyższe Imię Boga (ism-al-a'&#1460;zam) to Ya Huwa a nie Allah. Ciekawe, że we współczesnych przekładach Biblii w języku arabskim, Święte Imię Boże jest zapisane jako - Yahuwah. Teksty arabskie wymienionych immamów są ukrywane przed wzrokiem wyznawców islamu. Pytanie powstaje dlaczego ? Czego się w takim razie obawiają dzisiejsi przywódcy świata islamu ??? !!!
Iz 34:16 eib "Sięgnijcie po zwój PANA. Czytajcie! Ani jedna z tych strof nie przepadnie, żadna z nich nie spełni się bez drugiej &#8212; taki rozkaz wyszedł od Niego, Jego Duch tak wszystkim kieruje."
Iz. 34:16 - Hebrajski tekst nie ma słowo PAN - lecz JEHOWAH
tropiciel napisał/a:
Cytat:
Czy wypada pytać Boga o imię?

Żaden człowiek nie musiał pytać o Imię Boga, gdyż sam Bóg objawił ludziom swe Imię.
To możliwe
To jest pewne, a nie jedynie możliwe. Wystarczy z uwagą przeczytać Biblię.
tropiciel napisał/a:
Cytat:
Może najpierw trzeba dowieść, że szanuje się imiona ludzi

Najpierw trzeba zacząć od Boga, gdyż Bóg jest najważniejszy - Efezjan 3.14-15


Co innego pochylać się przed Bogiem a co innego pełnić Jego wolę
Mat 7:21 eib "Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
Cytowany werset odnosi się do Mesjasza, który jest królem, królów i Panem całej ziemi i wkrótce, gdy przyjdzie po raz wtóry - będzie sprawował rządy nad całą ludzkością.
Mat 7:6 eib "Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swoich pereł przed wieprze, aby nie podeptały ich nogami, a potem nie odwróciły się i was nie poszarpały."
Dlatego o Świętym Imieniu Bożym i świętych sprawach poza ostrzeżeniem nie mówi się do tych, którzy są bluźniercami i trwają w swej wrogiej postawie wobec Prawdy.


_________________________

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tropiciel pisze:
tropiciel napisał/a:
Cytat:
np. Jezus mówi, że Prorocy i Prawo sięgali do Jana
nie ma takiego sformułowania w Biblii

Łk 16:16 bp "(16) Prawo i Prorocy [sięgają] aż do Jana. A odtąd głosi się dobrą nowinę o królestwie Bożym i każdy usilnie się stara dostać do niego."
Łukasza 16:16 - &#8009; &#957;&#972;&#956;&#959;&#962; &#954;&#945;&#8054; &#959;&#7985; &#960;&#961;&#959;&#966;&#8134;&#964;&#945;&#953; &#956;&#941;&#967;&#961;&#953; &#7992;&#969;&#940;&#957;&#957;&#959;&#965;
Gdzie tu jest słowo "sięgają" - bo ja jakoś takiego słowa nie widzę !
Może w &#913;&#947;&#943;&#945; &#915;&#961;&#945;&#966;&#942; jest to co napisałeś, ale w Biblii jest to co ja napisałem
tropiciel pisze:
tropiciel napisał/a:

Cytat:
Czy zatem możliwa była znajomość imienia Boga będącego ponad Janem?

Ponad Janem był Jezus, który cytował Prawo i Proroków dokładnie, a więc również te wersety, które zawierały Imię Boże. Nie miał żadnego powodu, by omijać Święte Imię Boże.


Izajasz został posłany do ludu nieznającego Boga aby lud ten nie zabijał się w imię Boże

Iz 6:8-12 eib "(8) Wówczas usłyszałem głos Pana. Pytał: Kogo poślę? Kto nam pójdzie? Oto jestem, poślij mnie! (9) A On mi polecił: Idź i mów do tego ludu: Słuchajcie uważnie, lecz nie rozumiejcie, i patrzcie uważnie, lecz nie poznawajcie! (10) Znieczul serce tego ludu, przytęp mu słuch, odbierz mu wzrok, by nie widział oczami i nie słyszał uszami, i nie zrozumiał sercem, nie zawrócił i nie ozdrowiał! (11) Gdy zapytałem: Do kiedy, Panie? &#8212;On odpowiedział: Dopóki nie opustoszeją miasta pozbawione mieszkańców i domy pozbawione ludzi &#8212; dopóki kraj nie stanie się pustkowiem. (12) PAN usunie ludzi daleko, wielką pustką zionąć będzie z tej ziemi."
Mieszasz ! Znać Boga i wiedzieć jakie jest Jego Imię - to dwie różne sprawy. Izajasz był posłany do Izraela, a nie np. do Arabów. Izrael, który bardzo dobrze znał Święte Imię Boże (o czym świadczy kontekst cytowanego wersetu w języku hebrajskim) - nie przestrzegał Bożych Przykazań - dlatego w tym sensie - nie znał Boga - por. 1 Jana 2:4 "Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma." Taki więc człowiek nie zna Boga.

Kontekst wersetu 6: 8 -12 mówi, że tym którego ujrzał Izajasz był JEHOWAH Zastępów - Iz. 6:3, 5, 12. Proszę sobie sprawdzić w tekście hebrajskim.
Gdyby uleczyć lud miał Bóg to sam by się do niego wybrał, przecież podobno był u Abrahama. W zacytowanym przeze mnie wersie posłaniec miał udać się do ludu obcego. Co jest wg Ciebie ważniejsze wygląd imienia Bożego, czy słowo "imię". Na temat imienia Bożego mówisz wiele starając się Go bronić, ale słowa "imię" nie bronisz, a przecież to też dobry temat do dysput, bo Jezus mówi

Mat 23:16-23 eib "(16) Biada wam, ślepi przewodnicy! Mówicie: Kto przysięga na przybytek &#8212; to nic; kto przysięga na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. (17) Bezmyślni! Ślepcy! Co jest ważniejsze: złoto czy przybytek, który uświęca złoto? (18) Mówicie też: Kto przysięga na ołtarz &#8212; to nic; kto przysięga na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą. (19) Ślepcy! Co jest ważniejsze: Dar czy ołtarz, który uświęca dar? (20) Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga i na sam ołtarz, i na wszystko, co na nim. (21) I kto przysięga na przybytek, przysięga na sam przybytek oraz na Tego, który w nim mieszka. (22) Również kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży oraz na Tego, który na nim zasiada. (23) Biada wam, znawcy Prawa i faryzeusze, obłudnicy! Dajecie dziesięcinę z mięty, kopru oraz kminku, a porzuciliście to, co w Prawie jest ważniejsze: sprawiedliwy sąd, miłosierdzie oraz wiarę &#8212; to należało zachować, a i tamtych spraw nie porzucać."
tropiciel pisze:
Poza tym jeśli imię Boże jest najwyższą wiedzą, to czego nie słyszało ucho z tego co przygotował Bóg dla swych wielbicieli
Mieszasz ! To czego ucho nie słyszało i oko nie widziało to przygotował Bóg - dla tych, którzy Go miłują - 1Kor. 2:9 Jest to fragment cytowany z Iz. 64:4 przez apostoła Pawła. Ale Izajasz w dalszej części tego fragmentu w wersecie 64:7(8) pisze - A teraz JEHOWAH - Tyś naszym Ojcem. My jesteśmy gliną, a Ty naszym Garncarzem. Proszę sobie sprawdzić w tekście hebrajskim. [werset siódmy w numeracji tekstu hebrajskiego, a ósmy w polskich tłumaczeniach].
Święte Imię Boże - JEHOWAH - było powszechnie znane w Izraelu. Nawet dzisiaj we wszystkich środowiskach żydowskich, choć przeważnie To-Imię (HaSzem) nie jest wymawiane poza Żydami Karaimskimi, to we wszystkich wydaniach Tanachu z punktacją masorecką znajduje się w tekście Święte Imię w pełnym zapisie jako JEHOWAH
Powtarzam Prorocy sięgali do Jana, Jezus jest na innym poziomie, więc po co zaznaczał, że dał ludziom poznać imię Boże, jeśli było Ono wcześniej znane

J 17:6 eib "Objawiłem Twoje imię ludziom, których Mi dałeś ze świata. Byli oni Twoi, dałeś ich Mnie i zachowali Twoje Słowo."
tropiciel pisze:
tropiciel napisał/a:
Cytat:
Bo i przecież jest wiele wersji Owego imienia.
Nie ma żadnych wersji Świętego Imienia Bożego ! W pełnym zapisie Imię Boże to JEHOWAH


Umiesz podać etymologię tego słowa? A co jeśli litera "J" oznacza całość i jest echem(fonetyczne - EHO) "w" "ah" i wtedy "Allah" harmonijnie znaczeniowo współbrzmi z "Jehowah"
JEHOWAH Bóg Wszechmocny nie ma nic wspólnego z Allahem Arabów - o czym świadczy cała Biblia i nie tylko Biblia

http://www.biblebelievers.org.au/moongod.htm
https://www.youtube.com/watch?v=eFMfViD ... re=related

Kim był Allah dla Abdullaha, ojca Muhammada ??? Bogiem Najwyższym ??? Z pewnością nie ! A z powagi Imienia Bożego zdawali sobie sprawę niektórzy Arabowie, immamowie tacy jak: Abu-I-Qasim-al Junayd czy Fahr ad-Din Razi, którzy wymieniając 99 imion Boga wyjaśnili, że Najwyższe Imię Boga (ism-al-a'&#1460;zam) to Ya Huwa a nie Allah. Ciekawe, że we współczesnych przekładach Biblii w języku arabskim, Święte Imię Boże jest zapisane jako - Yahuwah. Teksty arabskie wymienionych immamów są ukrywane przed wzrokiem wyznawców islamu. Pytanie powstaje dlaczego ? Czego się w takim razie obawiają dzisiejsi przywódcy świata islamu ??? !!!
Iz 34:16 eib "Sięgnijcie po zwój PANA. Czytajcie! Ani jedna z tych strof nie przepadnie, żadna z nich nie spełni się bez drugiej &#8212; taki rozkaz wyszedł od Niego, Jego Duch tak wszystkim kieruje."
Iz. 34:16 - Hebrajski tekst nie ma słowo PAN - lecz JEHOWAH
Popatrz na to z innej strony - ludziom można mieć po dwa imiona i nie sprzeczają się o to. Zadaniem syna jest pomoc rodzicom bo sprawia, że są jednym ciałem, więc ma on też Prawo nadać imię Ojcu

J 5:22 eib "(22) Ojciec bowiem nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,"

Wj 20:12 eib "(12) Szanuj swojego ojca i matkę, by dzięki temu długo żyć na ziemi, którą PAN, twój Bóg, ci daje."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Może w &#913;&#947;&#943;&#945; &#915;&#961;&#945;&#966;&#942; jest to co napisałeś, ale w Biblii jest to co ja napisałem
W manuskryptach greckich - słowa jakie dodałeś - nie istnieją !
Gdyby uleczyć lud miał Bóg to sam by się do niego wybrał, przecież podobno był u Abrahama. W zacytowanym przeze mnie wersie posłaniec miał udać się do ludu obcego. Co jest wg Ciebie ważniejsze wygląd imienia Bożego, czy słowo "imię". Na temat imienia Bożego mówisz wiele starając się Go bronić, ale słowa "imię" nie bronisz, a przecież to też dobry temat do dysput, bo Jezus mówi
Jakiego obcego ? przeczytaj kontekst !!!
Imię oczywiście wskazuje na samego Boga, ale to nie wszystko jedno pod jakim imieniem Go wzywasz ( o ile wzywasz ) ! Sam Bóg objawił swoje szczególe Imię zapisane Tetragramem, w konkretnym celu. A jeśli nie wiesz w dalszym ciągu w jakim - to przeczytaj uważnie tekst hebrajski Exodus 20:2-3
Powtarzam Prorocy sięgali do Jana, Jezus jest na innym poziomie, więc po co zaznaczał, że dał ludziom poznać imię Boże, jeśli było Ono wcześniej znane


A po co sam Bóg zaznaczał Mojżeszowi, że objawił się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, lecz swego imienia JEHOWAH im nie objawił ? 2Moj. 6.2-3
Jak to zrozumiesz, to zrozumiesz również i słowa Jezusa.
Popatrz na to z innej strony - ludziom można mieć po dwa imiona i nie sprzeczają się o to. Zadaniem syna jest pomoc rodzicom bo sprawia, że są jednym ciałem, więc ma on też Prawo nadać imię Ojcu
Userze ! bez urazy - ale wychodzi na to, że nie znasz Biblii, z której jasno i niezbicie wynika, że to sam Bóg objawił swe imię JEHOWAH. Poza tym Imię to było nazywane przez Hebrajczyków Szem ha-Meforasz co oznacza Imię szczególne (a w języku polskim odpowiednim słowem byłoby - imię własne).


___________________________

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tropiciel pisze:Jakiego obcego ?
J 10:16 eib "Mam też inne owce, nie należące do tej zagrody. Te również muszę sprowadzić. Będą one słuchać mojego głosu i powstanie jedno stado i jeden pasterz."
tropiciel pisze:A po co sam Bóg zaznaczał Mojżeszowi, że objawił się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, lecz swego imienia JEHOWAH im nie objawił ? 2Moj. 6.2-3
Jak to zrozumiesz, to zrozumiesz również i słowa Jezusa.
Prawda. Oparty w Niebie Bóg nadał nowe imię Abramowi, więc i Jezus dziedzic całego sądu mógł utwierdzić Słowo Boże nadając Ojcu Nowe Imię. To wyjaśnienie Imienia Allah

Wj 3:14 nwt-pl "Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: "OKAŻE SIĘ KIM SIĘ OKAŻĘ". I dodał: "Oto, co masz powiedzieć synom Izraela: 'OKAŻĘ SIĘ posłał mnie do was' "."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Prawda. Oparty w Niebie Bóg nadał nowe imię Abramowi, więc i Jezus dziedzic całego sądu mógł utwierdzić Słowo Boże nadając Ojcu Nowe Imię. To wyjaśnienie Imienia Allah
Jeszua Mesjasz żadnego innego imienia Bogu nie nadawał. Nie rozumiesz wersetów biblijnych, albo nie chcesz ich zrozumieć. Allah nie ma nic wspólnego z prawdziwym Bogiem opisanym w Biblii, którym jest JEHOWAH.


____________________________

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”