Różnice w przekładach Pisma Świętego

Dyskusje o różnych przekładach biblii, ich błędach translacji, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KrystJahn
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2009, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrystJahn »

Coś mi sie zdaje ze są tu trochę pomylone pojęcia
Nieśmiertelność duszy odnosi się chyba do tego, że dusza nie tyle nie umiera ale nie przestaje istnieć
tzn może istnieć jako umarła
"Lecz Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym." Mt 8:22

"Wtedy ci, którzy uczciwie postępowali, zostaną przeznaczeni na zmartwychwstanie do życia wiecznego, a ci, którzy się dopuszczali zła, zmartwychwstaną, by cierpieć potępienie." Mt 5:29 B W-P
I know Jah love, it is superior
your devil complex inferior

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

KrystJahn pisze:Coś mi się zdaje że są tu trochę pomylone pojęcia
Nieśmiertelność duszy odnosi się chyba do tego, że dusza nie tyle nie umiera ale nie przestaje istnieć
tzn może istnieć jako umarła
"Lecz Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym." Mt 8:22

"Wtedy ci, którzy uczciwie postępowali, zostaną przeznaczeni na zmartwychwstanie do życia wiecznego, a ci, którzy się dopuszczali zła, zmartwychwstaną, by cierpieć potępienie." Mt 5:29 B W-P
Oczywiście, że człowiek żyjący z dala od Boga jest dla Niego jak umarły i może zajmować się swoimi umarłymi. Człowiek, który umarł dla świata żyjącym jest dla Boga.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Avinuszebaszaim
Posty: 249
Rejestracja: 09 sie 2010, 10:06

Post autor: Avinuszebaszaim »

Nie ma większych również oprócz tego , że istnieje imitująca tłumaczenie i udająca przekład własna książka Świadków o nazwie PNŚ
Polish Jew

Alek Aszana
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2011, 15:52
Lokalizacja: koniec świata

Post autor: Alek Aszana »

mirek pisze:jeśli dla Ciebie wyrażenia

Ojciec duchów

duchy sprawiedliwych

wyraźnie potwierdzające naukę o duszy nieśmiertelnej oznaczają to samo co wyrażenia

Ojciec życia duchowego

życie duchowe prawych

to nie mamy o czym rozmawiać! Bo jak może Bóg być Ojcem duchów, gdyby duchy ludzi nie istniały? Jak mogą duchy sprawiedliwych dojść do celu, gdyby po śmierci przestały istnieć? Strażnica dodała do tych sformułowań słowo "życie", aby zmienić sens tych wyrażeń. Jednak w tekście greckim brak jest w tych miejscach tego słowa.

Podobnie i z innymi przykładami. Niby drobne różnice, ale układają się w sens, iż stoi za tym jakaś ideologia.
szukajcie a znajdziecie...

Alek Aszana
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2011, 15:52
Lokalizacja: koniec świata

Post autor: Alek Aszana »

Ezehiela 18:4
szukajcie a znajdziecie...

Khari
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2013, 22:13

Post autor: Khari »

A mi się wydaje, że przekład Nowego Świata jest dobry.

Wiesław
Posty: 243
Rejestracja: 15 kwie 2013, 18:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Wiesław »

Alek Aszana pisze:
mirek pisze:jeśli dla Ciebie wyrażenia

Ojciec duchów

duchy sprawiedliwych

wyraźnie potwierdzające naukę o duszy nieśmiertelnej oznaczają to samo co wyrażenia

Ojciec życia duchowego

życie duchowe prawych

to nie mamy o czym rozmawiać! Bo jak może Bóg być Ojcem duchów, gdyby duchy ludzi nie istniały? Jak mogą duchy sprawiedliwych dojść do celu, gdyby po śmierci przestały istnieć? Strażnica dodała do tych sformułowań słowo "życie", aby zmienić sens tych wyrażeń. Jednak w tekście greckim brak jest w tych miejscach tego słowa.


A może przyszło ci kiedyś do głowy, że po za Bogiem w niebie zamieszkuje cały zastęp synów Bożych,- są to Aniołowie, Cherubini i Serafini? Skoro o Bogu czytamy, że jest Duchem, to jak nazwiesz tamte stworzenia duchowe? A z drugiej strony, może byś zapodał jakieś wersety, które w prost popierają twoją teorie o nieśmiertelności duszy, a ja w zamian mogę ci zagwarantować, że podam ci wystarczającą ilość argumentów, właśnie z biblii, na dowód, że jesteś w wielkim błędzie. Na koniec dodam, że w przeciwieństwie do Ciebie,-z pełnym szacunkiem, myślę, że jest o czym rozmawiać. Nie mają o czym rozmawiać tylko ci, którym brakuje mocnych argumentów, a tylko na rozum chcą forsować swoje dawno zaszczepione doktryny przez rodziców itd,itp.

Podobnie i z innymi przykładami. Niby drobne różnice, ale układają się w sens, iż stoi za tym jakaś ideologia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekłady”