PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Dyskusje o różnych przekładach biblii, ich błędach translacji, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Post autor: wuka »

c
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:26 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Post autor: Henryk »

dominik benc pisze:
01 gru 2021, 17:43
" list do Tytusa 2:5(PNŚ) - "pracowały w domu" , a nie w domach jednego męża. forma liczby mnogiej "pracowały " oznacza co najmniej dwie niewiasty- żony, lub więcej, pracujące w domu jednego męża.
Dominik chyba zrobił "bęc" na główkę i to bez kasku.
Co jest, że forum- jakby nie było o tematyce religijnej- przyciąga wszelkiej maści dziwnych ludzi z jeszcze dziwniejszymi pomysłami?
Boję się tu przebywać!
Bobo zbieraj zabawki i uciekaj. :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Post autor: dominik benc »

wuka - proszę pani, obowiązuje Prawo Chrystusowe, a nie prawo przeciwne postanowieniom Jehowy Boga. z czasem Jehowa usunie inne świeckie prawa z ziemi, więc siłą rzeczy pozostanie do 2914 roku tylko jedno Prawo Chrystusowe. w tekście Biblii nie ma słowa harem , a Salomon jest złym przykładem, bo Jehowa go odrzucił , nie za to że miał 1000 kobiet na prawach żon , tylko za to, że brał cudzoziemki w małżeństwo , a tego mu zabraniało Prawo Mojżeszowe. nie wolno było brać Salomonowi cudzoziemek za żony. gdyby pani z uwagą studiowała Prawo Chrystusowe, to nie miałaby pani problemu z ilością żon w małżeństwie oraz problemu z kwestią jego utrzymania.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Post autor: wuka »

c
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:26 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Post autor: RN »

W PNŚ nie ma takich słów. ( pracowały w domu). Chyba, że w którymś ze wcześniejszych wydań.
Ogólnie, gdy czyta się cały werset Tytusa 2.5, to nie odnosi się wrażenia, że chodzi w nim o wielożeństwo.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Post autor: dominik benc »

RN - owszem są takie słowa: ,,, "aby były trzeźwego umysłu, nieskalanie czyste, aby pracowały w domu, były dobre, podporządkowane swym mężom, tak by o słowie Bożym nie mówiono obelżywie." list do Tytusa 2:5(PNŚ) ,,, "miały trzeźwy umysł, były czyste*, troszczyły się o dom*, były dobre, podporządkowane swoim mężomb, tak by słowo Boże nie było znieważane." Tytusa 2:5(PNŚ-wds) ,,, "Żeby były roztropne, czyste, żeby zajmowały się domem, były dobre, posłuszne swoim mężom, aby nie bluźniono słowu Bożemu. " Tytusa 2:5 (BG). https://www.jw.org/pl/biblioteka/biblia/ . o przywróceniu wielożeństwa na ziemi w dniu Pańskim , mówi ks Izajasza: ,,, " I w owym dniu siedem kobiet uchwyci się jednego mężczyzny, mówiąc: „Będziemy jadły własny chleb i nosiły własne płaszcze; byleby tylko nazywano nas twoim imieniem, żeby została zdjęta nasza hańba” ks Izajasza 4:1 (PNŚ).

Bogusław63
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2021, 21:56
Lokalizacja: Śląsk Górny

Re:

Post autor: Bogusław63 »

Henryk pisze:
06 lip 2020, 10:22
MarDeb pisze:Czy to jest ten przekład, w którym wszystkie teksty NT mogące świadczyć o boskości Jezusa zostały zmienienione tak, aby tego nie pokazywać?
Nie dla wszystkich Jezus- syn Marii- chodząc po ziemi był Bogiem.
Wielu uważa, że był doskonałym człowiekiem. Człowiekiem, który nie miał podwójnej natury.
Adam także był "z Boga", ale nikt nie twierdzi, że był Bogiem.
Kurcze. stara data ale co tam przecież dla tak kwiecistej mowy nie można tego pominąć. tylko nie wiem czy chodzi o elokwencję czy o wykładnię pisma świętego. pokornie proszę o odpowiedz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Re:

Post autor: Henryk »

Bogusław63 pisze:
01 gru 2021, 22:27
Kurcze. stara data ale co tam przecież dla tak kwiecistej mowy nie można tego pominąć. tylko nie wiem czy chodzi o elokwencję czy o wykładnię pisma świętego. pokornie proszę o odpowiedz.
Rozumiem, że masz jakieś pytanie.
Skoro cytujesz mnie, to chyba jest ono do mnie (?).
A teraz zadaj to pytanie, na które chcesz uzyskać odpowiedź.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Post autor: DonCicio »

MarDeb pisze:Czy to jest ten przekład, w którym wszystkie teksty NT mogące świadczyć o boskości Jezusa zostały zmienienione tak, aby tego nie pokazywać?

A które to "teksty NT testamentu świadczą o boskości Jezusa?".

Nawet anioł Gabriel, który stoi przed Bogiem (Łuk 1:19), zaświadczył, że Jezus będzie nazwany Synem Najwyższego ... nie Najwyższym!

Łuk 1:30-33 "Anioł rzekł więc do niej: „Nie bój się, Mario, bo Bóg spojrzał na ciebie przychylnie. Zajdziesz w ciążę i urodzisz syna. Masz mu nadać imię Jezus. Stanie się on wielki i będzie nazywany Synem Najwyższego, a Bóg Jehowa da mu tron Dawida, jego ojca. Będzie królował nad domem Jakuba na zawsze, jego Królestwu nie będzie końca"

Czy Bogu można dać coś, czego by nie miał i co by do Niego nie należało?

Obj 4:11 "Nasz Boże, Jehowo, Tobie należy się chwała, szacunek i moc, bo to Ty stworzyłeś wszystko i z Twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone"

A przecież Jezus miał otrzymać w przyszłości "tron Dawida", ale dopiero gdy zostanie Królem ... nie Bogiem! Początkowo Jezus nie był nawet królem, a cóż dopiero Bogiem!

Jak opisuje prorok Daniel, jakieś 600 lat przed narodzinami Jezusa, przyszłemu królowi "pozwolono" zbliżyć się do Boga, przyprowadzono Go przed oblicze Boga:

"Potem w wizjach nocnych ujrzałem, jak z obłokami niebios nadchodzi ktoś podobny do syna człowieczego. Pozwolono mu zbliżyć się do Istniejącego od Dni Pradawnych i przyprowadzono go tuż przed Niego" (Dan 7:13).

Potem Bóg postanowił, że przekaże "synowi człowieczemu" swoje Królestwo:

"dano mu władzę, chwałę oraz królestwo, aby służyły mu wszystkie ludy, narody i grupy językowe. Jego panowanie będzie trwać wiecznie, nigdy nie przeminie, a jego królestwo nie zostanie zniszczone" (Dan 7:14)

Ale zanim to miało nastąpić, Syn Boży musiał się wpierw narodzić z dziewicy, o czym prorokował Izajasz 700 lat wcześniej (Iz 7:14), złożyć swoje doskonale życie na okup za wielu ... i po swoim powrocie do nieba czekać (Heb 10:11-13)!

Teraz kiedy Bóg dał swojemu Synowi "tron Dawida", jest potężnym Królem, który wkrótce okaże swoją moc, kiedy przyjdzie na sąd ze swoimi aniołami (Mat 25:31).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
MarDeb
Posty: 36
Rejestracja: 02 kwie 2020, 2:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Post autor: MarDeb »

Pan mój i Bóg mój! (Jan 20:28) - Tomasz mówi do Jezusie a Jezus go nie poprawia.

Mt 5:31-32 pokazuje, że ma moc zmieniać prawo.

Jan. 10:30 „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” - jedność natury Jezusa z naturą Ojca i ich równość.

Jan 10:33 "Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem."

Jana 16:15: „Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi”. A przecież JHWH jest Bogiem zazdrosnym i swoją chwałą się nie dzieli ze stworzeniem.

Jana 14:10-11: „Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje. Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie”.

A to, że w wielu fragmentach Jezus wydaje się niższy/gorszy niż Ojciec jest wytłumaczone w Filipian 2:3-11

„Nie wywołujcie waśni ani też nie czyńcie nic dla próżnej chwały, ale w pokorze niech jeden drugiego uznaje za wyższego od siebie. Niech każdy ma na uwadze nie (tylko) to, co się jemu należy, ale i to, co innym. To bowiem rozumiejcie wśród siebie, co i w Chrystusie Jezusie, który mając naturę Bożą i równość z Bogiem nie przywłaszczoną, nie strzegł jej zazdrośnie, ale wyniszczył samego siebie, przyjąwszy naturę sługi, stawszy się podobnym do ludzi, i dla swego sposobu życia uznany za człowieka. Uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci, a była to śmierć krzyżowa. Dlatego też Bóg wywyższył go i nadał mu imię przewyższające wszelkie imię, aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano mieszkańców niebios, ziemi i podziemia, i żeby w każdym języku wyznawano, że Jezus Chrystus jest Panem w chwale Boga Ojca” - Jezus sam siebie poniżył.

Kolosan 2:9 „W Nim bowiem, w Jego ciele mieszka cała Pełnia Bóstwa”.

Tytusa 2:11-14 „Pojawiła się bowiem łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi, pouczając nas, abyśmy wyrzekli się bezbożności oraz światowych żądz i żyli w tej obecnej dobie rozsądnie, sprawiedliwie i pobożnie, w oczekiwaniu cudownej nadziei i pojawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, który dał za nas samego siebie, aby nas [sobie] wykupić od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud na szczególną własność, gorliwy w szlachetnych czynach”
Być jak Syn Marnotrawny i w końcu zrozumieć, że u Ojca jest najlepiej.
Zapraszam też do poznawania Biblii z dziećmi.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Post autor: DonCicio »

MarDeb pisze:
22 kwie 2022, 19:21
Jan. 10:30 „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” - jedność natury Jezusa z naturą Ojca i ich równość.

Nie będę odpowiadał na poszczególne wersety, błędnie interpretowane pod publiczkę. Omówię tylko jeden. Przytaczanie powyższych wersetów, w konkretnym kontekście, że Jezus jest równy Bogu, pokazują jak można manipulować prawdą. Dodam jedynie, zadając pytanie, czy my też jesteśmy "równi" Bogu i Jezusowi, kiedy jesteśmy "jednej myśli"?. Poniższy werset tłumaczy sprawę:

"Modlę się nie tylko za nich, ale też za tych, którzy dzięki ich słowom uwierzą we mnie — żeby oni wszyscy stanowili jedno, tak jak Ty, Ojcze, pozostajesz w jedności ze mną, a ja w jedności z Tobą. Niech pozostają w jedności z nami, żeby świat uwierzył, że to Ty mnie posłałeś. Obdarzyłem ich chwałą, jaką Ty obdarzyłeś mnie, żeby stanowili jedno, tak jak my stanowimy jedno. Ja pozostaję w jedności z nimi, a Ty w jedności ze mną, żeby i oni osiągnęli doskonałą jedność i w rezultacie żeby świat poznał, że to Ty mnie posłałeś i że kochasz ich tak samo jak mnie" (Jan 17:20-23)

Wedle Twojej teorii, że "jedność natury Jezusa z naturą Ojca [oznacza] ich równość" świadczyć by mogło, że my też jesteśmy "równi" Ojcu, co jest oczywistym nonsensem. Dochodzenie do jedności z Bogiem i Jezusem polega na czym zupełnie innym:

"Usilnie zachęcam was, bracia, w imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, żebyście wszyscy byli zgodni w tym, co mówicie, żeby nie było wśród was podziałów, ale żeby panowała wśród was całkowita jedność myśli i poglądów" (1 Kor 1:10)

... w jaki celu?:

"aż wszyscy dojdziemy do jedności pod względem wiary i dokładnego poznania Syna Bożego, aż staniemy się ludźmi dojrzałymi, aż osiągniemy dojrzałość właściwą Chrystusowi" (Ef 4:13)

Podobnie można by rozłożyć na czynniki pierwsze każdy werset zapodany przez Ciebie mający świadczyć o Boskości Jezusa "równego" Bogu i wykazać, jak bardzo nieprawdziwa jest to nauka i sprzeczna z Biblią. Jezus nie jest Bogiem, ale ma swojego Boga. Potwierdził to, będąc od 63 lat w niebie:

"Sprawię, że zwyciężający będzie filarem w świątyni mojego Boga i nic już go stamtąd nie usunie. Napiszę na nim imię mojego Boga i imię miasta mojego Boga — Nowej Jerozolimy, która zstępuje z nieba od mojego Boga — oraz moje nowe imię" (Obj 3:12)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Milala
Posty: 83
Rejestracja: 18 gru 2021, 21:43

Re: PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Post autor: Milala »

autor: DonCicio » wczoraj, 7:33

MarDeb pisze: ↑22 kwie 2022, 19:21
Jan. 10:30 „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” - jedność natury Jezusa z naturą Ojca i ich równość.

Nie będę odpowiadał na poszczególne wersety, błędnie interpretowane pod publiczkę. Omówię tylko jeden. Przytaczanie powyższych wersetów, w konkretnym kontekście, że Jezus jest równy Bogu, pokazują jak można manipulować prawdą. Dodam jedynie, zadając pytanie, czy my też jesteśmy "równi" Bogu i Jezusowi, kiedy jesteśmy "jednej myśli"?.
Niekoniecznie. Oburzenie Żydów i ich wypowiedź, że Pan Jezus uważał się za równego Ojcu wskazuje, że oni tak właśnie zrozumieli tą wypowiedź. Jam Jest.
To raczej tłumaczenia o równości myśli itp. są interpretacjami dużo, dużo późniejszymi i pochodzą od grup, które nie uznają Jezusa Chrystusa za Boga Syna.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA 2018

Post autor: DonCicio »

Milala pisze:
29 kwie 2022, 11:28

Niekoniecznie. Oburzenie Żydów i ich wypowiedź, że Pan Jezus uważał się za równego Ojcu wskazuje, że oni tak właśnie zrozumieli tą wypowiedź.

Niekoniecznie. Musiałabyś wpierw wykazać, że Jezus "uważał się za równego Ojcu". Nigdzie takiego jednoznacznego stwierdzenia nie znajdziesz w Biblii. Znajdziesz natomiast wypowiedzi Jezusa mówiące coś wręcz odwrotnego:

"Słyszeliście, jak wam mówiłem, że odchodzę i znowu do was przyjdę. Jeśli mnie kochacie, to będziecie się cieszyć, że idę do Ojca, bo Ojciec jest większy niż ja" (Jan 14:28)

Świadczą o tym również Inne wersety
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekłady”