Tetragram runiczny jest Świętym Symbolem Boga,a nie imieniem

Dyskusje o Bogu i jego imionach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Kefaz
Posty: 121
Rejestracja: 08 cze 2012, 8:54
Kontakt:

Post autor: Kefaz »

Tetragram יהוה zapisany czterema hebrajskimi literami nie jest symbolem, tylko zapisanym po hebrajsku imieniem Bożym , które w języku polskim brzmi Jehowa.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

badacz pisma
Słowo JHWH w języku staro hebrajskim zapisywano jako JEWE.

Słowo to tłumaczy się na: Bóg Ojciec wszystkich żyjących

Gdzie J oznaczy Boga, EVE - Ojca wszystkich żyjących.

Adam, pierwszy człowiek na ziemi, nazwał swoją żonę EWA.
Ewa w tym starożytnym języku nie jest nazwana przypadkowo.

Słowo EVA - Matka wszystkich żyjących.

J-EVE - Bóg Ojciec wszystkich żyjących.

Dlatego wyraz pisany: JEVE w paleo hebrajskim określa Boga Ojca, natomiast w języku hebrajskim zapisanym jako JHWH zmienioną pisownią uznano za tajemnicze imię Stworzyciela.

Adam niemógł nazwać Ewy J-EWA bo to oznaczałoby że jest Boginią Matką a jak wiemy została stworzona z ciała mężczyzny człowieka.
[center]Runiczny Tetragram słowiański[/center]

[center] Obrazek [/center]

Runiczny Tetragram słowiański był czytany przez słowian jako JEWE (JEWIE).Wynika z tego,że słowianie wiedzieli kim jest bezosobowy Bóg, Miłość-Mądrość,Ojciec-Matka,energia męska i żeńska,z której wszystko powstało i powstaje.

Runiczny Tetragram hebrajski można zastąpić Runicznym Tetragramem słowiańskim,ale nie można zastępować go tetragramem JHWH z martwymi literami i pochodnymi od niego rzekomymi imionami:Jahwe,Jehowa/h,osobowego Boga Ojca.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]BÓG יהוה,OJCIEC-MATKA,MIŁOŚĆ-MĄDROŚĆ[/center]
Żydzi znają symboliczne Drzewo Życia,które pozwala lepiej poznać BOGA יהוה i prawdę kim On jest.

Obrazek

BÓG יהוה,OJCIEC-MATKA,MIŁOŚĆ-MĄDROŚĆ,Keter, Stworzyciel,Światłość,Ejn Sof-Najwyższy.Dwie linie boczne,są to dwie energie,żeńska-Mądrość z lewej strony i męska-Miłość z prawej,które wypływają z BOGA יהוה ,Źródła.BÓG יהוה jest życiem i świadomością we wszelkim bycie,energią,z której wszystko powstało i powstaje.To potwierdza prawdę z NT,że Bóg jest Duchem.Wystarczy słowo Duch przetłumaczyć zgodnie z prawdą jako Energia i BÓG יהוה staje się Świętą Energią,Bogiem bezosobowym.

Bezosobowy BÓG יהוה nie jest osobą,Bogiem Ojcem i nie ma na imię Jehowa/h,Jahwe/h,itd.

BÓG יהוה nie przebywał z Żydami w Starym Przymierzu.W ST występuje niezgodnie z prawdą około 6800 razy i przypisuje mu się bestialskie czyny,w których nie miał żadnego udziału.Dał nam wszystkim wolną wolę,nikogo nie karze.Nie ingeruje w nasze prywatne życie i w sprawy Królestwa Boga Ojca,w którym żyjemy.Jako duchy jesteśmy świątyniami BOGA יהוה,w których zamieszkuje On przez swojego Ducha Bożego jako Światłość,Królestwo Boże,którego kazał szukać Chrystus,aby wszystko inne było nam dane.

Chrystus nauczał apostołów,aby modlitwy kierować do obecnego w nas Boga:OJCZE-MATKO,który jesteś w nas i poza nami,...itd.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: bbc-poland »

Jewe znaczy - jawny, objawiony
wyraz Jewe prawdopodobnie pochodzi od słowa Jawe
Jawe składa sie z dwóch słów Ja-We co można tłumaczyć - Ja w nim , lub Ja wewnątrz niego

Należy tutaj przypomnieć słowa Jezusa: Ja jestem w Ojcu i Ojciec jest we mnie.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]Święty Tetragram Runiczny nie może być zapisywany martwymi literami[/center]
Efroni pisał o literach hebrajskich,że są święte (są runami),każda litera ma wiele znaczeń i są też liczbami (gematria),ale ta prawda do nikogo nie dociera.Dodam,że każda litera-runa generuje swoją energię.

Tetragram runiczny zapisany runami:hebrajskimi,słowiańskimi lub innymi,jest generatorem tej samej energii.

Cyprian podał link do strony:http://yehweh.org/,na której jest taki obrazek:

Obrazek

W trzech rzędach od góry jest Tetragram Runiczny,w czwartym jest zapis zwyłymi literami i nie jest to Tetragram Runiczny.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]Bóg יהוה Światłość,Stworzyciel,jest ENERGIĄ ,a nie jest osobą,Ojcem z NT[/center]
efroni napisał w temacie:LINK
PRZEDWIECZNY , ISTNIEJACY , nie mający ani początku ani końca , jest BYTEM -ISTNIEJACYM BYTEM o którym mówi się ;
ŚWIATŁO , ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA , KORONA , BÓG-OJCIEC , STWÓRCA , DOBRO , MILOŚĆ
a przy tym to BYT o niepojętej dla nas INTELIGENCJI , o niepojętej dla nas MĄDROŚCI .

( tak a propos ; dlaczego taki BYT ma być OSOBĄ ? to tak jakby energię , moc , światła słonecznego nazywać osobą , jest to właściwe ?
Przecież „święty” w odniesieniu do Boga znaczy „oddzielony” , „inny” , „zupełnie inny” – tak inny , że nie jesteśmy sobie tej inności nawet wyobrazić ,

więc na jakiej to podstawie wyobrażamy sobie ten BYT jako Osobę i to jako Osobę podobną do człowieka ?)


Ta ŚWIATŁOSĆ WIEKUISTA jest OJCEM-STWÓRCĄ bytów uczynionych ze ŚWIATŁA a przez nas nazywanych ANIOŁAMI , SYNAMI BOŻYMI , DUCHAMI
a sposoby porozumiewania się , kontaktu , przekazywania informacji tych świetlistych bytów-duchów są dla nas tak obce i niezrozumiale ,
jak dla karaluchów są obce i niezrozumiałe sposoby porozumiewania się ludzi .
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imię Boże”