S. Pecaric pracuje nad polskim przekładem Psalmów

Dyskusje o różnych przekładach biblii, ich błędach translacji, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

S. Pecaric pracuje nad polskim przekładem Psalmów

Post autor: EMET »

EMET:
Sacha Pecaric -- znany skądinąd z tłumaczeń w Edycji Pardes Lauder -- w swoim wywiadzie dla "STYLE i CHARAKTERY", Nr 3/2012r., wypowiada się: "Właśnie pracuję nad polskim przekładem Psalmów. Trwa to dłużej niż planowałem, bo poezja, jako w najwyższym stopniu skomplikowana ekspresja języka, jest trudna do przetłumaczenia, ale każdy kolejny krok daje mi lepsze zrozumienie." -- strona 8, podpytuje Piotr Żak na stronach 6 - 13. Bardzo ciekawy wywiad ze znającym 12. języków [jak to sam oznajmia] rabinem. Na okładce mamy dużymi literami SŁOWA PSYCHOLOGIA i JĘZYK
cena 17,50 zł.

Gorąco polecam.
Sam przypadkiem dostrzegłem - ów Periodyk - na półce jednego z marketów. ;-)


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

EMET, Są ludzie,którzy chcą oddać piękno słowa[poezji],a są ludzie,którzy chcą oddać piękno prawdy[dokładność w tłumaczeniu,która czasami przekreśla poetykę]
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

jooz
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2012, 21:57

Post autor: jooz »

Chyba się pokazał ten przekład:

http://allegro.pl/ksiega-psalmow-tora-p ... 37904.html

Ale już po grzybkach ;-) Aukcja już się zakończyła.

Ciekawe, że nawet na stronie księgarni Pardes Lauder tego nie ma.

Więcej zdjęć (z przykładem tłumaczenia) na http://www.bibliepolskie.pl/index.php?tid=17 (w kalendarium przy dacie 2012 link "GAL")

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekłady”