Tetragram runiczny jest Świętym Symbolem Boga,a nie imieniem

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Manna z nieba pisze:Chciałam coś poczytać o tych runach.
http://www.up.krakow.pl/whk/pismo/runy/index.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Runes
Top temat na stronach okultystyczno - kabalistyczno - szamańskich.
Wrózka Hanna i runy.... :-P
Horoskopy i wróżby....
Proponuję nie zwracać uwagi na takie strony; wszystko można strywializować i zwulgaryzować, zwłaszcza jak się chce zarobić na naiwnych.

mareczek

Post autor: mareczek »

ratao pisze:
Steven pisze:OOOOoo Mistrzu !!!!

Coz teraz gdy posiadamy te symbole BOGA ? Coz my poczniemy ? Do czegoz Pan nam ukazuje swoj symbol na plaszczyznie?
Daruj sobie to lekceważące nazywanie mnie mistrzem.Zapewne znasz prawdziwego Mistrza:

Mat.23,10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Jeśli Ci On nie odpowiada,to możesz sobie znaleźć innych. :-D
A czemuż Ooooo Mistrzu! jest az trzy symbole które nam ukazałeś??
Więcej symboli można znaleźć w Internecie.

mareczek
Bóg dla swego istnienia nie potrzebuje istnienia zła. Bóg jest doskonałym i stwarza sam.
Z jakiego powodu w ST jest ukazany fałszywy obraz okrutnego i mściwego Boga,który nie ma nic wspólnego z prawdziwym Bogiem,którego symbolem jest Tetragram Runiczny?
Koncepcja yin i yang pochodzi z antycznej filozofii chińskiej i metafizyki. Opisuje ona dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły, które odnaleźć można w całym wszechświecie.
Dwie pierwotne energie,jest to energia męska i żeńska,które Chrystus nazywa Bogiem Ojcem-Matką.Przeciwne są w znaczeniu,co nie oznacza,że jedna jest zła,a druga dobra.Podałem Ci LINK (w który trzeba kliknąć),gdzie Chrystus wyjaśnia kim jest Bóg Ojciec-Matka:
66.2. Bóg jest energią, Miłością i Mądrością,a te trzy są jednym..

Bóg, Wszech-Jedność, Miłość i Mądrość, wydycha Swoje Ja Jestem w każdy cykl świetlny, w każdy nowy akt stworzycielski. I to, co Odwieczny tchnął w ten świat, znowu jest Nim samym, wszystkim we wszystkim.
Bóg Ojciec-Matka mieszka w każdym z nas przez Ducha Bożego,swoją energię.Paweł i apostołowie głosili ewangelię o Królestwie Bożym,jako Bogu,Światłości, obecnym w nas.Chrystus nauczał,aby go najpierw znaleźć,a wszystko pozostałe będzie nam dodane.
CZyli w ST rzadil szatan ?ktory jest czesscia(polowa) Boza??

Nic z tego nie rozumiem :-D

Słowa ludzi to symbole. Słowa "mężczyzna" i "kobieta" ludzie odnoszą w pierwszym rzędzie do płci. Powinny one jednak być rozumiane również tu na ziemi jako zasada dualności niebios, w których wszystko jest bez płci.
Tak samo jak Bóg jest siłą wszystkich sił kosmosu, tak i wszystkie istoty z Boga posiadają siły kosmosu. To nie ziemskie ciało posiada te siły, lecz czyste ciało duchowe w głębi wcielonej duszy.
W Duchu "mężczyzna" i "kobieta" oznaczają darującą i przyjmującą zasadę. Są oni zarazem synem i córką Boga i ojcem albo matką. Obydwoje są jednym w swoim darującym i przyjmującym promieniowaniu i również jednym z Bogiem, w prawie życia.
Doskonałość nie zna pojęcia "moje" ani "twoje". Wszelki byt jest dla każdej czystej istoty także jej bytem, gdyż nie zna ona osobistej własności. To, co posiada jedna czysta istota, to posiada również i druga. Nie tylko są one we wszystkim jednej myśli - one s ą jednym. Z wszechjedności płynie pełnia i wewnętrzne bogactwo.
Każda dusza i każdy człowiek, który jest zjednoczony ze Mną, z Chrystusem, jest też zjednoczony ze Mną w odwiecznym Ojcu. Jest on wybranym i tworzy z licznymi wybranymi gminę - przednią straż na ziemi dla zbawienia wszystkich. Ze wszystkich stron świata gromadziłem i gromadzę tych, którzy są zjednoczeni ze Mną lub kroczą drogą do zjednoczenia.

Moja łączność z Marią Magdaleną jest symbolem tego, że wszystko polega na biegunowości, również w połączeniu pomiędzy kobietą i mężczyzną. Ja wybrałem Sobie oblubienicę Mojej duszy na znak, że zasada darująca i zasada przyjmująca są jednością w Bogu, stopioną w Odwiecznym. Tym dałem świadectwo, że w obliczu Boga kobieta i mężczyzna są sobie równi w swojej jedności i biegunowości w Nim.
Promieniowanie duszy Marii Magdaleny było bardzo zbliżone do Mojego duchowego promieniowania. Ona była żywym przykładem duchowej kobiety i żyła we Mnie jako przyjmująca zasada, a Ja żyłem jako darująca zasada w niej. Jest więc ona uświęconym aspektem Bożym, przyjmującą zasadą. W Jezusie z Nazaretu była we Mnie, i jest we Mnie, w Chrystusie - i my jesteśmy w Bogu. Jest ona wzorem dla kobiet tej ziemi jako przyjmująca zasada, która nosi w sobie również aspekty darującej zasady.
Maria Magdalena niczego nie oczekiwała. Ona była we Mnie, w Jezusie, i jest ze Mną i we Mnie wiecznie. Albowiem wszystkie niebiańskie siły, darowanie i przyjmowanie, jednoczą się we wszelkim bycie, w każdej istocie duchowej, w planetach i królestwach przyrody, gdyż wszystko, co jest, jest oparte na biegunowości. Wszelki byt jest samoistnym życiem, jest Bogiem we wszystkim.



No co ty .Podaj mi fragmenty Biblii potwierdzajace ta filozofie :-D

Steven

Post autor: Steven »

Czy Starym Testamentem rządził Szatan? Xp
To jest ciekawe pytanie dla was ;>

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]Chrystus Tetragram Runiczny יהוה, czytał:Ojciec-Matka[/center]

Chrystus Tetragram Runiczny יהוה,który jest Świętym Symbolem Boga Ojca-Matki,czytał:Ojciec-Matka,aby każdy wiedział,kto jest naszym Bogiem.

וה=Mądrość
יה=Miłość

יהוה=Miłość-Mądrość=Ojciec-Matka

Wnioski:

W Biblii,kiedy jest mowa o Bogu Ojcu-Matce,powinien występować Tetragram Runiczny יהוה,który powinno się czytać: Ojciec-Matka.Nie można Tetragramu Runicznego zastępować literami JHWH i tworzyć z niego błędne "imiona" Boga:JHWH,Pan,Jahwe,Jehowa,itd.Liter hebrajskich,które są runami i mają energię,nie można zastępować zwykłymi literami.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

tabasz

Post autor: tabasz »

Ratao pisze:Chrystus Tetragram Runiczny
Czyli Chrystus był wcieloną Ojco-Matką??

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

tabasz pisze:
Ratao pisze:Chrystus Tetragram Runiczny
Czyli Chrystus był wcieloną Ojco-Matką??
Bystry z Ciebie człek aczkolwiek...

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]ŚWIĘTY KOD BOGA OJCA-MATKI=26
[/center]
Jachu w temacie:LINK,napisał:"Cała Biblia jest zbiorem liczb,bowiem każda litera alfabetów,tak hebrajskiego,jak i greckiego,ma przypisaną sobie,konkretną wartość liczbową,którą reprezentuje.
Zamieścił alfabety:hebrajski i grecki:

Obrazek

Święty Tetragram Runiczny יהוה jako Święty Symbol Boga Ojca-Matki,pozwala nam na poznanie Świętego Kodu Boga,który jest niezmienny.W tym celu sumuje się wartości liczbowe liter-run,tworzących Święty Tetragram Runiczny יהוה.
[center]
Święty Kod Boga Ojca-Matki=JOD+HE+WAW+HE=10+5+6+5=26
[/center]
Kody liczbowe innych "imion"Boga:

JEHOWAH=J+E+H+O+W+A+H=1+5+8+6+5+1+8=34
JHWH=1+8+5+8=22
PAN=7+1+5=13
JAHWE=1+1+8+5+5=2=20

Jeśli Bóg mówi:"Ja,Bóg,się nie zmieniam" (Mal.3.6),to znaczy,że nie zmienia się Jego Święty Kod-26.Nie można w Biblii,
Świętego Tetragramu Runicznego יהוה,zastępować innymi określeniami jak:JHWH,PAN,JAHWE,JEHOWAH,itd.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Może w ten sposób rozszyfrujemy słynną liczbę 666 ? :-)
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

tabasz

Post autor: tabasz »

Jego Święty Kod-26
Kod rato da Vinci :-D
Dobra już mam kierunkowy do Jehovy.. :-D

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Anna01
Anna01 pisze:Może w ten sposób rozszyfrujemy słynną liczbę 666 ? :-)
Mam skopiowane opracowanie ZAMOSA na ten temat,ale wolałbym,aby On sam je zamieścił.Ważniejsze jest rozszyfrowanie tajemnicy Tetragramu Runicznego יהוה.Na jej zasadzie Arka Przymierza działała jako generator ogromnej energii.Czytałem,że Żydzi ukradli ją faraonowi i dlatego byli ścigani.Korzystali z jej pomocy,ale w ST przypisują to działaniu Boga.ZAMOS pisał krytycznie,że przy pomocy יהוה korzystał z energii.


tabasz
Dobra już mam kierunkowy do Jehovy.
יהוה jest Ojcem-Matką,a nie jest Jehową.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

tabasz

Post autor: tabasz »

a no tak..sorki :-D

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]Słowiański Tetragram Runiczny Boga Ojca-Matki.Generator Bożej energii[/center]
Słowiański Tetragram Runiczny Boga Ojca-Matki,zapisany runami słowiańskimi,jest taki sam jak Tetragram Runiczny zapisany runami:fenickimi,aramejskimi i hebrajskimi.Dowodzi to znajomości wiedzy tajemnej u Słowian.Ach te święte,brzozowe gaje,w których doznawano obecności żywego Boga! Nawet w NT jest napisane,że "Bóg nie przebywa w budowlach z kamienia".
Obrazek
Tetragramy Runiczne zapisane runami:fenickimi (na górze),aramejskimi (w środku) i hebrajskimi (na dole).


Obrazek

Słowiański Tetragram Runiczny zapisany runami słowiańskimi.Generuje taką samą Bożą energię jak Tetragramy Runiczne:fenicki,aramejski i hebrajski.

Tetragramów nie czyta się,bo nie tworzą one wyrazów.Z tego powodu nie można zastępować ich martwymi zapisami literowymi;JHWH,Pan,Jahwe,Jehowa/h,z których nic nie wynika,a do tego niektóre z nich,generują szkodliwą energię.Runy mają swoje tajemnicze znaczenie,przy pomocy których skrypty runiczne są szyfrowane.Chcąc poznać co przedstawia sobą skrypt runiczny,trzeba poznać tajemnicze znaczenie run,które go tworzą.Na tej podstawie wiadomo,że Tetragramy Runiczne,które przedstawiłem,dotyczą Boga Ojca-Matki.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

tabasz

Post autor: tabasz »

Ciekawe :-D
a jak generuje się dobrą energie?

Klangman
Posty: 200
Rejestracja: 29 paź 2013, 17:07

Post autor: Klangman »

Jeśli ktoś ma ochotę, czas i wyrozumiałość to zapraszam do przeczytania:

http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=10509

Akurat wczoraj przyszły mi do głowy pewne przemyślenia związane z wartością liczbową JHWH.

Ps. To co pisze Ratao o miłości i mądrości znajduje się w obszarze moich najgłębszych dociekań :)

Pozdrawiam :)[/b]

tabasz

Post autor: tabasz »

Winicjusz Kossakowski



W internecie natknąłem się na filmik Świadków Jehowy, w którym młody człowiek dowodził:
„Uczeni twierdzą, że niema żadnych dowodów na to, że Jahwe istniał przed 538 rokiem starej ery. Jeżeli niema dowodów na to, że istniał tym samym nie ma dowodów na to, że nie istniał.
W dowód starożytnego istnienia imienia Jahwe, pokazuje fotografię płyty kamiennej sprzed tysiąca lat starej ery, na której jest zapisane imię Jahwe.
Problem w tym, że napis jest wykonany runami słowiańskimi. Czytając od prawej do lewej: JEWiE. Znaczenia imienia nikt nie odgadł, a to jest bardzo proste, jeżeli założymy, że Religię Zaratustrze podarowali dawni krewni, obecnie zwani Słowianami. W języku słowiańskim Jewie, jawi, objawiony. Z Awesty(obwiesty?) wiadomo, że Ahura Mazda jest bogiem objawionym. Obok innych imion wysławiających, mógł mieć imię Jewie, czyli Jawiący się. Właśnie to imię przyswoili sobie wyznawcy pochodzenia habirskiego. Po powrocie, w miejsce Zaratustra wstawiono Mojżesza, któremu objawia się Objawiony, czyli Jewie. Dodano bóstwu swoje oczekiwania. Powstał Jahwe.
Persowie prawdopodobnie sami nie znali znaczenia tego słowa i nie mogli przekazać tej wiedzy innym. Tylko przypadkowi zawdzięczamy odkrycie tajemnicy imienia JEWiE.
Przy okazji odkryliśmy, jaką drogą runy słowiańskie trafiły do Fenicjan, ludu żeglarzy i kupców.
Jerzy Cepik w pracy „Jak człowiek nauczył się pisać” na str 122 napisał: „Także dzięki tekstom klinowym z II tysiąclecia p.n.e. Znamy imię mezopotamskiego boga Jawe – jao, czyli późniejszego boga judaizmu.”
Zapis klinami brzmi -Jawe. Runami słowiańskimi – Jewie. A runami fenickimi – Jhwh.
Fenicjanie pisali E, czytali (h).
Obojętnie jak wymawiamy to imię jest ono zapożyczone z Mezopotamii.
W pracy rosyjskiego uczonego, profesora J. A. Figurowskiego biedzącego się nad odczytaniem „ruskich drewnorezow” jest fotografia kamienia z inskrypcją.
Powtórzono trzy razy imię IWI, IWI, IWI.
Trzykrotne powtarzanie modlitwy jest charakterystyczne dla religii Zaratustry. Brzmienie imienia prawie identyczne pomimo, że przechowywało się wśród różnych ludów przez tysiące lat.


http://bialczynski.wordpress.com/slowia ... wie-jahwe/

:-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”